Reklama

Reklama

Sherlock

(seriál)
Trailer 1
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Hrají:

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(12)

Excentrický detektiv z příběhů Sira Arthura Conana Doyla hledá důkazy v ulicích moderního Londýna. (Netflix)

Diskuze

Back_At

Back_At (hodnocení, recenze)

Mě to přišlo jako rozloušení Gattise a Moffata se Sherlockem (flashbacks etc)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Uživatel smazal svůj příspěvek.

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

bloodcountes

Ale ono to tak je, spravili z neho človeka a myslím, že to je dôvod, prečo ho dlhšie neuvidíme. Vždy bude tým trochu divným a netaktným feťákom do riešenia zločinov, ale už nebude sociopat. Už si bude vážiť svojho okolia, bude dosť zraniteľnejší ale hlavne už nebude mať úhlavného nepriateľa, takže na malé príbehy môže prísť čas niekedy alebo nikdy.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

Merneron

to jsi popsal moc hezky, až na to, že já osobně jsem na nějaké vývoje postavy nebyla zvědavá, chtěla jsem vysoce funkčního sociopata, kterej řeší případy (klidně i ujetý) svojí logikou, dedukcí a šmytec. Jako na začátku. Prostě první dvě série dokonalost, třetí výrazná komediální ulítlost a fanservis a čtvrtá temné a vážné, zároveň ulítle překombinované rodinné vztahy a  konečné přerození Sherlocka z fe=táka na citlivého laskavého a dobrého člověka. Hm. Je fakt, že ted už asi není co točit dál, všelijakých kladných a hodných detektivů jsou všude mrtě, nemá smysl k nim přidávat zkrotlého  a domestikovaného Sherlocka.

na příspěvěk reagoval Merneron, VenDulin85

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

Masai

Ale zvdy bolo ukazena ako prisiel na to, kto je vrah. Nie ako teraz ze bum, dokaze ovladat kazdeho. Deal with it. Teraz vlastne ani nema co riesit, lebo vseko je vyriesene.

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

Este som zabudol, posledna cast bola uplne ako Doctor Who, pribeh aj lokacia na 100%. Uy som cakal, kedy tam nejaky Dalek vylezie z poza steny.

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

Tak to bol riadny Mess. Moffat by mal odstupit. Preco sa musi vsetko tocit okolo Sherlockovych pribuznych. Story nedavaju ziadnu logiku a nic nie je vysvetlene. Nech sa vratia k rieseniu pripadov, kde clovek moze aj hadat, nie tieto Moffatove prehnane pribehy co nedavaju zmysel.

Sloth26

Sloth26 (hodnocení, recenze)

Je hodně vidět, kde byla nějaká předloha a kde tvořili všechno Moffat a Gattis. Druhý díl super. Zbytek je čirá rodinná story. Nějak mi vadilo, že z kriminálního pojetí se staly Velmi křehké vztahy. 

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

Takže musím prehodnotiť svoj postoj zo včerajšieho hodnotenia po prvom zhliadnutí, nakoľko mám už za sebou originál, slovenskú i českú verziu. Najprv znovu zopakujem to čo včera, že diel bol natočený na jednotku a ako samostatný diel mal skvelé tempo, skvelú réžiu, hudbu a mal správne temnú atmosféru ako sa patrí. Trochu psycho, trochu thriller, ale jednoznačne dobrý umelecký zážitok. Stále si však myslím, že do univerza Sherlocka 21.storočia to bolo trochu za hranicou jeho pravidiel a tak trochu to vypadlo z kontextu atmosféry predošlých častí. Bolo to však odvážne, trochu sci-fi, ale originálne a po treťom zhliadnutí som aj pochopil prečo sa asi tvorcovia ubrali týmto smerom.

 

Seriál Sherlock bol všetkým len nie poctivou detektívkou. Jednalo sa o príbeh hlavnej postavy seriálu, kde aj názov seriálu odkazuje na túto skutočnosť. Jednalo sa o vývin postavy od výkonného sociopata po empatického a bystrého človeka. Samozrejme nie som idiot a viem, že Gattis a Moffat to dopredu nechystali až po štvrtú sériu, avšak rozhodli sa dotiahnuť vývoj postavy až do konca a to si cením. A prečo si to myslím? Pozrite si všetky časti od začiatku až do konca a pochopíte. Keby Sherlock dostal na riešenie "Final Problem" v prvej sérii na začiatku, nedokázal by ho dotiahnuť do konca. Vyriešil by čokoľvek, ale nevedel by pomôcť Euros, nemal by koho zachraňovať, všetko by riešil chladne a vyhýbal sa emočných vadám, ktoré nenávidel. Jednoducho nebol by pripravený. Myslím si, že toto chceli nakoniec tvorcovia dosiahnuť. Preto sme videli tie hnusné rodinné a vzťahové pútky, pretože to bola príprava na koniec. Bola to transformácia Sherlocka v rámci jeho osobnosti.


Stojím si ale za tvrdením, že veľa vecí bolo príliš natlačených do série nasilu. Na druhú stranu, akýkoľvek fan servis by možno ublížil v konečnom účtovaní viac než realita, ktorú sme videli.

na příspěvěk reagoval bloodcountes, Gertrudo

Uživatel Merneron smazal svůj příspěvek.

bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

hm tak teda řeknu rovnou, že jsem  byla příjemně překvapená. Po dvojce a komentářích včera večer jsem se skoro bála kliknout na čudlík.... Jiank hlásím, že jsem všechny ty midfucky a mindspiny celkem pobrala, že neexistuje letadlo jsem přijala bez  mrtknutí oka například. Celkově tedy mi to přišlo hodně temný a jelikož já osobně nějak moc nedávám zločince psychopaty toohto druhu, tak se mi ta sestřička postarala o velmi nepříjemných pár minut a nejraději bych ji odpravila. Byly tam výborné momenty, ale sentimentální závěr s OPĚT otravnou Mary a takový rekapitulační a rozlučkové kydy o tom, jak jsou Sherlock a Jphn úžasní (snad abychom na to nezapomněli?)si mohli fakticky ušetřit. Saw neznám, takže mě to nevdilo ať to bylo cokoli:)

taky tam nevidím žádnej velikej problém, proč nepokračovat dál - jak říkali Gatiss a Mofftis, že po tomto bude dost těžké pokračovat. Leda že by mysleli něco jako: udělali jsme to tak špatné, abyste  už sami nechtěli  víc:))) ale ne, zase TAK špatné to nebylo, a jak tu někdo psal, možná ted už by se dalo pokračovat bez těch rodinných blbinek. A třeba by eros mohla mít nějakou nehodu, po které by maličko zblbla a nebyla už tak osamělá a mimo a mohla by se dát k Sherlockovi a Johnovi do party:) jenomže... je těžké vymýšlet geniální zločiny a jejich geniální rozřešení, když sami žádní opravdický géniové nejste, že:))

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Lolos

Lolos (hodnocení, recenze)

RedAK

Nevím, co mě nadchlo víc. Jestli dva zamilovaní "Moriarti" společně páchající zlo nebo lítající exhumovaná Mary. Určitě neváhej kontaktovat Gatisse či Moffata, byla by škoda promrhat námět s takovým potenciálem.

RedAK

RedAK (hodnocení, recenze)

V páté sérii by se mohl na scéně objevit Watsonův starší bratranec Enriko, který by se nechal přeoperovat na Moriartyho. Taky by se ukázalo, že ten flashback ze Sherrinfordu s originálním Moriartym byl ve skutečnosti flashfoward, takže se to teprve stane. Původní Moriarty totiž přežil, tenkrát na té střeše se střelil do náhradní hlavy, tu opravdovou měl schovanou pod sakem. Takže by byli na scéně Moriarti dva, kteří by se do sebe ve druhém dílu zamilovali a páchali by v Londýně zlo. Nakonec by do Baker Street přiletěla jetpackem exhumovaná Mary a Sherlocka by otrávila jedem z tříhlavého čínského draka… Takovej scénář by krásně zapadl do konceptu čtvrtý série.

na příspěvěk reagoval Lolos, Gladiator15

Masai

Masai (hodnocení, recenze)

Splasher

Jéééé! Tak to mi teda došlo až teď! :o)) Proto se nějakých velkých hodnocení já osobně ještě dlouho zdržím, protože je mi jasné, že já se svým mozečkem jsem včera nepobrala ani třetinu :o) Nicméně to je právě fajn, že mám před sebou ještě tak měsíc srandy, než mi to všechno postupně bude při dalším sledování docházet :o)

Splasher

Splasher (hodnocení, recenze)

Masai

Tahle scéna se mi hodně líbila, hlavně ten pohled na Johna, když mu IMO došlo, že on sám může být "přeprogramovaný" (terapie s Eurus).

na příspěvěk reagoval Masai

Masai

Masai (hodnocení, recenze)

Zapomněla jsem napsat SPOILER!! :o)  Ale tak snad každému kdo to ještě neviděl musí být jasné, že vstup na diskuzi je pouze na vlastní nebezpečí, ne? :o)

Masai

Masai (hodnocení, recenze)

evulienka3

Jo, jo. Líbilo se mi jak se John snažil umlčet Mycrofta ať tu nahrávku poslouchá. Já samozřejmě vůbec netušila proč, takže Johnovo upozornění, že Euros mluví na videu s ředitelem a následné otázky až po finální kdo tomu tady tedy velí, současně s blížícím se Sherlockem "ke sklu" a náhlý dotek rukou, byl pro mě teda  jako úžasné wow!! :o)

na příspěvěk reagoval Splasher

evulienka3

evulienka3 (hodnocení, recenze)

Aluska88

Myslím, že práve to o čom píšeš tam bolo zdôvodnené dostatočne. Ale zasa súhlasím, že nelogickosti tam rozhodne sú. SPOILERY: Konkrétne však k tomu čo píšeš: Mycroft síce vedel, že dokáže zmanipulovať ľudí, avšak v akom rozsahu pochopil zjavne až vtedy, keď tam prišli až aj so Sherlockom. Účelovo ju tam držal Mycroft a príležitostne bola využívaná na odhaľovanie zločinov, to tam jasne odznelo. Moriarty bol Vianočným želaním a niekoľkokrát bolo zdôraznené, že žiadala o päť minút s ním osamote. Tých päť minút bolo teda bez akéhokoľvek dohľadu...teda priestor pre manipuláciu...a ak mala tie schopnosti, ktoré jej boli prisúdené, tak to určite nebol problém mu niečo vsugerovať. Euros zostávala za múrmi väzenia preto, lebo jej to tak vyhovovalo, zdanlivo pod zámkom a nepozorovane mohla tak uskutočňovať svoje plány, ak ich tam mala všetkých zmanipulovaných tak tam mala predsa raj na zemi :-) načo by utekala? Radšej predstierala, jednoducho jej to hralo do karát...

na příspěvěk reagoval Masai

Aluska88

Aluska88 (hodnocení, recenze)

Masai

Ale třeba Reichenbach se ještě tak nějak dal pochopit a dávalo to i smysl a vodítka, když nad tím člověk přemýšlel... Ale tady... Tady už to není "Páni, jak je to celé promyšlené" , často je "to vlastně není logicky možné..." Nemohla přece zmanipulovat Moriartyho, tak, že už lidi na diskuzích říkají o tom, že všechno, co plánoval pro Sherlocka, mu vlastně dala do hlavy Euros. Vždyť se přece po tom ještě setkal s Mycroftem ve vězení, když mu řekli "jakože" spoustu důležitých informací o Sherlockovi. Mycroft tehdy nevěděl, že byl v Sherrinfordu a že ho někdo zmanipuloval? Vždyť Mycroft vlastně je britská vláda, takže o tom vězení a kdo tam je, musel vědět. Nebo byl Moriarty vlastně Richard Brook a hrál "jen" svou roli? A když se Euros dostala z vězení, jak byla psychoterapeutka, nebo ta Johnova aférka, proč vlastně byla stále uvězněná, když se mohla do vězení dostat a vrátit se se dle libosti? Tady padá více otázek, než za celé 3. série Sherlocka:)

na příspěvěk reagoval evulienka3

Masai

Masai (hodnocení, recenze)

Aluska88

Jasně, ale o tom byl Sherlock vždycky :o) Téměř každý díl si člověk říkal.... "ale jak mohl vědět tohle? jak mohl tohle předpokládat? Závěr druhé série a Sherlockovo přežití nepochopím nikdy a každý si ho už navždy bude vysvětlovat po svém :o) Tohle člověk buď přijme jako fakt a jako jeho "nadlidské" schopnosti a jestli chce tyhle věci člověk zpochybňovat tak by se asi na Sherlocka dívat neměl :o)

Jo a mimochodem ..... s písničkami si pěkně pohráli :o)) Mr. Hudson :o) a Moriarty taky .... přílet před pěti lety a do uší mu řve I want to break free :o)))

na příspěvěk reagoval Aluska88, Kotuc

viviak

viviak (hodnocení, recenze)

este som zabudol. ten koniec marry -pesnicka -rakva blbosti-to bolo velmi zle zakoncenie inak perfektneho dielu.

viviak

viviak (hodnocení, recenze)

ja som spokojny. prvy diel bol taky klasicky sherlockovsky da sa povedat,netreba nad nim špekulovat moc. druhy diel bol absolutne jedno velke WTF a nemal som a ani nemam chut sa nad nim zamyslat-proste nie dakujem, cele zle. treti diel bol opat WTF ale uplne z ineho sudka a celkom mi to sadlo-perfektne herecke vykony, zvraty, kopu veci sa konecne vysvetlilo...co viac si zelat.akze ked to tak zratam, 4 seria len lepsi priemer...ale 3.epizodu si dam fakt ze hocikedy rad rewatch -)

Aluska88

Aluska88 (hodnocení, recenze)

A největší gól včerejšího dílu: Mrs. Hudson vysává a u toho poslouchá pecku Number Of The Beast :D Zatímco nad ní v pokoji bratři Holmesové a Watson nehybně čekají, až doluxuje a bude tak vhodné odpálit bombu a proskočit oknem:) Scéna s pointou a letadlem u mě byla jedno velké WTF, kdy jsem měla pocit, že se mi na chvíli snad zastavil i celý oběh:D Takže žádné letadlo nikdy nebylo? A ty nahrávky s ní? Když byla už na té půdě? A jak to mohla mít všechno tak dopředu nachystané a ty nahrávky s Moriartym? Jak mohla předpokládat, že zrovna v tu určitou chvíli se tam Sherlock objeví? More questions than answers...

na příspěvěk reagoval Masai

Masai

Masai (hodnocení, recenze)

Spoiler! Ale vždyť dedukcí tam bylo dost. Komu patří rakev, který z bratrů je vrah atd. Mi se náhodou průběh dílu líbil od začátku až po chvíli kdy z Euros udělali třesoucí se trosku neschopnou jakéhokoliv odporu. To mi nesedělo. Když si vezmu co a jak všechno chystala, jak dlouho, jak měla být geniální, jak měla být bezcitná vražedkyně tak ten konec, kdy jí najde třesoucí se v pokoji, mi prostě neseděl. Jinak ale tak jako vždy u Sherlocka to chce čas než si to všechno sedne. A mimochodem nesouhlasím s přáním aby už další díly nebyli, jelikož právě teď po vyřešení všech rodinných záhad a tragédií jak u Sherlocka tak u Johna  se právě mohou v klidu vrátit na začátek ke klasickému řešení "běžných" případů.

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

Ach bože tak som sa tešil na iba inteligentného záporáka menom Euros, ktorému možno k úteku z prísne tajného väzenia pomohol najväčší kriminálnik univerza Mr. Moriarty a miesto toho dostaneme výplach, kde z Moriartyho spravia totálneho kreténa a z Euros vyšinutého blázna. R.I.P. Sherlock. Mimochodom aj vám tam chýbali nejaké tie Sherlockove dedukcie? Mne to chýbalo už pri samotnom stretnutí s Euros na začiatku.

Související novinky

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (více)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (více)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (více)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (více)

Reklama

Reklama