Reklama

Reklama

Sherlock

(seriál)
Trailer 3
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Hrají:

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(12)

Excentrický detektiv z příběhů Sira Arthura Conana Doyla hledá důkazy v ulicích moderního Londýna. (Netflix)

Diskuze

Callysto

Callysto (hodnocení, recenze)

jerry12

Jo, to bude přesně to, co mi na tom vadilo. Prostě najednou šokový skok ve vývoji postavy. Bylo to hrozně rychlé a násilné. Takový vývoj není na minisérii, ale na seriál, táhnoucí se třeba roky a má víc než tři díly za sérii. Vývoj postavy musí být postupný a pomalý, nenásilný. Napadá mi třeba Dexter nebo ze současně vysílaných Lucifer. I když i u něj je přece jen proměna možná trochu rychlá.

bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

jerry12

brilantně řečeno,akorát : já netápu, kdo teda Sherlock je, já spíš prskám, že ho v rámci nějaký podělaný pseudohumanity či korektonosti (kdy hrdina smí být asociál jedině pokud se z něho nakonec vyklube sluníčkový sociál) přešili na někoho úplně jinýho.

 

Jo a taky že Sherlock nebyl vůl:)

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

RedAK

SPOILER jo, to jak z Euros udělali nakonec vlastně chudáčka a sympatickou členku rodiny, se kterou si Sherlock hrává duety, mě taky trochu překvapilo. Ale ona prostě byla psychicky nemocná mutantka, no.

hinguain: tak musím Moffatovi uznat, že jeho příchod na scénu byl velkolepý a vyvolal u mě mírný záchvěv fanynkovských pocitů. O to víc jsem byl pak zklamán dalším průběhem.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

SPOILER Vlastně jsem moc ani nepochopil, jakou roli v tom celém tisíce let dopředu dokonale přesně naplánovaném komplotu zabít jednoho z bratrů Holmesových měl ten Moriarty, nebo si mám myslet, že vše co dělal Moriarty v prvních dvou sezonách byla naprogramováno Eurosem? :D

Jestli mi něco uniklo, klidně mi to sdělte :)

na příspěvěk reagoval RedAK, higuain, Allien.9

VaHo

VaHo (hodnocení, recenze)

Gladiator15

SPOILER:

ano, ona celé osazenstvo věznice dokázala "přeprogramovat", ve své cele odšroubovala sklo a pak přes něj vybafla na svého bráchu, druhý brácha k ní pustí nejnebezpečnějšího zločince všch dob, protože umí dobře číst twittery. Místo toho aby Sherlock, Mycroft a Watson řešili, jak utéct, tak s ní hrají tu její přiblblou hru. A samozřejmě se snaží zachránit děvče v prázdném letadle, i když nemají žádný důkaz, že to děvče vůbec existuje a samozřejmě Sherlock nepozná, že to je ve skutečnosti jeho sestra, která do telefonu mění hlas.

 

šmíra

Uživatel Gladiator15 smazal svůj příspěvek.

VaHo

VaHo (hodnocení, recenze)

VenDulin85

SPOILER:Co pes.... Co nejlepší kamarád.... Ale to, že zapomněl, že má sestru! Že on - nejlepší detektiv všech dob, mistr dedukce do svých 40 let nezjistil, že má sestru...

to fakt nepoberu... :-DDDDD

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Gladiator15

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

*epizodu. Ještě se vrátím ke spojení Sherlock / Breaking Bad, které tu několikrát zaznělo. Breaking Bad je precizní především ve vývoji postavy, nikoli v naraci; vyprávění je vlastně docela jednoduché, kriminální svět je natolik rozsáhlý, že se v jeho rámci dá vymýšlet ledacos a seriál dějem nijak zvlášť neuchvacuje. V čem je bezprecedentní, je striktně realistický a postupný vývoj charakteru, kdy se Gilliganovi podařilo uvěřitelně změnit milujícího sentimentálního "debílka" od rodiny v manipulující vraždící monstrum. Ten přerod byl ale postupný, trval dlouho, byl vyplněn řadou nepodstatných scén, které nesloužily k výplni aka "nevím co tam dát", ale sloužily k tomu, aby ukázaly Waltera nejen jako kriminálníka, ale i jako člověka, a to, jak se jako člověk postupně měnil. Ten přerod by mohl fungovat i opačně - i z manipulujícího hajzla se může stát milující sentimentální "blbeček". Ale aby to bylo uvěřitelné, muselo by se to dít na šířce dvou, tří sérií. A nikoli jednoho nebo jednoho a půl dílu. To se prostě tvůrcům nepovedlo, byť ten díl nebyl vůbec zlý a samostatně víceméně funguje. Walterovi jsem jeho vybudované ego věřil. Sherlockovi jeho sentiment ne (všechna čest Cumberbatchově výkonu, problém byl spíš ve scénáři).

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

A co se Sherlocka týče, myslím, že spousta fanoušků nedokázala ten poslední díl (a vesměs několik posledních dílů) překousnout, protože ty vlastnosti, které na Sherlockovi milovali a které ho přímo definovaly, prostě vymizely. Intelekt - fanoušci byli zvyklí, že to byl vždycky Sherlock, kdo byl "na koni" a kdo všechny stíral. Najednou tu Sherlock stojí v pozici submise a má nad sebou přinejmenším dva lidi, které scénář interpretuje jako chytřejší (Mycroft a Euros). Jeho sarkasmus - byli jsme zvyklí, že Sherlock dokázal odlehčit i tu zdánlivě nejdramatičtější situaci nějakým vtipem, humorem, přiblblou poznámkou. Najednou stojí v pozici, kde je svou vážností nebezpečný sám sobě, kdy u něj vidíme hodnoty, které dříve nejen že neměl, ale přímo je zesměšňoval - smutek, vyděšenost, pláč, strach, sentiment. Postavu Sherlocka jsme si definovali podle určitých měřítek a když byla narušena - byť vlastně v pozitivním smyslu - tak najednou tápeme, kdo ten Sherlock vlastně je. Připomíná mi to jednu epizody Tří kamarádů a Jerryho. Tři kamarádi Jerryho neměli rádi, dělali si z něj legraci, protože vymýšlel kraviny a choval se jako vůl, ale když se jednou odstěhoval, najednou jim bylo smutno. Tak se cítí i fanoušci - je jim smutno po Sherlockovi, jak ho známe, i když to byl vůl. A to se logicky musí promítnout i do toho, jak vnímáme děj. Přitom poslední epizoda byla logickým a celkem povedeným rozuzlením, kdybychom na ní nahlíželi jako na nezávislý prvek; jako součást seriálu ale vázne, protože do jeho konceptu a především do konceptu postavy Sherlocka prostě nezapadá. Ten přerod z manipulujícího bezcitného intelektuálního zmetka v ubohého chybujícího a sentimentálního téměř světáka byl příliš prudký ve snaze zakončit seriál velkolepě; IMHO by fanoušci mnohem víc uvítali rozloučení v podobě klidně ne tak vyhroceného příběhu, ale s velkým množstvím vzpomínkových odkazů na seriál - Baker Street téměř chybí, Molly, Lestrade i další postavy téměř chybí, ty Sherlockovy vlastnosti, o kterých jsem mluvil, téměř chybí... prostě na tom díle není téměř nic sherlockovské v té podobě, v jaké nám Moffat Sherlocka prezentoval po tři a půl série. Tak rozloučení nevypadá, rozlučka by měla obsahovat vzpomínky na to dobré a ne v podstatě budovat nový fikční svět a charaktery, jako by měl přijít další, ale vlastně zcela jiný seriál.

na příspěvěk reagoval bloodcountes, Callysto

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Sloth26

Rozhodně Skylar. Mery je otravná, ale tak nějak normálně. Skyler je nejen otravná, ale ke všemu píča. Ani tak mi nevadila těmi řečmi co měla, protože to se dá ještě pochopit, přece jenom je to matka od rodiny a chce nějaké jistoty. Ale to, jak se Walterovi srala do jeho věcí, třeba když bez jeho vědomí zavolala nějakému doktorovi a domluvila mu sezení, nadiktovala mu, kdy a kde... no ty vole. Vraždit, svini!

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Tucinka

Tucinka (hodnocení, recenze)

tato diskuse mne rozesmála... obdivuji Dragona, že měl/a nervy to furt vysvětlovat :D

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

První dvě série za čistých pět, pak to začalo klesat a teď jsem už na slabších čtyřech a po tomhle díle jsem chvíli měl chuť stáhnout na tři.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Je to smutné, ale musím tam nechat ty 2*. První dvě série tak za 4*, ale pak pomalu odpad.. pak čistej odpad.. a tento poslední díl totální sranec. Sice zajímavej a celkem fajn natočenej, ale sranec.

bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

VenDulin85

jo, já už bych to asi taky raději nerozmazávala dalšími sériemi. Ale je to velká škoda, že tak grandiozní seriál končí tak, že většina lidí - dokonce i sherlocked, mezi které se řadím - soulhasí s tím, aby skončil.....

ale to, jak se Mofftiss Maryinými ústy (!) loučí se Sherlockem slovy "je to pořád ten náš starý dobrý  Sherlock - a v záběru je flash na kultovní scénu s otvíráním pytle s mrtvolou - to je fakt nehoráznost:) Takovej prostě už Sherlock není a je to jenom jejich práce (vina:)  tak at si za tím, co s ním provedli, stojej a neblekotaj, že Sherlock je pořád náš starý dobrý Sherlock...

Sloth26

Sloth26 (hodnocení, recenze)

Pro lidi co viděli Sherlocka a Breaking bad: Kdo je horší? Mary nebo Skyler???

na příspěvěk reagoval jerry12

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Gertrudo

Zděs. Že ale její role byla značně předimenzovaná, Six Thatchers totálně zbytečnou předělávkou His Last Vow a její smrt zcela idiotská, ditto Sherlockova údajná zodpovědnost za ni, o tom asi žádná.

RedAK

RedAK (hodnocení, recenze)

Gertrudo

Na facebookový fanstránce jsem na jednu takovou narazil, doslova napsala „meri sem mněla ráda". Takže asi existuje. 

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Merneron

Hmm, zaujimave vysvetlenie, aj celkom potom cely serial do seba zapada.

Ale sklamanie z konca u mna aj tak prevlada. Hlavne ta Mary. Existuje vobec iekto kto ju v tom seriale mal rad, a nepovazoval ju za extremne otravnu a nudnu postavu?

na příspěvěk reagoval RedAK, kiddo

VenDulin85

VenDulin85 (hodnocení, recenze)

bloodcountes

po zkouknutí posledního dílu si tu trochu zareaguju. SPOILER. On ten vývoj postavy ale nutný je- v jediném (posledním!!) díle nám bylo řečeno příliš mnoho informací o Sherlockově dětství. Zapomněl, že neměl psa? Zapomněl, že pes nebyl pes, ale nejlepší kamarád? Co mu musela všechno Euros provést, aby si v mozku vytvořil záchranný kruh, bezpečí, aby nezešílel? Plus samozřejmě jeho inteligence... z toho by se jeden stal vysoce funkčním sociopatem. Který potkal bývalého vojenského doktora. Se kterým se spřátelil. Podle mě se jim to povedlo, uzavřít celý příběh. To, jak spolu ti dva fidlají na konci na housle byl skvost. Za mě to, jak se sériemi naložili, je naprosto logické a už bych další netočila (ano to říkám jako sherlocked :-).

na příspěvěk reagoval evulienka3, bloodcountes, VaHo

Související novinky

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (více)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (více)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (více)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (více)

Reklama

Reklama