Reklama

Reklama

Thor: Temný svět

 • USA Thor: The Dark World (více)
Trailer 2

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (96)

 • Celosvětová premiéra proběhla 22. října 2013 v Londýně. (Varan)
 • Ve filmu se poprvé v celém MCU (Marvel Cinematic Universe) objevuje třetí z Kamenů nekonečna – Reality Gem (Kámen reality). Ve filmu se podíváme hluboko do dob minulých a zjistíme, že kámen prvně vlastnil temný elf Malekith. (Nevka)
 • Chris Evans si sám přál, aby se jeho postava Kapitána Ameriky ve filmu objevila, a tak společně s tvůrci vymysleli scénu, ve které se na něj Loki (Tom Hiddleston) krátce promění. (VERA)
 • Skladatel Brian Tyler si do scény, v níž se objevil Captain America (Chris Evans), vypůjčil kapitánův hlavní motiv, který pro film z roku 2011 zkomponoval Alan Silvestri. Na soundtracku jej lze slyšet v devatenácté stopě "An Unlikely Alliance". (D.Moore)
 • Nápis na Thorově (Chris Hemsworth) kladivu, vyvedený v severských runách, uvádí: „Ten, kdož se chopí tohoto kladiva, jest-li toho hoden, bude vládnout mocí Thorovou.“ (SniperG1)
 • Než štáb vyslal během poklidného nedělního dopoledne na nebe nad Greenwichem vrtulníky pro potřeby natáčení, roznesl v okolí celkem 4000 dopisů - 2000 na jednom břehu řeky a 2000 na druhém, ve kterých obyvatelům tvůrci filmu vysvětlovali, co se bude odehrávat. (SniperG1)
 • Filmy Iron Man 3 (2013) a Thor: Temný svět mají velmi podobné plakáty. Na obou plakétech je hlavní postava v objetí se svou společnicí. (OssieOzzburn)
 • Natalie Portman při jednom rozhovoru odhalla, že ve scéně, kdy se Jane (Natalie Portman) a Thor (Chris Hemsworth) líbají, nehraje ona, ale Elasa Pataky, manželka Chrise Hemswortha. "Bylo to předtočeno, protože se pracovalo v Hong Kongu a já tam nemohla být, protože jsem pracovala na svém vlastním filmu. Tak si jeho žena vzala paruku a kostým, to je důvod, proč to bylo tak vášnivé. Bylo to ideální řešení, nemyslíte?". (glumka)
 • Thor: Temný svět je posledním filmem, který napsal Don Payne, který se kvůli rakovině již premiéry filmu nedožil. (Polinecka)
 • Thorovo (Chris Hemsworth) zavěšení kladiva na věšák je čistá improvizace. Chris Hemsworth si jen tak hrál mezi záběry. (Polinecka)
 • Podobně jako Captain America (Chris Evans) se měl původně objevit v tomto fimu i Hulk. Nakonec bylo ale od záměru upuštěno. (Lokitre)
 • Jedná se o první marvelovský film, kde se objevuje nové logo společnosti, respektive úvodní intro. (Creonik)
 • Jako každý marvelovský film, ani Thor: Temný svět nekončí titulky. Následuje jedna potitulková scéna a za konečnými titulkami je ještě jedna. (glumka)
 • V jedné scéně, kdy stojí Dr. Selvig (Stellan Skarsgard) před tabulí, můžeme vidět nápis "616 universe", což je odkaz na největší komiksový svět Marvelu, také známý jako Země 1. (Creonik)
 • Venheim, který se objevuje skoro na začátku filmu, byl v severské mytologie domovem Vanů, mírumilovných bohů plodnosti a úrody. (Dracconnis)
 • Thor (Chris Hemsworth) i Odin (Anthony Hopkins) mají ve filmu každý jen jediný kostým, ale pro Thorovy potřeby jich bylo třeba vyrobit patnáct do zásoby, protože se ve filmu účastní velkého množství kaskadérských a akčních scén. Odin si vystačil se šesti. (Zdroj kinobox.cz)

Související novinky

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy…

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích…

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a…

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako…

Reklama

Reklama