Externí recenze k filmu (20)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Žánrově a dějově pokračování sklouzává do až příliš spotřební škatulky současných heroických fantasy příběhů, definovaných na jedné straně seriálovou Hrou o trůny a na té druhé filmovým Pánem prstenů. Psychologie postav čerpá inspiraci z módní nolanovské temnoty a akce pomrkává na laserové souboje…" (více)

 • Comixzone.cz ***

  "Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Režisér Alan Taylor vystřídal na režisérské stoličce Kennetha Branagha a i když se ze začátku snaží zachovat jeho shakespearovskou poetiku a Asgard konečně dostává opravdovou tvář, postupem času se příběh mění v sérii vtipných momentů a humor je násilně…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Temný svět toho nemá mnoho z Avengers nebo Iron Mana 3, zatím nejlepších kapitol marvelovské ságy. Místo toho disponuje vlastním působivým vypravěčstvím a naléhavým příslibem ještě jednoho boje v Asgardu, nejspíš rozhodujícího…" (více)

 • Expressinfo.cz **

  "To je ale bohužel tak nějak vše. Thor němá ksicht, šmrnc a ani to není nějaká zábavná jízda, kterou by bylo potřeba vidět. Dodnes se bohužel jedná o nejhorší film z celého MCU, který se jednoduše nepovedl." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Je vidět, že během první fáze Marvel Universe se studio teprve učilo a pokládalo stavební kameny svého světa, teď už jen sklízí plody svojí práce. Thor: Temný svět je lahůdková dobrodružná jízda, která umí zvážnět i předvést pěknou akci, ale především srší vtipem a charismatem svých hrdinů." (více)

 • FanMovie.cz (Lukáš Nagy) ****

  "Mizanscéna a vizuálna stránka filmu je často obdivuhodná. Asgard, Temný svet, vesmírna obloha. To všetko sú zábery, na ktoré sa chcete pozerať. Obzvlášť pekná je napríklad scéna pohrebu v Asgarde. Čo mne ale osobne vadilo a nebavilo ma boli scény na Zemi." (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Ve výsledku tak jde o typicky hollywoodský blockbuster, který sází na osvědčené prostředky - je to podle komiksu, hezky to vypadá, je tam humor, pěkný hlavní hrdina, jeho sexy přítelkyně a nějaká ta akce - a drží se hesla hlavně neriskovat a nezkoušet nic odvážného, aby nám na to lidi přišli." (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Naštěstí pak se objeví Thor, kterému Chris Hemsworth opět dodal tunu svalů, charismatu a sexappealu. Po pár poněkud nezáživně inscenovaných bitkách a jedné celkem emotivní tragédii se do děje pořádně zapojí i zábavně nevyzypytatelný Loki, báječné stvoření Toma Hiddlestona, nejlepší protože…" (více)

 • Hardybloguje.blogspot.cz (Tomáš Chvála) *****

  "Thor: Temný svět sliboval svým fanouškům hodně. Podle nepsaných pravidel pokračování měl mít všeho více. A ono to jde! Pokud byla jednička solidně odvedeným komiksovým odpichem k velkolepé týmovce, dvojka už je suverénním sólistou, který neslouží jen celku, ale současně mu dokáže být inspirací. Teď…" (více)

 • Houser.cz (Aleš Mečíř) ***

  "Ne že by v Temném světě nebyly silnější momenty, ve výsledku však nedokážou vytěsnit pokažený dojem z příliš roztěkaného vyprávění, které se tříští do mnoha směrů (dějů i prostředí), a nerozhodnosti, zda spíš bavit, nebo napínat. Zkrátka popcornová podívaná par excelence, která, jak už to bývá, jen…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Thor jede na autopilota a nevzrušivě nabídne žánrový standard. Už to pomalu přestává fungovat, ale pokud vám sedne humor, snad to jde s Marvelem ještě jednou snést." (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "Těžko nějak vinit z nedotaženosti a nevyznění některých scén střihače či Alana Taylora samého. Společným jmenovatelem se zdá být spíše všestranná rychlokvašenost a nedostatek vůle přivést na plátno něco výjimečného. Přístup Warner Brothers a jejich filmového Supermana z konkurenční komiksové stáje…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "Tom Hiddleston tak tradičně válcuje všechny okolo. Ani to ale matnou fantasy podívanou nemůže zachránit. Dvojce Thora chybí autorský otisk (žádná z dosavadních marvelovek nebyla takhle "strojová"), lepší využití vedlejších postav (Trojice válečníku a Sif toho bohužel moc nepředvedou) a také lepší…" (více)

 • NaFilmu.cz (Martin Steinbach) ****

  "Někomu bude možná chybět vizuální orgasmus prvního dílu. Paláce a architektura Asgardu není už tak „naleštěná“ a dokonalá, ale to je spíš k dobru věci. Všechno působí po obrazové stránce mnohem přirozeněji, než v Branaghovo jedničce. Také většina akčních i výpravných scén je natočena velmi líbivě…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Thor i Mjölnir hlásí návrat. Dvojka dobrodružství severského boha slibovala na poměry Marvelu konečně temnější podívanou a poněkud epičtější příběh než posledně. Obojí se do určité míry povedlo a Thor: Temný svět je ve všech ohledech solidní a zábavnou podívanou, která neurazí. Bohužel se velká…" (více)

 • Sarden.cz ****

  "Thor: Temný svět je v mnoha aspektech lepší než poměrně jalově působící první díl – v akci, humoru i v tricích. Nabízí strhující akční jízdu plnou překvapení, léček, humoru a charismatických hrdinů. A především krásně ukazuje, že Marvel nebere vážně ani sám sebe – Lokiho nijak drobné rýpnutí do…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) **

  "Thor: Temný svět nepotřebuje být inteligentním dramatem s propracovanými dialogy. Stačilo by, kdyby byl napěchovaný hláškami, destrukce měla smysl a divák fandil hrdinům proti odporným padouchům. To všechno ale funguje tak napůl a u pokračování Thora je to jednoduše zklamání. Hned dvěma (!)…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Thor: Temný svět se opravdu povedl. Je emocionálnější, zábavnější, komplikovanější. Prostou větou řečeno: je radost ho sledovat. Vzhůru do kina! PS: Neodcházejte se začátkem titulků!" (více)

 • Vlcibouda.net/ (Michal Jež)

  "Televizák Alan Taylor tak s odřenýma ušima dokoučoval až do finálního hvizdu film, který i přes své neduhy nabízí solidní komiksovou jízdu, která by se měla stát minimálním marvelovským standardem – věrný fanoušek si to zaslouží stejně jako kvalitní potiskovou sekvenci, na kterou i tentokrát dojde…" (více)

 • Zapisnik-programatora.cz *****

  "Výkony hlavních postav byly skvělé, obzvlášť Natalie Portman byla skvělá a sám Chris Hemsworth se v roli Thora předvedl více, než kdy dřív. Byla to vážně skvělá jízda a režisér Alan Taylor se u mne definitivně posunul mezi světovou extratřídu. Nevím, co bude dál, a kdy se neustále vzrůstající…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace