Nejsem nasrán, jen jsem doufal, že tyhle porodní bolesti při tvorbě širší mytologie a výstavbě schůdků k Avengers mají v Marvelu dávno za sebou. Ale nikoliv. Pokud vás iritovalo, jak se v druhém Iron Manovi vše plácá na místě, záporák je cucaný z prstu a vše se točí okolo budování přímé trasy k ultimátní týmovce, budete u druhého Thora trpět úplně stejně. I tentokrát se totiž hraje s MacGuffinem, jehož účel leží v budoucnosti a k němuž je přimotán záporák, jehož existence na filmovém plátně je podobně matná jako asgardský celek, který musí být pro alespoň nějakou zábavu zasypán kotlem instantního a často na sílu tlačeného humoru. Taylorovi všechna čest, že přinesl reálnější feeling, odstranil papundekl a dotáhl některé linky. Chybí mu ale Branaghův kumšt (a to i v akci!), jenž v očích mnohých dokázal vysvaleného kladiváře zasadit nejen do nerdovských, ale i mainstreamových srdíček. Problém ale leží i někde jinde. Ve vedení, které se začíná nebezpečně motat v seriálovosti budovaného vesmíru a nemá dostatek odvahy, aby kromě drobných řezů učinilo byť jen jeden zásadní. Obávám se, že jestli po Avengers 3, k nimž Thor 2 pokládá první cihličky, nepřijde restart, celé to tvůrcům exploduje do ksichtu podobně jako se to Marvelu několikrát stalo v komiksech.(5.11.2013)

S Thorem jsem to měl, co se týče spokojenosti, jasný vlastně už předtím, než jsem na něj do kina vůbec šel. Pár týdnů před tím, než jsem film shlédnul, jsem se totiž jel podívat do Berlína a tam jsem náhodou zažil německou premiéru, které se zúčastnil jak Chris, Tom, tak Natálka. Zažil jsem takovou premiéru poprvé a musím říct, že stačí málo, aby mě všechno kolem toho filmu vysloveně pohltilo. Ta atmosféra je neuvěřitelná. Herci se všude na všechny usmívají, vše podepisují, se všemi si nezávazně popovídají. No neřikejte mi, že byste si je během chvíle nezamilovali. Já jo a druhý díl Thora jsem po tomto zážitku prostě musel vidět. V kině to pak byla hodně slušná jízda. Vlastně to není žádná vyslovená hitparáda, ale musím říct, že v té záplavě super hrdinů a obnovování nových trilogií, je mytologie kolem Thora moc fajn. Vlastně je to taková poctivá filmařina, která se vůbec nebere vážně. Na rozdíl od jiných Marvel komiksových hrdinů je tohle příjemná změna. Akce je slušná, efekty vydařené, humor není špatný a do toho všeho se protočí skvělé herecké výkony, hlavně Tom Hiddleston a jeden nenápadný kult, který se začíná čím dál tím víc zvětšovat. Akorát jsem se ještě pořád nedokázal rozhodnout, jestli jsem tým Thor nebo tým Loki.(17.11.2013)

Zhlédnuto v kině. Nevěřil bych, že zrovna na pokračování Thora půjdu do kina, když první díl byl fajn, ale nebylo to zrovna něco, co by mě opravdu bavilo. Nicméně Thor: The Dark World mě překvapil a to moc. Film je to nečekaně svižný a vtipný (aniž by ten humor byl trapný, byť bych pochopil, že některé scénky mohly některým divákům připadat trapné) a hlavně po celou jeho délku jsem se nenudil. Myslím, a teď se nechci dotknout Kennetha, že změna režiséra opravdu pomohla. Ostatně, jak hodnocení tady tak na IMDb, tak tržby (byť tam by šlo spekulovat o vlivu snímku The Avengers, ale uvidíme, jak si povede příští Kapitán Amerika) dokazují, že tohle je pokračování, které ve všech směrech převýšilo první díl. Upřímně, třetímu dílu bych se nebránil. 100 %.(9.12.2013)

Televizní, zaláskovaná, a hlavně dost často překvapivě nudná pohádka. Buď už fakt stárnu, nebo není Asgard nic pro mě. Třičtvrtě fórků, co ve filmu padne (a že jich je), z fleku soutěží o nejtrapnější hlášky a situační scénky roku, a MARVEL zase jednou šlápnul vedle, když si myslí, že cesta ke sblížení se s jeho hrdiny vede přes moře vtipů a vzájemného špičkování. Bude ve trojce Jar Jar Binks, prosííím? Tohle není Amazing Spider-Man, v hlavní roli tu neúčinkuje comicsový hláškař Peter Parker... Viděl bych to tak, že si bude ve Winter Soldier Cap v potitulkové scéně navlékat spoďáry s růžovýma králíčkama Playboy - funny! Je mi pochopitelně jasný, že tady Nolana nikdy nikdo k režii neukecá, ale prosím: může to příště být o něco vážnější? Ke konci jsem se nechal suverénně strhnout atmosférou v sále, a řehtal se už napůl rezignovaně taky (věšák je parádní), v první polovině jsem však skoro odešel ze sálu. 3D absolutně žádné, "díky" za rušivý element šedé a celkové utlumení světla (barev).(5.11.2013)

Bál jsem se, že po veleúspěchu Iron Mana 3 se bude nést druhý Thor ve stejném duchu, ale naštěstí se tak nestalo. Stejně tak jsem se trošku bál angažmá Alana Taylora, hlavního režiséra Game of Thrones (ale kdo ví, kolik dílů vlastně doopravdy natočil) z důvodu tendence natočit film špinavě právě jako GoT, což se však k Thorovi moc nehodí. Obavy se však rychle rozptýlily. Dark World sice v trailerech nevypadal po technologické stránce zrovna nejlíp, ale je fakt, že se na postprodukci maká do posledního dechu a celkový dojem z audiovizuálního zpracování je tak perfektní. Výměna Midgardovských lokalit, kde se děj odehrává v Británii mě sice nebavila, ale naštěstí se tam odehrává jen malá část filmu. Thor se totiž vůbec nepodívá do Ameriky, ale jinak lítá po celém Yggdrasilu. Nepřítomnost S.H.I.E.L.D.u lze tedy ospravedlnit alespoň tímto způsobem. Co se týče obsazení, tak se vrací malinko poupravená Thorova družina, všeotec Odin, Loki, Natálka a v neposlední řadě také naprosto bombový Heimdall, který dostal, alespoň o trošku větší prostor. Roli záporáka tentokrát uzmul temný elf Malekith (the Accursed), jehož původ je vysvětlen hned na začátku filmu a na mě tedy, musím říct, působil velice solidně. V trailerech vypadá dost tuctově, ale na plátně se mi jeho vzhled líbil fakt hodně. Četl jsem na něj ovšem i negativní ohlasy, což mi přijde divné, protože do filmu dle mě sedí perfektně. Pokud se Branagh původního Thora snažil držet při zemi a moc se do bitek nepouštěl, tak potom do dvojky Taylor vlítnul se sekerou v ruce. Působí to velkolepěji a zejména prostřední část je plná akce, když Elfové zaútočí na samotný Asgard. Jestli má někdo problémy se scénářem, tak akce musela bavit snad každýho (EDIT) to jsem byl tehdy naivní :D). V poslední třetině tvůrci akci navíc mísí s všemožně vtipnými momenty. A na závěr bacha, potitulkové scény jsou dvě! ... Viděno asi 20x už v rámci marvelathonů 70%...[7.11.2013_Půlnoční premiéra_IMAX Flora](7.11.2013)

• - Kaskadéři a statisté, představující temné elfy, museli projít výcvikem, během kterého trénovali hrdý a vznešený postoj, protože temní elfové by měli být urození. Maskér David White jim v tomto ohledu pomohl vytvořením přileb, které herce nutily mírně zaklánět hlavu, což navenek budilo dojem velké hrdosti a síly. (Zdroj: Falcon)

• - Postava Loki (Tom Hiddleston) se stala velmi populární a známá, načež fanoušci uspořádali petici na samostatný film o této postavě, která v době premiéry tohoto snímku čítala na 20 000 podpisů. (Reapper)

• - Jedná se o první film Marvelu, který se dějově vůbec neodehrává v Americe. (Dracconnis)