Jestliže Iron Man 3 vzbudil naděje, že by se marvelovky konečně mohly vymanit z předvídatelné kolonky „řemeslné omalovánkové tuctovky nic proti ničemu a za každou cenu pro všechny a tedy ve výsledku pro nikoho“ a vydat se svébytnější cestou, tak nový Thor tuto naději zadupává hluboko do země. Nic tu není vyloženě špatně, ale zároveň tu nic není ani vyloženě dobře; prostě připosraná sázka na jistotu jako většina předchozích marvelovek. Opravdu zdařilé je to pouze v těch momentech, kdy se to nebere vážně. A těch je jako šafránu; Lokiho cameo kejkle, věšák, metro, obludka s holoubky a… A to je tak nějak vše. Ve výsledku tedy cca třicet vteřin opravdové zábavy a nikoli pouze jejího předstírání?(8.11.2013)

Zhruba první hodinku mě Thor: Temný svět nijak extra nezaujal. Jenže pak Thor s Lokim vytáhli do boje a od té doby následuje poctivý Marvelovský nářez. Scéna, kdy Loki umírá (but not really:) mi i vehnala slzy do očí. Fakt, že Chris Hemsworth dokáže mít perfektní chemii s kýmkoliv, kromě Natalie Portman, se potvrzuje i zde. Zejména to jiskření mezi Chrisem a Tomem Hiddlestonem je jedno z nejlepších v MCU. Prostě God of Thunder x God of Mischief Forever:) Thor nikdy nepatřil mezi mé nejoblíbenější postavy, ale postupem času jsem ho začala mít opravdu ráda. Thor: The Dark World v sobě dokázal výborně spojit velkolepou, vizuálně vytříbenou akci, aniž by přitom zůstal pozadu s vývojem postav. To se Marvelu daří snad v každém snímku.(3.3.2018)

Generické fantasy zcela mimo charisma Branaghova Thora. Navíc záběrované jako televizní seriál, ne kinofilm, nebo se mi to jen zdálo? Furt čumět na horní třetinu plátna je otravné. A jako by to nestačilo, obraz byl celou dobu hrozně tmavý a "rozplizlý" - nevím, jestli je to chyba filmu, nebo kina. To vše ale spíš na okraj. Dál bych tomu mohl vytýkat to samé, co vytýkám Hře o trůny - mechanickou dokonalost bez duše. Jen tentokrát je zde několik sice trochu očividných, ale povedených gagů, které tu monotónnost poměrně oživují a v důsledku mě mrzí, že se nedokážu přenést přes tři hvězdy. Ale nedokážu. Tentokrát mi dějová nahodilost nevadí, jako mi vadí třeba u Endera, a je vidět, že v tomhle ohledu prostě stačí umět odvést pozornost. PS: Natálka se potvrzuje jako špatná volba, protože humor z jejích úst zní vždy velmi papírově a nepřirozeně. 3 a 1/2(5.11.2013)

• choze

V první půlce filmu se o nikoho nebojíte, Thor a jeho stále zazdění kamarádi si bitvy užívají a vycházejí z nich bez jediného škrábnutí, pak naštěstí zemře jedna z vedlejších postav a do hry se vrátí Loki, což oboje přinese ty správné emotivní impulsy. Celkově příběh nepřekvapí, záporák, triky i akční scény jsou nudně rutinní a humor trapný a otravný. Postavu Darcy bych i nadále nejradši umučil k smrti a mezi Thorem, Sif a Jane už konečně rozjel pořádný milostný trojúhelník.(22.6.2014)

Ani pokracovanie ma nesklamalo, naopak aj ked sa zda, ze som uz podobnych filmov videl v minulosti dost, nikdy ma nedokazu unudit a na roznych marvelovskych hrdinov sa budem tesit znova a znova. Dej ubiehal rychlo, boli tam aj komicke zapletky, spomienka alebo reakcia na AVENGERS (2012) alebo na CAPTAIN AMERICA (2011), ale neboli tu vynechane aj smutne situacie. Hudba bola skvela, takze nemam sa na co stazovat. Reziser Alan Taylor, ktory dostal takyto velkorozpoctovy projekt prvykrat do ruk zvladol svoje remeslo na jednotku, ale dalo sa to cakat po tom, co reziroval kvalitne serialy RIM (2005), IMPERIUM - MAFIU V ATLANTIC CITY (2010) alebo HRA O TRUNY (2011). _________ Chris Hemsworth - (Thor) +++ Natalie Portman - (Jane Foster) +++ Tom Hiddleston - (Loki) +++ Anthony Hopkins - (Odin) +++ Christopher Eccleston - (Malekith) +++ Rene Russo - (Frigga) +++ Jaimie Alexander - (Sif) +++ Zachary Levi - (Fandral) +++ Stellan Skarsgård - (Erik Selvig) +++ Stan Lee - (hral sám seba) +++ Benicio Del Toro - (The Collector) +++ Chris Evans - (Kapitán America) +++ Produkcia: Stan Lee, Kevin Feige +++ (Videl v 3D kine 06.11.2013) +++(6.11.2013)

• - Ve filmu divák pozná další z Devíti světů a bude tak moci lépe pochopit dějiny a komplexitu Thorova (Chris Hemsworth) vesmíru. Zmíněných Devět světů pochází ze severské mytologie a odkazuje na devatero světů, které obsahuje Yggdrasil, gigantický jasan, který je samým středem severských mýtů. Na jeho vrcholku je zobrazován svět Asgard a Země zvaná Midgard se nachází v polovině jeho kmene. V prvním filmu série byl Yggdrasil prezentován jako kosmický útvar, tvořený sérií navzájem propojených červích děr, které všech devět světů spojují. (Zdroj: kinobox.cz)

• - Filmy Iron Man 3 (2013) a Thor: Temný svět mají velmi podobné plakáty. Na obou plakétech je hlavní postava v objetí se svou společnicí. (OssieOzzburn)

• - V jedné scéně, kdy stojí Dr. Selvig (Stellan Skarsgard) před tabulí, můžeme vidět nápis "616 universe", což je odkaz na největší komiksový svět Marvelu, také známý jako Země 1. (Creonik)