Líbil se mi už první Thor pro pojetí postav spíš než celé zasazení příběhu do kulis... Druhý byl o něco silnější. Nicméně dal jsem si dva dny odklad, co si myslet o celé té jakomytologii, kterou na sebe proti jedničce nalepil. Asi je to pozitivní, Asgard je méně průzračná kulisa vytržená z reality a více fungující svět. Na druhou stranu... jakoby to, co je silná stránka, bylo zároveň slabinou, protože ten velice zvláštní tón se za mě moc nepovedlo skloubit s konceptem komiksu. Prostě asi nejde natočit film, který chce být zároveň Silmarillionem a StarWars a komedií a romancí dohromady, to je trochu overkill a čelní kolize žánrů. P.S. Nefunkční, tmavé, rozmazané 3D filmu strašlivě ublížilo.(9.11.2013)

Miluju severskou mytologii. Vždycky jsem jí zbožňovala. Ve Thorovi s ní nenaložili úplně nejhůř, v jedničce se dokonce mihnul Sleipnir, ten je nejvíc boží. Škoda, že tam nebyl Fenrir. Nicméně, na Thorovi mi nejvíc vadí "pouťový pocit," co mám z některejch věcí, jako třeba divný plastový brnění nebo most, co vypadá jako duhovej glow stick. Když například Heimdall odkládá svou helmu, čekala jsem místo kovovýho zvuku spíš ťuknutí umělý hmoty. Každopádně a jednoduše, je to dobrej dobrodružnej fantasy film, kterej se může opřít o nejvíc cool legendy, co znám. Hemsworth je typickej svalovitej klaďák, nic míň, nic víc. Natalie Portman se mi tady ani trochu nezdá, Kat Dennings mi přijde neuvěřitelně otravná svým "humorem" (ale za to asi může děsnej dabing), Stellan Skarsgard je strašně vtipnej, Hopkins hraje typickou Hopkinsovksou roli posledních let - starého guru, Rene Russo super, Christopher Eccleston vystřihnul celkem hustýho záporáka. Samozřejmě terno je Hiddleston, díky němuž je Loki právem nejzajímavější postavou filmu a bez něj by na to půlka lidí snad ani nešla. Hudba dobrá, triky fajn. Jsem zvědavá na trojku, doufám, že Portmanka už tam ovšem hrát nebude. 75%(18.11.2013)

Vzdejte hold novému králi Marveláckého filmového universa, sláva Thorovi 2! Po velkém zklamání po třetím dobrodružství Tonyho Starka je živá voda v podobě téhle záležitosti krásně osvěžující, funguje tu lépe akce, humor i to napětí. Škoda jen, že všechny zvraty dojdou do mozku divákova min. o dvacet vteřin dřív, než se zjeví na plátně, ale naštěstí i tak fungují výborně. navrch se přidává i nezábavnější cameo všehomíra a nálož humoru všeobecně, náladu mi neskazilo nic, snad krom lokiho, který se vinou čehosi asi na dvacet vteřin zasekl zády k diváctvu a dělal hlasité DZZZZZZZ. První Marvelfilm (myšleno od Marvelu přímo), který si zaslouží plný poček. Sváva Thorovi!(8.11.2013)

Charaktery kované ve fantasy náladě svádí poctivé hvězdné války, klíčky od auta propadají skrz portály a vlasy Toma Hiddlestona trhají plátno na kusy. Mám pro Asgarďany dost velkou slabost a jsem proto regulérně šťastný ze skutečnosti, že i tentokrát byla cesta domů z kina plná blahosklonných úsměvů z mé strany (když šel někdo proti) a simulováním toho, "jak se správně hází Mjolnirem" (když nikdo proti nešel). Přesto nemám větší problém akceptovat většinu argumentů. Příliš přímočarý záporák, maličko nesourodý rozjezd, hra o další neovladatelnou hmotu? To všechno tam je a tuhle studiovou taktiku asi hned tak někdo nezmění. Jenže - je tam stále rostoucí Hemsworthovo charisma, Lokiho glosy doslova při každé příležitosti a finální souboj v rámci prolínačky nejrůznějších světů, který je dost možná tím nejlepším marvelovským finále. Thank you.(25.11.2013)

Kladivo a čarodějnice, Shakespeare a Star Wars, Londýn a Loki, Marvel a plevel. Jsou filmy, které si pro sebe ukradne vedlejší postava. Joker v Temném rytíři zastínil Batmana. Darth Vader si ukradl Temnou stranu Síly a celé publikum ve Star Wars. Christoph Waltz převálcoval ostatní Hanebné pancharty. A Benedict Cumberbatch ovládl všechny vesmíry Star Treku. A teď se k nim připojuje Loki, zlobivý bratr norského (polo)boha Thora, v okouzlujícím podání Toma Hiddlestona. Thor má velké kladivo, Loki charisma vyžilého rockera, který čerpá svou psychopatickou a zranitelnou hanebnost od hitchcockovských záporáků i Alana Rickmana. Ale je s ním větší legrace. V pokračování Thora je ústředním komickým a zároveň ironickým elementem: stal se z něho hláškostroj, který obratně shazuje jak marvelovskou mytologii, tak ostatní hrdiny z Avengers. Nechybí ostatně ani odzbrojující cameo, po němž kino bouřilo smíchy. Jenže Lokiho je ve filmu málo a kromě něj funguje bezchybně už jen druhý britský import, londýnské lokace. Jinak totiž zbývá jen na vodě postavená mytologie, blouznivá astrofyzika a pokus o meziplanetární romanci na ose Londýn-Asgard, který ovšem monumentálně ztroskotává na nulové chemii mezi Natalií Portman a australským lamželezem Hemsworthem. Snímek je pozoruhodně nevyrovnaný: zatímco první půlka je pomalá, ospalá jízda skrze stáda zlotřilých elfů a naivních osmdesátkových zápletek, jakmile Loki dostane víc prostoru pošťuchovat se s bratrem, Thor se rozjede a nabere takové komediální obrátky, že se nestačíte divit temnému názvu. Takže pro příště, milí Marveláci, nechte Thora hospodařit někde na kukuřičném poli v Nebrasce a přihrajte nám šťavnatý spin-off s Lokim. Vždyť Bohové musejí být šílení.(9.11.2013)

• - Mezi původním komiksem a filmovým zpracováním je několik rozdílů. V komiksu je například Malekith zjizven na levé straně tváře. Ve filmu na pravé. (Reesam)

• - Ve filmu divák pozná další z Devíti světů a bude tak moci lépe pochopit dějiny a komplexitu Thorova (Chris Hemsworth) vesmíru. Zmíněných Devět světů pochází ze severské mytologie a odkazuje na devatero světů, které obsahuje Yggdrasil, gigantický jasan, který je samým středem severských mýtů. Na jeho vrcholku je zobrazován svět Asgard a Země zvaná Midgard se nachází v polovině jeho kmene. V prvním filmu série byl Yggdrasil prezentován jako kosmický útvar, tvořený sérií navzájem propojených červích děr, které všech devět světů spojují. (Zdroj: kinobox.cz)

• - Podobně jako Captain America (Chris Evans) se měl původně objevit v tomto fimu i Hulk. Nakonec bylo ale od záměru upuštěno. (Lokitre)