Jako celek působí druhý díl nesouvisleji a zkratkovitěji, paradoxně mě však bavil víc než první díl i vzhledem k většímu zapojení vedlejších postav. Ty navíc disponují i smyslem pro humor a nadhledem, takže jsou zábavnější než suchopární hrdinové a zlotřilci. Byť tu není žádný vývoj charakterů (všechno o podstatné jsme se dozvěděli v minulém díle a Avengers), stejně jako u jedničky se přiznávám k zalíbení v postavě Lokiho.(5.12.2013)

Miluju severskou mytologii. Vždycky jsem jí zbožňovala. Ve Thorovi s ní nenaložili úplně nejhůř, v jedničce se dokonce mihnul Sleipnir, ten je nejvíc boží. Škoda, že tam nebyl Fenrir. Nicméně, na Thorovi mi nejvíc vadí "pouťový pocit," co mám z některejch věcí, jako třeba divný plastový brnění nebo most, co vypadá jako duhovej glow stick. Když například Heimdall odkládá svou helmu, čekala jsem místo kovovýho zvuku spíš ťuknutí umělý hmoty. Každopádně a jednoduše, je to dobrej dobrodružnej fantasy film, kterej se může opřít o nejvíc cool legendy, co znám. Hemsworth je typickej svalovitej klaďák, nic míň, nic víc. Natalie Portman se mi tady ani trochu nezdá, Kat Dennings mi přijde neuvěřitelně otravná svým "humorem" (ale za to asi může děsnej dabing), Stellan Skarsgard je strašně vtipnej, Hopkins hraje typickou Hopkinsovksou roli posledních let - starého guru, Rene Russo super, Christopher Eccleston vystřihnul celkem hustýho záporáka. Samozřejmě terno je Hiddleston, díky němuž je Loki právem nejzajímavější postavou filmu a bez něj by na to půlka lidí snad ani nešla. Hudba dobrá, triky fajn. Jsem zvědavá na trojku, doufám, že Portmanka už tam ovšem hrát nebude. 75%(18.11.2013)

• verbal

Musím připustit, že druhá procházka přes Homofröst do Assgardu už nevede tolik růžovou zahradou jako ta první a docela by se mi to i bývalo líbilo, kdyby! Kdyby se z té mykologie nesnažil nějaký čurák udělat Hvězdné války, ona totiž ta plasmová děla a intergaylaktické stíhačky nejdou se severským panteonem dvakrát dohromady a buďme rádi, že Mjölnir nebylo třeba vracející se světelné, bateriové kango, ale jen jakýsi nástroj na zatloukání tventyháčků do růžových stěn, protože nikdo z těch zaoceánských sionistů nikdy neviděl, jak má vypadat skutečné hetero bojové kladivo. Kdyby jeden z temných elfů nebyl negr, pardon, chtěl jsem říct Afroniflheiman, kteří se na severu objevili snad až jako důsledek přehnaně benevolentní, azylové politiky vůči Somálsku a Luther se schválně díval jinam a ten Bifröst nehlídal. Kdyby Natálka opět nepředvedla, že umí hystericky přehrávat i v kdejaké pomatené, homixové sračce. Kdyby, kurva, někdo za celou dobu ucedil aspoň kapku krve a desetiletí smradi si museli zakrývat oči. Kdyby na konci nedělali všichni v Londýně bordel jako pištivé třináctky při premiéře Heryho Potrata. Kdyby scénář nepsal nějaký bezmozek, kterému v zející dutině lebeční visí na háčku mícha, a likvidace Malekitha by tím pádem nebyla taková do očí bijící kokotina. A to je dohromady příliš mnoho kdyby. Takže zase dvě a Spánemthorem.(7.12.2013)

Nešťastný šafářův Thoreček, vztah má na dálku a ještě hraje druhé housle za sarkastickým Kapitánem Asgardem.. Zatímco Branagh dal Ódinovu synu zdravé srdce, Taylor do něj zbytečně voperoval blikající Stargate by-pass. Kdo však touží usínat s hlavou na středu úsečky Levá Thorova bradavka, Pravá Thorova bradavka, ten si hvězdné války o bankovky rostoucí na Yggdrasilu užije a možná začne i častěji jezdit metrem. Co kdyby.. Marvel by měl zvolnit, protože jeho produkce se začíná nebezpečně ztrácet v šedi kvantity, nicméně je mi jasné, že dokud ukazatele tržeb budou umět tu šeď natřít na Hulkovu vzteklou barvu, nenajde se důvod S.H.I.E.L.D. deaktivovat. P.S.: Nevynechejte závěrečné titulky. Jednak uvidíte „Collectora“ Benicia (tak trochu David Bowie po zásahu elektrickým proudem) a taky zjistíte, co stojí za poklesem stavů londýnských holubů..(22.4.2014)

Nevím, jestli má smysl vytahovat slůvko zklamání, protože už trailery žádnou boží hitparádu nenaznačovaly. Thor: Temný svět je ale i přesto nepříjemným přešlapem, kterým si marvelovští odpůrci nabijí zásobníky nadlouho dopředu. Vezměte veškeré výtky, které k tomuhle filmovému vesmíru často směřují, nacpěte je do dvou hodin a hádejte co vám z toho vyleze? Správně, Thorova víceméně zbytečná výprava do Londýna a na mizerně přefiltrovaný Island (to tu zelenou pustinu vážně nešlo natočit ve studiu?), která má z prstu vycucanou zápletku, nezvládá veledůležitý balanc humoru a dramatu a představuje zatím nejhoršího marveláckého záporáka (a že je docela kumšt toho dosáhnout). Taylor vyloženě zvládá jen prostředek filmu, v němž oslní malými asgardskými Star Wars. Kolem nich se ale rozpíná bolestivě repetitivní první akt a zmatlané finále, jež zajímavý nápad rychle mění v nelogický destruktivní bordel. Pravda, druhý Thor na důkladné vysvětlení čehokoliv kašle už od začátku a jeho superničivou superlátku neospravedlní ani hlas Anthonyho Hopkinse. Jenže i takhle nicotný příběh si zasloužil lepší podání, aby situaci nemusely zachraňovat oblíbené postavy a tradičně skvělý humor (Kat Dennings!), bez kterého by Thor mohl směle konkurovat třeba Green Lanternovi. Takhle je z toho jen (ve 3D doslova) šedivý průměr a nejhorší marvelovka hned po Neuvěřitelném Hulkovi. Kapitán Amerika tak bude mít v dubnu hodně co napravovat. (6/10)(5.11.2013)