Zhlédnuto v kině. Nevěřil bych, že zrovna na pokračování Thora půjdu do kina, když první díl byl fajn, ale nebylo to zrovna něco, co by mě opravdu bavilo. Nicméně Thor: The Dark World mě překvapil a to moc. Film je to nečekaně svižný a vtipný (aniž by ten humor byl trapný, byť bych pochopil, že některé scénky mohly některým divákům připadat trapné) a hlavně po celou jeho délku jsem se nenudil. Myslím, a teď se nechci dotknout Kennetha, že změna režiséra opravdu pomohla. Ostatně, jak hodnocení tady tak na IMDb, tak tržby (byť tam by šlo spekulovat o vlivu snímku The Avengers, ale uvidíme, jak si povede příští Kapitán Amerika) dokazují, že tohle je pokračování, které ve všech směrech převýšilo první díl. Upřímně, třetímu dílu bych se nebránil. 100 %.(9.12.2013)

Ani pokracovanie ma nesklamalo, naopak aj ked sa zda, ze som uz podobnych filmov videl v minulosti dost, nikdy ma nedokazu unudit a na roznych marvelovskych hrdinov sa budem tesit znova a znova. Dej ubiehal rychlo, boli tam aj komicke zapletky, spomienka alebo reakcia na AVENGERS (2012) alebo na CAPTAIN AMERICA (2011), ale neboli tu vynechane aj smutne situacie. Hudba bola skvela, takze nemam sa na co stazovat. Reziser Alan Taylor, ktory dostal takyto velkorozpoctovy projekt prvykrat do ruk zvladol svoje remeslo na jednotku, ale dalo sa to cakat po tom, co reziroval kvalitne serialy RIM (2005), IMPERIUM - MAFIU V ATLANTIC CITY (2010) alebo HRA O TRUNY (2011). _________ Chris Hemsworth - (Thor) +++ Natalie Portman - (Jane Foster) +++ Tom Hiddleston - (Loki) +++ Anthony Hopkins - (Odin) +++ Christopher Eccleston - (Malekith) +++ Rene Russo - (Frigga) +++ Jaimie Alexander - (Sif) +++ Zachary Levi - (Fandral) +++ Stellan Skarsgård - (Erik Selvig) +++ Stan Lee - (hral sám seba) +++ Benicio Del Toro - (The Collector) +++ Chris Evans - (Kapitán America) +++ Produkcia: Stan Lee, Kevin Feige +++ (Videl v 3D kine 06.11.2013) +++(6.11.2013)

• Morien

Tenhle film mě přivedl k myšlence zavést nějaký exkluzivní seznam filmů, jejichž prvních deset minut mě přinutí položit si otázku: "Co to jen dělám se svým životem?", odejít od obrazovky a dělat jiné věci. Ačkoliv musím uznat, že Thor mi tady přišel lépe vypadající než v prvním díle a u Natálie jsem si zase říkala, jaká to byla kdysi plnokrevná žena a dnes že už je to jenom uměle vypadající loutka. --- Tak už můžu s čistým srdcem hodnotit, protože kvůli tatínkovi jsem to už viděla celé. Fascinuje mě přerod, že v jedničce se neděje vůbec nic, zatímco tady se všichni zuby nehty snaží, aby se dělo všechno. Z mé volby slov je doufám jasné, že podle mého názoru tyto snahy moc nevychází. Nejvíc mě ovšem deptá, jakým způsobem zacházejí s pojmy jako je obětování, sebeobětování, loajalita, láska... Já jsem fanda toho, když se vyprazdňuje forma, aby pozornost tím intenzívněji ulpěla na obsahu. Tady se to děje naopak. A i když míchají sci-fi a fantasy a bůhví co všechno ještě dohromady, tak je to totálně bez výrazu.(9.2.2014)

Televizní, zaláskovaná, a hlavně dost často překvapivě nudná pohádka. Buď už fakt stárnu, nebo není Asgard nic pro mě. Třičtvrtě fórků, co ve filmu padne (a že jich je), z fleku soutěží o nejtrapnější hlášky a situační scénky roku, a MARVEL zase jednou šlápnul vedle, když si myslí, že cesta ke sblížení se s jeho hrdiny vede přes moře vtipů a vzájemného špičkování. Bude ve trojce Jar Jar Binks, prosííím? Tohle není Amazing Spider-Man, v hlavní roli tu neúčinkuje comicsový hláškař Peter Parker... Viděl bych to tak, že si bude ve Winter Soldier Cap v potitulkové scéně navlékat spoďáry s růžovýma králíčkama Playboy - funny! Je mi pochopitelně jasný, že tady Nolana nikdy nikdo k režii neukecá, ale prosím: může to příště být o něco vážnější? Ke konci jsem se nechal suverénně strhnout atmosférou v sále, a řehtal se už napůl rezignovaně taky (věšák je parádní), v první polovině jsem však skoro odešel ze sálu. 3D absolutně žádné, "díky" za rušivý element šedé a celkové utlumení světla (barev).(5.11.2013)

První Thor se mi líbil více, a to hlavně proto, že v něm nebyly momenty k pousmání, nýbrž regulérní vtipy a gagy. Takových je v pokračování jen několik, a jsou fakt dobré... Ale není jich dost. Vlastně nemám moc jasno v tom, jaký tenhle film měl být. "Temný" podtitul naznačuje jakousi osudovou podívanou s vážnější notou, jenže jaké překvapení - ona ta "vtipnější jednička" byla zároveň také mnohem vážnější! Nebo tak jen působila díky Kennethu Branaghovi? Aha! Asi jsem udeřil (mjolnirem) hřebík na hlavičku! No, naštěstí nic z toho neznamená, že by Thor: Temný svět byl špatný nebo nezábavný. Zábava to je nápaditá a svižná, ničím vyloženě neuráží a toho, co v ní nemuselo být, je jen málo (chudák Stellan Skarsgård, ten dostal od scénáře pořádnou ránu). Ani "polepšení" Lokiho mi tolik nevadilo (moment, kdy si v cele nerušen čte knížku, mě rozesmál nahlas stejně jako třeba Thorova jízda podzemkou). Čtvrtou hvězdu jsem se rozhodl přidat za finále s portály, které bylo opravdu dobře vymyšlené a nečekaně hravé. A abych nezapomněl, prima scénka po titulcích.(12.11.2013)

• - Natáčení Thora Temný svět provázely problémy se scenářem, se kterým si režisér snímku Alan Taylor nevěděl rady. Na natáčení proto přijel Joss Whedon, otec celého filmového Marvelu, který dohlíží na všechny komiksové adaptace z tohoto universa. Po příjezdu Whedon přepsal bez sebemenších problémů několik scén ve scénáři. Režisér filmu pak popisuje nové scény jako mnohem větší zábavu, více překvapení a to, co celou dobu autoři hledali. (Reapper)

• - Postava Loki (Tom Hiddleston) se stala velmi populární a známá, načež fanoušci uspořádali petici na samostatný film o této postavě, která v době premiéry tohoto snímku čítala na 20 000 podpisů. (Reapper)

• - Film byl v Anglii uveden pod názvem Thursday Mourning, v překladu "Čtvrteční smutek". V severské mytologii byl čtvrtek pojmenován po Thorovi jako Thursday - Thor's day. (Reesam)