Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Dantte..

Jako jednohubka na relaxační večer po práci je to solidní, víc od toho nečekejte. Film se drží přísné marvelovské šablony, kterou servíruje po celý čas. Komiks neznám, ale postava Zimního vojáka je tristně nevyužita, zasloužil si více prostoru. 65 % ()

D.awi.d

A vám se ten novej Kapitán Amerika jako líbil, pane Horník? A další? Zatím největší přešlap Marvelu, ale na ten průměr to stačí. Největší problém je nejpředvídatelnější děj od dob Medvídka Pů. A i tam byla větší šance, že se něco stane. Že Pů šlápne do včelího hnízda, že Kryštůfek Robin umře na AIDS, že Íjáčka skolí deprese. Tady ne. Všichni jsou nesmrtelní a vy to od začátku víte a víte i všechno ostatní. A to všechno ostatní je navíc natočeno nanejvýš standardně. Tak se prostě díváte na svoje oblíbené postavy, jak skáčou, hází, létají, mluví, něco tam vybuchuje, a semtam se objeví nejzajímavější a zatím dost nevyužitá postava Winter soldiera. Vlastně je to taková Skrytá hrozba od Marvelu. Spousta efektů a neskutečná nuda ve vašem oblíbeném světě. ()

Clark_Kent

Jednička rozhodně kraluje. Tohle bylo snad nějak ta akce kopírovaná malinko jinejma komiksama, temný rytíř atd. Stejně tak jako ironman mě tohle tak neoslnilo. ()

speedy7929

Marvelovské filmy naberajú na kvalite čoho dôkazom je aj tento snímok. Dlho som sa rozmýšľal pri hodnotení najradšej by som dal 4,5 ale to sa nedá. Captain America o triedu lepší ako jednotka, zahrnutý do súčastnosti a oveľa viac bojov a akcie našli by sme tam aj iné pozitíva ako napríklad Scarlett Johansson :)). Pár krát sú tam spomenuté aj iné komiksové postavy. Len ma trochu mrzelo, že nevymysleli nového nepriateľa a všetko si zase odniesla Hydra ako v jednotke. 85% ()

Shredder

Kapitan (takmer) zahodil vsetok ten prebytocny patriotizmus, amerikanizmus, patetizmus a presladenu nostalgiu prvej casti a je hned znesitelnejsi. Presuvame sa nielen z minulosti do sucasnosti, ale aj z pozicie klasickeho blockbusteru do politickejsich vod konspiracneho thrilleru. Vycitky sa samozrejme najdu lahko, preto tentokrat uvediem pozitiva. The Winter Soldier je idealna popcornovka, ani chvilu nenudi; clovek moze vypnut mozog, bez neustalych utokov stupidity a akcne sceny su uchvatne. Zaroven uspokojuje v mensej miere aj intelektualske chutky, pri zaoberani sa realnymi problemami sucanosti (NWO, NSA, zneuzivanie technologii). Prijemny prekvapenim je Falcon, od ktoreho som ocakaval, ze bude len prekazat, ale jeho manevrovanie pri strete s arzenalom Helicarrieru bolo fantasticke. Odo mna tak 3,5*, mozno pri opatovnom zhladnuti zvysim na 4. PS: Referencia na Pulp Fiction pobavila. ()

Armageddon

Slušné pokračovanie jednotky. Celý film mal spád, človek sa pri tom nenudil. Vedel aj parkrát prekvapiť. A aj tretie pokračovanie sľubuje zaujímavý dej. ()

john.h

Sledoval jsem to jak po lobotomii, obdivoval efekty a svým způsobem jsem se bavil. Jenže už jsem se bavil za poslední tři roky po dvacátý úplně stejně jako předtím. Super hrdina, super záporák, nejlíp kámoš/random vědec/učitel/blázen/znetvořenej hajzl co chce ovládnout svět, kterej se po pokusech a experimentování může pochlubit stejnou silou a schopnostma, jako má sám Keptn Amerika. Při vzájemném kočkování pak zničí pár stavení, proletí se vzduchem bez padáku, aby se pak jednou rukou chytli o tyč a zhoupnutím skočili kamsi na pevnou podlahu a při letu ještě stihli zachytit mikročip, kterej je potřeba strčit do počítače a zachránit tím svět. Pětkrát zemřelí lidi, co vlastně nezemřeli. No prostě už mnohokrát viděné zase znova. A jako bonus opět potitulková sekvence bez hlavy a paty, kde se nám představí zase nějakej další šílenej vědec nebo co to je, kterej má jako pravou ruku klon Roberta De Nira. Nepozvedla to ani Skarlet, která byla v tomto filmu značně nesexy. ()

biergof

Největší překvapení roku 2014. Smekám tvůrcům, blahopřeji Marvelu a směji se ostatním komixákům: Thor 2, Železný Muž 3, Emo spider man 2, ti všichni dostali štítem do zubů a Captain A je degraduje na piloťáky zpackaných seriálů. Film stíhá přesnou palbu do více cílů: návaznost na předchozí díl, komiksová předloha The Winter Soldier přiměřeně dodržena, současná témata vsunuta a dobře zúročena, nedebilní akce, nehloupý příběh... byl jsem spokojen, překvapen a rozhodně se k tomuto filmu budu rád vracet, pořídim origošku atd... o kolika filmech dneška se to dá říct? snad malá závada..ten soundtrack, tak nekonkrétní, nezapamatovatelný..velký film si zaslouží dobrou hudbu, youtube je plný epic music mix, který tohle přehraje v první minutě...jediná závada, přehlédnutelná, leč nemalá. ()

sWONDER

Dosť dobrý "popcorn", navyše pretkaný najaktuálnejšími konšpiračnými teóriami. Stačí vypnúť mozog, nie však úplne aby v spletitom deji nič neušlo a o špičkovú zábavu je postarané. Velká porcia strelby, výbuchov aj perfektných vychytávok. Mne ale, trochu vadila pri fightoch škaredo rozhádzaná kamera, trend však nezastavíš. Zimný vojak bol vynikajúci protivník a určite len tak nevyprchá. Teším sa na ďalší diel. ()

hamir0

Oč víc se mi první Kapitán Amerika protivil svým přehnaným nacionalismem, o to víc se mi dvojka líbí svým kritickým náhledem na současný hvězdo-pruhovaný trend „národní bezpečnosti“. Ale o to vlastně ve filmu vůbec nešlo. Šlo o to nabídnout divákovi pořádný nářez akce, co možná nejvíce utlumit anticharisma nejotravnějšího Avengera a přebít ho jeho sympatickou společností v podobě Scarlett Johanson, Cobie Smulders a Samuela L. Jacksona. Svou premiéru si obstojně odbyl i nový přírůstek do party Falcon, takže nezbývá než úchylně zaslintat nad několika popkulturními odkazy v čele s náhrobkem na samém konci filmu a ohodnotit celou tuhle taškařici velice slušnými čtyřmi bludišťáky. ()

Hisnuklusi

Pro mě zatím největší překvapení roku. Všechna čest a klobouky dolů před tvůrci tohoto filmu, že se jim povedlo po naprosto neztravitelné jedničce otočit opravdu o 360 stupňů. Dali filmu děj, sympatického hrdinu, co se bije o sto šest, a jde mu to skvěle, tajemného zaporáka a stabilní tempo, které má laťku nastavenou hodně nahoře po celý film. já fakt prostě smekám. Velice epické. Tenhle Amerika se uplně normálně řadí mezi takové filmy, jako je Dark Knight a nebo Muž z oceli a to bych nečekal ani ve snu. Jen tak dál. Řekl bych, že od marvelu bezkonkurenčně nejlepší film, Avengers se dali, ale nepamatuji si je, zbytek jsou sračky pro děcka (Iron mani, Thoři atd, které by podle mě fandu komixů měly spíš urážet, než mu hovit. Tenhle film je velká výjimka a kdyby to šlo takhle dál, tak jenom dobře, i když o tom pochybuji. Chvalim a jsem opravdu, upřímně a v dobrem překvapeny. ()

spagat5

Až na jednu trochu zbytečnou scénu bych řekl, že tohle je TOP film celé řady kolem Avengers. Občas vtipný, perfektně natočená akce a Evans už není za idiota jako v prvním díle. ()

JohnZ87

Steve Rogers jako psanec a druhý Captain America pojatý jako konspirační thriller s odkazy na špehovací technologie dneška, úvahy o ztrátě svobody a soukromí ve prospěch "vyššího dobra"? Proč ne, velmi silná kombinace. Chris Evans je opět skvělý, Scarlett Johansson mu zdatně sekunduje a má ve filmu prakticky druhou hlavní roli. Samuel L. Jackson rovněž nezklamal, z nových postav ve mě asi nejsilnější dojem zanechal Falcon. Robertu Redfordovi role záporného tahače za nitky sedla skvěle a u samotného Winter Soldiera mě čekalo překvapení ohledně jeho původu, ačkoli jakožto záporák mi příliš výrazný nepřišel. Celkově se mi zdálo, že role záporáka zde byla rozředěna právě mezi Roberta Redforda coby mozku celé operace, Winter soldiera coby hlavní mlátičky a hromadu spřízněných agentů, z nichž jeden byl nejvýraznější. Akce je spíše méně, ale zato je zvládnuta skvěle. Odkaz na druhé Avengers se dal čekat. 80% ()

Cooller

z avengers ho mám nenejraději každopádně atmosfera marvelu by jako vždy dala doslova krájet krásná scarlett a hvězdný samuel L. Jackson tomu dávají pomyslnou třešničku na dortu. Doporučuji vidět, jednu hvězdičku ubiram kvuli kapitanově seznamu kde měl škrtle star wars a namisto toho star trek.. bleh ()

vetsinezobri

Lepší než jednička. Občas to ale bylo přitažený až moc i na můj vkus. Při zvedání tisíců tun oceli po šesti průstřelích hrudníku to smrdělo Supermanem. Za skvěle nasnímané kapitánovy kopance a Die hard výtahovou scénu přidávám v hodnocení o pár procent navrch a je z toho 3,51*. ()

Bezmenny

Pozeral som to po dvojtýždňovom tábore a tak moja pozornosť k záveru bola rovná asi nule. Napriek tomu- winter soldier stál za to, zápletka bola super, akcie hromada...skoro všetko ako má byť. Celkovo to otvorilo mnoho otázok k pokračovaniu Avengerov a tak to zrejme splnilo marvelovský účel-zaplniť miesto do pokračovania. ()

beso74

Akčný film podľa komixu od Marvela, ktorý má niekoľko rovín, samozrejme základnou je boj proti nezničiteľnej Hydre, ale svoje miesto tu má aj hľadanie si partnerky, veď čo iné môže chlapovi tesne pred 100 chýbať viac, doháňanie zameškaných rokov a zoznamovanie sa s vecami od internetu až po Nirvanu či vážnejšie témy ako sila priateľstva či večná dilema, že čo je dôležitejšie, osobná sloboda, alebo totalitný pocit bezpečia. Film ktorý takmer nemá hluché miesto a ktorého vizuálna stránka je takmer dokonalá. Kto by pred takými 15 rokmi povedal, že filmy podľa komixov takto dospejú. ()

Zombiepod

Marvelovka ako víno. Čím pribúdajú roky, tým sa filmové adaptácie komiksov stávajú vyspelejšími, zrelšími, a Winter Soldier nie je výnimkou. Vtipu, ktorým sú komiksovky povestné, dosť ubudlo, a dej sa uberá vážnejším smerom. Práve príbeh, posunutý z druhej svetovej vojny do súčasnosti, je hlavným ťažiskom filmu - vynikajúco vymyslené a nepredvídateľné, občas možno mierne klišé, no s častými zaujímavými zvratmi. Postavy sú sympatické, akcia je dynamická a extrémne úderná, a audiovizuál ďaleko predčí predošlý diel. Kapitán nie je práve mojím obľúbeným marvelovým superhrdinom, no práve týmto spracovaním ma úplne dostal. Nemám dôvod nedať plný počet. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018