V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

netahlo

Takze napodruhe jeste lepsi! Ja tleskam, pane Wane! Zatimco u prvniho dilu mi schazel povedenejsi konec, tentokrat vsechno fungovalo jak ma. Lekacky a hudba luxusni, skvely zazitek! ()

toffy

Fakt mam strach pozerat horory, ktore su v cervenych cislach a tento je toho dokazom. Sklamanie roka, slabe 2* ()

Firebug

Z prvního dílu jsem byl tou směsicí žánrů dost zaskočen, od dvojky jsem to už očekával, těšil se a následně si to i patřičně užil. Pokud chcete klasický horor, mrkněte raději na The Conjuring, protože Insidious (1 i 2) jimi nejsou. Snímek využívá celá plejády hororových postupů a jejich vrstvení do (na horor) rozmáchlého příběhu mixnutého s krimi a komedií (vážně!) mě nadmíru bavilo. Je to trochu jako jít na nějakou výstavu zasvěcenou hororu. Taky na ní nemusíte strachy vřískat, což ovšem neznamená, že se nebudete bavit. _______ Chapter 2 k tomu navíc přidává prohloubení fikčního vesmíru, ve kterém se snímek odehrává a první film smysluplně rozvijí. Ta propojení s jedničkou jsem si fakt moc užil a docela bych si dal i tu Chapter 3 (i když už asi bez Wana). Krásné 4*. ()

herr_carter

Oproti jedničce oceňuju, že zde nebyl vypodobněn doslova žádný přelud,či přízrak a lekačky na filmového diváka jsou zde ve větší míře vytvářeny bez použití počítačových efektů. Špatně je zase až příliš velká zamotanost a snaha o provázanost mezi jednotlivými světy, potažmo časy. I tak je ale celý Insidious (myslím tím jednička i dvojka) příběhově a námětem vystavěn nadstandardně, když člověk vezme v potaz množství hororových filmů, které v dnešní době vznikají, celkem se těším na trojku.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

The Viper

Nejvíce bych vypíchl závěrečnou půl hodinu, kdy to bylo dle mého krásně pospojované a dobrým závěrem. I přesto díky první hodince to už nebyla taková jízda, i když lekačky fungovaly stále. Závěrem bych napsal, že se jedná o lehce slabší počin než jednička, i přesto je to úctyhodné pokračování a opět musím vypíchnout Wilsona. Škoda že nebude ve trojce. ()

Circumscriptor

Upozornenie: Komentár sa vzťahuje na INSIDIOUS a aj na INSIDIOUS 2! Nuž, James Wan je skutočný hororový magnát, aký sa len tak niekde nevidí. Érou takto nadaných ľudí boli predovšetkým sedemdesiate a osemdesiate roky (k hlavným lídrom patril John Carpenter) a preto ma veľmi teší, že podobní režiséri ešte nevyhynuli. Insidious má od začiatku tú správnu trýznivú atmosféru (nečakajte lacné lakačky), všetko je správne hnusné a vyladené do najmenšieho detailu. Film je robený jednoducho tak, že divák je odsúdený na to, aby čo i len to najmenšie napätie a hrôzu prežíval spolu s hlavnými protagonistami - pri scéne, v ktorej "médium" vstúpilo do izby chlapca v kóme a začalo opisovať svoje vidiny, mi prišlo naozaj zle. Nápad so vstupom do zásvetia, na ktorom stojí celý film, mi príde nesmierne originálny a jeho inicializácia je tu prevedená naozaj bravúrne. Akurát, možno ako jediné mínus prvého dielu môže pôsobiť práve záver, ktorý svojím laickým "tragickým" koncom pripomína práve tie lacné béčkové horory, ktorým sa Wan celou svojou bytosťou vyhýba. Koniec koncov, bola to vlastne aj nutnosť (ak chápeme obe časti ako celok) a Insidious 2 onú laickosť vysvetlil a rozviedol tak pekne, že opäť vrátil moje počiatočné divácke nadšenie do starých koľají. ()

Kelly2502

Heeeeere's JOSH!!!!_____________Osobne sa mi dvojka páčila viac než jednotka a to hlavne vďaka vizuálnemu a scenáristickému zlepšeniu. Patrick Wilson mal konečne možnosť sa poriadne predviesť a herecky to ťahá a to aj napriek tomu, že nemá toľko priestoru ako v prvej časti. Zatiaľ čo prvá časť je typická šablónovitá ľakačka, ktorá je o chlp lepšia než väčšina hororov s podobnou tématikou, Insidious 2 stavia na príbehu, ktorá veľmi pekne dopĺňa prvú časť bez toho, aby pôsobil zbytočne. Nehovoriac o tom, že Wan sa konečne mohol vďaka väčšiemu rozpočtu pohrať so svetlom a farbami ako tomu bolo napríklad u Dead Silence___________Film je navyše oproti jednotke viac zasadený do reality a to vdaka výmene mocného démona za ducha, ktorého pozadie a motivácia je nám bližšie predstavená. Navyše sa veľa z ľakačiek počas filmu objasní cez cestovanie "svetmi", takže odrazu film naberá reálnejší nádych. ()

sedm.1

Insidious 2 je naprosto na stejné úrovni jako první díl, ovšem tím nemám na mysli pouze kvalitativně, ale prakticky i ve všech ostatních ohledech, a to dokonce až natolik, že to může působit až vlastně téměř ku neprospěchu věci. Celé toto pokračování lze tak tedy sice znovu vnímat jako velice působivou a fungující duchařinu, ovšem s tím, že když to trochu až přeženu, tak tu Wan poměrně neskrývaně až vykrádá sám sebe z jedničky, a to ve smyslu, že zde zanechal nejen veškeré postavy, ale film zpracoval i ve stejné vizuální podobě, se stejnými postupy při lekačkách, při odhalování pointy, při zobrazování astrálního světa, ani atmosféra se nezměnila ani o píď, prostě vše zůstalo zcela nezměněných zajetých kolejích, a je tak vlastně jen na každém jednotlivci, jestli mu ono do puntíku totožné zpracování bude vadit, či ne. Já s tím tedy upřímně zas až takový problém neměl, i když mě ta podobnost tedy až zarazila, jelikož jsem si ale užil i první Insidious, tak by bylo divné si stejně tak neužít i to druhé, jen bylo ale určitě již dobře, že se na dalších dílech již James Wan nadále nepodílel jako režisér, a předal onu funkci již někomu jinému, kdo s tím celým světem naloží už s krapet jinak přístupem. Každopádně musím zopakovat, že i dvojka je vážně nápaditá a hutná žánrovka, mající spád, působivé scény, fungující napětí, přesvědčivé postavy podpořené slušnými hereckými výkony, fajn atmosféru, zkrátka Wan opět prokázal svou tvůrčí extratřídu a kdo má prostě rád duchařiny, tak zde si vážně užije dosyta. ()

bari68

Ďalší z mála prípadov, kde sequel výborne naväzuje na prvotný diel a nerobí mu ostudu. A trúfam si tvrdiť, že ju ešte o kúsočik preskočil. Nebudem tu mrhať zbytočnými superlatívmi, ,,Insidious Part II,, proste musíte vidieť a bojácnosť, strach a napätie prídu sami. ()

serger

Na horory se většinou moc nedívám - a vím proč =o U tohohle jsem byl zaražený hodně hluboko do sedadla a kdyby ty strašidelné scény občas neodlehčili drobným vtípkem, asi by po mně v kině zůstala hnědá sedačka. Moc pěkná atmosféra... Ale nejstrašidelnější stejně byly ty nepovedené zkoušky mikrofonu před projekcí =D ()

Dr. Wolfenstein

Musím přiznat, že po naprosto strhující jedničce a prvních nadšených ohlasech na pokračování jsem opět neuhlídal svá očekávání a jsem trochu zklamaný. Ale jen trochu. Wan samozřejmě odvedl skvělou práci jaká se od něj očekávala a naservíroval výborný příběh skvěle doplňující události prvního dílu a ty doplňující myslím doslova. Osudy oné temné stařeny se zlověstným šklebem skrytým za černým závojem, která se nadevše touží přátelit s malým chlapcem, byly brilantně vymyšlené a s výbornou pointou (můj lehce pochroumaný mozek by ji možná nazval i zábavnou). Oproti předchozímu filmu se vyprávění nese v klidnějším duchu, ubylo i lekaček, což mu samozřejmě nijak neubírá na působivé a pochmurné atmosféře. Co mě ale doopravdy mrzelo je, že se tentokrát nedostal ke slovu "man with fire on his face". Snad se na něj dostane v dalším pokračování, pokud tedy vážně vznikne. Ale nejsem si jistý jestli další Insdious bez Jamese Wana bude za něco stát. ()

DavidS.

"BUBUBU" prvky formálně stále nahánějí husí kůži, ale celek zabředl do překombinovaných povídek ze záhrobí... ()

joora1

V půlce filmu už jsem si jen říkal, že jsem zvědavý, jak vše dopadne a nic jiného mě nezajímalo. Druhá půlka už byla díky vývoji děje zajímavější, ale druhý Insidious v podstatě nepřinesl nic, co bych neviděl v prvním díle. Skoro stejné lekačky, skříně atd, prostě trošku nuda. Za nápady ale dávám kladné body, za humor, který se do filmu absolutně nehodil dávám záporné body, to ostatní plus mínus průměr, takže Wan tentokrát svoji laťku ani nepřelezl. Po skvělé jedničke trošku zklamání, ale i tak pořád tvrdím, že to je to nejlepší, co se dá v podobném žánru vidět. ()

Billie777

Výborné pokračování, bavilo mě to více než první díl. Úžasně propracovaný děj. Jsem zvědavá, co přijde dál. ()

korndaddy

Filmů s podobnou tématikou jsem viděl tuny (lze vidět tunu filmů?) a ač sem se na snímek celkem tešil, musím uznat, že se zklamanej. Jsem zklamanej. Málo atmosféry, zamotanej děj, sice se to pomalu rozjasňuje, ale.......... a nevýrazný obsazení. Nápad fajn a ať přemýšlím jak přemýšlím, za boha si nemůžu vzpomenout na tu druhou pozitivní věc. V zajetí démonů je v porovnání s tímto o něco lepší. ()

Han22

SPOILERY! Jako horor to funguje líp jak první díl - psychopatický otec, opuštěná nemocnice, svět duchů a spousta lekaček. Za scénář bych ale někoho nakopal. Možná je to tím pivem, co u filmu popíjím, ale dost jsem se ztrácel. Jak se lidi dostávají do světa duchů? Opravdu stačí usnout, být omráčen? Jaktože duchové dokáží cestovat časem? Jaktože je duch v jedné verzi ve světě duchů a v druhé verzi někoho ovládá v realitě? A to jsou otázky z druhé části, ono to trvá více jak hodinu, než pochopíte co se děje, proč je ta zlá ženská co ovládá otce vlastně chlap. A neříkám, že mě to nakonec nebavilo, na moderní duchařinu je to slušně natočené, ale proč tak překombinovaně? ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012