V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

metztlimoon

Keď je druhé pokračovanie lepšie ako prvý diel. Krásna náväznosť a scény z jednotky (ešteže som si ju pozrela tak týždeň predtým) v úplne inom svetle. Wow! Dúfam, že trojka naberie ešte väčšie grády. ()

gezper

Tak je to o chlup v kvalitě dále než 1, která se mi teda až tak moc nelíbila (50%). Zde kupříkladu zápletka není zas až tak jednoduchá a docela sympaticky, a na první pohled promyšleně, koketuje, úzce navazuje a variuje na úvodní část rýsující se n-tologie. Předtucha, náznak z konce snímku a "zkušenost" mi říká, že trojka už ale půjde silně do kolen a dostaví se přeždímávání již notně suchého prádla. Jamesi, přesvědčíš mě o opaku nebo se už na režisérskou židli nehrneš? Co je na tomto filmu dobré a paradoxně zároveň jeho velkou slabinou - časté přerušení pracně budované atmosféry nějakým gagem, vtípkem, nejčastějí dua Tucker&Specs. V důsledku čehož se delší atmosferický kus, až na pár vyjímek, nedostavuje a vzniká tak patvar hororu s prvky komedie, na mnoha místech k tomu snad až nechtěné, ale stále na hony vzdáleno od trapné parodie. Z částí to zabaví, nenáročně, ale úplně jiným (až cynickým) způsobem, než by čistokrevný horor měl. Čímž se dostávám k mnou dlouhodobě tvrzené a také ověřené teorii, že horor v kině nikdy nevynikne ve své plné síle. Navíc v kině plném, a to navzdory tomu, že plném ČSFD osazenstvem, tak často vyprsknuvší smíchy. Mě to zas až tak moc nevadilo, i když takto byli naprosto zničeny jinak docela přijatelná filmová temnější místa s potenciálem. A tak se, i když na spoustě míst Wan chtěl, na spoustě zřejmě ne, žádný strachem podpořený stres (to je to, proč horor přece sledujeme!) neměl šanci dostat ke slovu. Ani kdybych si to doma dal o půl druhé v tichu noci sám, to snad se mnou výrazněji nezamává. Ne tak jako jiné osvědčené kusy. Viděno na ČSFD projekci, kde jsem si před filmem díky dezinformaci z mailu pěkně hoďku poseděl v téměř prázdném sále. [60%] ()

watari

Jako celek je to film rozhodně nadprůměrný, v kině je silný. Chybu má ale podle mě také dost podstatnou a to ty věčné lovestory na konci, a ta otevřenost pro 3 díl? Proč proboha? myslím že z tohoto tématu už nejde vydojit víc. Za mě 3 hvězdy, ale s uzavřeným koncem by to dokázalo víc... ()

SMilan

Fantázia, takto má vyzerať bravúrne pokračovanie bravúrnej jednotky. Je pravda, že výška rozpočtu je vo filme vidieť, či už kamera, alebo tá nenápadná reklama koncernu VW, napriek tomu je film scenáristicky zvládnutý a ani vo viacerých dejových líniách sa nestráca. A za koniec je jedna hviezda navrch, s Happy End-om by to bolo za 4*. Vidíme sa v 2015-tom. ()

Tinusa14

Pre mňa rozhodne lepšie ako jednotka ale ešte stále to nebolo ono. Páčilo sa mi prelínanie sa z jednotkou a následné vysvetlenie niektorých vecí. Keď som si zhliadla obe diely, tak mi to prišlo akoby som sa dívala na nejaký seriál a nie na klasický film, bez inovácie a nového nápadu. Čo sa mi nepáčilo už v jednotke bolo klišé, klišé, klišé (jednoducho všetko čo mohlo vŕzgať tak vŕzgalo, pohybujúce sa veci...) .... bolo ho tam proste veľa ale pripadá mi to že už to tak nejak patrí k týmto Insidiousom. ()

Jamall

Tak to jsem nečekal. Jednička mě nebavila pomalým rozjezdem, celkovou roztahaností a koncem, který působil trochu směšně. Tady se na nic nečeká, plynule se navazuje, umě se rozvíjí, tempo super, sice se místy trochu opakuje, ale Wan zatnul hororovou sekeru podruhé přesně v jednom roce. Těším se na Rychle a zběsile 7. ()

david666

I mistr tesař se někdy utne - od Wana jsem čekal víc než recyklát prvního dílu. Jen díky úctě k jeho předchozím filmům (hlavně ke Conjuring a SAW) dávám průměr. ()

Marcoman1972

Kdo se chce bát, ten se bát bude. Když jsem po tomhle dílku šel v půl druhé ráno kolem pootevřených dveří pracovny a za nimi zahlédl ve tmě tmavou siluetu, měl jsem pocit, že mi někdo za krk vylil kbelík ledové vody - byl to samozřejmě jen obraz na zdi, který už ani nevnímám. Takže to asi účinkovalo tak, jak mělo. Hrací chodítko pro děti bych si po shlédnutí Insidious 2 rozhodně nekoupil! ()

MrFarmer odpad!

Vůbec mi tento film nesedl. Mizerný scénář, nesympatické postavy, zmatené skákání z místa na místo a celý tak nějak postavený na hlavu... ()

FantoMaSk

Ajaj, to je mrzení ... Po úžasné jedničce přišel nejprve přehajpovaný Conjuring, aby jako předzvěst Wan následně svoji klesající horrorovou formu potvrdil i v Insidious 2. Věčná škoda, protože zejména druhá půlka je mix Shiningu a nějakého béčkového find footage (což bude zřejmě dáno také tím, že na filmu produkčně participoval Oren "Paranormal Activity" Peli), a v rámci žánru jednak neděsí, a jednak nepřináší ale vůbec nic nového. Pokud tedy ujíždíte na Wanově umění děsit, běžte do dřívější tvorby - nedoceněné Zlověstné ticho je mnohem lepší. I přesto oceňuji hezký nápad s *SPOJLER* hodným duchem Elise a s cestováním v čase *KONEC SPOJLERU* a jsem zvědav, jestli ve trojce vrátí do hry Darth Maula, nebo přijde někdo jiný :) ()

wick

Slabý průměr....asi horší než jednička, bez větší invence, místy směšný. Jamesi W. sice nechybí talent jak prokázal u Saw a ve svém předposledním kousku, ale tady jsem se lekl nejvíce u názvu filmu a pak ještě nekolikrát zesílenou hlasitostí hudby, jakoby nevěděl, že skutečné umění horroru spočívá v navození napětí a strachu atmosférou a obrazem. ()

Steeler91

Prvý diel bol skvost...ale toto tu, je prečačkaná slátanina s minimom napätia. Osobne som sa vyľakal maximálne raz. A to je na film s takým vysokým potenciálom úboho málo. Prispieva k tomu hlavne dej, ktorý je tak prekombinovaný, že nemá hlavu - ani pätu... ()

Venceslao90

No musím říct, že jsem se u žádného hororu už tak dlouho nebál. Příběh je možná místy trochu překombinovanější, ale nakonec všechno zapadne na své místo. Už se těším na další díl. ()

FOndra

Od mistra Wana jsem čekal mnohem víc. Lekal jsem se v podstatě jen zvukových efektů. Pochválit se dají jen ty dějové linie a nápady ve scénáři. Ale co z toho ? Jak už řekl Verbal. Týpka vyváleného v mouce se bát nedá. V roce 2013 by člověk očekával aspoň trochu strašidelné masky !!! Myslím si že film sám o sobě vůbec nezafunguje pokud neznáte jedničku. Taky velké mínus :( ()

Miska2712

Mňa osobne tento horor nejako nezaujal, ale na druhej strane nemožem poprieť niektoré dobre vypracované snímky s hororovou tématikou. Po duchovnej stránke určite obľubencom odporučam, ale ak ste gurmán masových vrážd, krvy a pod. masových hororov, tak nečakajte nič podobné. ()

Idoviren

Jít na Insidious Chapter 2 pro mě byla opravdu zkouška odvahy, která mě málem stála čisté prádlo a doživotní fóbii ze skříní, ale ničeho nelituju. Druhý díl je v každém ohledu perfektní hororový film, který by si dokonce zasloužil korunu, nebo alespoň vystavit v muzeu. Všechno v něm dokonale sedí, hudba je až geniálně děsivá (ta smršť smyčců mě donutila zavřít oči už u titulků), herci jsou skvělí (možná i změním názor na Patricka Wilsona), atmosféra je tak mistrovsky vybudovaná, že diváka drží ve stavu naprosté a ochromující hrůzy celou stopáž, ale nejvíc se mi líbí jak se Wanovi podařilo navázat na příběh prvního dílu. Insidious 2 jsou prostě nezapomenutelná záležitost, i když jsem dost často radši zavřela oči... ()

jigsaw44

Kedže o scenár a režiu sa postarali tvorci, ktorí pracovali pre film Saw a V zajetí démonov, tak sa dalo čakat, že tento film bude lepší. No nestalo sa tak. Skor chvílami budí dojem nízkonákladového tuctového amerického hororu s klasickými lakačkami. Duchovia nevyzerali ako duchovia, ale len ako plnoviditelní napudrovaní herci, "druhú stranu" odlíšili len tým že použili na kamere modrý filter a dali do toho trochu dymu. A k tomu to celé bolo natáčané na rozne kvality kamier. Hlavná zápletka sa točí o mužovi, posadnutého zlým duchom a chlapcom, ktorý sa vie pohybovat mezi "stranami". Tak ako to už zvykom býva v každom v takomto i v podobnom filme , tak predvídatelne až v poslednej chvíli - rozhodujúcom momente sa toho ducha podarí vymietit. Scénar nebol až tak špatný, no to spracovanie sa dalo lepšie podat. ()

Tomik00

Všechno to do sebe parádně zapadlo, až na ten konec. Věta Oh můj bože mi tam vůbec nezapadala. Mimochem astrální cestování zde bylo špatně prezentováno. Takhle to v ac vůbec nevypadá. Jedno se filmu musí nechat. Nedoporučuji při tomto filmu pít. Může dojít k tomu, že si své pití vylejete do klína. V kině to je hardcore. ()

Abalzo

Jestliže Insidious 1 jsem dal 4*, tak tady musím jít na 5, protože podle mě je tento díl prostě o něco lepší. Rozhodně skvělý příběh, nečekané zápletky a i toho strašidelného je tu podle mě celkem dost. Na jedničce mi hlavně vadila ta část s "lovci duchů a plynovou maskou", to mi přišlo až moc vtipný a divný. Tady jsem nic takového nezaznamenal, a prostě na mě film působil tak, jak si myslím, že by působit měl. Pár drobných vtípků, které odlehčily atmosféru, tu taky bylo a tentokrát mi celkový dojem nijak nezkazily, spíš naopak. ()

Merenre

Tohle už nemá s hororem mnoho společného, je to spíš jakási duchařská fantasy nebo jak to nazvat. O nějakém strachu nemůže být řeč, protože je všechno profláklé od první minuty filmu, takže zbývá napětí postrádající žánrový (i dějový) paskvil, který vám sice žluč přímo nezvedne, ale ani ve vás rozhodně nezanechá dojem, že těch 108 minut jste nepromarnili. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012