V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Pitryx

Totéž co první film, jen se to celé ohledělo. Dávám plus autorům za časovou kličku, ale jinak není co chválit. Už to bylo tak přeplácané duchy, že mi to přišlo jako pohádka. Navíc jsem se místy velmi silně nudil. Podruhé netřeba, ani když bude film třetí. Ten už asi nebudu. 2014070210145/10552 ()

Brano

Oba diely majú celkom slušnú atmosféru, ale to je tak všetko. Oceňujem, že dvojka nadviazala hneď na jednotku, ale príbeh je tu už príliš stupídny a určite to nemožno považovať za ten typ hororu po ktorom by som sa bál. Niektoré scény mi prišli vyslovené komické, najmä ten starý s tými kockami, alebo niektoré masky. Prvý diel bol podstatné lepší. Pre mňa priemerné pokračovanie, ktoré v budúcnosti neviem či si ešte niekedy pozriem. Akurát vyzdvihnem opäť skvelé herecké výkony. /55%/ ()

donnovann

Jsem daleko víc spokojenější než s předchozím dílem. Tady se nenudím ani na vteřinu, chvílemi nedýchám a užívám si horor tak, jak to mám rád. Spojení minulosti s přítomností naprostá bomba. Na druhou stranu si myslím že James Wan dělá jedině dobře že přechází na jiný žánr protože hororu už dal vše. Budu se na těšit na jeho další tvorbu. Po "V zajetí démonů" nejlepší Wanův snímek. ()

ac1976

Akoby sa prvý diel ani neskončil, pokračujeme v tom istom. Akurát tie ľakačky sú tiež o tom istom už to nie je ako v jednotke kde mali poniektoré príjemne mrazivý efekt. Koniec otvorený, som zvedavý ako sa podarí Insidious 3. ()

Daertelon

Navzdory některým hodnotícím musím říct, že se mi film líbil. Líbí se mi, jak rozvíjí pojetí astrálního světa předkládá nám ho jako naprosto obyčejnou, skoro až ordinérní záležitost. Astrální cestování je přece tak běžné... Kromě toho jsou zde mně velmi sympatičtí herci. Příběh místy drhne, místy lepší, míst super. Nenudil jsem se, a to i přesto, že se tady o nějakém hororu nedá mluvit. 80% ()

Mr.Ward

Tak konečně jsem se po letech dokopal na přímé pokračování hororu který mě ve své době fakt dostal a okamžitě šel do Top 10 nejlepších filmů. Dnes už úplně nechápu co mě na tom tolik chytlo, ale asi to v tu dobu byl pro mě inovativní horor. Každopádně pokračování se nese ve stejném duchu a hezky doplňuje právě první díl. Jediné co mi tu vadilo, je až přílišné prozkoumávání ženy v černém a odhalení co je vlastně zač. Tím trochu opadlo ono napětí a teda mnohem víc by mě zajímalo, kde se vzal “čert” z jedničky. Konec je fajn ale zamrzí, že se nepokračovalo dál a rozhodlo se natáčet prequely ze života Elis. ()

adamix

Lepšie vykonštruovaný doplnok obstojnej jednotky, kde napätie a atmosféra s lákačkami plynú spoločne v jednej línii. Ten handycam mi vôbec nevadil, práve snímanie s ním mi zlepšil zážitok a vytvoril tak realistickejší formát Wanovho hororového univerza, stále to však nie je conjuringovská dokonalosť. ()

Mateyf.Iks

Ja se skvele bavil = bal jak svine. Doporucuju si predtim pustit jednicku. Dvojka vyborne navazuje a vysvetluje nektery momenty z prvniho dilu. U tohohle filmu jsem zazil ojedinelou vec: jumpscare (lekacka), ktera trvala asi 15 vterin. SPOILER: u sceny, kdy na chlapce ve “snu” vylezou demoni ze skrine a tahaj ho z postele, jsem se lekl a pak to ale trvalo dal a promenilo se v hruzu a ja se nemohl hejbat. Super super super Mr. Wan!!! Momentalne asi jedinej clovek na svete, kdo umi delat ducharsky horory. Ale i Aquaman se mi libil :D ()

hrumsrt

Jak jsem se těšil na druhý film, který koncem prvního sliboval mnohé.. Jenže ono to najednou nějak nefungovalo. Napětí je tady spíše překvapivou výjimkou, takže hlavní esence hororového žánru je pryč. V první půli jsem to pořád bral tak nějak seriózně, ale pak někdo šíleně dupnul na plyn a ztratil mě. Překombinované a hlavně nefunkční! Oba scénáristé se utrhli ze řetězu a jako sequel to uchopili opravdu zle. Děsivých prvků za mě málo, teda pokud Vás nevyděsí každá bledá tvář a rychlejší prostřihy. 40% ()

natalie15

Na pokračovanie môjho obľúbeného hororu som sa tešila najmenej s polročným predstihom. Naschvál som sa nepozerala na trailery a pod., aby som bola čo najviac prekvapená. Bola som - ale zároveň aj nie. Insidious 2 má v podstate rovnakú atmosféru, ako jednotka, takže obrovské prekvapenie sa nekonalo. Máme tu opäť rodinku Lambertovcov, krátko po vražde média Elise, a zdá sa, že Josha čosi nasledovalo na tento svet, keď sa vracal z "Ďiaľky." Tentoraz sa o "Ďialke" dozvieme skutočne viacej, vidíme viac duchov, a v istom slova zmysle aj viac násilia (nie nutne ukázaného, ale v príbehu zakomponovaného) a duchovia (najmä čierna (ne)dáma) sú ešte viac zákernejší. Po technickej stránke nie je opäť čo vytknúť. Je tu veľa ľakačiek, veľa zvratov, a v podstate vás mrazí od začiatočných titulkov (ktoré som milovala aj na prvej časti) až po zlovestný červený nápis INSIDIOUS na konci. Herci sú dobrí, dvojica démonológov (ala Ghost busters) hutnú atmosféru občas príjemne osvieži, a skvelá audiovizuálna stránka vám pripraví skutočne mrazivý, strašidelný, a zákerne dobrý hororový zážitok. Porovnanie s predchádzajúcim Wanovým hororom: Conjuring hralo viac na city, bolo to "realistickejšie" a pomalšie, tu je to napínavá jazda od začiatku do konca. 80%. ()

elanista1

James Wan svojim V zajati demonov nastavil latku tak nehorazne vysoko, ze by bolo trufale ocakavat ze ju prekroci. Neprekrocil ju, ale opat potvrdil ze v tomto zanri nema momentalne ziadnu konkurenciu. Dvojka pekne nadvazuje na prvy diel a dozvedame sa trocha viac co sa vlastne rodine vminulosti stalo, uz sa vsak nepohybujeme len v inych priestorovych dimenziach, ale aj casovych a tym padom to dava riadne zabrat, aby divak vsetko pochytil, mal som v tom mierny gulas, ale zakladna pointa je prehladna... a divaci neznalí originalu by si ho radsej mali pred tymto pozriet. Tak ako v prvej casti, aj tu je miestami naozaj dusna atmosfera, guletrhajuce lakacky ktore idu AJ na ucet zvukara, ktory v spravny moment zvysil decibeli na infarktovu uroven, vsadepritomni duchovia a konieckoncov aj komedialny nadhlad /v jednom momente nas film vystrasi a nasledne na to je tam nejaka decentna vtipna vsuvka/. Uplny zaver dava jasne najavo, ze Wan so seriou nemieni skoncit, a neostava nic ine len sa tesit na dalsie pokracovanie. A natocit za jeden rok dva TAK dobre a TAK strasidelne horory o dome v ktorom strasi, si myslim nie je nahoda. ()

Morton Eucrow

Nestáva sa často, že by v mojich očiach prekonalo pokračovanie prvý diel, ale teraz sa to podarilo. Niektoré scény mi prišli ako sebaparódia, ale verím, že to bol Wanov zámer. Som veľmi rád, že pokračoval tam, kde udalosti prvého filmu skončili a celému príbehu dodal hĺbku. Spokojných 5*. ()

muti

aka je sinister dvojka? pre mna je to 5hviezdickove pokracovanie, ktore priamo pokracuje tam kde skoncila jednotka. dvojka rozsiruje dej a objasnuje i par zvlastnych scenok z jednotky. lakacky fungovali skvele, co sa odrazilo na pocte nadavok v kine :D sam som sa aspon 4x naplasil a to nepocitam ako dlho som bol v napati a chystal sa na nejake BU! chybala mi asi len starodavna vesela pesnicka z radia (ktora sa vyskytovala pri demonoch v jednotke). velmi rad som videl svoje oblubene postavy z jednotky, ktore sa pasuju s dalsimi problemami ako napr - co sa deje s tatinkem? navstevu kina urcite odporucam, velke platno vas vtiahne lepsie do deja, pritmie a hlasny zvuk su neodmyslitelnou sucastou filmu. urcite si treba pozriet jednotku, inak mozte byt trosku zmateni a jednotlive ciastocky skladacky si budete davat dokopy az v druhej polke filmu. "neboj sa synu, toto byvala moja detska izba, tu ti nic nehrozi." ()

hondza87

Conjuring, jenž je mnohými označován za horor roku, je v mých očích hravě překonán právě Insidious Chapter 2. Film tlačí dopředu především perfektní práce s postavami a všudypřítomné napětí. I přes občasná zaváhání to můj konečný úsudek nemění a pasuji druhý Insidious na nejstrašidelnější film roku. ()

Uragan

Už první díl ukázal že film ,,Insidious,, je něco víc, než jen obyčejný horor... Měl jsem takového tucha, že by ta dvojka mohla objasnit tu ,,ženu v černé,, a povedlo se... Propojení jednotlivých pasáží ve filmu bylo dokonalé... Vše se krásně objasnilo a v takovém případě si nejsem jist, zda je vhodné natáčet Insidious 3... No uvidíme, třeba překvapí... 85% ()

kormoran92

At si řiká každý co chce, ale mně se druhé pokračování velmi líbilo. Možná ještě víc než první díl. Lekací scény byly perfektní ( Při jedné jsem málem sletěl ze židle, zejména ticho v pokoji s tikajicími hodinami je opravdu skvělá předehra lekacích scén). Narozdíl od prvního dílu zde režisér zapojil i trochu humorných scén, které pravda trochu ubíraly na strašidelnosti, ale pokaždé jsem se zasmál a následně lekl. Narozdíl od jedničky měla dvojka rychlejší spád a závěr nás jasně navedl k tomu, že se bude točit ještě třetí pokračování. Hudba víceméjě splývala s dějem. Spolu se v zajetí démonů se jedná o jeden z mála současných horor ,kde pojem horor opravdu zůstává zachován a producenti nás nezahlcují primitvními nechutnými scénami. Dávám 98% ()

Zoltar78

Měla to být sázka na jistotu... první Insidious řadím k vůbec nejlepším hororům posledních několika let a navíc se pokračování ujali ti samí lidé (předně mě potěšilo, že na režisérské stoličce zůstal Wan) a to nadšení, že si alespoň druhý díl budu moct vychutnat na velkém plátně, to očekávání, to bylo skutečně větší než velké... Ale ouha. Celý film jsem měl pocit, že se dívám na vylouhovaný odvar prvního dílu. Pokračování s ničím novým, ničím inovativním nepřichází. Není to žádnej průser, to rozhodně ne, ale od Wana jsem se naučil očekávat vždy jen maximum. Nyní se mi to nevyplatilo. Na Wana z mého pohledu až moc standartní počin. Bylo tam pár scén, které se mi líbily, ale bylo jich na můj vkus zoufale málo. Líbila se mi i nápaditá provázanost s prvním dílem, kterou jsem nečekal. Ale film skončil a ve mně zůstala jakási pachuť, že tohle pokračování mohlo dopadnout výrazně lépe... 3,5* PS: A z té kdysi tak strašidelné babizny v černém mi tentokrát ani jednou nemrazilo. Jaká škoda... ()

HellFireFery

Nepopsatelně příjemné překvapení! Nejen, že Chapter 2 přímo navazuje na první díl, ale v mnohém do dokonce překonává. Přestože jsou ve filmu menší nelogičnosti, tak plno věcí z "jedničky" je zde velmi dobře vysvětleno a příběh nově nabírá nových, děsivých a nečekaných rozměrů. O lekavé scény opět není nouze. Prakticky po celý film máte přivřené oči strachem. Ve filmu nečekejte žádná hluchá místa. Jede jako Formule 1 a než se nadějete, tak jste u cíle. Závěr filmu se nese v klasickém happy endu. Jenže v tom... HOROR SE VŠÍM VŠUDY! PS: Po úplném závěru filmu asi nevydržím čekání na třetí díl!!! ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012