Mystérium sexu

• USA Masters of Sex
USA, (2013–2016), 43 h 54 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvůrci:

Michelle Ashford

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Hudba:

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney (více)

Série(4) / Epizody(46)

O sexu chtěli vědět všechno. A nebáli se zeptat. Co všechno se vlastně děje s lidským tělem při sexuálním vzrušení? Tuto otázku začal koncem padesátých let dvacátého století systematicky zkoumat americký gynekolog William H. Masters se svou asistentkou a posléze i pracovní a životní partnerkou, sexuoložkou Virginií E. Johnsonovou. Masters a Johnsonová se svým výzkumem podíleli na tzv. sexuální revoluci. Jak však jejich výzkum vlastně probíhal? Jak přesvědčili lidi, aby pod jejich dohledem prováděli ty nejintimnější praktiky? A jak vlastně vypadal soukromý život těchto průkopníků sexuální vědy? Na to se pokouší odpovědět úspěšný americký seriál Mystérium sexu, v němž ústřední dvojici ztvárnil britský herec Michael Sheen a Američanka Lizzy Caplanová. Výsledky výzkumu Masterse a Johnsonové vyšly mj. i česky, a to čtyři roky po americkém vydání, v roce 1970 pod názvem Lidská sexuální aktivita. (Česká televize)

KR4T4S

Je hodně zjevné, že Showtime chce navázat na úspěch svého sériového vraha a tak Masters of Sex mají krom "kontroverzního" tématu i velmi podobnou detailní, metaforickou znělku jako byla ta geniální Dexterova. Po prvních dvou dílech mě nejvíc baví scény, kde se nejedná přímo o ony lákavé, sex pitvající motivy, ale hlavně dialogy a postavy kolem. Tzn. že zatím nejvíc mě zajímá úžasná šlápota Betty, do budoucna zajímavá role manželky dr. Masterse a především sympatická Virginie v podání Lizzy Caplan (Sheen jede klasicky dobře). Takže prozatimních 65% je tak akorát s tím, že v tom vidím velkou zábavu i napětí, pokud to nezklouzne k vztahovce typu Grey's Anatomy ()

kenkaku

Seriály kde si s divákem nehraje scénárista, ale každá wikipedie na počkání vykecá "jak to vlastně bylo" to mají těžké. Pokud se Will (teda vlastně Bill) a Vaginie pohádají, je to jedno... stejně se zase dají dohromady. Pokud dostane Vaginie žádost o ruku, stejně ji odmítne... no protože by to nebylo podle skutečnosti a série by tratila kredit. Proto scénář obsahuje různé kličky a hlouposti nad které je nutno se povznést. Asi největší perly ksou skoky v čase a zjevování (a mizení) dětí co vstupují do děje (všechny jsou fikce). Takže pokud si chcete sérii užít jako "překvapení", negooglit fakta (a nečist tuhle recenzi ;)). Dále na co se fajn se připravit je na podobný styl jako měl Dexter (přece jen stejná produční společnost se nezapře). Tedy v tom co uvidíte se půjde "přes závit". Tentokrát se tedy nevraždí (nebo nemluví o vraždění) jako jako by to byl každodenní chleba. Tady se sexuje (a mluví o sexu) jako by to byl každodenní chleba. Pozor ale. Ne zase tolik, aby to nahradilo slušné porno. Tedy je mi líto místní perverzáci, zas tak moc a často toho neuvidíte ;). Furt je to americký seriál. berte to tedy jako něco nového kde se nebojí jít malinko "dál" než v Sexu ve městě a díky stylu padesátých let jde o příjemnou podívanou (pokud vám tedy padesátá nějak nevadí :)). ()

Hanys_

Pár předstíraných orgasmů televizní událost roku nedělá. Po 4 hodinových dílech končím. Jako by se to pořád točilo v kruhu (problémy s výzkumem, problémy doma) a zbytečně zkoušelo divákovu trpělivost.. Zbytek série se asi ponese v očekávání kdy Sheen přefikne Lizzy Caplan. 4.5/10 ()

cab

Seriál spadající do 50.let minulého století s provokativním námětem, i na dnešní USA, zkoumajícím lidskou sexualitu. Spojení nezbytného cynického doktorsko-akademického humoru, dramatických zápletek, dobrých herců a chemických tělesných reakcí vyúsťuje k bravůrnímu zážitku. První sezóna: 90%, druhá sezóna: 80% ()

jakeer

Seriál s tematikou, ktorá mi je veľmi blízka, s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Dvom hlavným predstaviteľom ich role neskutočne sadli na mieru. ()

iampatrik

80% 1. série: Přiznávám, že nebýt zajímavého tématu, asi by mě seriál k sobě nepřilákal. Přesto jsem k němu přistupoval opatrně, počítal jsem s tím, že jen schovává za ono téma a ve výsledku z toho bude nuda. Jak šeredně jsem se zmýlil... Skvělé drama z části lékařského, zároveň dobového prostředí v době poznávaní lidské sexuality. MoS vyniká především skvěle vykreslenými postavami (např. chladná, cílevědomá hlavní postava Masterse), které dají vyniknout mnoha dějovým liniím (tzn. i postavy vedlejší a jejich dějové linky jsou na úrovni), které se v seriálu dějí, některé více, některé méně. Co mě nejvíce baví jsou fungující vztahy a vzájemná chemie postav (především Masters x Johnsonová!! na kterém určitě stojí celý seriál), s přibývajícími díly jsou poutavé, procítěné, dáli se to tak napsat. Co se týče sexu a nahoty - to zde samozřejmě je, avšak nic prvoplánového. Za mě plný počet hvězdiček. Dobře se na to dívá (a to TAK i TAK :)) ••••••• 2. série: Nadšení opadlo. Přestože výkony opět skvělé, charaktery taktéž dobře vykreslené, děj již tak zajímavý není. Alespoň pro mě ne. Proč? Chybí tomu to kouzlo vědy a výzkumu v počátcích sexuality. Až nadmíru se zde řeší vztahy postav, kterých je více a ne všechny linie jsou zajímavé a vtahující. Pád na 4*. ()

sona123

Něco tak úžasného jsem už dlouho neviděla. Jsem nadšená, miluji to a nedokáži se odtrhnout. Je pravdou, že pro Michaela Sheena mám obrovskou slabost. Slečnu do dvojice k němu vybrali famózně. Seriál je úžasný svým tématem...citlivostí provedené...kostými a svůdnou kamerou..je sexy. No a ty hlášky! Prostě famózní. ()

Bukk

Nevím, jestli je to vůbec možné, ale tak trochu jsou teď tři hodiny ráno a od pozdního odpoledne jsem se neodtrhla od tohohle seriálu. Zajímalo by mě, jestli by se o tomhle počinu mluvilo stejně tak moc, kdyby tam nebyla ta věc s výzkumem. Ty postavy....tak dobře napsané a zahrané, to jsem fakt dlouho nezažila. Je mi fakt líto, že jsem se poprvé s Lizzy setkala teprve nedávno se Save the Date a teď si to tady pěkně nakráčí do seriálu minulého roku. V každém díle tolik emocí, to je hrozný vážně. ()

nessbeal

Niekto posúva seriály na vyššie levely. Pilot bol skvelý uvidíme ako to pôjde ďalej. Každopádne téma sex zaujme. ()

Everyone

Nebudu lhát, zaujal mě název. Ale když jsem si seriál pustil, tak jsem (i přesto, že moje očekávání nebyla v tomto směru naplněna, byla v jiném absolutně překonána) mile překvapen. Seriál je to silný, s hutnými emocemi, kvalitním scénářem, skvělou režií a obsazením, nechybí mu ani humor a malinová ústa Lizzy Caplan jsou prostě k zulíbání. ()

Mlle

Herci jsou celkem dobří, zejména Michael Sheen nikdy nezklame. Ale jinak... Natočit několikadílný seriál o sexu – a je to opravdu jen porno v obleku – mi připadá stejně nápadité a objevné jako natočit několikadílný seriál o dýňové polévce. A několikadílný seriál o objevitelském nadšení sexuologů v padesátých letech pak podobně svěží, jako by asi byl několikadílný seriál o tom, kterak první dýně z Ameriky do Evropy přišla... Seriálu by slušel humor, ten však bohužel zcela postrádá. Stěžejní dějové linky jsou ordinérní a bez svlečených žen, které jistě přilákají pozornost mnoha mužů, nemá dílo co nabídnout. V celé své nahotě se tak odhaluje jen typicky podprůměrný americký brak. ()

jasanka

Seriál je fajn, nikdy mě nenudil. Děj je zajímavý. ALE nějak nemám potřebu po pár epizodách sledovat dál. Není tam takový ten hnací motor, který vás nutí si pouštět další a další díly. ()

Pavlinenka

První série ve mě vyvoolala obrovské nadšení. Správná a neotřelá kostýmovka se skvělými herci i výkony. Druhá série mé nadšení jen utvrdila. No a třetí série naprosto nad očekávání předčila veškerá očekávání. Vtipné, rozkošné, tragické, psychologické, šílené, citlivé, intenzivní, emocionální, nepředstavitelné, pravdivé, odvážné, sexy, romantické, dechberoucí, poučné, zoufalé.... ()

bagetka007

Po sedmi (šesti?) dílech - seriály z minulosti prostě táhnou (Med Men, Boardwalk Empire) a tento není výjimkou. Překvapivě mi příliš nesedl Michael Sheen, resp. jeho postava, která mi přijde svými určitými prvky chování až moc divná a nesvá. Jinak Lizzy je skvělá a vedlejší postavy taky (ať už se jedná o tu prostitutku, manželku probošta či ortopeda). Ale co si budeme povídat, na dva výše zmíněné seriály to prostě nemá. 3, 5 ()

Loooki

Sheen hrajúci strašne ješitného kktka!, má skvelú asistentku Lizzy Caplan. Celé to má príjemnú atmosféru aj príbehovo to je super. Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted