Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Jaromír

Čekal jsem rozhodně víc. Film nebyl špatný, ale byla to snad první "Marwelovka", z které jsem cítil, že je natočená pro děti. Moc jednoduchý, byť pěkný, příběh, bez velkých dějových zvratů. Taková nuda, byť okouzlující. ()

germiny

Wakanda jako byla hezká, ale to je v podstatě tak nějak všechno :) Hezky se na ten film koukalo, ale příběh mě teda nechytil, soundtrack tématicky plnil funkci, ale žádná pořádně zapamatovatelná pecka nebyla (a to je špatný), akce poměrně nepřehledná a bylo to tak o 14 minut delší než mělo být :) Podle mě to byla prostě klasická marvelácká výplň, navzdory tomu, že je to origin. ()

johnsnow

Marvelovka kde sa nedá vytknúť okrem trochu prepchatého CGI nič. Skvelý herci, akcia, parkrát aj humor sadol skvelo. Ja som veľmi spokojný a po Thorovi ktorý bol ale skôr komédia než Marvelovka opäť skvelý film. ()

angel.CZ

Tak druhá marvelkovka u které jsem v kině usnul 😂 (prvně jak měl ironman 3 ten melancholicky půl hodinový projev, jak se hledá) Dvě super akční scény a jak to tak bývá, chvíli po začátku a poté final fight a mezi tím?? 😀kecy sem, kecy tam.... Čekal jsem víc a nejspíš jsem nebyl sám. Trošku humoru tam jistě bylo a jak to tak bývá i nelogické blbosti.... (na konci nejchudší země na světě koupi blok v USA totálně ho opraví a udělá tam centrum pro mladé lidi.... Jako za co tvl?? ) 😀 za mě 60% víc si to opravdu nezaslouží. ()

3Doom

Co je na tom tam převratného? Černý superhrdina? A co Blade, Strom, Luke Cage, Spawn, Nick Fury, Cyborg atd atd. Princátko, které lítá na farmy nosorožců v hi-tech letounu a jedna rasa co chce ovládnout svět. Nejvetší džouk je vyjádření souhlasu opičími pazvuky ... ()

Mr.Ward

Black Panther byl první marvelovka, na kterou jsem se moc netěšil. O to větší bylo mé překvapení v kině... Za mě prostě fakt super. Jasně, příběh není nejoriginálnější, mohlo to být temnější... Celý BP je ovšem zabalený do tak zajímavého světa, postavy jsou neskutečně sympatické a akce taky ostudu nedělá. Rozhodně plná palba. ()

fordhont

Místy vtipné, akce zpatlaná snad na všechny způsoby od honičky v autech až po bitvu na louce, popírání fyzikálních zákonů v bohužel již zavedeném komiksovém standardu, naivní dialogy pro 12ti leté děti a k tomu jeden z nejhorších českých dabingů, co jsem kdy slyšel. Tady jsem teda naletěl a při odchodu z kina se styděl, že jsem v dospělým věku šel na dětskou pohádku. ()

strachon

Zatím asi nejfilmovější marvelovka. A vlastně i nejmíň naivně komiksová. Není to - možná překvapivě - tolik o tom jednom superhrdinovi, kolem kterého jako by se točil celý svět, ale mnohem víc je to i o všech těch osobnostech kolem. A ani hlavní zloduch vlastně není vůbec bez sympatií. ()

MartinTerran

Další klasická Marvelovka, takže akce, vtípky, akce, speciální efekty a výbuchy a pak finální férový souboj. Pořád se něco dělo, takže jsem se nenudil. Příběh sice neoriginální, ale vcelku dobrý. Nejlepší byl sympatický padouch ztvárněný Andym Serkisem, škoda jen že tam nebyl delší dobu. Film baví a odsýpá, takže za mě fajn, jen to město bylo trochu moc vyhajpované. Hodnocení: 83/100. ()

mark9th

Jeden z najhorších tzv. superheroes movies aký som kedy videl. Film, ktorý si vzal za úlohu gloryfikovať černošskú komunitu za pomoci black kostýmov, black ghetta, black top-secret super-kmeňa a zrejme najiritujúcejšiej black-lámavej angličtiny akú som kedy počul. ( 2 hodiny v kuse !! ). Vážne je to smiešne, ako ľudia prikyvujú nad úspechom tohto rádoby trháku a jeho "kvalitou". Ak sa dá hovoriť o úspechu, tak jedine v rovine produkcie a reklamy, pretože len vďaka týmto dvom veciam dokázal tento brak zabodovať a umelo si zabezpečiť 97% skóre u kritikov na rottentomatoes. Nemôžete predsa pošpiniť film, ktorý za prvý víkend zarobí 242 miliónov, to by bolo pre pánov kritikov veľké fóópa :D. A aby sa vyhol film úplnému reverse rasiczmu, ktorý je aj tak do očí bijúci, obsadili aj Serkisa, čo bol mimochodom jediný správny ťah a jediný hrajúci herec , ale samozrejme len do chvíle, kým sa hlavným "enemy" nestal Jordan. No a čo sa týka toho čierneho rysa, nebyť high- tech vecičiek zrejme najmúdrejšej ségry pod slnkom, ktoré dokážu všetko a majú neobmedzené možnosti ( bože to sú strašné muky toto rozoberať) a magickej rastlinky zapožičanej od madam Sproutovej (díky Harry) tak je vedľa ako tá jedľa. ()

Ondrasecek

Za mě osobně určitě marvelovský nadprůměr, ty postavy se alespoň snažily dávat smysl (šlo se s nimi ztotožnit) a odehrávalo se to v originálním prostředí. Černošská utopie, izolovaná od okolního světa, není určitě zápletka průměrného bijáku. Dále se mi po pomalejším rozjezdu líbily časté akční scény a dilemata, se kterými se setkávaly hlavní postavy. Za co naopak ubírám hvězdičku dolů, je logika celé zápletky. Posílat krále, aby zatkl hledaného zločince, je vyloženě hloupé, stejně jako fyzický souboj o post krále. To by celé království jinak mělo více štěstí než rozumu, že vůbec do toho stavu vydrželo. Dříve by se objevil nějaký Tomio Okamura, který by ho celé vytuneloval. 77% ()

kubilov

Kdybych byl černý, byl by to můj nejoblíbenější film vůbec. Černého pantera doprovázel velký hype, pověst jednoho z nejlepších Marvel filmů a hvězdné černošské obsazení. To vše splnil. Chadwick Boseman i Michael B. Jordan plní role antagonistů naprosto perfektně, Lupita Nyong'o, kterou jsem neměl nikdy rád, se mi zde vloudila do přízně, Forest Whitaker je skvělý i když hraje velmi vedlejší roli, Letitia Wright je výborný technologický mladý ženský Samuel L. Jackson a dvojice bílých herců Martin Freeman a Andy Serkis jsou zárukou výtečného humoru, především v případě toho druhého. Po audiovizuální stránce jde o naprostý skvost a jeden z nejlepších filmů v žánru. 4,5* ()

KillHurt

Marvel opět přivedl něco nového a opět nešlápl vedle. "Afrofuturismus" je kouzelně zpracovaný a Wakanda díky tomuto propracovanému stylu vypadá jako opravdu živoucí městský stát s dlouhou historií a kulturou. Oba hlavní záporáci jsou skvělí, i když mají obvyklý marvelácký nešvar. Jsou na jedno použití. Serkis exceluje v poslední době všude, kde se objeví. Claw má osobnost i uvěřitelný motiv a co je nejlepší, nezastiňuje Jordana. Oba jsou velmi uvěřitelní a rozhodně jejich motivace nekončí u "zničím celý svět, protože můžu". Boseman měl dobré entrée už v Civil War a tady jen navázal. Příběh samotný hezký odsýpá a ani na chvilku nepřestává nudit. Vtipů ubylo a jednalo se o dobrou pauzu po Ragnaroku a druhých Strážcích. ()

Larry12

Naprosto průměrná Marvelovka, která jede v zajetých kolejích ostatních průměrných Marvelovek. Po výborném třetím Thorovi bylo tohle velké zklamání. Film se navíc velmi očividně snaží být "for blacks only" od soundtracku, obsazení až po finální moudro o otroctví od hlavního záporáka. To se nemusí brát jako zápor, ale podle mého to bylo až příliš do očí bijící a navozuje to pocit, že film vznikl jen proto, aby lidi z Disney nahnali afroameričany do kina. ()

zubrik66

Vo Wakande to trocha škrípe...Black panther nie je tak funny ako Thor, a záporák Jordan? Nuž chýba mu tá správna záporná šťava...a tak nám Wakanda škrípe ako reťaz na Soby20... ()

Enthu

Konečně jsem jej mohla vidět a jako mohu říct, že se mi dost líbil. Na Marvel mi to přišlo dost netypické, přece jen moc té nadpřirozenosti se v tomto dílku neobjevilo. Možná je to i tím, že se mi to líbilo. Příběh byl dosti povedený a soundtrack? Naprosto skvělý. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)