Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Autogram

Určite je to seriálový NADpriemer pri tých dnešných telenovelách, čo sa valia zo všetkých programov. Podobnosť so Súkromnými pascami je očividná a to je len dobre, aspoň z môjho pohľadu. (10.3.2013) Nová séria roku 2014 začala dielom Zradca a bol to podarený začiatok. Na pozadí futbalovej témy Sparta vs. Slavia sú odhaľované charaktery ľudí v reklamnom biznise a nielen tam. Udalosti prichádzajú nečakane, scenár je výborný, postavy pre mňa neboli zaťažované známymi hereckými tvárami. A záver hoci naivný pohladí po duši, ja mám takéto konce rád. (7.9.2014) Vedlejší účinky je prvotriedna depka o lekárskych zlyhaniach vedúcich k rozvratu človeka a jeho rodiny. Hlavne, keď má človek s nejakými podobnými situáciami osobnú skúsenosť, tak príbeh silno zapôsobí. Výborne gradovaný dej až do úplného konca, výborne obsadené postavy a na konci mrazivý pocit. (14.9.2014) Na dně skleničky vyzerá ako trochu zmätený príbeh podobne ako hlavný hrdina alkoholik. Na alkohol sa zvalia aj udalosti, za ktoré ani veľmi nemôže, skôr jednoduchá hlúposť aktérov a ich chybné rozhodnutia aj v triezvom stave. Vývoj príbehu ma nezaujal, rovnako ani koniec, skôr samostatné scény ako výučba balenia alebo zážitky s policajtkou. (21.9.2014) Klukovina zahrala na veľmi vážnu tému až si zaslúžila vlastný profil filmu na čsfd. Chlapci to zahrali dobre a nenamietam proti scenáristke, hoci takýto priebeh by som veciam asi neuveril. Páčilo sa mi skracovanie a vynechávanie deja na nečakaných miestach a tiež na konci. (5.10.2014) Chromozom je zaujímavý obraz netradičnej rodiny budúcnosti ona+ona+syn+externý muž. Až tak konzervatívny nie som, ale už pri sledovaní je človek mierne v rozpakoch a neviem si predstaviť priamu konfrontáciu so situáciou. Zábava je to ale výborná s nečakanými situáciami a výbornými hereckými výkonmi. (19.10.2014 a 2012) Moje pravda ukazuje, ako sa môžu partnerské problémy dediť, hlavne medzi matkou a dcérou a čo je horšie, použiť deti ako nástroj pomsty. Tento diel patrí v sérii skôr medzi menej záživné. (2.11.2014) Hra spočíva v prepojenosti reálneho a virtuálneho sveta a dileme, do ktorého z nich sa vybrať. Zoberie si Neo modrú alebo červenú pilulku, odpoveď nie je jednoduchá. Bolo by to pekné, keby po svete chodili aj takíto emo strážni anjeli, ako vo filme. Výborný diel, tvorcovia sa s témou naozaj pohrali aj odborne, až menej zasvätený divák sa môže vo filme dosť strácať. (9.11.2014) ()

klima777

Nedaří se. Nedaří. Díl 4. jest pak čirým zoufalstvím, představujícím esenci toho nejhoršího z televizní tvorby. ()

Meijin

Toto je hodnocení z roku 2013 (v závorce odlišné hodnocení po roce 2020): 1. Pod hladinou (A.Geislerová, T.Pavelka, Luknar) - 3*, 2. Lež má rozbité auto (Vilhelmová, Dyk, Ruppert) - 3*, 3. Druhý dech (J.Langmajer, O.Malý, Hřebíčková) - 2* (3*), 4. Hvězdička (Suchánek, Brodská, Voříšková) - 2*, 5. Klukovina (Taclík, Liška, Medvecká) - 4* (3*), 6. Chromozom (Brodská, H.Čermák) - 2* (3*), 7. Čistá práce (Plouhar, Benetová) - 2* (3*), 8. Byl lásky čas (Freimanová, Janžurová, Veškrnová-Havlová) - 4* ()

D28

Potešila väčšina hercov i tém, civilné a pútavé zároveň. A český chromozóm sa mi páčil viac ako americké decká, hoci aj sú v pohode. ()

Kosmik 1

Po pěti dílech se nebojím dát plné hodnocení. Seriál si udržuje kvalitu a věřím, že tomu tak bude i v dalších dílech. Skvělé a kvalitní herecké obsazení, zajímavě zpracované životní příběhy, někdy i s nečekaným koncem. Hodně mě to baví a těším se na další díly. Ještě možná později dopíši další informace. Hodnocení si myslím, že už nezměním. Ale kdoví, co není může být. Zatím jsem mile překvapen, páč jsem příliš nečekal. 90% EDIT 18.11.2014: Takže po nějakých 13ti dílech musím opravdu uznat, že se konečně povedl další seriál, který vzniknul v ČR, což nebývá moc zvykem. Ale zjišťuju, že pokud se nejedná o seriály typu Ordinace, Ulice, VKVčka a podobné srágory, tak to většinou stojí za to. Tohle je ale v podstatě takový seriál neseriál. Ani se to nedá tak úplně nazývat seriálem. Jednak je každý díl na víc jak hodinu a jednak neexistuje žádná návaznost. Takže spíš takový cyklus různých filmů bych to nazval. No a ač nejsem nijak extra velký fanda fotbalu, tak díl Zrádce bych s chutí označil zatím jako za ten nejlepší ze všech. //spoiler// Ta chvíle, kdy si Kryštof Hádek mezi sešívanými papaláši na vip tribuně stoupne a vysleče se do sparťanských spoďárů, zaostří na něj kamera a vidí ho celý stadion, je nezapomenutelná. :D //konec spoileru// Těším se na odvysílání dalších dílů. Hodnocení tedy u mě zůstává na devadesáti procentech. ()

TroiMae

První díl 50-60%. Konec byl dobrý, ale jinak u toho trpím. Chápu, že jde o filmařskou nadsázku (byť scénář měl sám o sobě logické trhliny), ale když jsou pomáhající profese zobrazovány takto, mám obavu, že lidé pak budou vnímat jako běžné to, co je přinejmenším nestandardní a jindy jednoznačně neetické. Pokud je to odradí od využívání např. poradenství nebo terapie, tak to je ještě ta lepší varianta. Není zrovna standardní vzít do terapie manželský pár, se kterým se terapeut se svou manželkou přátelsky stýká (protože jeho manželka je bývalá spolužačka toho muže, budoucího klienta). A je víc než nestandardní se spolu stýkat ještě během terapie (nepomůže moc to, že během večeře si terapeut se svou… kamarádkou? neustále připomínají, jak se terapeut s klientkou nemají stýkat… ale prý nu což). Navíc klientka/kamarádka zase začne trénovat jejich syna. Není ani moc udržitelné mít v terapii oba manžele odděleně. Nedovedu si představit, jak bude upřímně pracovat s manželem, když z individuální práce s jeho ženou ví, že mu lže. To, že je neustále nazýván psycholog, ač je terapeut a zřejmě spíše psychiatr, je už jen maličkost. A tím, že své… nyní už milence (což už je tak třetí role) během jedné z intimních chvilek vysvětluje, ať už mu neříká nic z dětství, protože už není její terapeut, etickou propast už nijak nezmenší. Pokud to vůbec takto myslel, protože je to absurdní samo o sobě. Možná že jen chtěl si konečně užít a přestat poslouchat ty problémy o jejím dětství… Vlastně mi vadí jedna jediná věc, z jinak tak nějak vystavěného dramatického scénáře – že to pak celé vyznívá, že tohle je v terapii normální. Že to takhle prostě normálně může dopadnout. No vlastně může. Je to v podstatě dobrá ilustrace toho, když terapeut nepracuje dle etických a profesních standardů. Začíná to malými nenápadnými kamínky (např. prohlášením "já s páry nepracuji, jeden odejděte a začnu jen jedním z vás"). Jen se obávám, že toto byl nezamýšlený výsledek scénáře, který cílil spíše na lži hlavní hrdinky. PS: Terapeutka Sabiny Remundové byla bezva… až na prohlášení, že vztah bez dětí, je odsouzen k záhubě, protože "láska nestačí". A že pokud se do tomu tedy nějakému páru nechce, měl by se trochu donutit… rozumem. On i dosud fungující vztah se po narození dítěte může rozpadnout, natož pokud tím dítětem má být slepovaný nebo má dítě přinejmenším plnit nějakou normu a očekávání.######## *Díl dva* 50%. "Psychologové jsou magoři." A jsou. A je to klišé. Zato lži už nejsou, co bývaly.########Díl 3: 70%########4: 70%########5: 80% To co se mi líbilo, že konec lhaní nemusí vyplynout z toho, že by někdo byl dotlačený do kouta a zlomený se musel přiznat, ale naopak, když něco úžasného dokážeme a zjistíme, že abychom si vážili sami sebe, musíme být upřímní.########6:Chromozom 90% - Tenhle díl obstojí sám o sobě. Ostatní ani nemusely vzniknout. Ze života... tak, jak ho většina ale nezná, a někteří znát ani nebudou chtít. Fajn a přitom to nebylo lakované na růžovo.... ########7. Čistá práce 70%########8. Byl lásky čas 90% () (méně) (více)

bobiša

První díl POD HLADINOU - * byl zklamáním,notně jsem se nudila,příliš psychologie,málo děje,postavy mi nebyly vůbec sympatické,naopak.Hlavní hrdinka mě přímo štvala/ a to mám A. Geislerovou jako herečku ráda/.Celkem jsem to ale čekala,protože Alice Nellis není můj šálek kávy. LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO - **, nechybí vtip,Kotek mě jako režisér celkem mile překvapil,Dyk,Vilhelmová dobrý a Michal Dlouhý se mi opravdu líbil jako doktor ,co zírá na kozy.Čvančarová zde pro jednou rozhodně není za sexbombu,což není na škodu. DRUHÝ DECH - *** třetí díl se mi zatím líbil nejvíc,vůbec jsem se nenudila,výborné herecké výkony,konec byl optimistický,což se dalo čekat,ale proč ne. HVĚZDIČKA, - * čtvrtý díl zklamání stejně jako z prvního,chování a jednání hlavní postavy ztvárněné M. Suchánkem jsem nechápala,celé to bylo takové nijaké,chvílemi úplně nudné nebo naopak otravné,nezachránili to ani ostatní herci,které mám ráda/Brodská,Hofmann/. KLUKOVINA - pátý díl **,CHROMOZOM ***,ČISTÁ PRÁCE ** , BYL LÁSKY ČAS *** ()

lofa

1. Pod hladinou 2. Lež má rozbité auto 3. Druhý dech - Hodnocení 88% 4. Hvězdička - Hodnocení 45% 5. Klukovina - Hodnocení 75% 6. Chromozom 7. Čistá práce 8. Byl lásky čas - Hodnocení 72% ()

MaMitti

POD HLADINOU. Někdy méně (přemýšlet o životě a spekulovat o rozhodnutích apod.) znamená více (života samotného). Moc myslíme, o to míň žijeme...I mně to připomíná Soukromá dramata. Scénář mi nepřišel úplně dotažený (hlavní hrdinka nemá ráda chemii, ale večer co večer zobe "prášek na spaní", nehledě na několik zbývajících dní v měsíci, co zrovna náhodou ty prášky nepotřebuje a zrovna náhodou má menses....to by tak vnímavému muži určitě neušlo, mamince je 65 a hlavní hrdince 35, přesto jí měla skoro ve 40...nooo....apod.). ()

KOffi

Hodnocení tohoto cyklu musím celkově zprůměrovat :-) 1. Pod hladinou 4* ; 2. Lež má rozbité auto 3* ; 3. Druhý dech 5* ; 4. Hvězdička 3* ; 5. Klukovina 4* ; 6. Chromozom 3* ; 7. Čistá práce 5* ; 8. Byl lásky čas 4* . 31/8=3,88 ~ takže vycházejí 4 hvězdy :) ()

Billie777

První díl nazvaný "POD HLADINOU": Byla jsem naprosto uchvácená, Alice Nellis nezklamala. Bylo to poutavé a ačkoliv drama, chvílemi jsem se i zasmála. Herecké výkony skvělé a úplně přirozené, hlavně Aňa Geislerová a Daniela Kolářová byli výborné. Hodnotit zatím samozřejmě nemůžu. Za první díl by to bylo určitě pět hvězdiček ale počkám si na další díly a uvidím jak se to vyvine. Doufám, že dobře. Těším se a věřím, že mé konečné hodnocení bude vysoké. "LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO": Druhý díl nezklamal. Narozdíl od předchozího byl odlehčenější a vtipnější. Kotek jako režisér příjemně překvapil, herecké výkony skvělé Táni Vilhelmové a charismatického Vojty Dyka byli super, pěkně se jejich postavy doplňovaly a správně to mezi nimi jiskřilo. Matěj Ruppert tu byl perfektní, stejně tak i tatínek Boris Hybner a sympatická Jitka Čvančarové. "DRUHÝ DECH": Opět skvělí díl, herci perfektní a optimistický konec. "HVĚZDIČKA" mě trochu zklamala. Těšila jsem se na to, zajímavý příběh a sympatičtí herci ale nakonec přišlo mírné zklamání. Nevím co přesně mi na tom vadilo ale nudila jsem se. A zrovna když se to ke konci zlepšovalo, byl dílu konec. "KLUKOVINA": Na tenhle díl jsem se těšila hodně. Oproti minulému dílu, který zklamal, jsem byla tentokrát moc potěšená. Bavilo mě to, zaujalo, díl utekl rychle, vůbec jsem se nenudila. Marek Taclík je skvělý herec a příjemně překvapily i herci dětští. ()

noctambule

1. Pod hladinou - 70%, 2. Lež má rozbité auto - 50%, 3. Druhý dech - 80%, 4. Hvězdička - 40%, 5. Klukovina - 60%, 6. Chromozom - 85% ()

patrikus

První díl: Typický rukopis Alice Nellis, nic nového... Geislerová hraje čím dál stejně a už mě to začíná trochu nudit... Postrádal jsem v příběhu hudbu, jen nějaká brnkačka na závěr, škoda. Vlastně začínám v České televizi postrádat hudbu poslední dobou dost často... Jinak pěkné... ()

Frakira

1. díl - Pod hladinou 75% (Kolářová opět skvělá) 2. díl - Lež má rozbité auto 75% (parádně zrežírováno) 3. díl Druhý dech 70% (příjemné, až na pár seků) 4. díl Hvězdička 60% (nejlepší ze všech Tereza Brodská :) 5. díl - Klukovina 70% 6. díl - chromozom 80% 7. díl Čistá práce 75% 8. díl Byl lásky čas 80% - skvělé ústřední ženské trio ()