Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (Cinemart)

j.bena

Ale,ale,ale kdo si to tady myslel že natočí skvělé pokračování a místo toho to vidím spíš ne skvělí prd :-D ()

TheDon

Po nehorázné osolené jedničce přichází dvojka, bohužel s masivní erektilní dysfunkcí zasahující bohužel i jiné nepárové orgány, jako třeba mozek. Tudíž se pomalu přikrádá lehká mentální dysfunkce hlavně u dětských představitelů. Poruchy dynamiky psychických procesů jsou tak zjevné, že od filmu znechuceně odešla i moje kočka, která obvykle mlatí do nojbůku, když se jí něco nelíbí. Teď to vzdala po dvaceti minutách. Já jsem pro změnu usnul. Probudil mě němej Bughuul a jeho školka při natáčení krysího pentagramu. Jedna z mála scén, která sršela neotřelým a neokoukaným nápadem. Le grande finale impotentní jako deputy trouba a to je velice zhruba všechno. 40% P.s.: proč je napsanej v hercích Metan Sokol, když se tam ani nemihne? ()

berusche

Nepamatuju si, jak ten vtip zněl celej, ale končil hláškou: bububu ty malá p*čo! Já vím, není to nic moc, když ho neřeknu celej, ale určitě si někdo vzpomene jen díky téhle hlášce. A takhle jsem se cítila na konci snímku já. ()

M.i.k.e

první "zlověstný" byl před třemi lety velmi příjemným překvapením.Malý,nepříliš objevný a trošku průhledný horor,který měl ale atmosféry na rozdávání a sympatické hlavní strašidlo.Dvojka bohužel víc než první díl připomíná druhou Ženu v černém.Ta také pouze parazituje na výborné jedničce,ovšem jinak to není nic víc než nuda ve které se musí nudit i sám pan bubák.Tvůrcům sice nelze upřít snaha o návaznost,kde se někde daří méně ("znepojkojivá" videa),někdy více (hudba - není sice tak kvalitní jak ta Christphera Younga,ale dvojce tamandandy nelze upřít snahu),ale to je asi tak vše.Ve druhém díle se totiž dobrou hodinu neděje vůbec nic krom toho že Bughuul si občas bubne z nějaké té fotky a když už konečně má k nečemu dojít,není to také žádná sláva.Kdyby alespoň fungovaly lekačky (kterých není zrovna mnoho),ale ani to se neděje.Objektivně si tak tohle pokračování nezaslouží víc než jednu hvězdu....tu druhou dávám spíš ze soucity a také díky tomu že Bughuul je prostě sympaťák (a to i přesto,že tady ztratil absolutní většinu ze své strašidelnosti a je z něj jen pán v saku s divným obličejem)...40% ()

Figu

Jak se říká "opakovanej vtip není vtipem", tak to zde u druhýho Sinistera platí dvojnásob! Celej příběh se kompletně opakuje. Úplně vše okolo postavy Bubáka je totožný jako v prvním díle, ať už o jeho pohyb na fotce, tak postáváním kdesy v koutech. Určitě nejde o špatnej horor, ale originál je jen jeden! Sinister je jeden z nejlepších a nejděsivějších hororů, co jsem kdy viděl a myslím si, že si takovou dvojku NEZASLOUŽIL! 55% ()

Martin741

Druhy Sinister je uz len priemer : nereziruje reziser jednicky Skott Derrickson a lakacky su o 1 - 2 levely nizsie. Hatsepsovetzial je tatam aj strasidelna atmosfera Sinister 1. Home videa skor nudia nez strasia a ducharina uz nema cim ohromit - lakacky skor nefunguju ako funguju. Je tuna tiez Ethan Hawke /Dead Poets Society/ ako v Sinister 1, ale je v uzadi. Dzejms Ransone /Spojenec 2006 a Sinister 1/ dost prehraval a nic nepredviedla ani Sanyn Sosssamon /Kiss Kiss bang bang/. Skoda, slubny namet je takto utopeny v nudnom a nezazivnom balaste : 50 % ()

Wiikii

Sinister 2 zakládá už jen na tom, co v jedničce bylo zajímavým nápadem. A to záběry ze staré kamery co zachycovali idylku budoucích obětí. .. Poté se téměř úplně vytrácí napětí z příběhu a postupná gradace, také zmizela a z těch unesených dětí už nejsou loutky Bagulovi, ale psychopatičtí drsňáci. .. Jinak postavy nic extra, hudba průměr, no, moc se to nepovedlo. .... HODNOCENÍ: 35% (2*) ()

Havaj8

Tak i tuhle dvojku jsem dlouho odkládal, jelikož jsem se bál krachu. Ale on to až takovej propadák nebyl. Příběh celkem zaujal, lekaček tam na tenhle styl taky pár bylo. Dá se vytknout hlavně to nejdůležitější a to stupňující se atmosféra, která právě v jedničce maximálně fungovala. Bughuul, z kterýho byl v jedničce respekt, se tu sotva ukázal. No prostě tomu srovnání se to nevyhne, když už se to nazývá pokračováním. A finále byl klasickej standart posledních hororů dnešní doby. Nemá smysl už tuhle "sérii" dál protahovat. ()

cariada

Druhý díl byl celkem slušný, a vzhledem k tomu, že si první už vůbec nepomatuji, tak že to pro mě bylo dobré koukání. Hlavní herečka Shannyn Sossamon je velice příjemná a krásná žena. Filmy, které děti pouštěli byli velice cool. Jen snad ten úplný konec mě přišel poněkud nedokončený. Spoiler- když matka přijde o manžela a syna, tak už tam o ní není nic jak po tom žila co a jak prostě přijde o dítě, a nic víc? ()

Nach

Slabý odvar původního filmu, který patřil k těm opravdu kvalitním hororovým zážitkům. Ciaran Foy tak režíroval typické pokračování, jehož kvality jdou strmě dolu a vše se těží na participaci slavné jedničky, aniž by její kvality zůstávaly nebo se (nedej Bůh) posouvaly dál. Mrzuté, ale očekávatelné. Palec dolu a brzké zapomenutí. 50% ()

dubinak

Nakonec ne až taková tragédie, jakou jsem čekala. Dokonce jsem se Sinister 2 vcelku dlouho vyhýbala, protože trailer byl jedním slovem příšerný. Nebyla to ta áčková kvalita, jakou jsme viděli v prvním díle, chyběla hutná, zvrácená, depresivní atmosféra, dobré lekačky a toho strašení tam bylo obecně dost málo. Ale videa byla na druhou stranu ucházející, nic mě tam neotravovalo a plusem byla i znepokojivá hudba a podmazy. Vytratilo se kouzlo dětských duchů a mohli být vybráni lepší herci, ale jak už jsem řekla, nic mě neotravovalo natolik abych to musela vyloženě pomluvit, takže nevidím důvod proč to nezařadit do těch lepších pokračování. ()

Stallone

Po výborném prvním díle přichází zklamání. Příběh již není tak zajímavý a postrádá tu správnou atmosféru z jedničky. Hlavní postavy jsou sympatické, snaží se, ale málo kvalitní scénář nemá čím zaujmout (čestnou výjimku tvoří video s krokodýlem). Málo lekaček a žádný pocit strachu nebo vnitřního napětí. Jako hororový expert bych s menší úpravou film vydal jako pokračování Kukuřičných dětí a možná tím oživil celou sérii. Jako pokračování Sinister to nemá šanci na úspěch. Horší průměr. ()

Martrix

Ani nevím proč, ale bez toho, že bych se předtím podíval na vychvalovanou jedničku, hodil jsem oko na pokračování, které tady moc úspěchu nesklidilo. Takže aniž bych srovnával musím konstatovat, že to zase taková hrůza není....což je u hororu blbý. Děti už mi nějaký ten pátek strašidelný připadají a to že se ty v Sinisteru někoho pokouší odkráglovat...to už je jen detail. Znám horší smrady. Nicméně musím uznat, že atmosféra byla velmi pěkná a tak celkově je to zručně natočené. Hlavní pozitivum jsou nehloupé dialogy a především pak Shannyn Sossamon. Ale to je lákadlo spíš pro starší chlápky jako jsem já, kterým se už líbí i milfky. No a jak s hodnocením? Za mě lehounký nadrůměr...tak lehounký, že když zůstanu na třech hvězdách, bude to úplně ok. ()

SHI-SHA

Je to kupodivu (kupodivu z důvodu odchodu kvalitního režiséra) stejně dobré jako první díl. Nicméně přibylo lekaček a ubylo tajemna, protože celá pointa byla prozrazena minule. To je tak asi jediné, co lze filmu vytknout. Dokonce i scénář se mi líbí, hlavně nenásilné našroubování na události z předchozího filmu. ()

HorrFi

Samozřejmně že to bylo horší než první díl, ale lhal bych, kdybych řekl, že mě to nebavilo.. Sinister 2 má rozhodně co nabídnout a neni toho málo.. lekaček tam bylo dost a jedna byla celkem brutální, atmosféra celkem dobrá.. já na to šel do kina s tim, že nečekam žádnej ,,zázrak" a jsem celkem spokojenej.. hodnocení 1* a míň je zcela mimo mísu.. ()

URBAN

Tady stojí za zmínku je konec, který ani není pořádně dokončený a je tak něják useknutý, jinak se to za horor moc označit nedá, ale nedalo by se u tohoto filmu zase říct že je natočen špatně. ( 14.8.16/MAC ) ()