Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Fary

Neskutečně blbá a retardovaná mexická telenovela o nablblým Spidermanovi s poruchou soustředění. Tohle nemohl nikdo myslet ani jako parodii! :-/ :( ()

Giggs

Predpubertálny, detinský, infantilný superhrdina pre detské publikum. Zrelší divák sa nad tým akurát tak pousmeje, je to na úrovni paródie. Toto nemohol nikto myslieť vážne. ()

Hanys_

Marvel znovu a skvěle. Holland skvěle obsazený, parádní záporák s lidskou tváří (tzn důvodem proč tohle dělá) a hlavně tady fakt funguje ten mix středoškolské komedie a akčního filmu. Jen ty stopáže už začínají být docela přemrštěné... ()

dopita

Dle mého názoru uplně zbytečnej film, Spider-Manů bylo v posledních letech už dost a ani za moc nestály. Tento je navíc nejinfantilnější, nejpitomější a tudíž i nejhorší. Další tupej marveláckej šit pro blbý teenagery. ()

krtek138

Mně se původní trilogie od Raimiho líbí, nebudu na ní házet špínu. Naopak mi nesedl Webbův Spiderman. Tohle je tak někde uprostřed. Co tomu zvedá body je opět výborný Downey a převedším božský Michael Keaton. Scéna v autě před maturiťákem patří k nejlepším, co zatím Marvel stvořil. ()

XdanteX

Nejlepší Spiderman to this day. Není víc co dodat. Akční komedie jako originál komix. Tady můj komentář končí.. Dál nečtěte budu si zbytečně stěžovat. //// Jediné co mě totiž jako alfanerda ze staré školy rozhodilo byla všudypřítomná politická korektnost aneb kletba 21.století zvaná "vyváženost" 1. Liz Allen..premiantka, nejbělejší z bílých dívek na Parkerově škole.. Navíc blondýnka..... Ve filmu je černoška.... Chtěl bych vidět opačný případ whitewashing v podobných případech. To se ale nestane...lidi bojující tahle za černou populaci jsou ve skutečnosti největší rasisti trpící neoprávněně guilty syndromem...k zblití tohle pokrytectví 2. Flash Thompson...kapitán fotbalového týmu. Nejbělejší z amerických hezounků s lícními kostmi na škole. Hora svalů a jeden z budoucích Venomů po Hardym... potenciálně. Tady ho hraje napůl italsko napůl mexicko napůl indický týpek...naprostý suchar...o sexy tetě May které by touhle dobou mělo být 60 ani nebudu znova začínat.... ()

Pat.Ko

Keď tento film vyšiel v roku 2017, tak som si povedal "Bože, ďalšia zbytočnosť, ktorá sa nemôže rovnať dvetisíc-dvojke." Ale posledné dni na túto verziu som sa tešil, a rozhodne ma nesklamal a Tom Holland na mňa urobil dobrý dojem. Táto verzia sa určite môže rovnať s verziou "Tobey Maguire." 10/10 ()

valasek.m

Spider-Man mě velice mile překvapil. Ačkoliv nejsem moc fanda komiksových filmů, tohoto malého pavoučího mužíčka jsem měl vždycky rád. Viděl jsem celou původní trilogii a musím říci, že tohle se mi líbilo o moc víc. Asi nejvíc za to může právě Tom Holland, který byl opět naprosto neuvěřitelný, ten kluk má herectví v krvi a já myslím, že o něm ještě jednou hodně uslyšíme. ()

Warle

Teenagerovská komedie po Marvelovsku. Tom Holland a Michael Keaton jsou super, momentky s Chrisem Evansem jsou absolutně boží (nezapomeňte počkat do konce titulků!) a celkově je to podařená romcom ze střední školy se spíše občasnou superhrdinskou vsuvkou. Pěkných 75%. ()

IvoB

Nové pojetí Spider-mana se povedlo. Marvel jednoduše víc co dělat. Zařadili hrdinu do dalšího méně okoukaného subžánru a rozevřeli tak celé univerzum pro další publikum a nakonec představili další nosnou postavu. To vše bez zbytečných opakování či zdlouhavých vysvětlování originu. Film je více odlehčený, rozhodně nečekejte žádné velké drama. Větší ambice by sice nebyly na škodu, nicméně i tak se jedná o parádní start. Vítej zpět, Spidey. Celá recenze zde. ()

mclenin

Svieži to vietor zadul do plachiet "spider-man"ovskej ságy, svieži pod pláštikom filmového Marvelu. Trend omladzovania hlavného hrdinu až do podoby skutočného stredoškoláka (nie 30 ročného) sa vydaril a voľba Toma Hollanda ako nového Petra Parkera bola trefou do čierneho. (S tetou May je to síce mierne prestrelené, ale úprimne, ktorý chlap by sa sťažoval ?). Plus patrí tvorcom aj za vynechanie často recyklovanej scény zrodenia superhrdinu (uštipnutie pavúkom + smrť strýka Bena) a zameranie sa na jeho stredoškolský život. Samotný dej síce nie je prekvapivý ani ničím neohúri, no prítomnosť Iron-Mana, nový oblek Spider-Mana so všetkými vychytávkami, humor a dobrý záporák (bez prehnanej klišé motivácie ovládnuť celý svet) z tohto filmu činí ľahko nadpriemerný kúsok v rámci Marcel Cinematic Universe a jeden z najlepších filmových kúskov v rámci samotnej značky "Spider-man" . ()

Patrik256

Rozpočet_ 175 milionov dolarov // Tržby_ 879.9 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 28 025 304 Kč // Diváci v ČR_ 189 712 // Tržby v USA*_ 334 milionov dolarov ()

cmenda

Tohle byl ten nejhorší Spider-Man co kdy kdo natočil divák vůbec nebyl obeznámen jak vlastně přišel ke svým schopnostem . Navíc z poměrně vážného a slušně napsaného komiksu udělali frašku a komedii pro deseti lete děti .Navíc vůbec nechápu proč točili tuhle hovadinu když mohli navázat na Amazing Spider-Man který z mého hlediska byl daleko lepší a víc se držel předlohy než tohle co se nedá nazívat Spider-Man . Spíš to vypadá jako by to natočil sfetovanej začátečník hrůza. ()

vander19

Najnovší Spider-man a znovu nový herec. Výzorovo nudný ako pri prvých troch častiach ešte na začiatku tohto milénia. Síce Tom Holland môže byť talentovaný ako chce, ale príde mi ako strašné decko. 15 ročný Spíďo je tak možno vhodný pre publikum od 12-16 rokov a nie pre starších divákov. Zaujímavosťou je aj to, že réžie sa chytil mladík v tomto fachu Jon Watts, ktorý nemá vo svojom CVčku ani jeden komixák, či už od Marvela alebo napr. DC produkciu. Avšak to som vychytal na úvod len mínusy. Veľkým tromfom pre tento film zostáva dvojica filmových legiend, ktorí už majú isté skúsenosti s týmto fantasy žánrom. Či už R. Downey Jr., alebo Keaton tento film ťahajú vysoko a hlavne vďaka nim je to sledovateľné, mladý Parker je možno tak na 1 až 1,5 hviezdy hodnotenia zaujímavý a ten zvyšok pripadá týmto dvom pánom. Keaton ako záporná postava bol perfektný a Downeyho ako Starka si už prakticky inak (možno ešte ako Sherlocka) nedokážem už prakticky ani predstaviť. Škoda toho detinského až naivného zobrazenia Parkera, predchádzajúci aktér Spíďa sa na tú rolu hodil viac. Nakoniec neviem ako dosiahli, že Parker sa zaľúbi do černošky a nie do ospevovanej Mary Jane. ()

Hanes88

Průměrná Marvelovka. Jinak to ani nedokážu popsat. Podle mě zde zkoušeli rysy Deadpoola - plno keců, srandy apod., ale moc se jim to nepovedlo. Děj mi připadal spíše chaotický a Tony Stark se tam teda moc neprojevoval. Celkově dobré na jedno, dvě podívání, ale nic závratného. 60%. ()

jasiska

Plusy: Tom Holland je uveriteľný ako stredoškolák. Vo filme nebola už okukaná smrť strýka Bena ani Mare Jane ako hlavný love interest, ale zato obsahoval menšie epizodické scény zo Spider-Manovho života tak, ako v komiksoch. Spider-Man in the suburbs = awesome. Výborná scéna s Vulturom v aute. Mínusy: oblek s mini-Jarvisom - na jednej strane sa mi páčilo, že Spider-Man bol ukecaný ako je preňho typické vďaka jeho konverzáciám s Karen, na druhej strane to len prispelo k pocitu, že vo filme je príliš veľa Iron-Mana. Akože ešte aj Pepper? Hrozne veľa nelogickostí a neuveriteľných zhod náhod. Total: ešte sa mi to musí uležať, aby som sa mohla rozhodnúť, či t bol jeden z lepších, alebo jeden zo slabších Marvelákov. ()

bloodcountes

Nijak mě to nenadchlo... zatímco z Raimiho trojboje jsem byla fakt odvázaná, (garfielda jsem raději odingnorovalal ) tady jenom krčím rameny... Nevím. Fakt nevím, jak a proč k čemu tenhle film kromě tržby byl. Ano, posouvá Spideyho do světa Avengers, ale na můj vkus hodně málo. Přiznávám, že střední škola mě fakt nebere a toho času, kterej jsem tam musela s Parkerem strávit, bylo přespříliš. Na druhou stranu mě neuchvátily a nezaujaly ani bitky a to je dost divný a nevím, jestli to snad není nějakýma erupcema na slunci, ale prostě mě to nechytlo, co nadělám. Multikulturně vybranej "komparz" mě rovněž nikerak nenadchnul. Asi nejvíc mi z filmu utkvěla věta "To jako fakt?", která se tam ozvala snad dvacetkrát..... ()

Randyz

Moc jsem nečekal, že by mě to bavilo, ale nakonec mě to moc příjemně překvapilo. Asi zejména díky své vtipnosti 🙂 ()

peetriss

Spolu s Batmanem od konkurence je Spider-Man asi filmově nejvyužívanější komicsovou postavou. Další reboot tentokráte s výborným Tomem Hollandem byl nevyhnutelný pro zapracování do současného filmového Marvel univerza. Spider-Man: Homecoming je počinem "dobrým", žádná intenzivnější slova mě nenapadají. Postava i tento film míří k divákům mladšího věku, a tomu je vše podřízeno (nemyslím to jako negativum). Máme tady tak divokého pubertálního superhrdinu, který se poznává první lásku, které však není podřízeno úplně vše (jako v Raimiho filmech). Na záporné postavě se dalo víc zapracovat, byť Michael Keaton se snaží. Celkově obstojná superhrdinská sólovka ze světa středoškoláků, která však nenabízí nic, co by mě nutilo k opětovnému shlédnutí. Krom Toma Hollanda, potěšila nestárnoucí Marisa Tomei a miloučce sarkastická a všímavá Zendaya. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021