Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Oralfabet

Peter Parker potřetí, tentokrát nejspíš nejsympatičtější, navíc i s Iron Manem, takže to už máme sympaťáky dva. Je to zábavné, svižné a navíc je tu i záporák, z něhož jde vážně strach... I když je pravda, že paradoxně jen v momentech, kdy na sobě nemá masku. Nevím zda se mi úplně líbí, co udělali s Flashem či tetou May a spidermanův oblek je možná až moc high tech, ale radost z toho, že se po dlouhé době (konkrétně: počet roků, jenž uběhl od Spidermana 2) zase objevil fakt dobrej film s pavoučím mužem převažuje nad všemi negativy. ()

Ollie235

Nutno přiznat, že zřejmě i díky opakovaným rebootům jsem Spider-Mana vždycky tak trochu odsouval na druhou superhrdinskou kolej. A možná neprávem. Nový restart je příjemnou kombinací solidní marvelovské akce a středoškolské komedie, přičemž obstojí i ve srovnání s dalšími sólovkami. Holland je pro roli patnáctiletého puberťáka, který teprve poznává své schopnosti skvělou volbou, ostatně stejně jako i zbytek castingu. Solidní čtyřhvězdičková oddychovka. ()

Ukko

Tak tohle rozhodně není Spiderman, kterého jsem četl jako náctiletý rebel. Ukřičenej lulin, který všechno zpacká, naprosto děsivej scénář (psalo ho pouhých šest lidí) a stylizace do moderního teenagera dělá z této legendy paskvil. Hezké scény s novým oblekem a Michael Keaton to nezachrání. Na rovinu, vám se to fakt líbilo? Jestli jo, tak je něco špatně. ()

Garch

Žádná vyhrábávačka ze starých Spider-Manů. Nápady i vtípky dobré. Triky výborné, vyjma toporné animace, když Spider-Man skáče/běží ve větší vzdálenosti. ()

Sochorisko

Snažím se celý svět Marvelu hodnotit na stejné úrovni. Porovnávám tyto filmy mezi sebou, nikoli s filmy úplně jiných žánrů. Kdybych měl porovnávat Infinity war (1) a nějaké Vykoupení z věznice shawshank, to je nesrovnatelné, oproti Vykoupení bych musel dát Infinity war 1/2 hvězdičky. Proto jsem zvolil tento hodnotící ekosystém, v němž Spiderman Homecoming je podle mě nadprůměr a bohužel za mě značně předčil i Capitan Marvel. Je tam spousta humoru, akce, vykonstruovaných a jednoduchých zápletek. Přesně to, co se od Marvelu čeká - odpočinková scifi blbina. Přijde mi super, jak na sebe filmy svými drobnými niancemi navazují a směřují k závěrečné "bitvě o Thanose". Díky za zábavu aneb takhle se vydělávají miliardy ve filmovém světě! ()

Yardie

Abych neměl vynechávku a měl kompletní celý MCU, tak jsem zhlédl i toto, dost se zpožděním. Nikdy mě Spider-man moc nebral, ale říkal jsem si, že teď by to mohlo být jiné. No, ale nebylo. Čekal jsem kvalitu a pojetí všech filmů z MCU, ale toho jsem se nedočkal. Film je očividně dělán pro mladé publikum, kdy je plný rádoby hlášek, „vtipných“ komentování situací, teenage akce a celkově velmi nevážné atmosféry. I záporák nic moc, ale potenciál v něm vidím, chtělo ho to více rozpracovat a dát mu více prostoru. Chtělo to přidat na vážnosti, pojmout to trošku seriózně a dodat tomu nějakou dramatickou linku. Inspirací by mohl být Ant-man, kde to bylo také odlehčené, ale tak akorát a mělo to úroveň. Ale pokud to cílilo pouze na mladé publikum, tak to asi své splnilo. Ale starší ne. Oproti jiným filmům z MCU tedy poměrně zklamání, ale koukat se na to dalo, uteklo to rychle, taková jednohubka na odreagování. Škoda, mohlo to pěkně zapadnout mezi ostatní filmy. Howgh! ()

mazadlo

Zvládnout narvat do toho ten komiksovej humor a ještě udělat sympatického Spidermana není prostě jednoduchý. A ačkoliv nejsem tým Avengers tak mě tohle hodně bavilo! ()

Flopik

Na Spider-Mana som sa riadne tešil nakoľko pre mňa predstavuje moje detstvo.Rovno treba povedať že tento Spider-Man je úplne iný ako predošlé verzie.Je poňatí presne ako sa hovorilo.Spidey nerieši záchranu sveta, nemá proti sebe najsilnejších nepriateľov je to ako vo filme bolo povedané priateľský Spidey od vedľa.Ako všetci píšu film je skôr o blbnutí , nevydarených Spideyho akciách a frkoch .Je to rozhodne najvtipnejší Spider-Man, bohužial ale musím povedať že z ďaleka nie najlepší.Hudba nebola zlá ale bolo jej málo.Akcia skvelá, smial som sa na hlas, prepojenie s Marvel bolo super.Ja som si film užil aj keď možno troška sklamal.Za 5* je ale jasných.Michael Keaton a jeho Vulture skvelý záporák. ()

Illy

Přesně ten popcornový film na parné léto. V sále nás bylo devět, klima jela a bavili jsme se. Spíďa je dobrej. Nemusí se zachraňovat svět, stačí chytat zloděje. Sem tam dostat prcung od Starka, a za tetičku mít MILFku jedna radost. Dobrý to bylo. 😉 ()

Eterninox

Takřka dokonalá marvelovská letní limonáda, s šikovně pojatou teenagerskou perspektivou "dospělého" světa superhrdinů, hromadou důmyslného fanouškovského servisu, mraky sympatického (a ani ne moc hloupého) humoru, a s netradičně vydařeným záporákem. Technická stránka je jako už obvykle u Marvelů řemeslně skvělá (možná až na nepřehledné akční finále na neviditelném letadle), ale ničím příliš originální. Když má navíc příběh gradovat od Peterových neohrabaných pokusů o hrdinství k legitimně "badass" Spider-maním momentům, je to bohužel většinou dost generické a nezajímavé. Soundtrack je k tomu celkem zapomenutelný, a v příběhu bije do očí, že těžce nekvalifikovaní lidé zacházejí s nestabilními mimozemskými zbraněmi hromadného ničení, a téměř nikomu se nic nestane. Pokud ale nepohrdnete asi patnáctou lehkou variací na Marvelovský mustr, hurá na to do kina. PS. Silně doporučuji zůstat až do konce titulků. 75%. ()

Caine

Příliš starkovsko-ironmanovské a mizerně nasnímané (byť zajímavé) akční scény s Vulturem - za mě hrozný střih. Jinak bych dal možná i 5*, byla to hodně dobra zábava a sranda. Odsejpalo to, nahláškované to bylo solidně a přizpůsobení modernější době docela dobré. Jenom to misty scénáristi zase "ohli" i za cenu těžké nelogiky, aby se mohlo stat to či ono tímto či onakým způsobem. Je pošetilé si například myslet, že by někdo převážel takhle drahocený a nebezpečný náklad v bezpilotním letadle bez doprovodu... :-/ ()

Greg25

Současný Peter Park je tak trochu geek a tak trochu normální kluk. A je vážně skvělý - trocha vtipu a trocha trapných situací ho doprovází a ve výsledku je tak neuvěřitelně uvěřitelný. Je skvěle zasazený do komiksového světa a Tom Holland svého Spider-Mana nabíjí neskutečným entuziasmem. Místy některé scény svojí humornou absurditou skoro připomínají Deadpoola. Vtipné, zábavné a krásně zasazené na "obyčejný" život pubertálního kluka (ani na moment to nepůsobí uměle, nebo křečovitě). Tony Stark coby otcovská postava je super kontrast a Michael Keaton je i se svojí motivací a kamenným výrazem super (polo)záporák. Marvel válí. Jen tak dál. 85% ()

Klajnik odpad!

Vtipný to neni, akčně to sázel víc amazing spidey ve dvojce a jinak ve směs rank marvelovek. Jen tentokrát bez něčeho pamětihodného (posranej Strange měl alespoň ty halucinogení pasáže). Navíc je to multikulturně vyprcaný. Ebony crush, asian fat friend, mexican bully and MJ? She is too kind of black. Don't tell me it's just a circumstance. Tohle není nijak závažný problém, ale vypovídá to o multikulturní propadandě, levičáckých sračkách a mírné manipulaci. Nelíbí se. ()

Echelon1

Spider-Man mi do MCU nikdy nesedel a tretia verzia tejto postavy už vôbec nie. Ale dostal som, čo som čakal. MARVELovka pre najmladších, asi tak od 7 rokov...Akože sa nepoučili z hrozného "Amazing" a neinšpirovali sa viac od Raimiho? Čo čakať od hl. hrdinu na strednej, všakže. MARVEL už pekne pomaly ide do kytičiek, je evidentné, že kratučká éra komixoviek započaná v 2008, s vrcholom v podobe CA:Winter Soldier, už umiera. Tento rok to ešte podpisuje (čo som len preletel očami komenty) Star Thor 3. ()

Shagrath19

Peterův kámoš tlustej Samoec,nebo Papuánec,tlustší jak hobit?Peterova vyvolená čmoudlá, možná černoška,možna ne-to jako vážně?Třídní šikanista Ind,nebo Pákistánec?To se asi v Marvelu někdo posral..Co si pro nás nachystaj příště? Ach jo-zlatej Sam Raimi a Tobey.. ()

majec4

Mam rad pribehy s pavucim muzom. No vsetky verzie su vlastne o tom istom. Toto vsak beriem ako povinnu jazdu ako uviest Spidermana do filmoveho sveta Avengerov. Film potesi akciou a skvelym humorom. Inak je to vsak pribeh teenagera pre teenagerov. ()

Antaeus

Nie. Takto nie. Ako Spidermanov skalný už od svojich siedmych rokov eduro.. erukdo.. odborne prehlasujem tento počin za zločin voči predlohe. Chudobný a nesmelý chlapec bez rodičov, ktorému zastrelia aj strýka a ostane mu iba teta May, chlapcovi, ktorý si kostým ušil doslova na kolene a ktorý si vrhače pavučiny ukutil v domácej dielničke, tak tomu istému chlapcovi tu dali Ajronmenov oblek aj s integrovanou šarmantnou asistentkou a full výbavou, ktorú Ajronmen normálne skrýva v pancieri. Samohybné autonómne ploštice, robotické drony, 570 nastavení vrhačov pavučín (nekecám, to číslo je citované), rentgenove videnie, infravidenie, menič hlasu atď atď.. Este raz: to nie je popis Ajronmenovho plechového supersaka, ale zooznam hračiek v textilnom pyžame Spajdrmena. A to som ešte nespomenul milfku Marisu ako tetu May, Spidiho platonickú polovičku afrického pôvodu a fakt, že pomaly každý v jeho okolí vie, kto je Spidi v civile. No nie. Neviem, ci je to Ajronmen junior wanabí, alebo čo, ale tudy cesta nevede. Ak chcú z Padavky Parkera spraviť supermana, nech natocia Tajne vojny. Inak nech sa držia predlohy. Veľkými pozitívami tak ostávajú akčné scény a Keaton čoby Vulture. V siedmych rokoch by som si nechal koleno vŕtať za akýkoľvek film o Spidim. Dnes by som si nechal protézu uhniť, len nech už ho radšej netočia. ()

Blue.Shark

Další standard Marvelu, kterým se stala mírná nadprůměrnost. Homecoming je celkem rychlík, absolutně se vyhýbá vzniku Spider-Mana (ostatně jsme to viděli už dvakrát, tak to není potřeba), a představuje vcelku zajímavého padoucha/nepadoucha. Hlavně padouch mi byl celkem sympatický, protože film krásně vysvětluje, proč se dal na zločinnou dráhu a osobně jsem nad ním měl trochu problém zlomit hůl. Ke klaďasovi: i přes původní vtipnost (třeba) kreslených Spider-manů, tento v podání Toma Hollanda působí až natvrdle, přestože v každé scéně dokazuje svoje vysoce nadprůměrné IQ. Vzniká tak zajímavá nekonzistence, která mě mírněu rušila. Každopádně oceňuju zapojení do MCU a moc se mi líbilo, že tu mladý Peter působil proti Iron Manovi opravdu jako otravná muška na předním skle auta. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021