Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

M1k9

Ne, ano, ne, ano. Asi jsem čekal o dost větší průšvih, ale "nový" Spider Man je vpohodě. Excelentní herecké výkony, Tom Holland je přesně ideální. M. Keaton se našel a k tomu ještě přimíchaný R. Downey. Scénář byl ok, pár vtipných i akčních momentek. Naštěstí to nepůsobilo úplně jako klasická marvelovka. Slabé chvíle jsem měl v temných akčních pasážích, úplně o ničem. 6.5/10 ()

husokachna

Nakoukávám to, abych mohl jít do kina na novýho Spider-Mana, kterej se prý povedl. Jinak bych to asi neviděl. Takže jsem to sledoval tak na jedno oko a co to oko vidělo, mě úplně neuráželo. Je to v mnoha ohledech generický, Tony Stark absolutně prázdná postava, otravná část zápletky s Happym, neskutečně, ale neskutečně otravná postava MJ Zendayena (naštěstí s malým prostorem na plátně). Je tam pár fajn nápadů, pár ok vtípků a Tom Holland dokáže i tak potenciálně otravnou postavu, jako je pubertální hláškař, podat docela s grácií. Mám asi pořád radši Spider-Tobeyho, ale tohle je asi víc Spider-Man. Takže tak. 3 neurážející dytiány (spider-man po ondrovsku). ()

drozdy1

Na tomto filmu se prakticky nedalo příliš co pokazit, protože současného Spider-mana jsme už viděl v CW a skoro každý si ho i za ten relativně krátký čas oblíbil a všichni byli natěšeni na Homecoming. Já jako 17ti letý teenager na střední škole jsem se s novým Peterem Parkerem velmi stotožňoval ( první lásky, povinnosti, kamarádi atd. ) a film mi v mnoha částech připomínal život obyčejného mladého kluka. Občas jsem skoro zapomněl, že jsem na Spider-manovi a myslel si, že jsem na povedené komedii ze školního prostředí. Nicméně když se už dostalo na vystupování Petera v červeném kostýmu musím říct, že to bylo fajn, ale rozhodně ne takové jak bych si přál. Akce nebyla špatná, ale docela rychle odbytá a hlavně je jí malo, což by nebyl takový problém kdyby se film nejmenoval Spider-man: Homecoming. Nicméně Keaton jako Vulture byl skvělý a MARVEL má po dlouhé době kulervoucího záporáka. Zbytek obsazení taky potěšil. Nového Spideyho beru spíše jako velmi kvalitní a dobře natočenou komedii, než jako velký akční nářez léta. Hodnocení:79%. ()

Snake.Charmer

V nejnovějším restartu pavoučího muže jsou znatelné dvě protikladné tendence - na jedné straně snaha začlenit nováčka do skvěle rozjetého MCU, na straně druhé ho od "mocných" Avengers odlišit. A vlastně se daří obojí. Pro ty, co se těšili na další dílek do skládačky marvelovského univerza je tu plynulé zasazení Spider-Manova i Vulturova příběhu do vesmíru a jeho časové osy, kterou už nějaký ten rok sledujeme, navíc je tu Iron-Man plnící roli mentora pavoučího nováčka a samozřejmě kapitán Amerika, který se asi za druhé světové války natáčení motivačních videí nenabažil dosytosti. Ale i ti co se těšili na restart pavoučí ságy jako takové nebudou zklamáni. Ba naopak. Peter Parker v Homecomingu řeší své středoškolské trable, problémy spojené s dospíváním a je správně mladicky "střelený". Toho žádný z předchozích představitelů Spider-Mana vlastně ani dosáhnout nemohl, už jenom vzhledem k jejich věku. Navíc je milé, že i přes napojení na vesmír, ve kterém jsou Avengers, může marvelovský superhrdina řešit něco menšího, než mimozemskou invazi. Zkrátka "friendly neighbourhood Spider-Man", pod jehož rozlišovací schopnost není nakonec ani něco tak banálního, jako krádež kola nebo "obyčejná" vloupačka. A když se povede casting záporáka tak, jako v případě Michaela Keatona, máme před sebou rázem jeden z nejpovedenějších komiksových filmů poslední doby. P.S: Určitě si počkejte na jednu z nejvtipnějších potitulkových scén. Trpělivost se přeci vždycky vyplácí! ()

sirien

Ničím nepřekvapí, ničím nezaujme. Postava, kolem které je těžké najít něco nového k vyprávění, narvaná do moderního vohozu aby to jako vypadalo, že to není jen další remake dřívějších filmů - jenže i když se intenzivně tváří jinak, tak to ve skutečnosti není moc co jiného. Škoda, mělo to potenciál, ale zoufale tomu chybí odvaha - doteď si nejsem jistej, jestli tam je Iron man aby to působilo konzistentně, nebo aby film "přinejhorším zachraňoval", ale fakt je, že scény s ním jsou v podstatě skoro nejzábavnější. Plus tam je relativně inovativní záporák, který je ale celou dobu tak nějak odstrčený do pozadí, jakoby se za něj film styděl. EDIT: ono to obecně nebylo špatný a možná by si to zasloužilo 3*, jenže to prostě nakonec vyznívá tak nějak hrozně tuctově. - A s odstupem jen pár let bohužel velmi zapomenutelně. ()

Monisek

Rozhodne super. Fajn vtipy, skvele narazky a uzasne efekty. Film nenudi, postava Petera vas zaujme, ze mu urcite budete drzet vsech svych 20 prstu ;-) A ze hlavniho padoucha hraje byvaly Batman je jen extra tresnicka na dortu! 75% ()

Saur.us

Marvelova cesta do světa teen. Vtipnou formou a bez zbytečných teenagerovských klišé, které by akorát odradily dospělé publikum. Účast R. Downeyho Jr. a především M. Keatona šoupe celý snímek o stupínek výš. ()

warrenur

Jedna z otravnejsich komixoviek poslednych rokov. S otravnejsim uzvatlanym detskym hrdinom a scenarom vzniknutym metodou copy-paste. Naviac, s malym poctom zabavnych scen, ktorych som ocakaval praveze priehrstia. Slabota. Neodporucam, slabe dvojhviezdie. ()

vaclavnovak

Film je víc středoškolská komedie, než akčňák. Mně to ale navadilo, Tom Holland je správnej a ten steampunkový záporák - pro mě ne tak záporný, mně dost bavil. Ve filmu není žádné velké zlo, skoro nikomu se vlastně nic nestane a všechno dopadne dobře. Ti "špatní" jsou potrestáni a asi se i polepší a ti dobří o nic nepřijdou. Takže jako lehko stravitelná komedie dobrý, ale jako akční film horší-zvlášť finální souboj...nic moc. ()

ViktorEl

Tento remake Spider-mana je ako z dielne Disney Channel, kde hrajú nesympatické preafektované deti, ktoré sa hrajú na dospelých. Mal som čo robiť to dopozerať, veď to bolo strašné. Čo to je vlastne za film? Mne to pripomínalo teen komédiu. Bez urážky ale toto sa môže fakt páčiť len deťom čo vyrastali na stupídnych seriálov z Disney Channel. Velebnosti chce se mi blejt. Jedna hviezda za Iron mana. ()

Teardown odpad!

Tyhle dementní agitační vložky by chtělo natočit v opačném gardu. To by pak ale ta úchylná levičácká verbež zapálila celej Hollywood:) ()

johnymdoe

Za Michaela Keatona, Roberta Downey Jr. 1*. Za...vlastně další ani nejsou za co dát...Spiderman kterému člověk nepřeje, záporák, kterému člověk fandí. Když člověk celý film vnitřně křičí "Zab toho zasranýho pavouka!" nebo "Biolitem na něj!" ,tak se asi tvůrcům něco nepovedlo. Nejstrašnější je ale věta po titulcích: "Spiderman se vrátí." No to doufám už ne, středoškolskou romantickou komedii si představuji jinak a nic jiného to přitom nebylo. 40% ()

vito_corle

Spider-Man: Homecoming je proti ostatním filmu o pavoukovi něco nového. To tady ještě nebylo. Kostým pavouka je vybavený technologií Tonyho Starka. Ten v mladém Parkerovi viděl něco víc. Nového člena Avengers. Film je nacpaný úžasnými efekty a hudbou. Hlavní hrdina je ukecaný jak rádio někdy tím lidi štve (Happy, Tony). Ale to dělá z Parkera zábavnou postavu. Přibylo několik nových postav. Jednou z nich je kamarád Petera, který jediný ví, co je Parker skutečně zač.Vlastně taky hrdina, i když nenosí masku a neskáče po budovách. Skvělá postava byla omlazená tetička May. Teta je celkem kus i Tonymu se líbila. Ale péct moc neumí! Veselá postava, která na konci filmu odhalí, že její synovec je Spidei. Skvělý spider-manovský film a už se těším na pavouka- Avengera v novém obleku. ()

rexino

Prvá Marvelovka, pri ktorej som mal chuť zdrhnúť z kina v polovici kvôli neskutočne tupému a nezáživnému scenáru, vďaka ktorému sa Peter správal ako mimoriadny blb. Snaha o napodobenie Tobeyho masterpiecu so zastavením vlaku bolo neskutočné cringe. Hviezdičky dávam za Keatonovho Vulture a jeho theme. Škoda, že tak dobre podaný záporák sa dočkal tak mizerného záveru. Mal oveľa väčší potenciál. ()

Cermbo

Byť jsem z nového provedení Spidermana a jeho představitele Hollanda původně vůbec nebyl nadšený, tak mohu říct, že až takové zklamání se nekoná. Herec je to důstojný, vtipný a dodává postavě Spideyho opět něco nového, co původní představitelé nenabídli. Zapojení do Marvelu, zpracování, spojení s Iron Manem, to vše se v rámci možností povedlo. Nicméně Homecoming jako takový určitě není nic extra. Snímek, který se spíš zaměřuje na dětské publikum (aspoň tak mi to připadá) ničím nijak nepřekvapuje, akční scény a efekty jsou průměrné, stejně tak příběh. O kvalitě emocí, humoru a celkového "grády pocitu" se případě Spiderman Homecoming oproti trilogii s Tobeym rozhodně nedá mluvit. ()

Aurus

Tenhle film je docela Katastrofa. Příběh docela debilní,postavy nesympatický a debilní,hudba ujde a ten záporák je jeden z nejhorších záporáků které jsem kdy ve filmu viděl. Film má za mě 73% nezaslouženě. Zaslouží si 25%. A co se mi na filmu teda líbilo no jsou to akční scény a Spidermanův oblek,to je vše. Za mě 1,5/10. ()

TheSpearCZ

Tak vzhledem k letošní prosincové trojce Spideyho jsem se po pár letech konečně odhodlal k dalšímu vzdělávání Marvel Universa a pustil si i Hollandova Spidermana, kterému jsem se dlouho vyhýbal a konečně můžu uznat, že naprosto zbytečně. Právě Holland je sympaťák a tady hraje opravdu dobře a v kombinaci s parádním záporákem Keatonem se nám tu vytvořilo dílo, které sice v marvelovských filmových dějinách nikterak vyčnívat nebude, ale nedávat na něj taky rozhodně nemůžu. Na jedno podívání solidní záležitost. Slabší 4* ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021