SpicyNugget

Quinn Brennerové zemřela maminka na rakovinu. Snažila se vyvolat jejího ducha, aby se s ní rozloučila, ale protože to neumí, vyvolá místo matky démona s kyslíkovou maskou. Quinn s otcem požádají o pomoc Elise, expertku na démony. Ta se spojí se Specsem a Tuckerem, dvěma blogery, kteří natáčí paranormální jevy. Elise musí okamžitě jednat, jinak si démon dívčinu duši vezme… O něco slabší než první dva díly. První díl byl ultraděsivý a rozvinul se nám i do dvojky, která ten první díl krásně vygradovala. Ale tahle trojka netáhne. Není ani tak děsivá, ukřičená a ubrečená dětská hrdinka mi neskutečně vadila. Z duchařské a astrální “druhé strany” toho moc nevidíme, více se tady hraje na rodinné drama, což mi vadilo. Jediná super věc byl konec - když si démon vzal Quinn a její matka přišla k Elise a jejímu týmu, aby pomohla své dceři. To bylo neskutečně působivé. Ale zbytek mě nebavil. ()

Sebule

To, čím mě tak zaujal druhý díl, tak tady mi nějak chybělo. Příběhově velice slabé, jak by se ty věci v tom jednu filmu furt opakovaly. Na druhou stranu, atmosféra místy opravdu kvalitní a celkově to je řemeslně dobře zvládnuto. Ale tady prostě není nic nového, co se týče děje, lekačky na mě moc nepůsobily tentokrát, ale není to špatný film. Hodnocení: 6/10 ()

david141474

První díl, kde se neobjeví Wilson s rodinkou. To je důvod, proč je to o něco slabší než předchozí 2 díly. Ale co se musí uznat po 5 letech jsem málem chytl infarkt při jumpscaru a u některých jsem se fakt lekl a to je co říct, protože mě jen tak něco nedostane. Hlavní postava vlastně celej film leží v posteli a jen jednou se přesune o patro výš. No a pokud si dobře pamatuju, tak ještě cestuje mezi světy. Tenhle film se vlastně odehrává ještě před Wilsonem a jeho rodinkou. No a takový vysvobození právě od Elise bylo natočený a provedený dobře a já s tím byl v pohodě. Atmosféra taky nebyla špatná a zajímá mě 4 díl. 8/10 Jako událost před Wilsonem a rodinkou dobrý. ()

cinies

Nijak extra mne nezaujala jednička a nelíbila se mi dvojka, přesto jsem šla na trojku do kina. No jo, lidi jsou neponaučitelní. Lekačky dobrý, ale to prázdno mezi tím bylo ubíjející. Ten, co špatně dýchá, děsil jen do chvíle, než byl odhalen, a snaha o humor v poslední půl hodině přišla s křížkem po funusu a naprosto zbytečně. Vše, co stálo za to, už bylo viděno v upoutávce. Tu třetí hvězdu dávám jen za ústřední melodii. ()

horrormaker

Videl som jednotku, no nevidel dvojku. Základ som našťastie mal, ohľadom toho, o čo ide. Dosť napodobenín jednotky ( možno aj dvojky ), no v celku sa tam hodili. Mykačky slušné, o niečo viac ( pred tým som tu od JASM čítal, že je ich ,,jak nasráno´´, no neva ) a vskutku sa to dalo. Polovica predvídateľná, tá druhá to skôr na taký štýl, ktorý volám ,,skoro štvrté až piate očakávanie´´, tie sú skvelé, no zvyšok je taký, že sa postava otočí prvý,druhý, potom tretí a baff. Trailer som nevidel ( ešteže, lebo by som prišiel o to najlepšie =D ) to je také bezvýznamné plus. Príbeh mohol byť lepší, herci obstojný. Dávam 8 bludišťákov z 10 ()

HororSamael

Nemohu jinak, než za 5....po dlouhé době zase radost při odchodu z kina. Je pravda, že závěr filmu nebyl úplně to, co by mělo být, ale celkový dojem je 80% ()

prostoreka

Neviem, či bola tretia kapitola naozaj taká dobrá, alebo mám skrátka len slabosť na Insidious ako taký, ale je to jedna z mála záležitostí, na ktoré som bola ochotná ísť do kina a pretrpieť aj primitívne prejavy konzumovania občerstvenia ostatných divákov okolo mňa. ()

Brumbambule

Ano! Tak přesně takhle jsem si to představovala. Jít na třetí díl (prequel) do kina a neočekávat žádnou velkou bombu a o to víc mě snímek překvapil. Napínavá lekačka, která musí potěšit většinu hororových nadšenců. Sérii těchto snímků už si ani bez Lin Shaye nedokážu představit a opět herecky nezklamala. Její roli jsem hltala jak kdybych při seanci seděla vedle ní a držela jí za ruku. Pokud v tomto duchu bude případné pokračování, rozhodně si ho nenechám ujít. ()

Shay

První dva díly super, ale tohle bylo zbytečné pokračování. Lekačky, temná atmosféra a napětí příběhu nechybělo, ale chyběla tam jiskra. Bylo to fajn, ale zůstanu věrná prvním dvoum. ()

Gluminator

Čekal jsem průšvih, nezdařený díl, který bude pokulhávat hlavně proto, že je novej režisér. Na film se celkem dalo koukat, akorát to bylo hodně zdlouhavé, ačkoliv je to krátký snímek, zbytečně prodlužovaný a než se něco rozjelo, tak akorát člověk zíval, občasná lekačka, která je fakt u očekávaná s nikým v sále moc nezahýbe, možná na "čertíkův" konec. Jednička byla hodně dobrá, Dvojka super, Trojka jen už fakt ve světě "The Further" za červenýma dveřma, kde není už moc z čeho brát. 65% ()

injoy

Mezi horory , co jsem za poslední rok viděl, je to hodně slušný nadprůměr. Pár lekaček fakt stojí za to a v kině jsem sebou škubal slušně :-) Doma u tv asi hvězda dolů . Kdo má rád horory , ten bude spokojený . ()

TinaMar

Nebylo to takové jako první a druhý díl, ale taky co pořád vymýšlet. Líbilo se mi jak to zapadalo do těch předchozích dílů, super zpracování a herci. ()

UrsusDom

Další, sice slabší, nicméně stále sledováníhodný příspěvěk do světa Insidious, světa tří plání (pozemský svět, svět tmy a svět světla). Příběhově slabší drama, které se přeci jen k závěru mírně pohlo ku předu s goteskním závěrem (směs hrůzy a humoru). ()

jarmil8

Už u Wana byli ti strašící geronti na pováženou, ale tady jsou otravné i ostatní postavy. Kde režisér nedokáže vystrašit atmosférou (tedy všude) nastoupí laciné lekačky. Lin Shaye dostává víc prostoru než si její postava zaslouží a člověk se pak modlí, aby se už konečně něco stalo, zatímco její médium bloudí činžákem, kde nejde elektrika. Děsivé. ()

MartinSTFC

Začnu přiznáním se, že prostě miluji Lin Shaye. Je to neuvěřitelně charismatická herečka a pro všechny tři díly byla výbornou volbou k obsazení postavy Elise. Ovšem ani ona nedokázala zachránit tuto hrůzu. Přitom první dva díly byly velmi dobré a dle mého názoru se řadili mezi špičku hororové scény a mé největší oblíbence v tomto žánru. Zřejmě změna režie způsobila, že film působí úplně jinak, než jeho dva starší bráškové, postrádá to kouzlo, které oba předchozí díly měly a jednoduše sám sebe vykrádá. Navíc, konec dvojky sliboval daleko víc, než co jsem ve finále ve třetím pokračování dostal. Nudné postavy (samozřejmě kromě mé dokonalé Lin), nudný příběh a nic neříkající a ničím neohromující vizuální stránka, která se ani v tomto případě nehrabe na své dva předchůdce, jelikož zde opět došlo k nahrazení osvědčeného kameramana za jiného. Takže se dá v podstatě říct, že jediné, co má toto třetí pokračování společného s předchozími dvěma díly, je právě již zmiňovaná Lin. Inu, nepotěšili mě a ani já je nepotěším, dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

Ayax

Všetkého veľa škodí, čo sa ukázalo aj pri tejto zbytočnosti... Snáď z toho nespravia ságu... Už stačilo... Liegh to dokázal na základe predchodzích 2 dielov za noc... Tak to aj vyzerá... Dík OverLord za tit.... ()

Richie4422

Obrovské sklamanie. Jednotka nepatrila medzi hororové skvosty a bezchybné filmy, ale aj napriek tomu so sebou niesla chladivú atmosféru. Dvojka bola naopak príjemným prekvapením, kedy sa Leighovi( a Wanovi) podarilo odstrániť chyby z jednotky, stavili na silnú hororovú atmosféru, skvelé mrazivé scény a sviežo zaujímavý twist, ktorý dal franchise (je to franchise?) Insidious nádych života. Dvojka bola dôkazom toho, že stále sa dá spraviť remeselne kvalitný horor a zároveň ho presadiť u hororových popcorňákov. Leighovi som vtedy tlieskal a na CSFD som mu dal emotívne 5 hviezd. Dvojka je pre mňa stále pekným úkazom. Úprimne, už po záverečnej scéne som mal čudný pocit a nadával som, že načo idú zase do trojky. Bol som skeptický voči schopnostiam vyťažiť z Insidious viac, ako to dokázala dvojka. Bohužiaľ, Leigh premenil Insidious na lacnú dojnú kravu. Postavy sú tu tak ploché, že by dokázali konkurovať postavám zo slovenského Búrlivého vína. Vzťahy medzi postavami neexistujú. Zamilovaný chlapec do hlavnej dolámanej hrdinky sa objaví dokopy na 40 sekúnd, najlepšia priateľka hlavnej dievčiny sa tu taktiež objaví na dve minúty. Jej brat sa len sem tam pomotá a prerod z otravného bráška na milujúceho súrodenca sa udeje umelo. Dúfal som aspoň v lepšie objasnenie života psychičky. Dočkali sme sa však len toho, že jej umrel manžel, má psa, lovcov duchov spoznala na konci filmu a toho hádzača písmeniek z dvojky spomína len vrámci jedného flashbacku. Vzťah otca a dcéry neexistuje. Otec stále tára, že má plno práce a dievčina prevracia očami s tým, že je 15 sekúnd na konkurze, aby sme pochopili, že chce byť herečkou. Nepotrebujem skvele vykreslené a geniálne vzťahy, či emocionálne väzby od hororu. Nechápte ma zle. Ale ak sa niečo tvári ako prequel a chce stavať na rodinných vzťahoch (otec, matka...) tak to malo nejak vyzerať. Teraz poďme na to hlavné- na strach. Už z úvodu som pochopil, že sa s tým Leigh s prepáčením nes*al a rozhodol sa nahádzať čo najviac ľakačiek na minúty štvorcové. Len po 25 min. plných ľakačiek som začal byť nervózny. Ľakačky beriem ako súčasť hororov, ale keď ich niekto nahádže 47 do jedného filmu a tak okato, zaslúži si kopačku na hruď.To je proste symbol lacnoty a hororovej nekreativity. Smutné je, že zo všetkých ľakačiek ma dostala len jedna-na konci po záverečných titulkoch. Malé plus ma u mňa Leigh za bezrukú a beznohú ženskú štvorkolku. To bol kvalitný nepríjemný pocit, bohužiaľ len jediný. Samotný démon bol nudný, slabý a očividne emocionálne nestabilný. Leigh spravil z Black Lady z dvojky handru. Sorry, ale ak niekto v horore spraví z démonov, ktoré ťahali predošlé časti, vystráchané vdovy, ktoré po jednej facke preletia pol izby a od strachu sa schovajú, zaslúži si ešte väčšiu kopačku na hruď. Totálne tým odpadá faktor strachu, ak je z démonov detská presnidávka. Čoho sa má človek potom báť? Hlavný starecký démon sa chúli do klbka a Black Lady je schovaná v kúpeľni, lebo dostala facku. Tento film je jednoducho prúser. Ako prequel je absolútne zbytočný a bezvýznamný, ako samostatný film je lacný, nudný a otrepaný. A čo je horšie, môžeme sa tešiť na štvorku. Leigh stratil motiváciu, niť a všetkú kreativitu. Ako som spomínal tie kopačky na hruď, netreba mu ich... Leigh si dal kopanec do zadku úplne sám. Je mi ľúto, že sa rozhodol Insidious žmýkať. Ja len dúfam, že tá štvorka dopadne lepšie. Má čo naprávať a nemyslím si, že je schopný vyplodiť niečo horšie ako Insidious 3. Verím, že po tomto kikse ukáže, že to vie aj bez Wana zabŕdajúceho do scenára. () (méně) (více)

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu