Lukkyn

Trochu bych insidious 3 přirovnal k datadisku k videohře. Je tu něco málo z toho co jste čekali, známé prostředí, postavy a přesto cítíte , že pokud by jste to vynechali vůbec nic se nestane. Tohle by jako samostatný horor bylo u mě za 4 , ale jelikož jsem očekával nářez z jedničky a dvojky , tak 4 ani omylem. I toho strašení bylo míň. Nevím podle mě do série zbytečný díl , ale samostatně to beru. ()

Dumaru

Po dlhšom čase konečne horor, na ktorom sa dá báť. Dej v skratke, trochu irónie na odľahčenie: Dievča sa chce spojiť so svojou mŕtvou matkou, navštívi tetu médium, ktorá zistí že sa na dievča zmotal ten nesprávny astmou postihnutý duch. Samozrejme že jej to na začiatku jej cholerický otec neverí, ale dočká sa dôkazov a hneď sa zmení na milujúceho duchov tolerujúceho opatrovníka. Začiatok a stred filmu ma milo prekvapil, priamočiary dej, žiadne zbytočne komplikované scény, dúfal som že to tak zostane až do finále, ale zbytočne. Scény keď teta médium dá duchovi hlavičku alebo dievča zlikviduje svojho obdivovateľa z temnej stránky tým, že mu vezme kyslíkovú masku pokazili celkový dojem z dobrého hororu, o odborníkoch na parapsychológiu ani nehovorím. Za faktor strachu a dobrý rozbeh dávam tri hviezdičky,,, ()

Robbie

Posledných pár rokov je veľmi jednoduché odhadnúť, či bude horor dobrý alebo zlý. Záleží to viac-menej od toho, či James Wan bude sedieť na režisérskej stoličke alebo bude len v divadle hodnotiť výkon nejakej zlej herečky v hlavnej úlohe. Každopádne Wanovi neodpustím, že dovolil dokurviť tak výborne našľapnutú filmovú sériu. Trojka je mixom všetkých ingrediencií, ktoré potrebujeme k výrobe debilného, prvoplánového hororu. Mladá piča bez osobnosti, ktorá nevie hrať, stará piča bez osobnosti, o ktorej vieme že hrať celkom vie, ale scenár jej to žiaľ nedovolí, dvaja absolútne zbytoční, netalentovaní kokoti, ktorí sa dajú odpustit v dobrom filme ako nutné odľahčenie, ale zlý film pochovajú ešte o ďalších 6 stôp nižšie, debilný scenár plný debilných problémov mladých teenagerov a starých skrachovaných existencií, trápne lakačky miesto onej príjemnej mrazivej atmosféry a démon, ktorý by rád niekoho postrašil ale onen debilný scenár z neho robí úplneho trtka. Nehovoriac o tom, že nerozumiem prečo sa rozhodli spravit prequel keď dvojka tak príjemne naznačila že sa v paralelnom svete nachádza nejaký poriadny zmrd hodný pokračovania. V kombinácií s dievčaťom na vozíku v bdelej kóme, či čo to tej chudinke bolo, by sa dali vykúzliť zázraky a trojka mohla byť ďalším dôstojným pokračovaním. Miesto toho sa ale James Wan rozhodol svoje dieťa spláchnuť do hajzla. Gratulujem. ()

psychokiller

Celkově pod rukou Whannella, absolutní pecka, lekačky, efekty, všechno perfektní na jedničku. A hlavně ten konec, ten mě dojal, až k slzám a pak ta lekačka s tím Baltazarem, nebo co to bylo ta rudá potvora, spadl sem ze židle a to doslova!!! Nemůžu se dočkat dalšího pokračování... ()

DavidDizzer

Samozřejmě už slabší, než předchozí dva díly, ale ne nějak extrémně výrazně. Panuje zde již jiná atmosféra, jiný druh lekaček - lekačky založené prvotně na zvukových efektech, ale i přesto se zde najde několik lekaček, které opravdu nečekáte, nejsou tedy primitivní a laciné. V podstatě podobně dobré, jako u Jamese Wana, i když James Wan to stále umí nejlépe a je pro ostatní velkou konkurencí. I když je styl již v trošku jiném duchu a atmosféře, stále to funguje velmi dobře - to tajemno a svět mrtvých je zachyceno stále velmi vkusně s tou mrazící atmosférou. Musím ocenit, že tento díl opět skvěle navazuje a vše skvěle zapadá spolu s prvním a druhým dílem, i když se ve třetím díle v podstatě jedná o dobu ještě před prvním a druhým dílem, skvěle se to vše propojilo a vyjasnilo. U mě má první díl těsně pod 75 %, druhý 75 % a tento, tedy třetí, i když nižši hodnocení, stále nadprůměrný horor - 65 %, tedy *** ()

90125

Další poltergajstovský vývar. Uplne zbytočný. Samotná ghost story trebárs nie je az taká zlá a celkom dava zmysel, ale gradacia v závere nie je takmer žiadna a žiaden velky spúúúk sa nekoná. Celkovo je scenario riedke, hlavné postavy sú málo vyplašené, charaktery nevyrazné, velmi slabo rozvinuté a poniektoré načaté kamsi uplne zmiznú. Strašidla sú neškodné, stačí malé úsilie a sú porazené. Kamera je efektná, ale zvukova kino-dynamika je tu dohnaná do nezmyselného extremu. Dialogy sú úplne potichu, tak že niesu rozumiet a nasledný ľakačkovy efekt je potom až nechutne nahlas. Mimo kinosály prakticky nepozeratelné. Ak to aj tak, dajme tomu, akotak, taknejak, voľajako, človek zožerie, zaverečné dve scény, kedy hlavná hrdinka vytvori tím s tymi dvoma klaunami a potom pride domov..., to už je doslova horor, ale scenáristický. A to, že hlavné strašidlo sa volá "ten čo nemôže dýchat", to bol tiež nápad za milion. 52 % ()

Bogrant

Najmenej vydarená časť, pri ktorej sa už ani nejde veľmi extra báť, pretože obsahuje niekoľko prehľadných a dopredu jasných momentov, čo by sa asi tak mohlo stať. Ale čo čakať od nízkorozpočtovej, navyše tretej omáčke toho istého, ktorú už nemá pod režisérskym palcom ten najostrieľanejší "kuchár", však? ()

vinducha

Pan Whanell dá se říct nezklamal . v 1. třetině filmu je docela nezvyklá lekačka u které sousedka po uklidnění prohlásila , že to jí teda bolelo. Nezastírám , že jsme se lekli parádně oba , ale ona vyjekla víc . Nezvyklá byla tím,  v jaké vertikále proběhla.. Jinak klasická slabina věcí od amíků , ten přeslazený závěr. Pobavilo jméno pejska , který byl pojmenovaný po hlavní postavě z 2. podobné série. ()

flyer.nick

Film s největším počtem lekaček a největším rozdílem v hlasitosti zvuku v normálním ději a u lekačky. Neříkám, že to bez Wana nejde, není to vůbec nejhorší. Ale přece jen, když to srovnám s předchozími dvěma díly tak je to sešup dolů. ()

Jansuper

No tak já sem překvapen, musím uznat že tento díl, je podle mě lepší než dvojka ale na jedničku zase nemá, každopádně sem rád za to že to nebyla taková zamotaná skoro nesrozumitelná slátanina jako dvojka, děj byl skutečně velice pěkně přehledný a ve všem se dalo vyznat a příběh je fakt dobrej podle mě, nebylo to všelijak zmotaný a skutečně sledoval sem to jedním dechem, hlavní hrdinka, byla fakt simpatická pohledná holka a vůbec všechny ty postavy byly simpatické, musím uznat, že prostě horor jak se patří, lekačky, napětí, nepříjemná mrazivá atmosféra, zajímavý démon děsivej, a musím uznat zajímavé takové ty hororové události na psychiku nebo jak bych to řekl,  celé to bylo opravdu zajímavé a napínavé od začátku do konce, člověk opravdu je opět napjat jaké přijde celkové rozuzlení ()

Holly_Molly

Vzácnej příklad dobrýho prequelu :-) Sice ne tak kvalitní a creepy horor jako první dva díly, ale pořád dost dobrý jak po příběhový stránce tak po stránce atmosféry a charakterů. ()

Dave162

Výrazně odlišné zpracování než předchozí dva díly. Ztratilo se napětí, přidalo se na lekačkách (které byly až na jednu výjimku dost předvídatelné a bez zvuku by vůbec strašidelné nebyly). ()

ERINYUS

Pomaly rozbeh, samoúčelne strašenie zvukom, slabučky scénar..a čo ja viem, nechce sa mi ani k tomu nič písať, sklamanie aj napriek nulovým očakávaniam..su tam uderne prvky ale nezmyselne pozliepané..slabé 3* (5/10) ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu