Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze uživatele PaTeXx k tomuto seriálu (70)

Volejte Saulovi (2015)

Ať má každý samozřejmě svůj názor, ale i po několika skvělých sériích musím naklonit k tvrzení, že Breaking Bad bylo prostě lepším kouskem. To ale vůbec nic nesnižuje na BCS, protože není moc pěti-sériových seriálů s takovou konzistentní kvalitou jako právě Gilliganův starší počin. Better Call Saul bylo zatraceně dobrým nástupcem, až je mi líto, že úplně posledním. Kometa seriálu: Rhea Seehorn. ()

Série 1 (2015) (S01)

Asi se nedalo očekávat, že by se první série rovnala nebo nedej bože, že by byla lepší než některá z BrBa. Ale Gilliganovská atmosféra tomu dodává svoji šťávu, která vás naplňuje pocitu, že i když tento seriál není tak akční, tak se zaručeně budete bavit. A to bohatě stačí. ()

Uno (2015) (S01E01)

Uff. Naštěstí to zachránila poslední desetiminutovka. Jinak by to hodnocení vůbec nebylo dobré. ()

Mijo (2015) (S01E02)

Parádní první půlka a i přesto, že byla druhá horší, tak i ta byla super. Na Manda jsem hodně zvědavý a natěšený, tak snad nezklame. Scény s ním a Tucem zatím tahají. ()

Nacho (2015) (S01E03)

Už se trochu děj pomalu přibližuje k BrBa a dává dohromady budoucí dvojce. Finally. ()

Hrdina (2015) (S01E04)

Saulova vychcanost a profesionalita už se začíná dostávat na tu nejvyšší možnou úroveň. A to se nám všem kurva líbí! ()

Pasáček z hor (2015) (S01E05)

Poprvé v seriálu se mi líbil Michael McKean. Ale jaksi postrádám Manda s Cruzem. ()

5–0 (2015) (S01E06)

Tak už je to jasné. Epizody, které se budou zaměřovat hlavně na největšího badass dědu seriálové kinematografie budou zkrátka peckovní. Well done. ()

Bingo (2015) (S01E07)

Hodně kecání, hodně kecání a hodně kecání. A ani ne nějak zajímavé a ani se děj nějak neposunul, prostě se jen vyřešil jeden případ, to je vše. ()

Rico (2015) (S01E08)

Skvělý díl, který se každou scénou zlepšoval až do titulků. "Chuck?" "Yeah." ()

Pimento (2015) (S01E09)

Krásná chemie obou dějových linek. Třeba se díky Mikovi konečně dostaneme víc k drogovým dealům a jejich bossům. ()

Marco (2015) (S01E10)

I přesto, že to dopadlo, tak jak to dopadlo, tak mě překvapuje, že Saul nedává najevo skoro žádné emoce, což mě lehce zklamalo. Každopádně pohodové zakončení pohodové série. ()

Série 2 (2016) (S02)

Některé díly byly místy hluché a poměrně bez náplně (ale v žádném případě se NEDÁ říct, že bych se nudil), některé díly byly přímo jako z nebes (konkrétně máme všichni na mysli epizodu Nailed). Postavy jednoznačně pokročily - Jimmy se veeeelmi pomalinku stává Saulem a Mike tím neskutečným badassákem jakým byl v BrBa. V dalších sériích se ovšem ještě musíme dozvědět pár takových "drobností". Co se stane z Hectorem, jak to dopadne s Kim a Chuckem. Určitě se bude na co dívat. ()

Změna (2016) (S02E01)

Třičtvrtěhodinový otvírák v podobě bombastického scénáře. Zafiro Anejo! ()

Příštipkář (2016) (S02E02)

Teprve druhý díl a už vím, že série bude famozní (samozřejmě pouze v případě, že bude takhle pokračovat). Prolínání příběhů dvou hlavních postav, Jimmyho vykecávání z problému svého klienta a Mikovo vyřešení zapeklité situace. To všechno si zaslouží aplaus. ()

Amarillo (2016) (S02E03)

Tady to prostě potahaly scény s Mikem, naopak Jimmy toho teď moc nepředvedl, ale díky závěru můžeme být na příště natěšení. ()

Bez rukaviček (2016) (S02E04)

V poslední době mi Jimmyho scény v seriálu spíš překáží, když se všechno točí kolem Mika. Neberu to jako scénáristickou chybu, někdo prostě musí dostat víc prostoru, někdo míň. ()

Rebecca (2016) (S02E05)

Asi nejsem jediný, kdo má pocit, že Salamanca family se ještě vrátí. A to je jedině dobře! ()

Bali Hai (2016) (S02E06)

Mike na tom teď není úplně nejlíp, Salamancovi ho jen tak nenechají udělat něco co by jim ublížilo, proto je teď jeho jediný "spolupracovník" Mando. S těmato dvěma si ještě užijeme. ()

Nafukovačka (2016) (S02E07)

Scény, kdy Jimmy dělal všechno pro to, aby se nechal vyhodit, si zasloužily Golden Globe. Už jen to mi stačilo na plný počet. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)