Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze uživatele antolikopoli k tomuto seriálu (45)

Volejte Saulovi (2015)

Pokiaľ hľadáte seriál o Saulovi Goodmanovi z BB tak sa oplatí pozerať len tretiu a štvrtú sériu. Prvé dve opisujú slabšieho právnika ktorý nevie čo chce a beha zo strany na stranu ako strážny pes komunistického objektu cez ktorého brány nikto neprešiel minimálne 10 rokov a kŕmia ho hodením potravy cez plot. Seriál počas tohoto obdobia často nudí a mávate často problém sa k nemu vracať. Zvyšné 3 diely sa dajú pozerať. Mal by som vám priblížiť aj posledné série. Napíšem len toľko že pomaličky sa vec lepší a prichádzame k tomu Saulovi ktorého poznáme. 4* aj s ťažkým srdcom. ()

Série 1 (2015) (S01)

1. Séria baví, človek sa k nej nenásilne vracia a z vlastného rozhodnutia má dokonca chuť si pozrieť ďalší diel. Až na ten rozbeh som sa celkom bavil, celú som ju kukol cca za týždeň. Myslím že správne hodnotenie by malo byť 3,5 ale také tu nemám tak som sa dobrosrdečne rozhodol pre 4*. Nemáte zač. ()

Uno (2015) (S01E01)

Ta čo by som také napísal, ja len toľko že piloťak je stále ťažký a tu to platí asi dva krát toľko. Každý tu očakáva vysokú metu ako pri pikovom tatkovi, preto veľa ľudí odradí taký "slabší" štart. Každopádne doporučujem si tento seriál pozrieť v tesnej náväznosti za BB hodí sa to ako záplata vzniknutej diery na srdiečku a postupom pribúdania zhliadnutých epizód sa tvoj apetít natiahne aj na celkom dobre spracovaného právnika Jimma. Je nutné spomenúť fakt že následujúce diely sú o dosť kvalitnejšie a svižnejšie a opisujú jeho cestu na právnickú elitu. (aspoň 1. séria viac som ešte nevidel) Za mňa také 3* by boli akurát. ()

Mijo (2015) (S01E02)

Pri tomto dieli sa začnú o seriál zaujímať aj skalný fanúšikovia BB keď sa objavy na scéne jedna z nostalgických postav mexičanec Tuco, teda aspoň myslím že je z Mexica. Diel obsahuje ešte aj kus srandy, teda ako bonus. Tu by mala byť ešte dajaká veta ale nič moc ma nenapadá a chcem aby ten komentár vyzeral na oko atraktívnejšie tak musím tu napísať ešte nejaké pičoviny kurva blayd. Hodnotím kladne 4* ()

Nacho (2015) (S01E03)

Ďalšia uplná pohodička dielik, takzvané oddychovka či čilík. Deju pomaličky začínajú rašiť vajíčka a záčina sa to chytať, uvidíme kde to vlastne my skončíme čo sa vlastne bude diať. Ja len toľko jebnuť tam 4* a isť rovno spať. ()

Hrdina (2015) (S01E04)

Posledné 2 epizódy to asi začalo byť príliš dobré tak nám tvorcovia museli ukázať že dokážu byť aj trochu nudný a že si mame oveľa viac vážiť dobrých časti. Trochu som váhal či jebnuť dve ale mal som dobrú náladu tak je tam za mňa 3* ()

Pasáček z hor (2015) (S01E05)

Nech sa páči dámy a pani, chuť bola napravená. To čo očakávam od seriálu sa vrátilo je tam dej a tempo na veľmi dobrej a vyváženej úrovni a takto to mam rád. Epizódka vás hneď naláka na ďalšiu a takto to ma byť. Zanechávam 5* ()

5–0 (2015) (S01E06)

Bez ojebu Mike je najväčší frajer z BB. Som veľmi rád že dostáva stále viac a viac miesta a dúfam že to takto bude pokračovať ďalej a toto je veľmi podarená epizódka fakt že dosť. Už ani neviem prečo som nedal plné hodnotenie, ale ako takto spomínam nevybavujem si nijaké extra problémy ktoré by som mohol mať s touto časťou, ale z nejakého dôvodu som dal 4* ta nech tam už budú. ()

Bingo (2015) (S01E07)

Prvú sériu som kukol praktický naraz. Pozeral som ju cca týždeň bez komentovania. Moja aktuálna úloha je komentovať všetkých 10 dielov naraz aby som na môj profil pritiahol čo najviac bodov. Tvrdé ale pravdivé. No za frasa si nemôžem spomenúť čo sa tu vlastne dialo, ale z nejakého dôvodu som tu dal 4* asi ma to bavilo nič viac k tomu neviem. :D ()

Rico (2015) (S01E08)

BB malo jednú zásadnú chybu, kurvičku Skyler. (a aj tu jej podarenú sestru) Dúfam že jej miesto nenahradí Chuck, začína mi ta celá vec okolo neho mierne vadiť. Samozrejme nič veľké to nieje hodnotím celkom kladne 4*, som dobrý človek. ()

Pimento (2015) (S01E09)

Nech sa páči epizódka za 5* celkom dobrá, účel splnila teším sa na finále 1. série. Už sa nemôžem dočkať kedy zmení zameranie z dôchodcov na kuchárov a podobných syčákov. ()

Marco (2015) (S01E10)

To čom som chcel som aj dostal, celkom dobré finále prvej zahrievacej série. Jimmy si konečne uvedomil že stereotyp nieje nič pre neho, uvedomil si že pedantnosť v práve nerozhoduje a prišiel nato že cash sa dá zjesť hneď. Pekných 5*. :) ()

Série 2 (2016) (S02)

Séria sa rovná priemernému seriálu ktorý ani neurazí a ani nenadchne. Spočiatku vyzeral veľmi sľubne a dokonca Miková časť má stále dosť bavila. Ale čo sa týka hlavného hrdinu Jimma tam to je veľmi na váškach, dobrých okamihov je stále menej a menej. Preto 3* ()

Změna (2016) (S02E01)

Som pomerne nenáročný divák, k 5* mi veľa netreba, stačí mi ak pri filme/seriáli nemusím vyťahovať mobil na spestrenie dlhej chvíle. Dneska som sa bavil prakticky všade. Celý diel ponúka veľa zábavných momentov. Sranda veľka hahaha ()

Příštipkář (2016) (S02E02)

Ďalších 47 minút pri ktorých som sa prakticky len bavil. Tvorcom sa fakt podarilo vyobraziť pomerne častú životnú situáciu keď "genius" zakopne o kameň a krásne si rozjebe hubu a zlomí nosnú kosť. Lepšie by už bolo len keby z toho ten okuliarnatý kár nevykľučkoval tak ľahko. Určite 5*. ()

Amarillo (2016) (S02E03)

Po zhliadnutí tejto epizódy som ostal taký vlažný, nič to so mnou nespravilo a nezanechalo žiadnu citeľnú stopu. Všeobecne mi príde tato časť ako taká do počtu. Sledovať sa samozrejme dá, hodnotím 3*. a keby sa dalo tak 3,5 za Mika ()

Bez rukaviček (2016) (S02E04)

Dej sa akoby delí na 2 storylines, jedna rozpráva o celkom nudnej kariére Jimmyho a druhá patrí Mikymu s jeho tvrdým životom. Mám radšej teda o dosť jeho. Poslednou dobou sa v hlavnej dejovej línií sa značne znižuje kvalita, je to často poznať a vôbec sa mi nepáči kam to smeruje. Hodnotenie som vypočítal z veľmi ťažkého vzorca pri ktorej som použil veličiny ktoré sú hodnotenia Jimma a Mika obzvlášť. Udelil som im 3 a 5 hviezdičiek, takže výsledok čiňí neuveriteľné 4* . ()

Rebecca (2016) (S02E05)

Pred kritikou by som rád vytiahol na svetlo podarený koniec ktorý bude zďaleka najlepšou scénou tejto časti. Okrem toho ma diel unavoval. Teším sa až nebudem musieť počúvať nudných právnikov a dej sa začne rozvíjať do hlbšej krimi. Moje očakávania boli že uvidím viac špinavého vyjebanca a menej tuctového kravaťáka. 3* ()

Bali Hai (2016) (S02E06)

Dobre, dá sa povedať že seriál sa začal uberať tým správnym smerom. Ale všetko sa samozrejme deje pomaličky ofc, tak napríklad oceňujem mierny nárast akcie, ktorý by som rozhodne prežil aj v silnejšom prúde. Dávam 4* za kurí krok vpred . ()

Nafukovačka (2016) (S02E07)

Konečne sa veci niekam pohli, konečne to tam celé obživlo a konečne sa veci vyfarbili tak jak som si to od začiatku predstavoval. Som rád že Jimmy sa vydal na vlastnú a myslím že už od právnických firiem budem mať pokoj aspoň tak na 3 časti, dúfam. 5* ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)