Volejte Saulovi (TV seriál)

Better Call Saul

Krimi / Drama

USA, 2015–2020, 39 h 38 min (Minutáž: 42–60 min)

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Jamie Luner, Cesar Garcia, Grant Barker, Max Arciniega, Amy Davidson, Steven Ogg, Mark Jeffrey Miller, Juan Carlos Cantu, Eddie J. Fernandez, Josh Fadem, Dorian Missick, Vincent Laresca, Mel Rodriguez, Kevin Weisman, Dawnn Lewis, Paul Geoffrey, Clea DuVall, Kerry Condon, Barry Shabaka Henley, Lane Garrison, Dennis Boutsikaris, Jillian Armenante, Sam Quinn, Omid Abtahi, Tomas Sanchez, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Grizelda Quintana, Vincent Fuentes, Liana Mendoza, Kurt Caceres, Suzanne Savoy, Jim Beaver, David Grant Wright, Mark Margolis, Mark Proksch, Yolanda Aragon, Luis Moncada, Manuel Uriza, Ann Cusack, James Cady, Robert Clotworthy, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Daniel Moncada, Jesus Payan Jr., Jennifer Hasty, Steve Stafford, T.C. Warner, Sarah Minnich, Andrea Good, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Rick Anglada, Jyl Murray, Giancarlo Esposito, Frank Deal, Gabriel Rush, Brandon K. Hampton, Nadine Marissa, Cara Pifko, Rex Linn, Abigail Zoe Lewis, Robert Grossman, Brendan Fehr, Julian Bonfiglio, Tina Parker, Omar Maskati, Joe DeRosa, Luis Bordonada, Carol Herman, JB Blanc, Kimberly Hebert Gregory, Molly Hagan, Jeremiah Bitsui, Ray Campbell, Peter Diseth, Javier Grajeda, Steven Bauer, John Getz, Michael Chieffo, Lavell Crawford, Jalene Mack, Quinn VanAntwerp, Jackamoe Buzzell, Cornell Womack, Anthony Michael Frederick, Laura Fraser, Grant James, Stephen Michael Ayers, Hayley Holmes, Rhett Lynch, Julie Hanna, Tim Baltz, Tamara Tunie, Grover Coulson, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ernest Tsosie III, Jason Sklar, Randy Sklar, A. Russell Andrews, Caleb Burgess, Phyllis Applegate, Chris Mulkey, Bonnie Bartlett, Christopher Hagen, Carol Mansell, Shahine Ezell, Jean Effron, Mario Perez, Marissa Woolf, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Audrey Moore, Doris Hargrave, Keith Kupferer, Jerry G. Angelo, Don Harvey, Franc Ross, Poorna Jagannathan, Michael Naughton, Eric Steinig, Keiko Agena, David Costabile, Ethan Phillips, Marc Evan Jackson, Matt Socia, Rainer Bock, Carlos Leal, Marlon Young, Tommy Nelson, Tabatha Shaun, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Hans Obma, Jilon VanOver, Colby French, J. Nathan Simmons, Billy Malone, Tony Dalton, Erin Wilhelmi, Harrison Thomas, Marceline Hugot, Jacob Browne, Joey Folsom, Chelsea Arielle Kibbee, Allison King, Jordan Lage, Alex Désert, Tyson Turrou, Joe Berryman, Grayson Berry, Eric Martinez, Esodie Geiger, Cole Whitaker, Katerina Tannenbaum, Sandy Lopez

Komentáře uživatele antolikopoli k tomuto TV seriálu

Pokiaľ hľadáte seriál o Saulovi Goodmanovi z BB tak sa oplatí pozerať len tretiu a štvrtú sériu. Prvé dve opisujú slabšieho právnika ktorý nevie čo chce a beha zo strany na stranu ako strážny pes komunistického objektu cez ktorého brány nikto neprešiel minimálne 10 rokov a kŕmia ho hodením potravy cez plot. Seriál počas tohoto obdobia často nudí a mávate často problém sa k nemu vracať. Zvyšné 3 diely sa dajú pozerať. Mal by som vám priblížiť aj posledné série. Napíšem len toľko že pomaličky sa vec lepší a prichádzame k tomu Saulovi ktorého poznáme. 4* aj s ťažkým srdcom.(17.12.2019)

1. Séria baví, človek sa k nej nenásilne vracia a z vlastného rozhodnutia má dokonca chuť si pozrieť ďalší diel. Až na ten rozbeh som sa celkom bavil, celú som ju kukol cca za týždeň. Myslím že správne hodnotenie by malo byť 3,5 ale také tu nemám tak som sa dobrosrdečne rozhodol pre 4*. Nemáte zač.(1.12.2019)

Ta čo by som také napísal, ja len toľko že piloťak je stále ťažký a tu to platí asi dva krát toľko. Každý tu očakáva vysokú metu ako pri pikovom tatkovi, preto veľa ľudí odradí taký "slabší" štart. Každopádne doporučujem si tento seriál pozrieť v tesnej náväznosti za BB hodí sa to ako záplata vzniknutej diery na srdiečku a postupom pribúdania zhliadnutých epizód sa tvoj apetít natiahne aj na celkom dobre spracovaného právnika Jimma. Je nutné spomenúť fakt že následujúce diely sú o dosť kvalitnejšie a svižnejšie a opisujú jeho cestu na právnickú elitu. (aspoň 1. séria viac som ešte nevidel) Za mňa také 3* by boli akurát.(1.12.2019)

Pri tomto dieli sa začnú o seriál zaujímať aj skalný fanúšikovia BB keď sa objavy na scéne jedna z nostalgických postav mexičanec Tuco, teda aspoň myslím že je z Mexica. Diel obsahuje ešte aj kus srandy, teda ako bonus. Tu by mala byť ešte dajaká veta ale nič moc ma nenapadá a chcem aby ten komentár vyzeral na oko atraktívnejšie tak musím tu napísať ešte nejaké pičoviny kurva blayd. Hodnotím kladne 4*(1.12.2019)

Ďalšia uplná pohodička dielik, takzvané oddychovka či čilík. Deju pomaličky začínajú rašiť vajíčka a záčina sa to chytať, uvidíme kde to vlastne my skončíme čo sa vlastne bude diať. Ja len toľko jebnuť tam 4* a isť rovno spať.(1.12.2019)

Posledné 2 epizódy to asi začalo byť príliš dobré tak nám tvorcovia museli ukázať že dokážu byť aj trochu nudný a že si mame oveľa viac vážiť dobrých časti. Trochu som váhal či jebnuť dve ale mal som dobrú náladu tak je tam za mňa 3*(1.12.2019)

Nech sa páči dámy a pani, chuť bola napravená. To čo očakávam od seriálu sa vrátilo je tam dej a tempo na veľmi dobrej a vyváženej úrovni a takto to mam rád. Epizódka vás hneď naláka na ďalšiu a takto to ma byť. Zanechávam 5*(1.12.2019)

Bez ojebu Mike je najväčší frajer z BB. Som veľmi rád že dostáva stále viac a viac miesta a dúfam že to takto bude pokračovať ďalej a toto je veľmi podarená epizódka fakt že dosť. Už ani neviem prečo som nedal plné hodnotenie, ale ako takto spomínam nevybavujem si nijaké extra problémy ktoré by som mohol mať s touto časťou, ale z nejakého dôvodu som dal 4* ta nech tam už budú.(1.12.2019)

Prvú sériu som kukol praktický naraz. Pozeral som ju cca týždeň bez komentovania. Moja aktuálna úloha je komentovať všetkých 10 dielov naraz aby som na môj profil pritiahol čo najviac bodov. Tvrdé ale pravdivé. No za frasa si nemôžem spomenúť čo sa tu vlastne dialo, ale z nejakého dôvodu som tu dal 4* asi ma to bavilo nič viac k tomu neviem. :D(1.12.2019)

BB malo jednú zásadnú chybu, kurvičku Skyler. (a aj tu jej podarenú sestru) Dúfam že jej miesto nenahradí Chuck, začína mi ta celá vec okolo neho mierne vadiť. Samozrejme nič veľké to nieje hodnotím celkom kladne 4*, som dobrý človek.(1.12.2019)

Nech sa páči epizódka za 5* celkom dobrá, účel splnila teším sa na finále 1. série. Už sa nemôžem dočkať kedy zmení zameranie z dôchodcov na kuchárov a podobných syčákov.(1.12.2019)

To čom som chcel som aj dostal, celkom dobré finále prvej zahrievacej série. Jimmy si konečne uvedomil že stereotyp nieje nič pre neho, uvedomil si že pedantnosť v práve nerozhoduje a prišiel nato že cash sa dá zjesť hneď. Pekných 5*. :)(1.12.2019)

Séria sa rovná priemernému seriálu ktorý ani neurazí a ani nenadchne. Spočiatku vyzeral veľmi sľubne a dokonca Miková časť má stále dosť bavila. Ale čo sa týka hlavného hrdinu Jimma tam to je veľmi na váškach, dobrých okamihov je stále menej a menej. Preto 3*(8.12.2019)

Som pomerne nenáročný divák, k 5* mi veľa netreba, stačí mi ak pri filme/seriáli nemusím vyťahovať mobil na spestrenie dlhej chvíle. Dneska som sa bavil prakticky všade. Celý diel ponúka veľa zábavných momentov. Sranda veľka hahaha(1.12.2019)

Ďalších 47 minút pri ktorých som sa prakticky len bavil. Tvorcom sa fakt podarilo vyobraziť pomerne častú životnú situáciu keď "genius" zakopne o kameň a krásne si rozjebe hubu a zlomí nosnú kosť. Lepšie by už bolo len keby z toho ten okuliarnatý kár nevykľučkoval tak ľahko. Určite 5*.(1.12.2019)

Po zhliadnutí tejto epizódy som ostal taký vlažný, nič to so mnou nespravilo a nezanechalo žiadnu citeľnú stopu. Všeobecne mi príde tato časť ako taká do počtu. Sledovať sa samozrejme dá, hodnotím 3*. a keby sa dalo tak 3,5 za Mika(2.12.2019)

Dej sa akoby delí na 2 storylines, jedna rozpráva o celkom nudnej kariére Jimmyho a druhá patrí Mikymu s jeho tvrdým životom. Mám radšej teda o dosť jeho. Poslednou dobou sa v hlavnej dejovej línií sa značne znižuje kvalita, je to často poznať a vôbec sa mi nepáči kam to smeruje. Hodnotenie som vypočítal z veľmi ťažkého vzorca pri ktorej som použil veličiny ktoré sú hodnotenia Jimma a Mika obzvlášť. Udelil som im 3 a 5 hviezdičiek, takže výsledok čiňí neuveriteľné 4* .(3.12.2019)

Pred kritikou by som rád vytiahol na svetlo podarený koniec ktorý bude zďaleka najlepšou scénou tejto časti. Okrem toho ma diel unavoval. Teším sa až nebudem musieť počúvať nudných právnikov a dej sa začne rozvíjať do hlbšej krimi. Moje očakávania boli že uvidím viac špinavého vyjebanca a menej tuctového kravaťáka. 3*(3.12.2019)

Dobre, dá sa povedať že seriál sa začal uberať tým správnym smerom. Ale všetko sa samozrejme deje pomaličky ofc, tak napríklad oceňujem mierny nárast akcie, ktorý by som rozhodne prežil aj v silnejšom prúde. Dávam 4* za kurí krok vpred .(4.12.2019)

Konečne sa veci niekam pohli, konečne to tam celé obživlo a konečne sa veci vyfarbili tak jak som si to od začiatku predstavoval. Som rád že Jimmy sa vydal na vlastnú a myslím že už od právnických firiem budem mať pokoj aspoň tak na 3 časti, dúfam. 5*(4.12.2019)

A máme tu zase oddychovku, v tejto časti sa toho nič moc nedeje. Kim sa venuje svojej práci a pokračuje v love na jej vyhliadnutú rybu. Jimmy ma nejaké kšefty bokom a snaží sa pomáhať kde to len ide. Medzi tým Mike s vnučkou sa hrajú na domácich kutilov a vŕtajú dierky do hadice :) 3*(5.12.2019)

V komentároch som sa dočítal že vraj je toto najlepší diel vôbec a podobne... Hneď na úvod by som povedal že to takto určite ja osobne nevidím. Myslím ze na hodnotenie 4* má, ale v podstate sa nič prevratné nestalo. Epizóda slúžila ako také vyvrcholenie dvoch či troch posledných.(8.12.2019)

Táto časť získala najväčšie grády v záverečnej scéne. Celkovo už ani neviem o com písať. Posledné časti mam dojem že tvorcovia chcú vyskytnúť násilie a podsvetie, myslím že práve to bolo lákadlom pre mnoho z nás. Nechám sa prekvapiť co prinesie nová séria. Toto tak za 3*(8.12.2019)

Tretia séria začína rysovať prostredie BB začínajú sa objavovať staronové známe tváre. Osobne sa mi javí ako najlepšia. Rýchla, jednoduchá skoro všetko sa vysvetľuje po lopate. Minulosti som mal pocit že časť s hlavným hrdinom je jednoducho nudná a bez dobrých nápadov ktoré by dokázali hociako oživiť príbeh, celkom ma prekvapilo zlepšie k lepšiemu. K Mikovej časti len toľko že prepracovanosť jeho story je už tak nejak tradíciou tohto seriálu. Neostáva mi nič iné než hodnotiť 4* s poznámkou že je to to najlepšie čo tento seriál dokáže ponúknuť.(13.12.2019)

Pilotný diel dúfajme že kvalitnejšej série ako bola ta predchádzajúca. Bude to ťažké, celé je to celkom dojebané a popravde keby nebolo toho rozhodnutia že musím každý diel okomentovať tak sa nato vyjebem už dávno. Ešte je tu jedna vec ktorá má drží pri obrazovke na ktorej beží ten výtvor. Stále tajné dúfam že príde Guss alebo dakto z BB a dá to tomu celému šťavu. Úprimne hodnotenie je 3,5 ale za Mika 4*(8.12.2019)

No no no, presne niečo také som si predstavoval. Diel je nabitý dobrými nápadmi, tak napríklad ten pohovor scénka ktorá fakt stála zato. Ohľadom Mike sa už asi budem opakovať ale je to šéf, pokojne si pracuje na svojom a je stále bližšie a bližšie k dosiahnutiu cieľa. Fakt konečne diel ktorý si úplne zaslúži 4* s čistým svedomím čo sa už dlho nestalo.(8.12.2019)

Diel je na môj vkus celkom nudný. Stalo sa síce zopár dobrých okamihov ale opäť v vedľajšej lajne. Príbeh Jimmyho sa stále pomaličky vlečie dopredu, nič závratné. Celý diel by som hodnotil tak 3,5...zase. Rozhodnem zvoliť tu krajšiu možnosť takže 4*(9.12.2019)

Príjemný diel napraskaný dobrými zábermi a hlavne obsahu ktorý som si od začiatku predstavoval. Bodaj by to pokračovalo na podobnej vlne. Tuším že sa blízka na lepšie časy seriálu. 4*(11.12.2019)

Dlho som uvažoval nad hodnotením tohto diela. Jak ste asi z mojich komentárov pochopili tak BCS osobne delím do dvoch príbehových liniek. Práva je Jimma a druhá Mika. Tento diel rozvíjal iba Jimmovu časť, obvikle mi to vadí ale s týmto dielom som žiaden problém nemal. Celé sa to odohráva na súde kde do poslednej chvíle netušíte čo sa bude diať. Uvažoval som medzi štyrmi a piatimi hviezdami a motivačné som sa rozhodol pre 5*.(11.12.2019)

Dneska sa nám Jimmy predstavil po prvý krát ako Saul Goodman. Diel sa celkovo dal pozerať ako priemerný kus niečoho. Musel som trochu sprísniť hodnotenia lebo takto to už ďalej nešlo. Normálne by to bolo tak za tri a pól ale rozhodol som sa pre 3*(11.12.2019)

Je to síce lepšie ako minulý diel ale stále žiadna sláva. Ak niekto začal sledovať seriál hlavne kvôli BB tak už pomaličky dostáva to prečo si prišiel. 4*(11.12.2019)

Ako som konštatoval v poslednom komentáry tak konečne si fanúšikovia BB prichádzajú na svoje a dostávajú vysvetlenia ohľadom zabehnutého drogového impéria a jeho budovania. Stále sa to blíži k lepšej úrovni príbehovej stránky veci. Jimmy sa postupne stáva smejdom akého sme poznali a začína ojebávať ľudí ktorý si to aj zaslúžia. V tomto seriáli mam zakaždým problém vysloviť objektívne hodnotenie ale tento krát je to zaslúžene 4*(11.12.2019)

Nech sa páči najlepší diel seriálu, teda aspoň zatiaľ. Hneď na úvod ma pobavil neskutočne jednoduchý ale zato trefný vtip orientovaný na starších ľudí inak známych ako dôchodcovia. Nič proti nim samozrejme. Hromada noviniek a vyvrcholení plánov ktoré sa v ušlých epizódach budovali. Už sa teším na finále štvrtej série a očakávam podobnú úroveň. 5*(12.12.2019)

Došlo k miernemu posunu čo však nič neznamená. Celkovo sa na diel pozerať dá ale po predchádzajúcej časti som očakával niečo viac. Hodnotím tak na slabé 4*. EDIT: Koniec stojí zato po zhliadnutí sú 4* na mieste.(12.12.2019)

Dobre, jedine čo musím povedať že hodnotenie ktoré som zvolil (5*) je určite nezodpovedajúce. Volil som tak predovšetkým kvôli tomu že štvrtá séria je s prehľadom najlepšia seriálu Better call Saul. Konečná epizóda bola riadna smola ale celkovo sa objavili pár krát aj päť hviezdičkové hodnotenia.(17.12.2019)

Celkom podarený štart ktorý sa v tomto seroši len tak nevidí. Trúfam si povedať že som tam našiel plus mínus všetko čo som hľadal. Diel poslúžil celkom solidne ako taký predkrm, čakám, dúfam že ta štvrtá séria preskočí nudne časti ktorá v nijakej nechýbajú. Dávam 4*.(13.12.2019)

Jeden z najlepších dielov seriálu vôbec. Celý prešpikovaný akciou, je vylúčené že sa niekedy počas sledovania budete nudiť. Som rád že to vyzerá že sa seriál definitívne zbavil nudy. Jasných 5*(14.12.2019)

Fakt sa budem opakovať ale toto je najmocnejšia séria. Samé dobré akciou nabité epizódy ktoré nenudia a vytvárajú akýsi apetít na ďalšie a ďalšie epizódy. 4*(14.12.2019)

Ďakujem že v štvrtej sérii tvorcovia pochopili čo vlastne od toho seriálu všetci očakávame. Kopa dobre spracovanej akcie. To sa mi veľmi páči. 4*(14.12.2019)

A na tejto skale vybudujem moju cirkev. Konečne to nabralo na kvalite, nič viac k tomu neviem napísať. Idem prehodnotiť ohodnotenia ostatných sérii o hviezdičku dole :) 4*(15.12.2019)

Dobrá časť s kopou dobrých nápadov. Za zmienku stojí hlavne záverečná scénka ktorá vo mne vyvolala veľmi agresívne pocity ale na druhu stranu som bol aj rád že tých malých smradov dobehol. Hodnotím kladné 4*(15.12.2019)

Zase výborný diel no predsa len je o trochu nudnejší než jeho predchodcovia. Ale stále výborná kvalita. 4*(15.12.2019)

Dal sa. 4*(16.12.2019)

Epizóda je veľmi príjemná, vôbec neškrabe. Páčilo sa mi že medzi Kim a Jimmym to na chvíľku vyzerá celkom hrdzavo ale predpokladám že sa to ešte spraví. Mike ma isté problémy s robošom z Nemecka. 4* tomu dielu určite patria.(16.12.2019)

Nato že sa jedná o záverečný diel série tak je to riadna púšť. Áno zomrel hlavný majster a Jimmy ma svoje normálne meno ale okrem toho nebolo moc načo sa pozerať. Za zmienku snáď stojí scéna keď Salamanca sa snaží sledovať Mike ktorému oči robia snáď všetky živé alebo neživé veci čo existujú. Cieľom záverečnej epizódy podľa mňa je nabudiť na ďalšiu sériu čo podľa mňa splnené nebolo. 3*(17.12.2019)