Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

MiniRecenze

Snímek navazuje tam kde minule skončil i když trochu nepřímo. J.Wan ví proč se živí jako režisér u filmu.Snímek stupňuje napětí už od začátku filmu a skoro Vám nedá prostor o něm zapochybovat.V porovnání s prvním dílem se naštěstí nijak neklesá a druhý díl má dostatečné tempo aby se vyrovnával předchozímu.Neuvídíte nic nového a film tak hraje na jistotu,protože co fungovalo předtím,musí fungovat i teď. STRAŠIDELNÉ!!! ()

bonovox

Pokračovanie, ktoré už nedokáže tak prekvapiť ako famózna jednotka. James Wan potvrdzuje post súčastného najlepšieho tvorcu hororových snímkov, ale už nedokázal prekonať sám seba. Miestami je to však dostatočne desivé a napínavé, len škoda zbytočných dejových odbočiek pri vyšetrovaní prípadu (hlavne v Londýne). Celkovo je to však stále nadpriemer v danom žánri, takže jednoznačne ak sa chcete skutočne pri filme báť, choďte do toho (aj keď jednotku skúste ako prvú). ()

Velislav

Pokračovanie najlepšieho hororu posledných rokov je len o trochu horšie. Manželský pár Warrenovcov sa tentokrát presúva z Rhode Island do sychravého Londýna, strašidelný dom bez susedov nahrádza predmestie a kolotoč sa môže začať. Ešte predtým navštívia aj slávny dom hrôzy v Amityville. Wanove ľakacie scény opäť fungujú, znova sú v tom deti, a do tretice - (možný spoiler) hrôzy opäť vytvára väčší počet nadpozemských entít, zvlášť ten "burtonovský" Crooked man je bezchybný. Annabelle dostala vlastnú sériu, možno ju dostane aj on, alebo Valak? Škoda toho "zrýchleného" finále. Videné v kine. 9/10 ()

belinko

Film sa nikam po kinematografickej stránke nepohol, stále je to "Prípad manželov Warrenových podľa skutočných udalostí".,. nepomohla ani zmena prostredia, či nové deti, vydesené na smrť a lietajúce po dome. Stále o tom istom, avšak stále minimálne o triedu vyššie s konkurenciou. Wan by sa mal pustiť do nových hororových projektov a nie stále točiť prípady podľa rovnakej strašidelnej osnovy. Warrenovci sú fajn postavy, ale každý ich prípad smrdí tým istým. ()

Scaevola

Film je dalším - velice strašidelným - důkazem, že pečlivé rozvržení a rytmizace scén je mnohem důležitější než tekoucí krev a bezbřehé lekání za každým rohem. Scénář sice strašením přímo přetéká, odkládaje stranou vysvětlení případu, zákonitosti boje s nadpřirozenem i logické chování lidských postav a ke konci sklouzává k otravné akci kazící napětí, ale v zásadě je kvalitním pokračováním, které se naštěstí nepokouší vymyslet nic nového. Jenže potřetí už to zřejmě stačit nebude. ()

DrawLife

The Conjuring 2:║ Oproti jednotke bol film oveľa viac otvorený, nenechal nás čakať a už v prvých minútach ukázal démona, ktorý bude účinkovať počas celého filmu, a taktiež sa film "netočí" len okolo rodiny Hodgsonových a Warrenovcov ale do deja zasadzuje aj verenjnosť, a o to je film trochu pohodlnejší. Spád filmu sa odohral vo veľmi krátkej dejovej línií. Ale aj napriek tomu si myslím, že patrí medzi špičku hororov. ()

PosleniKiwi

James Wan zkrátka umí. Sice mi už poněkolikáté servíruje to samé, ale pořád to na mě funguje a i když to už není tak plné nápadů a neotřelých kamerových triků jako jednička, vůbec mi to nevadilo, protože Wan dokáže z každé scény, kdy se vás pokouší vystrašit, dostat maximum. Každou scénu pomalu a pečlivě buduje a nekazí ji lacinou lekačkou, nejdřív vás nechá pořádně podusit a až nanejde ten správný moment, kdy to nejmíň čekáte, tak to přijde a mě to z nějakého důvodu vždycky dostane. Takhle vás první polovinu filmu nenechá vůbec vydechnout a pořád vás zasypává čím dál tím víc infarktovějšími scénami s pořádně hustou atmosférou. To se v druhé polovině bohužel změní, film ztratí trošku na tempu, vyjde na povrch hloupější scénář a začněte počítat žánrová klišé, kterým se ani hororový génius takové kalibru bohužel vyhnout nedokázal. Mě však neskutečně baví ústřední dvojice, takže mi to bylo úplně jedno a vlastně jsem si užíval ty chvíle, u kterých si můžu vydechnout a užít si chvíli klidu. Trošku horší než jednička, ale pořád parádní kus řemesla a dobrá duchařina. ()

kolly13

"Jak z hovna uplést bič", to se nedá jinak popsat. Duchařský příběh je povýšen na lekací horor s triky a napětím, které se užijete sami ve sklepě cizího domu, ne doma. Pokud je venku světlo a ztišíte zvuk, moc toho nezbyde. Nechť jen nehaním, párkrát jsem se necítil dobře a hlavní hrdinka má ideální obličej na danou roli :). ()

Danny Nolander

I když mě tento díl V zajetí démonů bavil, jednička je dle mého názoru lepší. Ano, křeslo pana klacka je hodně děsivé. Ale kromě něho a také celého výstupu Marilyn Mansona (myslím tu děsivou jeptišku) je film už o něco prázdnější. I tak je to ale kvalitní horor, když to srovnám s ostatními kousky. ()

PanPyzamo

Předešlý díl mě příjemně překvapil a tak mě zajímalo, s čím příjde ten druhý a světe, div se. Já, jako odpůrce hororů musím říct, že druhý díl byl ještě lepší než ten předešlý. Opět to celé tahají Warrenovi a opět pomáhá to, že je to založeno na skutečné události, což přidává na realističnosti a to je právě to, na co tolik hororů zapomíná a to to, že jsou prostě nereálné. Zde tomu tak není a po skončení filmu máme záznam z reálného rozhovoru, což byl naprosto geniální nápad. V zajetí démonů 2 je vynikající pokračování a jedná se o jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. 8/10 ()

Lendak

Na mňa až veľmi dlhé, nudné a až veľmi akčné finále. Naopak hlavná detská herečka predvádza až priam až Oscarový výkon. Verdikt: nie až tak dobré, ako prvý diel ale stále to je veľmi obstojný horor na dnešnú mainstreamovú dobu. ()

Tomas_PO

Tvorcom sa opätovne podarilo vytvoriť brutálne napätie, čo je pre horor asi to najdôležitejšie. Navyše úplne bez krvi, s minimom násilia, či smrti. A to (opäť) napriek tomu, že scény či vývoj deja sú predvídateľné. Hlavní protagonisti Vera Farmiga aj Patrick Wilson tu pasujú, a napriek predvídateľnosti, či občasnej nelogickosti deja sú uveriteľní. No na 'jednotku' už dvojka nemá, a tak jedna hviezda ide dole. ()

SpicyNugget

Ed a Lorraine mají na stole další případ. Peggy Hodgsonová žije se svými čtyřmi dětmi sama. Dcera Janet začne mít vidění o starém muži, který jí tvrdí, že je to jeho dům a že mají okamžitě vypadnout. Když začnou mít stůl a židle letecký den, vyděšená matka kontaktuje démonology Warrenovy. Jenže nikdo malé Janet nevěří - odmítá mluvit na kameru, sama rozbije pár věcí v domě a navíc Lorraine v domě necítí žádnou duchařskou aktivitu. Když odjedou domů, Ed zjistí celou pravdu. Stihnou se vrátit a rodinu zachránit? Wow, další skvělý film s Edem a Lorraine. James Wan je mistr, točí lepší a lepší filmy. Dvojka byla stejně jako jednička děsivá, znepokojivá a pointu si opět nechala až na konec, takže mi zase spadla huba. Luxus. ()

Cringy_Tommy

Po několika měsících jsem se rozhodl podívat na Conjuring 2 a to díky HBO který ji konečně přidal. Conjuring 2 si určitě udržuje skvělou atmošku a pár dobrých lekaček avšak některé byly dost předvídatelné ale i tak jsem byl posranej. Zatímco první polovina je silnější, ta druhá je už jen CGI bordel zkombinovaný s klišé a zvláštním scénaristickým chaosem. Horrorů jsem moc neviděl ale i tak fajnová bubákovina ale horší než jednička 7,5/10 ()

KajlQ

Skoro stejné jako jednička, akorát s rozdílem že rodinka se nepřestěhuje do baráku kde 30 lidí uklouzlo na šlupce od banánu a dalších 20 lidí se oběsilo anebo záhadně zemřelo, oni tam totiž bydlí tak nějak odjakživa a bydlí tam s něma i ten strašidelně pedofilní dědek ze kterého my kulky zajíždí do břicha. Bylo tam pár předvídatelných momentů a pár momentů, jak by řekl Kája Gott: „To jsem vážně nečekal". První polovina mě bavila protože krásně dávala prostor atmosféře, více než druhá polovina která dávala přednost efektům, které pro mě byly spíše únavné a tak trošku jsem u toho usnul a myslím si že je dost napiču, když usneš u horroru, i když zaspat na rozmrdané D1 je větší nadlidský úkol. 74% ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)