Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

agentmiky

Další Marvelovka, která se rozhodla jít ještě odlehčenějším stylem než její kolegové a házit jednu vtipnou situaci za druhou, ale nakonec se to podařilo skoro po všech stránkách. S dvojkou Strážců galaxie se jedná o to nejlepší, co nám Marvel doposud nabídl. I já mám radši Thora temnějšího a filmy s ním cílené na děj, což se zde rozhodně nedá říct, ale ten nástřel zábavných skečů mě prostě a jednoduše dostával do kolen. Musím hlavně pochválit vizuální stránku, celý film hýřil pestrobarevnými barvami a mně se na to i díky tomu jako divákovi lépe dívalo. V pár momentech to zavánělo i Star Wars, ale spíše se to jevilo originálně. Po herecké stránce absolutní špička, Hemsworthovi jsem jeho vtipného Thora věřil, pobavil i Hulk coby postava s nevyrovnanou osobností. Návrat Lokiho a jeho následné slovní přestřelky s bohem blesku mě přímo až odrovnávaly. Blanchett si ale ukradla svým výkonem film pro sebe, již dlouho jsem na plátně neviděl tak charismatickou záporačku (tedy pokud neberu Goldbluma ve vedlejší roli, ten mě svými hláškami dostával až do infarktových stavů). Po stránce příběhové nic moc, ale to se dalo čekat. Závěrečná akce na úrovni, samotný souboj doplněný Zeppeliny opravdu stál za to. Celkově soundtrack lahodil uším, perfektně editovaný. Za mě dávám 84 % ()

SaNcHeZ_cz

Byť v mnohém odlišný a se značně jiným přístupem, třetí Thor opakuje chyby svého předchůdce a i přes velký potenciál končí víceméně jen jako OK podívaná, která sice není tak špatná jako konkurence, skákat nadšením z ní ale rozhodně nebudete. Mdlé, nepříliš obratně uchopené postavy (s vyjímkou Korga), slabý scénář a fragmentovaný film, který spíše než celistvý příběh připomíná sled událostí, kde fungují dílčí momenty, rámcový příběh ale příliš ne. [65%] ()

Paxxx.cz

Takový typický film dnešní doby určený pro mladou generaci - cool hlašky, efekty a akční jízda. Je to prostě o dost jiné než předcházející díly (pro mě byla nejlepší jednička) - ale já se bavil. Palec nahoru bych dal i skvělému soundtracku. Přes všechna zmíněná pozitiva si myslím, že je film zde mírně nadhodnocený...7/10. ()

Vxxx

Na můj vkus to bylo až moc vtipné a lehce předvídatelné. Ale že by mi to nějak kazilo dojem, to se říct nedá. Byla to parádní jízda. Né tak dobrá jako Dark World, ale rozhodně lepší než původní Thor. Dostala jem skvělou porci Lokiho a Korga. Doctor Strange byl taky super. Nemám si moc na co stěžovat. 4* ()

ArsenalEagle

Neuvěřitelně barevná a totálně zábavná infantilní dokonalost. Ponuré téma konce jednoho ze světů, které je ovšem zabaleno v pestré škále barev doplněno o neskutečnou koncentraci hlášek, vtipných scén a skvělého humoru - jen je škoda pár scének, které kvalitu trochu strhávaly (například 4x opakovaná "ďáblova řiť"), ale kde Ragnarok ztratil, jinde neskutečně nabral ("mám narooozkyyy", "pomozte"...). Musím říct, že ač jsem se trošku obával, tak mi tahle jízda sedla a její kontrast temnoty a strážcovské hravosti opravdu funguje. Na konec musím přiznat, že tolikrát jsem se nahlas v kině nezasmál ani u Deadpoola. Jednoduché a naprosto fantastické dobrodružství o čtyřech Revengerech, protože každý tým má mít své jméno! ()

Wysch

Tahounem MCU prostě asi Thor nebude nikdy, to nemění nic na tom, že třetí Thor je až překvapivě zábavnej na to, jak dark a heavy chtěl bejt ve svým druhým filmu. MCU letos nabral celkem milou dávku osvěžení v podobě Pavoučího kluka a třetího Thora, ne že ne. Jinak... můžeme se tady všichni zastavit a uvědomit si, že Cate Blanchett je 48 let?! 20 let trvá moje crush a nevypadá to, že se to někdy změní. Shiet. ()

Praxis

Absolutně přestřelená komedie, která třetího Thora katapultuje na pozici nejzábavnější Marvelovky. Překonává svojí kulometnou kadencí fórů i legendární a nesmrtelné první Strážce galaxie. Možná je těch šíleností někdy na jednom místě až příliš, protože koukáte na plátno a říkáte si: "What?". Čekal jsem asi lepší Cate Blanchett, která se na plátně pomalu ani neohřála, nicméně na druhou stranu je tam výtečná Tessa, na kterou si dám teď mnohem větší pozor, protože tato paní má zaděláno se stát tahounem Marvel universa. Nenápadné cameo Cumberbatche potěší. Bál jsem se digimrdníku, nicméně na rozdíl od konkureční DC mi v MCU digibordel nevadí. Prostě zábavná jednohubka, která možná MCU rozšiřuje jen okrajově, ale vám to vadit nebude, protože bavit se tady budete prostě královsky. 78% ()

Ellmariachi

Co dodat? Patřím k té asi menší skupině , která měla ráda Thora tak jak byl. Hrála se lehce vážnější nota, mluvilo se skoro v rýmech Svět okolo se bral až příliš vážně, mytologie Thorova světa byla fajn. Třetí díl, ale na tohle vše schválně zapomněl a servíruje nahláškovannou podívanou. Na vše se dobře kouká, dobře se to poslouchá a ne jednou se pořádně zasmějete. Jenže to už to bylo. Iron man, Strážci Galaxie a teď Thor. První věc, která mě napadla po závěrečných titulcích byla, že jsem dokoukal Iron Mana v plášti. Já bych si klidně dalšího Iron mana dal, ale já chtěl dalšího Thora. Pokud mam T hodnotit jako samostatný kousek, dám klidně plný počet, ale když se na to koukám z pohledu člověka, který psal první věty tohoto komentu šel bych klidně jen na silný tři. Suma sumárum dám 4 a 80 procent. Jsem zklamaný, ale líbilo se mi to. Já vím, je to divný.... ()

JJ.Gibson

Ikdyž hodnotím stejným počtem hvězdiček jako druhý díl, tak Ragnarok mi přišel lepší. Je to neuvěřitelně barevné, místy infantilní, poměrně zábavné. Efekty jsou taky prvotřídní. Malinko za očekáváním skončila Hela, těšil jsem se, že bude větší charakter a víc cool, ale to se v mých očích nedostavilo. Potěšil Doctor Strange, ulítlý Jeff Goldblum a jeho meltovací tyč. Sem tam šlo pár věcí doladit, třeba bych si přál vidět víc epický boj mezi Hulkem a černym hlídačem Hely, možná, že lehce temnější nádech bych také neuškodil, ale tady se jelo na free vlně a já to akceptuji. Když to shrnu, bavil jsem se, protože souhra Thora a Lokiho pořád funguje ikdyž už byla tolikrát viděna. Za mě dobrý! ()

filmsim

Thor završil trilogii stylem, jakým se jeho fanouškům snad ani nesnilo. Po zdařilé jedničce a vele-průměrné dvojce přišla živoucí komediální šleha, která Ragnarok posunuje k těm nejlepším marvelovkám vůbec. Humor režiséra Taika Waititiho je velmi specifický, pokud se však dokážete na jeho přemrštěnou pološílenou notu naladit, tak vás čeká jeden z nejzábavnějších zážitků tohoto roku, který je zabalen do nákladného vizuálního hávu hrajícím barvami a hudbou jak vystřiženou z 80. let. Nečekal jsem, že zrovna trojka Thora bude pro mě takovou komediální bombou, kterou si dám s chutí znovu. 8.5/10 Více v mé plnohodnotné recenzi na webu Filmový Guru nebo si můžete pustit mou video recenzi z youtube kanálu Biograf. ()

Sidonka

Za mě jednoznačně nejslabší díl z dosavadní trilogie Thor. Film byl v rozporu a laděním například prvního dílu. Infantilní vtípky se do pokračování příliš nehodily, akční hrátky mě klasicky příliš nebraly, celé to působilo povrchně, prostě jedno velké nestrhující nic moc. Pro Studio Marvel zjevně nejsem cílovým, vděčným divákem. :) ()

SonGokussj

Musím říci, že jsem si nového Thora královsky užíval. Všeobecný komediální duch od začátku do konce tomu vyloženě svědčí, celé kino leželo smíchy pod sedačkami a přesto byl příběh i něčím konfrontující. Hlavní záporačce bych sundal helmu, vypadá v ní hrozně, ostatní super. Za nekompromisně nejlepší postavu bych viděl toho kamenného týpka s jemným hlasem. U toho jsem nemohl popadnout dech :-D Super, už dlouho jsem se takto nebavil. Oproti předchozímu dílu naprosto jiná liga. FUN 91% ()

Laxik

Je to vtipné. Jakože fakt vtipné. A má to styl. Konec chvály. Podobně jako první Strážci galaxie je to totiž dokonce tak vtipné, až to zabíjí veškeré vážné emocionální momenty. A podobně jako Strážci galaxie, vol. 2 je to naprostý epizodický chaos: Thor je na divné lávové planetě. Thor je na Asgardu. Thor je v New Yorku. Thor je v Norsku. Thor je v prdeli, ... a všude udělá jednu dvě věci a zase se stěhuje dál. Taika natočil další Co děláme v temnotách, jen za tisícinásobné množství doláčů a s áčkovými hvězdami. Příběh ale fakt stojí za prd a ani ta libová Blanchettka ve výsledku nestojí za nic, protože její Hel(u) skoro neuvidíme a musíme ji tedy zařadit mezi anonymní zástup malekithů, ronanů, vanků a další nudné poddimenzované marvelácké záporáky. Těšil jsem se na to fakt hrozně mrtě strašně moc, byť s vědomím, že poslední marvelovka, z níž jsem byl nadšený, jsou druzí Avengers. Ve výsledku jsem dostal zatím nejhorší letošní komiksárnu. ()

Pirkaf

Po příšerné dvojce naštěstí přišla změna režiséra a výsledkem je nejlepší Thor, vtipnější než Strážci galaxie. ()

GodComplex

Kdyz uz komiksovy Marvel film, tak co nejvic zabavny, ne? Zase takova pecka to neni, ale urcite nejlepsi Thor kousek s naprosto luxusni zaporackou Cate Blanchett. 7/10 ()

Alementina

neco mezi 3 - 4, je to naprosto jiny nez cokoliv jineho, trochu my to pripomina prvni Strazce galaxie, u kterych se podle me inpirovali.... no proste strasne blby, ale je to tak blby, ze je to vtipny, takze jsme si to uzila, ale na druhou stranu si za mesic nevzpomenu, o cem to bylo. A ksakru, jak to ta Cate Blancett dela, ze vypada tak dobre v 50! 30.8.20 Tak musim rict, ze ze 3 hvezd zvysuju na 4, kdyz me to i po 3 letech dokaze pobavit... Asi proto, ze jsem si z toho vazne nic nepamatovala... Hulk je bozi, je to fakt blbost, narvany hlaskama a naprosto dokonaly vyber hudby pro ten masakr na moste, to si musim stahnout... Neni to ten song, co byl ve filmu Muzi, kteri nenavidi zeny ()

AlThorKremser

Předpremiéra 25.10.2017. Film na který jsem se těšil dva roky. Hltal jsem každé info, sice mně hodně překvapili první recenze atd. ale nenechal jsem se odradit. Film byl skvělý a mně se dokonce líbil tak že to dotáhl na 1. místo mojí top 10. Budu se úplně vyhýbat veškerým spoilerům. Hemswort jako vždy v této roli skvělý, Blanchett jen potvrdila jak dobrá je, Hiddlestone taky super a celkově podle mně výkony hodně nadprůměrné. Nejvíce mně ovšem překvapil Waititi. Jak režií tak svou rolí Korga. Nikdy jsem od něj nic předtím neviděl a tímhle filmem mně hodně potěšil. líbil se mi hlavně vizuál i to že tvůrci se nebáli velkých změn (hlavně na Thorově postavě samotné). Podle mého nejlepší Marvelovka a doufám že tržby budou hodně vysoké a lidi budou chodit. Každému můžu jen doporučit. ()

R.A.D.A.R.

Thorovi výlet do vesmíru prospěl. Konečně se pořádně odvázal a vsadil na citelně komediálnější notu, což se mu povedlo lépe než příbuzným Strážcům galaxie. Herci si role vyloženě užívají a i díky nim se dají odpustit slabší pasáže. Za mě povedenější díl seriálu Marvel. ()

Tony.cs

Už trailery naznačovaly, že nový Thor bude čistokrevná zábava. A je tomu tak. Sranda střídá akci a film vůbec nestíhá nudit. Od počátku do nás režisér pouští tvrdé rockové tóny, aby nám bylo jasné, že Thor je prostě frajer s vikingskou náturou. Spojovačky s jinými filmy znalce potěší, stejně jako vtipná camea známých herců. Akce je dynamická a ve 3D poměrně efektivní. Postavy jsou vykreslené dostatečně, asgardští bratři jsou pak oku i bránicím lahodící dvojka. Přestože jsou to dva narcisové, musíte fandit oběma, frajírkovi i hajzlíkovi. Ultimátní záporačka, proti které by byl i Legolas jen vrhačem šipek v nižší hospodské soutěži, je charismatická potvora s luxusním outfitem a ozdobou hlavy, kterou by jí mohla závidět i Královna černé magie Angelina Jolie. Největšími plusy filmu jsou pak konečné propojení se Strážci Galaxie, což slibuje do budoucna skvělou zábavu, a samozřejmě plné zapojení zeleného sympaťáka Hulka. Suma sumárum, dal bych si to klidně znovu. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)