Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

merit1

Sviežosť a ľahkosť možno už nie je taká prirodzená, ako v prvej časti Strážcov, ale zábava je to stále veľká. Množstvo vtipov a narážok ( Mary Poppins a Hlava XXII u mňa vedú ), sympatické postavy a slušná akcia nedovolia skĺznuť do nudy, aj napriek absencií hlbšieho deja. Ten je v podstate len na vyplnenie medzi hláškami, bitkami a emočnými dialógmi. Úloha hlavného záporáka akoby mala len zvýrazniť ústredný motív, ktorý nie je ani tak veľmi o záchrane sveta, ale sile vzájomnej pomoci, priateľstva a rodiny. Celé osadenstvo Strážcov je vo výbornej forme, ale všetkých miestami zatieňuje úžasná Mantis. Sklamaním pre mňa bola hudobná zložka. ()

Danken

7/10 Jsem poměrně zklamaný. Od 2. nejočekávanějšího filmu v mém žebříčku pro letošní rok jsem čekal mnohem víc. Je pravda, že jsem se u toho řezal jak blázen. Drax byl výborný a Baby Groot kurevsky roztomilý. Soundtrack byl taky parádní. S příběhem už to tak slavné nebylo. Bylo to poněkud nemastné, neslané a hlavně se tu moc jelo na jistotu. V podstatě je to taková dražší a přeplácanější jednička. Chápu, že záměrem Strážců je hlavně bavit a zachraňovat galaxii zatraceně stylovým a lehkovážným způsobem a ne se u všeho tvářit tak osudově. Tohle tahle parta do puntíku plní. Mám ale pocit, že se to mohlo a mělo udělat lépe. Bohužel tu jízda na prověřené věci zvítězila nad invencí. Je to velká škoda. Doufal jsem, že Strážci nedopadnou jako druzí Avengeři. Bohužel k nim po tomto filmu nemají tak daleko. Změna ale u marvelovských týmovek nenastane. Řeky peněz poplují do tohoto moře dál a dál, ale to moře bohužel zůstane klidné a stereotypní, bez jakýchkoliv větších vln. ()

filipvrbik odpad!

To je ale blbost, asi jsem viděl jiný film-podle mě nejhorší vesmírné scifi všech dob-ještě mnohem horší než jednička....0% ()

tterez

Po dlouhé době pořádná nálož v kině. Tenhle styl humoru mi sedí a bavila jsem se od začátku do konce. Obzvlášť mě bavil Dave Bautista a jeho průpovídky typu: "I have sensitive nipples." a "You are ugly. But it´s good." :-))) I soundtrack mě opět nadchnul. Za mě kompletně lepší než jednička, to se moc nestává.. ()

Strandmon

Opět plná stopáž zábavy! Strážci prostě zase přinesli to, co se od nich čekalo. Na dvě hoďky vypnout a užívat si tu akci, humor, skvělé herecké výkony a další výtečné prvky co tenhle film servíruje. ()

mclenin

Čo si budeme hovoriť ... je to totálna "vtákovina", ale "vtákovina" marveláckych parametrov v dobrom slova zmysle. Farebná, výbušná, akčná, nahláškovaná s prvotriednym CGI a dobrou hudbou, ktorá je v tomto prípade doslovne dejotvorná. (Awesome mix vol. 2). Ešteže sa Marvel neberie vážne a kladie dôraz na humor s nadhľadom, prehnaná dramatickosť až patetickosť by ho zrážala na kolená (ehm DC ehm). Baby Groot a Drax (a Rat, resp. Fox, resp. Triangle face Monkey resp. Badger, resp. Raccoon) valcujú. ()

buzzwoody

Některé filmy balancují na velmi tenké hraně mezi vtipností a trapností a je obdivuhodné, jak tenhle tuto situaci s naprostým přehledem zvládá, dusíc člověka vlastním smíchem. ()

jasiska

Mnohé veci, ktoré boli na jednotke také dobré zostali aj dvojke, čiže je to stále nadpriemerný film, ale v jednej veci dvojka jednoznačne zaostáva: film je v podstate o ničom. Dej je vystavaný na pomerne klišoidných rodinných momentoch a pop psychoanalýze. Dobre sa však na to pozerá, aj keď to nie je zlato, ale len pozlátko. ()

Patrik256

Rozpočet_ 200 milionov dolarov // Tržby_ 863.2 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 41 086 600 Kč // Diváci v ČR_ 269 115 // Tržby v USA*_ 389.6 miliona dolarov ()

airwolfis

Jednička dobrý. Dvojka bohužel trpí klasickým syndromem většiny sequelů. Postavy už se moc nemají kam vyvíjet (až na hlavního hrdinu), ale tak nějak už mi ten namíchanej koktejl nechutnal tak dobře, jako v jedničce. Za mě pod 50%, takže 3 hvzdy s odřenejma ušima. ()

bloodcountes

Páni to byla jízda!!!! Úvodní titulkovou scénu jsem si dala po skončení asi destáté potitulkové scény hned ještě jednou, je totálně boží:))) Celkově se mi to líbilo mnohem víc než jednička, kde mě málem úplně vyřadila ze hry úvodní umírací scéna a Strážce jsem si oblíbila asi až na třetí podívání. Dneska už jsem byla zpracovaná a natěšená a ten úvod mě vystřelil jako kometu, nekecám, že jsem tady u kompu hopsala na židi a zpívala mistrblůskájajajajjjj. Prostě nadšení - a nadšení ptřetrvávalo a přetrvávalo až do konce, nějaký rodinný hodnoty, jak se tu píše, jsem ani nějak zvlášť nevnímala, jedině scény "něco nevyřčeného" bych vystříhala, ale jinak opravdu super. Vizuál, hudba, dokonalost, hlášky na úrovni a trefné, bavily mě, minigrůt byl prostě boží, potkan zábavnej a Mary Poppins hustej. Skvělá jízda, skvělá, kdyby bylo více hvězdiček přidala bych ještě minimálně jednu. ()

vander19

Nebýva častým javom, aby pokračovanie akokoľvek kvalitného filmu ma zaujalo a väčšinou sa na jeho vydanie dívam dosť skepticky. Pri Guardians of the Galaxy Vol. 2 som, ale taký pocit nemal. Dokonca som sa aj tešil. Hlavným faktorom bolo aj dosť vysoké hodnotenie tu na CSFD, samozrejme to môže byť klamlivé. Pravdou však je, že MARVEL, je tak namakaný výrobou doslova comixových telenoviel, že som im dôveroval. Občas je potešiteľné ak sa pri výrobe filmu pritvrdí a to hlavne na slovníku. Tento fakt robí z Guardians of the Galaxy Vol. 2 niečo špecifické, čo nebýva hlavnou črtou či od DC alebo aj Marvela ako typikuš efekt. Pre tento film je to, ale akoby nutnosť. Samozrejme ak to človek sleduje s titulkáma. Osobne si myslím, že dabing tento film dosť zabije alebo ten čo nevie po anglicky tomu až tak nepríde na chuť, to sa týka hlavne toho humoru. Klasické postavy z prvej časti obohatil Rocky aka. Sly Stallone, podľa mňa absolútne zbytočná postava s dvoma? max. troma replikami. To som mohol trepnúť aj ja v odpornej koženej kombinéze. Divákov, teda hlavne mňa jediné čo sklamalo bol mierne predvidateľný dej s prvkami romantizmu a rodinnej idylky. Taktiež to sa mohli scenáristi trochu viac potrápiť s dejom a vyrobiť resp. napísať niečo neočakávané a odlišné od prvej časti. Podstatu, si ale tento film zachoval a ňou sú hlavne vizuálne efekty, na nich si fakt dali záležať, kvalitná hudba-taký ten old school a postava Rocketa. Ten nemá chybu a jeho hlášky sú fakt vtipné. Suma sumáru: kvalitné pokračovanie, ktoré fanúšikov tohto žánru poteší. ()

angloumene

Strážci Galaxie Vol. 2 určitě nabízejí nový soundtrack. Tím jsme ale u novinek skončili. Kromě toho se jedná vlastně úplně o to samé co minule. Jasně, bude se zachraňovat celý svět, bez toho by to nešlo. Jasně, uvidíme Groota dělat nepravděpodobné věci a jasně, čeká nás kupa podivně vypadajících mimozemšťanů. No tak ono asi nikdo nečekal, že se bude měnit základ filmu, ale přeci jen něčím okořenit by to chtělo. Jenže tohle nové koření je nepříliš povedený postarší záporák, který splňuje všechny parametry průměrného marvelovského padoucha. Na druhou stranu dvojka přichází s propracovanější psychologií hlavních postav a můžeme se dokonce těšit i na morální přesah. Jenže je to všechno tak jasné už od úplného začátku, že mi potom celkové vyvrcholení přišlo..no trochu trapné. Ale nebudu jenom hanit. Na nové Strážce se určitě dívat dá. Přinášejí obvyklou dávku akce no a o to u nich jde hlavně. ()

Milodar

Po Vol.1 velké zklamání. Tohle už je spíš animák, místo kamery lítání prostorem, místo děje mezigalaktický digitální sliz. Tři hvězdy jen za notnou dávku trapnosti, která je tak patrná, že je patrně záměrná, a taky za odvážné vyřčení myšlenky, že nevlastní fotr může být lepší než biologický zmrd-otec. ()

Hanes88

No musím uznat, že po prvních 30 minutách jsem si říkal: "Cože? Tak to bude hrůza!!", ale na konci jsem byl hodně spokojený. Opravdu se to po první půlhoďce rozjelo a už to najelo na staré dobré strážce. Hlášky a akce byly zase super a konec mě i celkem dojal. 80%. ()

peetriss

Už s prvními Strážci galaxie jsem se nedokázal naladit na stejnou notu, avšak dokázali pobavit alespoň sporadicky. Druhý díl už pouze ubíjel nudou. Marvelovka v té nejhorší formě, další díl(y) již ponechám bez povšimnutí. Těch 30% tomuto komediálně křečovitému digibordelu dávám jen z úcty k hercům, kteří když už nemají co hrát, si uvolněně užívají. ()

cepice

Slabší, avšak nikoli slabé. Ten film stál na vtipech. Děj poměrně o ničem... Každopádně za shlédnutí to stojí, avšak trhák jako první díl od toho nečekejte ani za nic. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)