Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

hlošík

Klasické symptomy druhého dílu, před nimiž varovaly kritičtější ohlasy, plní druzí Strážci galaxie celkem s přehledem. Skutečně se ztrácí ten pocit originality a neotřelosti, na němž stavěl první díl, a místo toho je zde více akce, více humoru i patosu (poslední dva zmíněné prvky se daří rozvíjet hned ve více dějových liniích, o to víc zamrzí, když se ke konci začnou nadužívat a opakovat). Nicméně si ani tak nemyslím, že by druhý díl Strážců galaxie byl jen slabším odvarem prvního filmu. Daří se mu totiž rozpracovávat motiv prvního dílu, kdy se partička asociálů, v níž si každý člen prošel nějakým traumatickým zážitkem spojeným se ztrátou rodiny, spojí do skupiny Strážců galaxie, která je pro ně právě rodinou náhradní. Tohle téma ale není pro superhrdinskou akční komedii nijak nemístné, protože díky němu drží i všechny části příběhu (třeba i Stallone a skvělý Rooker) pohromadě a film tak může působit kompaktně i navzdory tomu, že skutečná zápletka přijde až po polovině filmu. Zásadní význam to, že Strážci sledují hned na víc místech něco podobného, má především pro řešení problému, který má Marvel často s až příliš generickými záporáky. Ti jsou sice obvykle dobře zahraní, ale nejsou pro hrdiny nějakou osobnější výzvou, takže po jejich odchodu z příběhu odejdou i z divákovy paměti. Tady je sice poslední akční část kvůli již několikrát viděné velkoleposti také slabší než ty předchozí, nicméně díky všudypřítomnému "rodinnému náboji" druhého dílu Strážců galaxie završuje závěr významnější část příběhu nežli jen tu, že se hrdinové potřebovali zbavit jedné z mnoha záporných postav. ()

HiddenDragon

MCU PHASE 3-03: Guardians jsou pro me strasne rozporuplnou serii od Marvelu. Na jednu stranu jsou vzdy vizuelne excelentni (to je ta objektivni cast), na druhou maji neskutecne trapny humor (to uz je ciste subjektivni). Jednicka byla toho primo prototypem, az jsem mel kvuli te pateticke snaze o srandu chut jit na 2*...navic se k tomu pridal neskutecne debilni dej ala Star Wars, resp. 2. dil Riddicka, s hloupym a nezajimavym zaporakem a stejnetak podivnou sebrankou Xandaru. Ve dvojce se ale hodne polepsili. Cely pribeh se toci okolo otce Star-Lorda a i kdyz je to hooodne komiksove (mysleno nerealne), sem se to opravdu hodi. Navic cely svet Guardians primo nabizi vyuzit vselijake rasy, ale i barvy vesmiru. Je to jak kdyby Star Trek dostal pod ruku Andy Warhol. Specialne, kdyz tomu autori davaji ten osmdesatkovy feeling. Vsude je plno nadhernych barev (cernotu vesmiru zde opravdu najdete minimalne) a svety i dopravni prostredky lahodi oku... Po teto strance to Strazci opravdu umi. Akcni sceny jsou taky fajn - napr. hned uvodni titulkova scena je dost neotrela. Opet se dockame pusobivych vesmirnych bitev, letajiciho Yonduova sipu a take maleho Groota, ktery roste doslova od vetvicky :) Soundtrack nezustava pozadu a stejne jako v jednicce je pohodovy, cool a poslouchatelny zcela jiste i samostatne. Co ovsem zustava, je ten obcasny debilni humor. Nastesti a bohudik je ho mene nez v prvnim dile. Gunn je holt na jine vlne nez ja. Je to takovy ten prvoplanovy krecovity slovni humor jak u Deadpoola (nastesti ne tak stupidne pubertalni). Opet jsem se tedy nezbavil toho pocitu sinusoidy...kdy je divak temer v orgasmu z nadherne vyuziteho 3D a vsemoznych triku, aby to shodila nejaka nebetycne pitoma a radobycool hlaska. Kazdopadne par vtipku uslo, cameo Hasselhoffa i jeho rap v titulcich pobavily, ale hlavne ma dvojka Strazcu velmi dojemny konec, takze i kdyz jsem v prubehu filmu scenaristu v duchu proklinal, jak dokaze bombastickou scenu zkazit temi slovnimi replikami, tak ten leitmotiv i cele vyzneni pribehu byly nakonec vyborne. Plusem taky je, ze to nijak nenavazuje na ostatni marvelovky, takze nemusite koukat celou Phase 2, abyste si Guardians uzili...bohate staci prvni dil. [v titulcich jsou ale 4! dotacky, takze bacha :)] ()

Rudinsky

Napriek počiatočnej skepse si to Gunn šikovne ustrážil. Ba čo viac, vystaval na zelenom plátne film, ktorý možno ako jediný medzi marvelovkami ponúka funkčne vystavané vzťahy medzi postavami a uveriteľné emócie. Všetci zúčastnení tradične presní, prekvapil ma mladší brat rejžu. Teším sa na vol.III ()

joora1

Dvojka Strážců je ještě lepší než jednička. Méně akce a vlastně i tak trošku zvlášní záporák to nebylo na škodu. Ba naopak. Rozhovory během celého filmu byly prošpikovány vtipem občas řízným, občas sarkastickým, ale fungovalo to dokonale. Navíc awesome soundtrack vol2. tomu dodal tu špetku potřebné dokonalosti. Hned úvodní titulková scéna s malým Grootem a soubojem na pozadí je nářez. Prostě dvě hodiny čisté, galaktické zábavy. ()

Wally

Tak tohle mne hodně bavilo! Dle mého lepší než první díl...skvělá hudba, vtipné hlášky a scény, sympatičtí herci a příběh šlape. Z Marvelovské dílny z poslední doby jednoznačně nejlepší počin! ()

Han22

Už jednička byla fantastická podívaná, ale u dvojky jsem osciloval mezi "já tomu snad dám 5*" k tomu" jak bych tomu mohl 5* nedat". Dvojka je opět starwarsovská vesmírná jízda s milionem fantastických efektů, epických akcí a úžasných prostředí. Rajská Egova planeta mi připomněla mé dávné toulky nádhernou PC hrou Albion, monumentální laserové řežby to nejlepší ze sci-fi filmů i stříleček mého dětství a pokud jsem někde v půlce filmu přemýšlel že tomu chybí pořádný hlavní příběh a záporák, nakonec jsem se dočkal mírou vrchovatou. Samozřejmě tomu nechybí ani pořádná porce humoru, scéna s Ohnívákem, hledání kobercovky či pacman v epické řežbě nemají chybu. No a jako bonus, který nemusí každému sednout, jsou tu parádní postavy a jejich emoce. Přátelství zastírané hádkami, nevyřčená láska a hlavně motiv vztahu otce se synem fungují líp než v kdejakém dramatu. Ano při závěrečné sentimentální scéně podpořené mnou roky neslyšenou písní "Father and Son" se tlačí na pilu, ale na mě 100% fungovalo. Co ještě? Baby Groot, Rocket který schytá přezdívky snad všech možných zvířat, spousta starých válů (bohužel z většiny neznámých), prostřihy na Zemi. A také Kurt Russel, Sylvester Stallone a dokonce David Hasselhoff. Škoda že nezazpíval Hooked on the Feeling :) Zkrátka Marvel v nejlepší 5* formě. ()

šalenka

Neviděla jsem první díl, ale musím říct, že druhý mě dostal, smála jsem se skoro celý film. Na depku super, Groo je prostě nunin...i slza mi skápla..ale nechci spoilerovat. Nicméně mohu doporučit všem, kdo se chtějí pobavit. A hlavně ta 8o. hudba, pro milovníky je to třešnička na dortu. ()

miklaras

Já vím, že pět hvězd se má dávat jen dokonale vystavěným a přelomovým artovým dílům....ale člověk může mít svoje slabiny, no ne? ()

cesmine

Guardians mě prostě baví. Je to dost možná božím soundtrackem a sympaťákem v roli Petera Quilla (Chris Pratt), ale hlavně tvůrci tak nějak šikovně vyvažují poměr šílenosti a vtipnosti filmu. Někdy jsem si v průběhu filmu říkala, že kdybych omylem viděla třeba v televizi některou ze scén a neznala kontext, asi bych se zhrozila, televizi vyhodila z okna a ke Strážcům bych se nikdy ani omylem nevrátila. Ale ono to prostě tak nějak krásně všechno nedává nesmysl. Druhý díl mě překvapivě bavil víc než jednička. Možná je to Baby Grootem. Nevím. Každopádně je pro mě film jednou z nejlepších Marvelovek. ()

Seti

Noví Strážci Galaxie jsou fajn, ale rozhodně ne tak fajn, jako jejich přestavovačka. Nejsilnější stránkou filmu je samotná bandička hrdinů, kterou prostě člověk opět rád vidí a jejich neustálé hašteření je kostrou celého Gunnova pokračování. Protože co si budeme povídat, hlavní zápletka je slaboučká a spolu s přepálenou digiakcí tohle zachraňování Galaxie ani náhodou neutáhne. Je taky škoda, že se Strážci přiklonili k tradičnímu marvelovskému superhrdinství a i ta trocha darebáctví z prvního dílu, kterou se odlišovali od zbytku marvelovského univerza, se jaksi vytratila. Gunn tak ve vol. 2 sází především na situační humor, prohlubování vztahů a v závěru těžkou tlačbu na city, což mu vychází jen s odřenýma ušima. U dvojky Guardians jsem se bavil, ale příště už bych požadoval vysrat se na ten volnoběh, zařadit nějakou rychlost a trochu zapracovat na zápletce. ()

666Carnage

Že je dvojka horší než jednička? Že tohle už jsme viděli a vtipama se to nedá dohnat? Že to postrádá silný příběh? Všechno jsou to kecy. Je to bomba. Film má grády a šmrnc a já se smál stejně jako u jedničky. O postavách ted víme víc a příběh byl sice slabší ale aspoň nám to dalo více prostoru pro něco většího a určitě zábavnějšího. GotG jsou prostě super film a James Gunn ví jak na to. Pro mě další zásah do černého ze strany Marvelu. Jestli to takhle pojede dál, tak to bude hrozná řacha. Možná bych měl dát 90% ale pač ty komiksy fakt žeru tak je to za 100%. Chci víc chci další.... ()

Zmrv

Konečně se Marvel vytasil s pokračováním, které mě nezklamalo a líbilo se mi. I přes to jsou ale druzí strážci slabší než první díl. Je to celé větší a přesto komornější, což rozhodně není na škodu. Kadence vtipů je tentokrát naprosto nezastavitelná a místy film připomínal spíš sérii na sebe navazujících skečů, přičemž při jejich kvantitě samozřejmě nemohly všechny vtipy fungovat, naštěstí ale i ty slabší byly přinejhorším průměrné. V první půlce mi navíc vadila přehnaná koncentrace na Baby Groota, která občas byla úplně zbytečná. Ve druhé půlce naštěstí i jeho scény začaly dávat smysl. Tím, proč je nakonec film důstojným pokračováním je Michael Rooker jako Yondu. Už v prvním díle byla jeho postava výborná a tentokrát si pro sebe ukradl celou show, takže se spíš měla jmenovat Yondu: Příběh strážců galaxie. "Jsem Marry Poppins, prdi" 70% ()

SpaceOdyseus

Lehke zklamani. Nevim, jestli se to Gunnovi rozpadlo pod rukama, nebo to takto zamyslel. Ale nevyhovuje mi vetsi fokus na postavy a odklon od pribehu. Chybel mi tu zaporak s jasnou agendou. Guardians beru jako trash, ktery by si nemel hrat na neco vic. Chci jasne a dobre plynouci dobrodruzstvi, ne daddy issues. Tady se pribeh rozjede az v druhe polovine a zaporak ukaze karty jeste pozdeji. Do te doby se jen hlaskuje (celkem fajn bych mohl dodat). To, ze v prvnim dile pracne budovany tym, se hned na zacatku rozdeli a nespolupracuje az do konce tomu take nepridalo. No a finale uz je digitalni bordel s celkem nezajimavou akci. Jako celek to je zabavne, v kine to bylo fajn. Ale po druhe si to uz nepustim, to si radsi vpalim znovu jednicku. ()

Krabak

PRO ZAČÁTEK: JSOU 4!!!! POTITULKOVÉ SCÉNYJedna hláška za druhou, kdy se sál prohýbal v bocích smíchy...ano, i za sedu. K tomu samozřejmě Baby Groot, který je vytvořený tak, aby u něj holky myslely na dítě a chlapy na pořízení čivavy do bytu. To co se od Strážců očekávalo, tak bylo splněno. Kopa srandy, pěkných efektů, Gamory *slint*, akce, hlášek a babyvětvě. Dvojka určitě oproti jedničce niják nepokulhává a pro fanoušky filmového Marvelu další jasná 4/5*--->95% ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)