Ring 2

• Japonsko Ring 2 (více)

Už jste slyšeli o videozáznamu, který je lepší nikdy nevidět? Zatím každý, kdo ho zhlédnul, do týdne zemřel v záchvatech hrůzy. Jste v nebezpečí, i když se o něm chcete dopátrat něco víc! Stejně jako odvážná Mai Takano, která se snaží zjistit okolnosti smrti svého přítele Ryuji. Brzy se dozvídá o dívce Sadako, která zemřela před mnoha lety, ale její vražedný duch stále žije a neúnavně hledá další oběti. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

corpsy

V tomto vám bude behať ešte chladnejší mráz po chrbte, ako v prvom RINGU. Obsahuje niekoľko úžasne šokujúcich záberov, až je to na nevydržanie. Odporúčam, ale slabším povahám určite nie osamote. ()

fcreading

Keď si mám vybrať ktorý Ring bol lepší či ten americký alebo tento japonský musím uznať že tento je lepší aj po atmosferickej stránke a zimoriavkovej extáze. Bohužial kvality prvého Ringu ale nedosahuje pretože Sadoko mi v tomto dieli velmi výrazne chýbala ale to nevadí pretože všetko to zachraňujú dobré ľakački a dobrý dej. 75 percent. ()

cariada

Tvůrci pokračují tam kde skončili. Dějově je to velmi působyvé. Hlavní představitelk už není máma se synem, i když kluk jo, ale dívka Mai (velice pohledná a příjemná) a začíná opět hledání otázek , proč lidi umírají a snaží se zjistit něco o dívce s kazety Sadako. Velmi mě pobavilo jak přišli na to, že když kazetu zkopírujou a pustí si to do týdne někdo jiný tak ten před ním nezemře. Novinář je požádám dívkou at se podívá na kazetu, jenže tomu se moc nehce a tak řekně , že se podíval a dívka se uklidní a zařve (správně morbidní) Pak je tam zase jiný kluk co se podíval a už mu zbývá jen pár minut a zbalí nákou holku na sex a chce , aby se podívala ne kazetu a tak naléhá až si jí pustí, jenže se začně bát tak si přikreje oči a on když to zjistí zařve (mohl jsem se pos...smíchy). Atmosféra je stále velice slušná a se spoustou zvratů. ()

Silverluv

Důstojné pokračování tohoto skvělého hororu. Příjemné překvapení. Atmosféra se nese v duchu prvního dílu, stále krásně děsivé a nepříjemné. ()

emo

Trosku strasidelnejsie ako jednotka. V podstate tak uplne nepochopyte o co tu vlastne ide , ale scena v studi je soker. ()

WolfR

Rozhodně lepší než americká dvojka, která byla prostě omyl. Tady to stále ještě jde. Je to slušná hororová kriminálka, která se občas blýskne dobrým nápadem. Ale to tajemno se drží po celý film , 3 hvězdy. ()

Cedr

Důstojné pokračování. Pokud americká verze jedničky byla podle mnoha ohlasů kvalitnější než japonská verze, tak v pomyslném souboji Ringu 2 a The Ring Two to američané prohráli na plné čáře. U amerického druhého pokračování jsem byl hodně zklamán, kdežto u japonské verze naopak mile překvapen jak si i druhý díl udržel velmi vysokou kvalitu, dokonce možná vyšší než Ringu. ()

VanTom

Úplně zbytečné rozvedení původního příběhu postupně nabývá až obludné absurdnosti. Film ale přitom není ani trošičku strašidelný, tajemný nebo atmosférický. A už vůbec není dobře natočený, při patnáctém záběru na zamračeného chlapečka a vykulenou Japonku jsem se už musel smát nahlas. ()

pfa

Budete se bát znovu, ovšem nikterak vícenásobně nežli u jedničky. [7/1O] (Ring 2 [Ringu 2], JAP, horror) ()

Smileface

No Ring 2,řekl bych není zas až tak strašidelný jako první díl,ale je v něm pár hodně dobých scének.Popravdě řečeno ani moc nevím jak by vypadalo pokračování americké verze,protože taky se příběhy již naprosto oddělili. ()

Šakalík

Jestliže se první Ringu dalo ještě považovat za horor, jeho pokračování už strašidelné opravdu není. Příběh se posunul do ryze mysteriózní roviny, ve které hraje prim vyšetřování událostí prvního filmu a snaha o vědecké vysvětlení nadpřirozených jevů spojených s neblaze proslulou videokazetou. Nic proti tomu – film určitě není nudný, stále má výbornou atmosféru, ale pro západního diváka představuje těžký oříšek. Zmatečnost celého filmu nejlépe dokládá závěrečná scéna u bazénu, respektive ve studni, po které jsem jen tak nechápavě pokrčil rameny… Abych řekl pravdu, osobně příliš nerozumím tomu, proč je zrovna Ringu považováno za takový kult – jakkoli chápu, že Ringu bylo prostě první a inspirovalo mnoho jiných filmařů. Přesto – japonská scéna je na zdařilé duchařiny nesmírně bohatá a najdou se tam imho daleko zajímavější a hlavně děsivější kusy – třeba Ju-on. ()

GeorgeHans

Nakata síce jednotlivým scénam dokáže dať ozaj pôsobivú atmosféru, no tie spolu netvoria kompaktný, ucelený príbeh. Tým pádom som sa v ňom úplne stratil a rovnaký výsledok odhadujem i u väčšiny ostatných divákov. Pre ten občasný mrazivý pocit by som vám napriek všetkému radil ísť do toho. 60% ()

Balu...

V některých momentech za lespší čtyři a u koncového experimentu v bazénu za stěží dva - nápady rozhodně Nakatovi nechybí, i přesto je to; jak už tu je zmíněno; pouze opakování se mě jako diváka neuchvátí tak, jak bych si přál.. ()

Theraphosa

Tak zaprvý- hlavní hrdinka není žádná hrdinka, ale nána s otevřenou papulí a dětským výrazem ve tváři. Za druhý, tohle byl horor?! To mě teda Japonci moc moc zklamali. Čekal jsem že po tomhle nebudu moct usnout, ale nic se nekonalo, bohužel. A konečně za třetí, to se ani nedá nazvat dějem, do první půlky fajn, pak se to ale tak moc zbytečně komplikuje že sem nevěděl chvílemi kdo je kdo. No a to nejlepší na konec. Je až nechutné, jak do očí bije ta nezkušenost herců. Lekali se dřív, než se vůbec něco začlo dít- příklad je zhasínající lampa a rozzářené oči detektiva (nebo kdo to vlastně byl) ještě předtím, než se vůbez začnou dít tyto haluze. No děs... 15% ()

mankamanka

Tenhle film ani nepotřeboval hromadu počítačových efektů, aby mě dokázal děsit k smrti. Stačila mu atmosféra. A ta by se dala krájet. Jako milovník knižní předlohy jsem navíc musela ocenit, kolik si z ní film vzal. Tenhle díl pro mě daleko předčil první, a americkou verzi taky nechává hodně za sebou. ()

Radim

"Budete křičet strachy." To bych zrovna neřekl. Ne že by se jednalo o špatný film, ale s většinou japonských filmů mám jeden problém - některé herecké projevy mi prostě příjdou hysterické a tím i nevěrohodné. V každém případě jak dvojka, tak i jednička jsou lepší než americké remaky. ()

TERRORDROME

Ring mal megaúspech ktorý následne splodil tisíce nasledovníkov kde sa mŕtve ženské mstili ako o smrť a snažili sa desiť svojimi účesmi a mŕtvolným mejkapom, prípadne grganím či inými pazvukmi. Ringu 2 sa to vcelku darí aj keď to začína byť zmätené a miestami človek nevie o čom to vlastne je pretože tvorcovia sa pokúšajú námet rozvíjať čo znamená že miesto jedného ducha sú dvaja plus ten chlapec s ktorým sa niečo deje plus dievča v blázinci a stáva sa z toho guláš tak ako vždy keď filmári začnú pchať do pôvodnej story ďalšie ingrediencie. Jednotlivé scénky sú strašidelné, ale celkovo je to už taký miš maš s duchmi čo vyliezajú aj z kanvice na kávu a pred použitím kulmy na vlasy je lepšie zavolať exorcistu. ()

Asmodin

Hodně si pohrává s fantazií diváka, zvláště v závěru filmu a musíte vidět oba filmy, abyste všechno pochopily. Americký remake je dost jednoduchý, přesto se mi líbí oba dva filmy i jejich pokračování. Bylo vidět, že se tvůrci Nenávisti (Ju on) nechali volně inspirovat, i jména hl. postav jsou si foneticky podobná (Sadako, Kayako). ()

Driscoll

45 % --- [DVD] --- Ring, jakož i americký remake Kruh, měly zajímavou detektivní zápletku, která sama o sobě pocházela z předlohy Kojiho Suzuki. A to je právě to, co Ring 2 nemůže nabídnout... Sice se mírně inspiruje v knižním pokračování Kruhu, ve Spirále, ovšem drobné dějové odlišnosti oproti knize v prvním díle byli základní a zásadní ideové odlišnosti, tudíž se pokračováním Ringu nemohla stát adaptace knihy. A to je asi nejvěrší slabina filmu... Scénárista totiž bez podpory knihy zřejmě nezvládl vytvořit dost silný námět, jako základ nového filmu. Jedná se sice o stále silně atmosférický, ale na rozdíl od již zmíněné jedničky, o dějově a ideově naprosto prázdný a relativně nudný film. Bohužel... P.S.: osobně by mě zajímalo, jak si s podobným tématem, ale tentokráte věrnějšímu knižní předloze poradila filmová Spirála. ()