Ring 2

• Japonsko Ring 2 (více)

Už jste slyšeli o videozáznamu, který je lepší nikdy nevidět? Zatím každý, kdo ho zhlédnul, do týdne zemřel v záchvatech hrůzy. Jste v nebezpečí, i když se o něm chcete dopátrat něco víc! Stejně jako odvážná Mai Takano, která se snaží zjistit okolnosti smrti svého přítele Ryuji. Brzy se dozvídá o dívce Sadako, která zemřela před mnoha lety, ale její vražedný duch stále žije a neúnavně hledá další oběti. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JB2203

Mám rád japonské horory, ale Ring 2 byl pro mě naprostým zklamáním. Jeden velký chaos v postavách i v ději. Nejenom, že jsem do půlky filmu s jistotou nevěděl kdo je kdo, ale ono mně to vlastně ani moc nezajímalo. Jediným hereckým prostředkem k navození strachu byly vytřeštěné oči. Většina tajemných a hrozivých scén působila nechtěně komicky a samoúčelně. Výtvarná stránka na úrovni šedesátých let a místo napětí jen stylizovaná nuda. Jedním slovem: slepenec. S americkou verzí se to opravdu nedá srovnat. Jednu hvězdičku za to, že se stal Ring 2 pro tuto verzi inspirací. ()

Filmárik

A toto bolo čo? To že režisér jedného s prelomových hororov 90tych rokov natočí pokračovanie je samozrejmé,ale prečo vykráda sám seba to nechápem.70% filmu sa dokopy nič nestane a potom príde jedno chudokrvné hokus-pokus finále pri bazéniku.Teda radšej sa budem tváriť že som nič nevidel a pokúsim sa pospomínať na prvý diel. ()

GOREGASM

Jako celek děsivě (ovšem ne v tom očekávaném slova smyslu) mdlé a zdlouhavé. V pár momentech sice Nakata připomene fanouškům jedničky, že ji natočil právě on, ale krom tísnivé hudby a pomalých kamerových nájezdů druhý Ringu více nenabídne. Závěrečná bubačice zkroutí již tak divákův pošramocený úsměv a já definitivně doceňuji výborný Verbinskiho remake. 30% ()

kubal18

Místy docela strašidelné. Zbytek bohužel upadá do obvyklé pasti horrorových dvojek, kdy tvůrci vymýšlejí tak složité zápletky, že se v nich nevyznají ani oni sami. ()

Mik_e

Namísto mysteriozního prvního dílu je tady čistá duchařina. Kouzlo prvního Ringu je sice pryč, lekaček ubylo, ale atmosféra je občas celkem hutná a má to (kupodivu) spád až do finále. ()

Knor

Slušná pochmurná atmosféra, ale zbytečně zamotanej příběh a chtělo by to víc hrůzy. Čistej průměr. ()

elanista1

Absolutne ma to nebralo, uz po par minutach som bol myslou vsade mozne len nie pri filme, cele to je take prekombinovane, roztahane a nudne. Original ako horor este ako-tak respektujem, da sa pri nom bat, dvojka je uplne o nicom, nudne blabolenie o kazete a rieseni vsetkych moznych teorii ako sa zbavit kliatby, 95% casu su len nezaujimave rozhovory, tych par sekund hororu ma urcite nespasi. Objektivne si to zasluzi minimalne tie dve, ale tak znudeny ako som bol po dopozerani tohto som uz nebol nepametam. ()

blondboss

Ďalší japonský Ring, ktorý síce jemne rozvinul dejovú líniu jednotky, ale to je tak všetko. Podľa mňa každý ďalší diel tejto série už bol z japonskej strany zbytočný. Nakata to mal už zabaliť s jednotkou, ktorá bola vskutku fajn. Nemožno tomuto snímku ubrať zaujímavú ťaživú atmosféru, ale už sa z toho jednoducho nedalo vyžmýkať viac ani náhodou. 40 % ()

HanzoBureshi

Toto pokračování je rozhodně mnohem lepší, než pokračovaní na americký remake. Příběh je tu ovšem slabší a dává přednost dalším postavám. Co se týče atmosféry, tak ta tu ale byla mnohem hustější a o dost strašidelnější. Je to rozhodně pokračování, za které se není potřeba stydět a rozhodně zabaví (aspoň mě). Jak jsem psal u prvního dílu, tak u někoho to může vypadat jako nudná slátanina, ale pro mě teda rozhodně NE! Mé hodnocení: 7/10 ()

Figuto

Tak jsem se pronudil dalším asijským hororem ke konci a tentokrát to bylo o něco horší než díl první. Atmosféra minimální, dění málo zajímavé. Slabota. 3/8 ()

Sadova302b50

Neřekla bych, že pokračování je o tolik horší, než první film. Jde na diváka trochu jinak, než jednička, ale přesto zde zachovává původní mrazivou atmosféru, místy jsem se docela slušně bála. Silné 3,5* a 76% ()

TylerD.

Jediný horor je hudba v závěrečných titulcích. Klasická japonština kdy mám pocit, že 90 minutový film má o hodinu víc protože většina záběrů je o třetinu delších než by bylo zdrávo. Takže když jako japonec vidím nebezpečí, tak na něj nejdřív dlouze dementně koukám, pak vytřeštím oči, pak zakřičím a pak se teprve nějak pohnu nebo když se mě někdo na něco zeptá, tak v polovině případů neodpovím a jen blbě zírám. Debilita. Ten film mě víc štval než bavil. ()