Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

Patrik256

Rozpočet_ 15 milionov dolarov // Tržby_ 305.7 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 19 795 111 Kč // Diváci v ČR_137 681 // Tržby v USA*_ 102 milionov dolarov ()

Adam_Musil

Tento horor rozhodně předčil moje očekávání, a kdyby nebylo některých drobných nedostatků, ohodnotil bych jej bez váhání plným počtem hvězd. Oceňuji velmi solidní herecký výkon hlavní hrdinky, který mě asi z celého filmu nejvíce uchvátil, a obecně režii Davida F. Sandberga, který se už před rokem se svým počinem Lights Out nepředstavil jako režisér vůbec špatně. Jediné, co mohlo působit jako nežádoucí hororové klišé, je až přespříliš opakované zavírání dveří a zhasínání světel, naproti tomu objevíme zde i relativně originální lekavé prvky. ()

cmenda

Slušný horor i když sem se chvílema trochu ztrácel v ději každopádně lepší než jednička .Docela bych byl rád za další pokračování . Tak se snad dočkáme. ()

Paldiny

Znovu spokojnosť, vlastne by som ukrojil len pár minút a občas sa nebál báť o niečí život, inak starý dobrý dom so všetkým čo dokáže zabrnkať na strunu. Nechýba húpacie kreslo, starý magnetofón, vŕzgajúce schody, tajomný priestor pod nimi, zamknutá izba nad nimi a tajná skrýša v nej. Z verandy tiež bezpečná zóna nekuká, na dohľad je totiž stodola so strašiakom aký by sa rád prihlásil o svoj vlastný spin-off a neďaleko povedomá studňa. Vo filme funguje napätie, ľakačky aj príbeh, ktorý nám vysvetlí ako to v minulosti s našou Annabelle bolo. A keď sa už zdá, že končíme, tak záverečná scéna viac než sympaticky nahrá prvému dielu a ja mám pocit, že to do seba krásne zapadá. ()

ProgLaney

Hodně dobré! Jsem naprosto spokojen a jako vysvětlení "vzniku" Annabelle je to super příběh. Vynikající herecký výkony dětí, skvělý budování atmosféry, pár super lekaček až brutalit, výborná práce kamery a světla (to věčný příšeří starýho domu, zákoutí) a dobře podchycená hudba, která to fakt parádně doplňuje. Oproti "jedničce" nesrovnatelně lepší. Spokojenost! ()

Esgalnor

Ačkoliv i tenhle díl má svá negativa, stále mu jednička nesahá ani po podrážky, natož po kotníky. Tam, kde byl první díl směšný, nudný a parodický, přichází dvojka s napětím, sympatickými postavami a funkčními lekačkami. Překvapením dne je scénárista - ten samý, který napsal trapnou a komickou jedničku. Dokázal totiž přijít s (v rámci mezí žánru) jakž takž originálním příběhem, v rámci možností i chytrými postavami (ačkoliv jejich logika chování taky občas hapruje) a rychlým dějem, jehož spád nedává prostor zívačce. Přesto jsem i v téhle postrádal nějakou výraznější strašidelnou atmosféru - po odchodu z kina jsem se vůbec nebál (opět). A ačkoliv lekačky na svém místě fungují skvěle (jsou opravdu výborné), většina pokusů o atmosféru vyzní dost slabě a místo gradace přejde rychle do útlumu. Škoda. Přesto je dvojka lehký nadprůměr, za což ani tak nevděčí svým hororovým kvalitám (slušné lekačky jsou vše, co vám dokáže nabídnout), jako spíš fajn scénáři a schopným hercům. Film jsem si užil, a ačkoliv ve mně nijak nerezonuje, jako hororová jednohubka to je velmi povedené, takže (sice dosti těsné) čtyři hvězdičky si zaslouží. ()

Kejf.

Po opravdu velice nepovedeny jednicce mi tohle krasne spravilo chut! Kostra filmu sice nekolikrat ohrana, ale jako celek to krasne funguje. ()

MiaMahoney

To si tak jednou sedím v regálu v obchodě s hračkami pro dospělé a krátím si čas laděním svého zádumčivě melancholického, udiveného výrazu k dokonalosti, když ke mně přistoupí dáma v letech, usměje se a řekne „tahle bude perfektní“. Ihned si představím růžovoučký pokojík v podkroví, květinové tapety, těžké závěsy plné prachu, háčkované dečky a panenky, kam se podíváš. Tahle paní zřejmě netuší, že já nejsem zrovna panenka, která její kýčovitou sbírku korunuje a nad kterou se budou její kamarádky rozplývat při čaji o páté… Jak se ale záhy ukáže, paní asi nebude včerejší, neboť po cestě domů znalecky prohlásí „s Tebou si můj Ve…noušek jistě parádně užije! Jsi perfektní dárek k jeho třicátinám!“ No a taky že ano. Následující den jsem svědkem rozzářených očiček oslavence: pořádného chlapáka s nagelovanou přehazovačkou a permanentně sadistickým výrazem. Láskyplně mě vytáhne z krabice, dá pusu dojaté mamá, kterou vzápětí vylifruje z kvartýru, abychom tak měli čas jen pro sebe. Ani se nenaděju a už jsem pojmenovaná, řádně nafouknutá a cvičím se svým novým majitelem jógu. A v tomto duchu plyne den po dni, ke spokojenosti nás obou… Jenže pak přijde den Dé. Ležím si tak srolovaná ve skříni a čekám, než se Venoušek vrátí z procházky v parku, když v tom uslyším táhlý, zmučený vzdech. Tak trošku pohnu rukou, ve které ještě zbývá krapet vzduchu a za šedým baloňákem uzřím něco strašného: sedí tam panenka, moje sestra – předchozí model, je celá záplatovaná, pokousaná, poškrábaná a svými natrženými ústy mi říká „pomsti mě“. Musím vám říct, popadne mě takový vztek, že se rozhodnu trošku to milému Venouškovi osladit. Z posledních sil, které mi v ruce ještě zbývají, obsloužím pumpičku a nafouknutá se přesunu do pokoje. Stihnu to taktak, to sadistické hovado se právě vrací. Vyjde z koupelny a zarazí se, když mě spatří. To koukáš, debile! honí se mi hlavou, ale nejspíš jsem ho zase až tak moc nevyděsila. Prostě jen pokrčí rameny, sežere pár tabletek z nočního stolku a vyfouknutou mě znovu vrazí do skříně. Naštěstí si opět nepozorovaně nechávám v ruce něco málo vzduchu, abych ho další den mohla vyděsit ještě víc. A skutečně se mi to podaří. Scénář se opakuje, k sezení si tentokrát vybírám místo přímo v obýváku a když se Véna vrátí a schová do kapsy lupu, jeho pohled spočine na mně a vidím, jak se ten triumfální výraz, se kterým přišel, mění na vyděšený škleb. Ha! A máš to! No, Venoušek se zřejmě nenechá jen tak vyděsit… Sice si první půlhodinu co chvíli sahá na hlavu a opakuje si „jsem přece už velký hoch, říkala máma…“, pak na mě ale zapomene a jde si hrát s počítačem. A jelikož mě neuklidí, mám krásný výhled na to, co na tom počítači dělá. Já už jsem teda ve svém životě něco viděla, ale řeknu vám, taková zvěrstva, jaká se míhají na obrazovce Vénova počítače, z toho se i já červenám! Největší šok ale přichází v podvečer. Všechny ty slečny, které se mému majiteli ochotně předváděly onlajn totiž nebyly jen tak ledajaké slečny. To perverzní prase se s nimi domlouvá, protože prý dnes založil vlastní bordel a shání zaměstnankyně! Tak to teda ne! Cítím, že musím zakročit, neboť jsem ohrožena! Jakmile si Venoušek dotáhne domů skutečné slečny, skončím jako moje mladší sestra a budu hnít někde ve skříni. Pěkně se mnou cloumá vztek a tak, když je se mnou ten večer Véna v nejlepším, neudržím se a kousnu ho do žaludu, přičemž vyštěknu „IČO!“ – které chci znát, abych věděla, kterou živnost mám zničit. Můj majitel si ale myslí, že jsem mu řekla „pičo“ a to se mi, vážení, stává osudnou… Venouška popadne amok a než stačím jakkoli zareagovat, cítím, jak ze mě skrz ten největší kuchyňský nůž vyprchává život. Z posledních sil vnímám, že mě Véna odváží na smradlavou skládku a zakopává mezi bezhlavé kočičky a ohořelé pejsky s vypíchnutýma očima. Umírám, vážení. Budiž mi útěchou, že moje ruka, ve které se stále drží trocha toho vzduchu, je pohřbena ledabyle a mělce tak, že na to perverzní hovado můžu z hlíny aspoň ukazovat fakáče…/ Oproti jedničce trošku posun k lepšímu, ale i tak to bylo vlekoucí se chození po chodbách a pokojích prokládané občasným pištěním, nelogickým čurákováním (dá se tento termit použít i u žen?) a sem tam nějakým tím (vcelku solidním) bubáním. Théma totálně neoriginální (překvapivě), tvůrci sami chvílemi nevědí, jak vlastně k tomu strašení přistoupit (je, kurva, ten démon v panence, v mrtvé holce, v posedlé holce, v rozpůlené paní, ve strašákovi do zelí…?!). No, asi je omniprezentní, jako divák se s tím tak nějak smiřte, moc od toho neočekávejte a na ty dvě hvězdičky to bude fungovat. () (méně) (více)

gumolit

Film a vraj dokonca horor asi o tom ako pán Gepetto na začiatku vystrúhal bábiku Pinochio ale bez dlhého nosa skôr s dlhými copmi, ktorá po rokoch straší v dome nábožensky založené deti a mníšku vyzerajúcu ako modelka z Victoria Secret. Jednu postihnutá ktorá mi bola celý film nesympatická a zaslúžila si tú paličku podkopnúť alebo vozíček po schodoch naštartovať ako kedysi dávnejšie ho štartovali Gremlins v 80. rokoch. Keďže žiadny Gremlins neboli naštartovala jej ho bábika s dlhými copmi poprípade duch dievčatka , ktorý sa mení na čierny puch prihorenej večere alebo Eddieho z kapely Iron Maiden alebo ešte lepšie robí puke porn tej prihorenej večere do jej úst. Potom ale prišlo dalšie dievčatko ešte menej sympatická so strihom Jima Carreyho z Blby a blbší a rozhodla sa bojovať s hračkárskou brokovnicou kde čakala pred dverami ako Arnold na Predátora. Tiež to nezvládla , ako vlastne skoro všetci čo sa na tomto filme podieľali. Úplne hlúpy scenár, vykrádačky z minimálne 30 filmov / veru aj Exorcist a Ammtivylle by sa divili /a hlúpe správanie postáv, herci tiež nevhodný no možno až na tú fantomku z opery aj keď hrala len tak na .. pol“ .Pomaly prestávam byť hororový fanúšik pretože sa natočí jeden kvalitný za rok a tie opakujúce klišé ma absolútne nezaujímajú. Annabelle je možno ten najdesivejší film čo som videl. Bohužiaľ beriem to tak že jeden z najhlúpejších a najsmiešnejších. PS: Čo budete robiť keď na vás číha nejaké zlo v kôlni : Za a/ utečiete kade ľahšie Za b/ radšej sa skryjem Za c/ zoberiem si rebrík a pokrútim žiarovkou aby som to zlo lepšie videla Hmm podľa filmu c je správne . Že blbosť a veru riadna ! ()

Zombi

Velmi slušná duchařina, perfektní prostředí, hutná atmosféra a povedené navození strachu. Obsazení taky OK. Sandberg po povedeném Zhasni a zemřeš dokazuje, že má řemeslo pevně v rukách a strašit umí. ()

Flopik

Rovno poviem v porovnaní s jednotkou je to majstrovské dielo.Ono celkovo ale by som povedal že to patrí k jedným z tých naozaj lepších počinov.Kým to začne trvá to troška dlhšie ale potom je to skvelé.Lakačky celkom často, niekedy aj celkom hnusné mrazilo ma.Postavy sympatické a príbeh nenudí.Ja som naozaj spokojný.V kine to stálo zato, až na dievčatá sediace za mnou ktoré vreštali a vraveli čo by spravili oni aj keď to nikoho netrápilo.Palec hore pre film. ()

Heero

Na horor skvěle natočené, perfektní vizuál. Scénář navazoval na klasickou Conjuringovou sérii, která již nemůže nikoho překvapit, ale ve správných rukou bude stále fungovat, což se u Sandbergra potvrdilo. Oproti všem ostatním ze série je tu mnohem více lekaček, sice očekávaných, ale stále s vámi cukají. Chvilku to vypadalo, že jsou zde obsaženy všechny lekačky z Conjuringové série. Příběh nám odhalil vznik panenky Annabelle a zla přisátého k panence, ale nic z toho by nevyniklo tak perfektně, nebýt na horor skvělých herců a dětských postav. Ve filmu se objeví i pravá podobizna panenky Annabelle. ()

cskomando

Ano lepší než předchozí první díl. Atmosféra strašidelného domu (ticho, tma, panenka, která v sobě ukrývá ďábla) a Sandberg. Díky němu, to nebyl totální odpad jako první díl. Díky tomuto pánovi, který má určitě dobrý potenciál se vyvinout v dobrého režiséra duchařin, tento film měl i sklony k lekačkám a strašení. Jenže má to své ale, Zhasni a zemřeš ve mě vyvolalo více děsivější momenty, než udělat pokračování annabelle. Co taky očekávat od filmu, který bude na stejné brdo.. opět panenka, která bude strašit, zabíjet...takže vlastně žádné očekávání ani být nemůžou, že by se přišlo s něčím novým (kromě hereckého obsazení). Raději uvítám Lights out 2, než Annabelle 3. ()

TheSpearCZ

Určitě lepší než jednička, ale pořád mi to nestačí. Na to, že film má pouze 109 minut se v první polovině skoro vůbec nic neděje a když už má přijít nějaká lekačka, tak to očekáváte. Bohužel skoro vždy, když jsou jako hlavní postavy děti, nemůžete čekat, že se s nimi něco stane a tenhle film je toho důkazem. Potěšil mě až konec a spojení s předchozím dílem. Čisté 3* ()

Blue.Shark

Není to špatné, ale není to ani dobré. Dvojka Annabelle nepřináší nic nového a popravdě ani nijak extrémně neděsí. Všeho všudy tři lekačky s potenciálem, zbytek jen mnohokrát viděná klasika. Řemeslné zpracování je na dobré úrovni a máme tu i klasické Wanovy pohledy na hlavní postavu, přičemž se v pozadí něco děje. Conjuring to ale tempem, nápady, kvalitou ani postavami nemá nejmenší šanci předehnat. Pro příležitostné hororové diváky to bude TOP, pro zkušenější a hororově protřelejší to bude jen silný průměr. ()

bozka10

O niekolko levelov lepsie ako jednotka.Atomosfera ktora tu hra vyznamnu rolu je dobrá,vela jej dodalo dobové zasadenie pribehu.Bábika konečne straší. ()

petikacka

Tak tohle na rozdíl od právě zhlédnutého BRIGHTBURN, opravdu funguje...Skvěle gradovaná atmosféra, napětí a tiše plynoucí strach...Opravdu jsem se chvílema i trochu bála a to jsem se dívala dopoledne...Dobře natočené a pro mě i překvapivé situace, což se málokdy v dnešních hororech stane...Jo, solidní horor... Sice žádná pecka, ale leká se tam dostatečně...Za mě 75% ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017