Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

tereskaa

Nesmysl nabitý film plný lekaček a divák byl napjatý od začátku do konce. Na jedničku v Zajetí démonů to sice nemá, ale zaslouží si druhou příčku z tohoto kvarteta. :) Pro horor jsou děti a panenky jako dělané, o děsivé momenty, kdy jsem v kině zvedala nohy z podlahy nebylo nouze. Chvílema jsem se přistihla, že si přeji "at už ten film sakra skončí". Ne proto, že by mě nebavil, ale protože jsem se opravdu bála. :D Tepovka při každé lekačce vylétla nahoru a ten hnusnej zvuk naháněl husí kůži (i kdybybch ho slyšela za bílého dne). Za mě pecka! ()

filzip odpad!

Viděno ve 4Dx a totální volovina. Ve filmu se první hodinu vůbec nic neděje.Po hodině se to lehce rozjíždí, ale né natolik, abych mohl říct, že to nebyla blbost. Na dnešní dobu 100x okopírovaný bububu filmek na jedno brdo. 10% . Ten, komu tento film líbí, asi moc takové duchařiny nezná, ale na dnešní dobu je to fakt slabota. ()

HororSamael

Tak to byl zase jednou mazec. Neuvěřitelná atmosféra, části bez jakéhokoliv muziky byly úchvatné. Mě osobně se to velice líbilo ač vyznívá jedna otázka. Kde je zbytek limitované edice???? ()

AmunRa

První Annabelle mě po skvělém The Conjuring těžce zklamala. Druhý díl je o poznání lepší, ale trpí nedotahováním námětů - několikrát něco nakousne, ale nevytěží ani vzdáleně maximum (strašák, porcelánová maska, domeček pro panenky). Scénář je mdlý a spočívá prakticky jen z hry na babu se strašidlem v rozlehlém domě. Šest dětských hrdinek je také trochu mnoho a většina z nich jen někde postává, nebo se účastní jedné zajímavé scény za celý film, což rozmělňuje pozornost a zaujetí postavami. Američané se také v honbě za diváky neodváží do dětí pustit tak ostře jako do dospělých, takže se nekonají žádné krvavé scény a mrtvých je vůbec překvapivě málo na celkový počet lidí ve strašidelném domě. Některé lekačky jsou zrežírované skvěle, ale filmu chybí vývoj a lepší stupňování napětí. Film pozvedá herecká sestava, obzvlášť dětské herečky v hlavních rolích hrají výborně dospělí herci jim jen z povzdálí statují. Celkově příliš umírněný film, kterému by prospěla mimo vytváření lekaček i lepší hra s napětím. ()

injoy

Nevím co bych vytknul. Vybroušený horor s fajn herci, kteří odolávají zlu, které stupňuje i nervy diváka a nemá tak prostor hledat chyby a spokojeně odchází z kina. Teda kromě pomateného individua Psychora :-D Viděno v kině. ()

hooofi

Vážení, nevěřím svým očím. Taková hodnocení? Really? Vždyť je tam vše zkopírované... která scéna byla opravdu poutavá a originální? Když to srovnam s The Conjuring 1 a 2 tak tohle je fakt tekutá kejda, která měla přitáhnout lidi do kina jen svým jménem... Ouija 2 byla lepší a taky to nebylo zrovna zvládnuté... prostě Jamese Wana jen tak někdo nenapodobí a že těch pokusů už tu bylo... v kině je tento film ztráta času a peněz... ale jak řekl můj dobrej kámoš Máňa, dobře jsme se nasmáli jak jsme se nakláněli v 4DX sedačkách jak na moři ... ()

Pecos

Americký hororový film, který nabízí i přes pomalejší rozjezd zcela slušnou lekačku. Musím vyzdvihnout skvěle zahranou roli posedlé Janice v podání Talithy Bateman, která se s rolí popasovala na výbornou a opravdu dokázala člověku nahnat hrůzu. Rozhodně toto pokračování předčilo první díl a krásně na něj navázalo na konci filmu. ()

Raduuk

Šel jsem na to do kina už s pár předsudky na jedné straně pozitivní ohlas typu: horor roku a na druhé straně: je to spíš parodie na horor než že by to bylo nějak děsivé. Asi se přikloním tak trochu k obojímu, řekl bych že Annabelle je taková střední cesta mezi špatným a dobrým hororem. Začátek vám nažene hrůzu a strach ve smyslu že umřete nudou, přerušenou onou až parodickou scénou (mě to tak tedy přišlo) s pojízdným křeslem a schody (kdo viděl nejspíš ví co mám na mysli a ostatním to nechci kazit detailnějším popisem), ale nakonec zhruba v polovině filmu, po standartních situacích, kde někdo někam nemá chodit, ale zvědavost mu nedá, takže se tam zajde podívat, se to celkem rozjede a dojde i na pár solidních lekaček. Nic méně bylo tam spousty příležitostí jak diváka vylekat, ale většinou, tedy hlavně ze začátku, to bylo prostě zabitý střihem a pokračovalo se dál. Je to škoda mohlo to být větší peklo takhle je to jen průměr. ()

MartinSTFC

Takhle... pokud čekáte, že uvidíte něco nového, ani si film nepouštějte. Novodobé horory nejsou o tom diváka strhnout děsivou atmosférou, ale přivodit mu infarkt u tzv. lekaček, ovšem o tom jsem již psal ve svých předešlých recenzích. Ani u tohoto filmu tomu není jinak. Jediné, čeho se skutečně bojíte je fakt, že další jump-scare už vaše srdce nezvládne a svalíte se k zemi. Ale musím uznat, že některé scény byly opravdu dobré, hlavní záporák ve své plné kráse se také povedl. Myslím tím teď onoho démona, který se převtělil do porcelánové panenky. Ono vše má svá pro i proti. Na jednu stranu mdlý, ničím nový ani zajímavý horor, který vsází jen na lekačky a o nic víc mu nejde. Na stranu druhou sympatické postavy, svižný děj a i ta vizuální stránka vypadala dobře. Takže za mě je to něco mezi, tedy tři hvězdy. ()

Wez

Jedna hvězdička je za tu fakt odpornou panenku(z té mi naskakovala husí kůže snad pokaždé,kdy se objevila v záběru-opravdu hnusná!!!) a ta druhá za herecké výkony(hlavně dětských herců a ústředního sourozeneckého dua,ale ani ti ostatní nehráli špatně)...A jinak už je to bohužel jen samá bída-velice chabý scénář i děj,díky tomu mě film prakticky vůbec nebavil,čekal jsem větší nářez-pro fanoušky podobných věcí můžu doporučit vinikající The Boy,který se mi velice líbil,ale toto je fakt slabota ()

titi74

Horor plný napätia a zvladnutej atmosfery až do polky filmu , akonahle sa začal sumrak tienu ukazovat ako demon pomsty na ludí , ktory sa už nevedeli udržat smiechu tak začal byť skoro ku koncu filmu trápny , ale plašička dobrá. ()

Hannynko

Mal som veľké oči... nabudený vysokým hodnotením, nezhliadol som ani trailer a tak to vlastne robím už pri každom horore lebo väčšinou mi vyspoiluje cely film, no ostal som celkom sklamany... aby som adekvátne posúdil ci je to lepšie ako jednotka dal som obe za sebou a po pravde aj napriek všetkému na mňa jednotka fungovala lepšie... co k dvojke... no prišlo mi to predvídateľnejšie s extrémnym mnozstvom kliše a stupidnym porusenim pravidiel ktore si tvorcovia sami stanovili v tych najklucovejsich scenach... nekona sa ani vycistenie postav a suchy koniec tomu tiez nepomohol... najviac ma stvalo ze som mal pocit ze annabell/demon sa ich vlastne ani nesnazi zabit a len sa s nimi hra... po prvom zhliadnuti zatial davam 2* ()

endymion

Retro kabátek filmu velice sluší, ale mě bohužel nějaká panenka nevyděsí - a to ani tehdy, když vypadá jako Jitka Molavcová. Zato tu Verbalovu verzi bych viděl docela rád :o) ()

Mark1983

Několik hluchých míst film má, což nebudu popírat, ale ty hlavní scény, jenž divák očekává, jsou docela působivé. ()

Al90

Wooow...O mnoho lepsi nez jednicka,vice atmosfericke,strasidelne,kazda postava mela svuj prostor..Film prijemne prekvapil :) ()

Paulie2

Konečně horor, který nespoléhá na lekačky, ale radši se snaží vybudovat atmosféru. A bohužel jen snaží. Místama to sice napínave bylo, ale přišlo mi to trochu nedotažené a finále přímo nudné, což je škoda. S trochou víc práce by to mohlo být 5 *, takhle ale jen 3. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017