Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

mirodevil odpad!

Se asi poseru... Ti co maj plnou hubu keců, jací jsou hororoví intouši, dávají téhle debilovině 4 hvězdy. Za co? Kdybych si nedal fajn drink, tak usnu nudou. 0,1% ()

finkie

Je mi jasné, že vymyslet v tomto žánru něco nového je nadlidský úkol, ale tady to bylo opravdu klišé nad klišé. Film bych doporučil snad jen divákům či divačkám ve věku hlavních hrdinek, jejichž neocortex ještě není zcela vyvinutý a kteří nemají mnoho nakoukáno. Nepochopil jsem, proč byla vlastně paní Mullinsová celou dobu zavřená a proč se sestra Charlotte při prvním setkání s ní tvářila jako by viděla přinejmenším trojhlavého mimozemšťana. Snímek je silně anachronický, takhle se lidé v padesátých letech nechovali ani takhle nemluvili. Scéna, kdy postižená divka na elektřinou poháněné židli ujíždí před duchem rychlostí asi metr za pět sekund byla jak z parodie. Hororové parametry splňovala z mého pohledu jen poslední minuta, což je málo. ()

Phillippus

Približne polovicu filmu sa nič nedeje. Potom nastane jedna luxusná mykacka a potom horror sklzne do priemeru. Neurazí, ale zase nič ultra. ()

Habansz

Dejme tomu, že mělo smysl dělat jedničku. Ta se do univerza Cojuring hodila tim, že se alespoň nějak (i když 95% byl Hollywood) snažila vysvětlít její původ. Proč ale dělat smyšlenou dvojku smyšlené jedničky, to mě fakt rozum nebere. Ostatně jako zbytek filmu. Tohle bylo trapný a filmařských chybyček to mělo nejmíň 17. Bohužel bude i trojka, takže tohle ještě není to nejhorší, co nám může triologie o panence, která ve skutečností je asi tak děsivá vzhledem, jako koš koťat, nabídnout. ()

Feacher

Dávám stejné hodnocení jako k Annabelle 1. U jedničky se mi líbil rychlý nástup k akci, což mi u druhého dílu trochu chybělo. Také nejsem úplně nadšený z toho, jak je ve filmu několik nocí za sebou, jen se určité děsivé věci mění/stupňují. Až do 3. čtvrtiny filmu jsem nechytal všechny souvislosti, ale konec filmi všechno - resp. většinu osvětlil... Velké plus taky dávám za závěr, kde je úžasné propojení s příběhem prvního dílu, takže se divákovi osvětlí kus onoho příběhu. Pouze mám lehký pocit, že některé věci se rozcházejí s logikou nastolenou prvním dílem.. Co se týče děsivosti, tak druhý díl je na tom velmi podobně jako díl předchozí... Film hodnotím pozitivně a už se těším na trojku :)) ()

Bogrant

Pokračovanie Annabelle je len pocitovým vylepšením pochmúrnych dojmov z jednotky, ktoré ani pre tentokrát nie sú na bode totálneho uspokojenia (pri takýchto hororoch skoro nikdy). Znova sa sádza iba na tú istú, stokrát dookola obohranú pesničku o "deťoch v nebezpečenstve", pri ktorej občas nejaký ten nerv cukne, ale to je asi tak všetko. Slušná práčka na prachy, ktorá je však už moc vymytá. ()

Little_Sawy

Prvních 45 minut máme možnosť se důkladně seznámit s postavami, černou sestrou Ágnes, a jejími děckami které veze do děckého domova, na odlehlém místě, kde ani vítr neveje. V ůvodu spoznávame sympatické děfky které nenávidí a šikanují železnou holčičku, který to je šumafuk která z nich zhebne jako první. Chválim, že se to odehráva právě v domě, který působí za šera dosť tajemně, po 45 minútach se film konečně rozjede kdy se objěví na scéne Bell a začnou se dít bubu scény, kde se mi nějvíce líbili schody a Pani s jedným okem, která kurvažel nebude mít nějlepší smrt. Čekala jsem že toho chcípaní tam bude více, jelikož já gore hodně ráda, o to bych dala i hvězdu navíc ale takto dávam slabé tři, jelikož jsem si moc nepochutila i když jsem se snažila hlědat na filmu i to dobré. ()

90125

Úbohosť. To čo sa odohrá v druhej polovici tohoto filmu nemožno nazvať nijak inak len ako jedna veľká úbohosť. Bez nápadu, bez fantázie, bez prekvapenia. Všetko tisíckrát použité a úplne predvídateľné. Smutné, že nechávajú písať scenáre k filmom ľuďom bez akehokoľvek kreatívneho talentu. Ešte horšie je, že do toho potom vrazia prachy a natočia to. Takto, drahí Warner brosovia veľmi rýchlo prídete na bubon. Film z kategórie "čo najrýchlejšie zabudnúť". 45 % ()

Nataniel73

Pamätám sa ako som tento výnimočný horor videl v kine a ešte týždeň som mal nepríjemné spomienky na viacero strašidelných scénok. Pokiaľ je film "V zajatí démonov" vskutku desivý horor, tak o Annabelle 2 to platí dvojnásobne. Už od začiatku sa diváka zmocní veľmi sugestívna a desivá atmosféra, aj keď sa ešte nič strašné nedeje. Tvorcovia však veľmi umne budujú v divákovi najprv napätie, potom strach a nakoniec hrôzu. Celý film má punc starých old school hororov, pri ktorých divák nevie, čo ho čaká, ale atmosféra ho priam pohltí. Hlavne pokiaľ je sprevádzaná tak silnou a podmanivou hudbou. Vizuálne je to priam dokonalá ukážka toho ako má vyzerať správne hororové prostredie. Opustený dom so strašidelnou izbou, do ktorej majú tendenciu mladé dievčatá sústavne loziť, hoci v realite by sa po prvej noci posrali od strachu. Bábika Annabelle však spoľahlivo prebúdza temné sily nielen v noci, ale aj cez deň, čo znamená, že divák nedostáva veľa priestoru na oddych. Dokonalá kamera totiž navodí pocit strachu aj v miestach kde to divák vôbec nečaká a moment prekvapenia sa dostaví pomerne často. Myslím, že tento horor dostane aj skúseného diváka a každý milovník temných filmov si príde na svoje. Ja osobne ho radím medzi 10 najlepších strašidelných filmov. 90% ()

Simex_

Film vytváří děsivou atmosféru a úspěšně buduje napětí. Scény jsou temné, a umožňují divákům ponořit se do strašidelného světa. Herci předvádějí solidní herecké výkony, které přispívají k uvěřitelnosti příběhu. Jejich zápletky jsou zpracovány s emocionálním přesvědčením. Někteří kritici by mohli namítnout, že film nemaximalizuje potenciál zajímavých konceptů, jako je historie loutky Annabelle a síla, která je s ní spojena. Mohl by být hlubší a komplexnější příběh. Dialogy a scénář mohou být považovány za slabé a místy nedostatečně vysvětlené. Lze by uvítat lepší vyprávění a zdůraznění klíčových momentů příběhu. Celkově lze říci, že film "Annabelle 2: Zrození zla" má své silné a slabé stránky, které mohou být vnímány různě podle osobních preferencí a očekávání diváků. ()

LikamCz

Oproti slabé jedničce se do dvojky pustil David Sandberg a dokázal to! Film skvěle buduje napětí, jumpscarů je minimálně a herecké výkony uvěřitelné. Všechno to pak dovršuje skvělá hudba. ()

Mrliš

Jsem nadšený. Atmosféra skvělá, občas u mě nastalo i mrazení, což je u hororu dobré znamení. Herci dobří, efekty povedené, krev nechyběla. Co více si přát. Oproti původní Annabelle je to neskutečný pokrok vpřed. ()

cica

Hodnotím lepšie ako Annabelle 1, viac napätia, tých mykavých situácií a milých malých dievčatiek. ()

Denzen

Hororové peklo, ktoré straší každú chvíľu a nenechá vás vydýchnuť. Film recykluje už videné, máme tu starý dom a jeho desivú históriu plus zase nejakého démona, ktorý dokáže posadnúť človeka. Rovnako je dej primitívne jednoduchý ako aj pointa celého príbehu. No všetky tieto nedostatky sa v pohode dajú hodiť za hlavu, pretože toto je zase po nejakej dobe horor, ktorý je aspoň trochu strašidelný. 70% ()

Sof Raven

Moje hodnotenie dosť kolísalo. Nakoniec som došla k slabým štyrom. Po zhliadnutí v kine boli totiž moje dojmy dobré, teda ak nepočítam prehnaný a úplne zbytočný záver filmu. No po menšom prehodnotení, som došla k záveru, že ak by som si tento film pozrela v pohodlí domova a bez veľkej dávky popcornu a coly 🙂, určite by si nezaslúžil takéto hodnotenie. ()

BogacCc

Tak som si bol včera večer s priateľkou v kine a som veľmi spokojný.... čo sme čakali, sme dostali a ešte aj niečo naviac.. proste takéto horory môžem a veľmi ma teší, že niekto dokáže urobiť takúto vec. Od začiatku ma fascinovala nádherná sestra ''Charlotta'' , ktorá bola premňa veľkým pozitìvom. Odporúčam každému, kto sa rád ''bojí''. Premňa bez váhania 5 stars :) ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017