Riverdale

• USA Riverdale (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (více)

Série(7) / Epizody(137)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

CheryLka

O Riverdale jsem věděla, ale dlouho se mu vyhýbala kvůli počtu sérií. Zcela náhodou jsem se začala dívat a zjistila, že problém není ani tak počet sérií jako epizod v každé (nekonečně). Nejdříve jsem seriál příliš nechápala, až jsem zjistila, že je to adaptace Archieho komiksů... a samozřejmě se stal mou guilty pleasure. Není tedy tak obtížné si na něm vybudovat závislost, byť je na první pohled jednoduchý, teatrální, teen, možná někdy dost stupidní a obsahuje pro mne iritující muzikálové díly... Seriál je tedy něco mezi zpracováním komiksu, teen love story, True Detective, Twin Peaks, Beverly Hills 90210, s prvky noir a možná vším, co lze do filmu/seriálu nacpat… Ale překvapivě to funguje. A možná je cool právě tím zvláštním dějem, absencí časových linek, nereálností bytí (téměř bez povinností postav, naopak s vlastním byznysem děcek na střední škole, vyšetřováním vraždy atd.…), samozřejmě s častými cliffhangery.. K postavám: Archie mne nebaví od počátku, rozhodně to není moje oblíbená postava, je to takový Mirek Dušín RiverdaleskýVeronica v podstatě po celou dobu bojuje s láskou či nenávistí k otci, což má fatální důsledky pro všechny…. Betty se vyvíjí slibně, byť v 1. sérií máme pocit, že je to sladká blondýnka, trocha jednoduchá s černobílým viděním světa, ale nakonec to celkem slibně rozjede a jede vlastně pořád dál vč. 5. série. Jughead se posunul asi nejvíce od šikanovaného divného outsidera ve velmi zajímavou a klíčovou postavu a je rozhodně nejvíce cool (do 5. série, sorry Juggy), a s Betty tvoří sourodý, zajímavý a sexy pár. Možná jim člověk tak podvědomě fandí, že ho to baví i kvůli nim. Další postavy mi vlastně nevadí, byť jsou záporné nebo nepřející. Každopádně, kdyby měla každá série cca 10 dílů, byl by to jeden z nejlepších seriálů tohoto žánru, ale roztahaný děj do často i 22 epizod, několik nezávislých linek, hodně postav ubírá tomuto dílku %. ()

ElizaJamison

Seriál ideální pro teenagery. Já sama jsem ho začala sledovat jako dvanáctiletá a musím říct, že během Covidu byl velmi užitečným parťákem na dlouhé noci, tedy aspoň první čtyři série. Seriál začal jako kriminální vyšetřování, což může mnohé nadchnout a já nebyla vyjímkou. Seriál nabídl neokoukané tváře, snad když nepočítáme Cola Sprouse, kterého zná především generace Z ze Zacka a Codyho a Skeeta Ulricha, kterého jakožto milovníci hororu můžete znát z Vřískotu a to seriálu výrazně napomohlo. Byly série, které byly o něco slabší, ale vždy koukatelné, dokud nepřišla covidová pauza a seriál s tímto zaznamenal propad. Obsazení pořád stejně výkonné, avšak z kriminálního seriálu, se stala slušně řečeno nadpřirozená blbost, která Riverdale odsunula na jeden z nejhorších seriálů, které jsem kdy viděla. Avšak když se podíváte na první 4 série nebudete litovat a zbylé 3 můžete s klidnou hlavou vynechat, protože vůbec o nic nepřijdete. ()

Aerean

Poutavý seriál, který opravdu baví a dokáže diváka vtáhnout do děje a vyvolat v něm závislost. Každá z hlavních postav představuje určitou sortu lidí (majetní, sportovci, rodinně založení, samotáři apod.) a jejich charaktery jsou vyvážené. Když k tomu připočteme to, že každá ze zdejších postav má i své temné stránky, kterým je taktéž dán prostor, tak je to za mě opravdu krásný celek. To jak seriál “stárne” a vyvíjí se s divákem, kdy v prvních sériích se řeší střet dětského náhledu na svět s náhledem na dospělý svět (řešení problémů pomocí zasazení do deskové hry) až po to kdy postavy “dospějí” a začínají vidět stejným pohledem, kdy řešení problémů taktéž odpovídá dospělejším jedincům. Za mě osobně 6. Sérii bylo super s výjimečným krokem vedle (muzikálové díly), kdy 7. byla úplně zbytečná, nicméně její vyvrcholení bylo úžasně dotažené a snaží úspěšně v divákovi vyvolat nostalgické pocity a poslední scénou přesvědčit, aby se vzpomínalo jen na to dobré. Celý seriál byl pro mě guilty pleasure a opravdu jsem ho miloval i s jeho drobnými chybkami. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry