Riverdale

• USA Riverdale (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (více)

Série(7) / Epizody(137)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

DK197

Riverdale je seriál, který mě první sérii úplně nepřesvědčil a dlouho mi trvalo, než jsem si na něj zvykla. Taky jsem pořád nějak netušila, co od toho mám čekat. Ale 2. Série nabrala naprosto bombový dech i tempo a nenechala vás vydechnout, dokud jste to nedokoukali do konce. 3. Série je trochu psychadelická, ale mně se to vlastně na ní líbilo. Strašila mě skoro i ve snech a přemýšlela jsem jak to asi dopadne. Takže jo, byla trošku šílenější, ale za mě proč ne. 4 série opět bombová, co si budeme povídat. A to i přesto, že se částečně změnilo prostředí a přibyly nové postavy, což je pro seriál i film vždycky risk. Tady se to ale vyplatilo a i za to by si seriál zasloužil ocenit. S pátou sérii je to o malinko horší, protože zbytečně šlape na sentiment. Jinak ale není špatná a čeká nás pár a zvratů ve vývoji postav... Šestou série byla hodně velký průšvih. Ale ne protože by byla špatná. Ona má ve výsledku zajímavé vyústění. Ale než to člověk téměř na konci řady pochopí, má pocit, že scénáristi tentokrát při psaní něco hulili. Závěrečná řada pak už jen dojíždí na totálním zmatku a nudě. Trocha škodu seriálu, co měl na začátku opravdu velký, velký potenciál. Ale i tak budu na hrdiny vzpomínat s láskou. ()

Thalin

První dvě série byly zajímavé, lehce mysteriózní  a detektivní a bavily mě. Pak ale tenhle nádech vyšuměl a řítilo se střídavě na vlně nudy a absurdna kamsi do totálního wtf světa.  Některé postavy se mi navíc postupně hrozně zprotivily. Možná až v výjimkou Jugheada. ()

Tak.normal

Já ani nevím, co na to napsat. To je samej patos, hovadina, od malých nesmyslů po absolutní, zpívají tam, což jinak úplně nesnáším... ale já se toho nemůžu nabažit. To je BH90210 (a nemyslím dokonce Dylana Luka Perryho, to je jen extra bonus), tam je Archie jako Brandon a správňák, jedna hlavní blonďatá a jedna hlavní bruneta, novodobej záporák... to je Superdrbna, to je fakt Twin Peaks, True blood... ježíši tam je toho tolik, mega psycho, doladěná hudba, znepokojivě dobře hrající ksichty neznámé a k tomu Skeet Ulrich, další pecka. No kdo dělal cast, musel se hodně dobře bavit a mě do toho přenesl, i když je to neskutečně naivní a plné klišé. ()

Rathe

Ocitáme se v nádherném městečku, kde se začínají dít zajímavé věci. Partička hlavních postav ze střední školy je opravdu příjemná. Divák si je lehce zamiluje a rád s nimi tráví čas. Zápleta, kterou se tito mladí lidé zabývají není tvořena žádnou přímou cestou, ale je zde plno zvratů, kliček. Kamera je naprostá pastva pro oči. A jednotlivé scény jsou dodělány do perfektnosti. O to více si tento seriál plný záhad užívám. Teď už mi schází mít ve svém městě fastfood, co by byl otevřený 24/7 jako tady. 1. série 80% Trochu mě mrzí, že navázání na 2. sérii (teď mám na mysli Blackhood) přišlo až v posledním díle a ne dřív, protože takhle to vypadá trochu nuceně, aby měli co řešit.Nicméně Blackhood se mi zdál jako dost zajímavá zápletka a prostě jste tu celou zápletku nesnášeli nebo milovali. Hiram Lodge je další poměrně zajímavý záporák, který za krátkou chvíli zmanipuloval celé město a dostal si téměř všechny pod palec. Doufám, že Cherry dostane v budoucnosti více místa, protože její osobnost naprosto zbožňuji. Nicméně všechny ty milostné pletky (hlavně mezi Archiem a Veronicou) jsou dost otravné a kazí mi celkový dojem ze seriálu. A taky si myslím, že je docela škoda, že z toho udělali 22 dílný seriál, protože takhle budou muset spoustu dílu natahovat o zbytečné konverzace. 2. série 75% ()

viktorstopka

Velice se mi líbí kombinace světa teenagerů s krimi/thriller případem. Zároveň velmi oceňuji herce Skeeta Ulriche (FP Jones). A na závěr, je Riverdale doprovázen velmi trefným hudebním doprovodem, díky kterému se můžeme vcítit do atmosféry. ()

Bojling

Řekla jsem si, že když už jsem přežila ukrutnou jednu sérii 13 Reasons Why, třeba přežiji i tohle... Jak jsem se mýlila... Po jednom jediném dílu plném nezáživných charakterů, nesympatických lidí, kteří všichni vypadají stejně a příšerném cliché, které se stává horším a horším, vypla jsem počítač a šla si číst Sheakespeara. Sorry, ale na takovouhle dávku nudy, zmatení a jaksi "vážného" tématu plném dost edgy teenagerů, záporáckých rodičů a nevím co všechno, jsem potřebovala něco normálního. Chtělo by hercům říct, že ani že herci by se měli učit hrát, a ne jenom předstírat svoji edžijovost pohledy alá: jsem Edvard Kulen, kdo je víc. Musím ještě dodat, že jediný dobrá věc na seriálu je, že skvěle "bejtí" diváky na barvišky. Nezabralo. Zkuste víc. ()

MiarTyW

Pre teenagerov tento seriál ako stvorený. Výborný seriál so super hlavnou štvoricou postáv. V prvej série rieši banda teenagerov vraždu, ktorá každou epizódou prinesie niečo nové. Príbeh sa vyvíja dobre, tak ako postavy. V druhej epizóde sa tam objaví tzv. Black Hood, ktorý není až tak zaujímavý, ale rozhodne je to skvelý záporák. Hudba je v oboch sériach super, tak ako aj napätie, ktoré pri niektorých prípadoch je naozaj veľké. Skvelý seriál s ešte lepšími postavami. 10/10. ()

werooo

Za mňa úplne super seriál! Svet teenagerov spojený s tajomnom ma nikdy neprestane baviť. Pritom zopár hudobných čísiel a "každodenná" stredoškolská dráma. Pre skutočný svet sú síce niektoré scény nezlúčiteľné, ale dej čerpá z Archieho komixov a keďže tam je to presne tak, tak mi to neprekáža. Výber hercov mi je taktiež sympatický a tak už nemám čo dodať, len tak ďalej Riverdale! ()

Tereza.Ondr

Dramatický seriál na kterém jsem si okamžitě vypěstovala závislost. Moc se mi líbí obsazení a kouzlo retra co v sobě tento seriál má. Nemohu taky zapomenout na skvělou hudbu, celkově celou krimi zápletku a také to, že po zhlédnutí filmu opravdu potřebujete vidět další díl. ()

vera.nemcova

Moje guilty pleasures :) Miluju tenhle seriál, postavy, prostředí, kostýmy, soundtrack, bizarní zápletky, Luka Perryho jako dokonalého tátu v prvních třech seriích. Seriál ve kterém je všechno od běžných příběhů středoškoláků, kteří prožívají své lásky, kamarádství, fotbal, roztleskávání, hraní v kapele atd. až po kriminální zápletky, seriového vraha s kuklou, mafii,gangy, sektu a šílenou hru co ovlivňuje životy lidí...prostě v tomhle seriálu najdete cokoli splácané dohromady tak, že si každým dílem říkáte, že bizarnější už to být nemůže...a ono je :) ()

Anamora

První série byla skvělá. Sice to zavánělo klasickým teen dramatem, ale nakonec mě seriál příjemně překvapil. Všechny díly si držely napětí a až do poslední chvíle jsem netušila, kdo bude oním vrahem, po kterém se celou dobu pátrá. S druhou sérii ale přišel rychlý spád. Dějové zápletky zcela přestaly dávat smysl a i herecké výkony se neskutečně zhoršily. Celá ta věc s Černou kuklou byla nudná. Ale ve chvíli, kdy na scénu přišlo Griffins and Gargoyles a objevila se farma, seriál padl na dno. A s každou novou epizodou nacházel dna, čím dál hlouběji. Závěrem : Doporučuji podívat se jen na první sérii, zbytek za to nestojí. ()

FakinAdsso odpad!

Hodnocení tady, kritiků na Rotten Tomatoes a v Čelistech mě nakonec navnadilo, abych tomu dal šanci. Přeci jen, po shlédnutí Booksmarts a se vzpomínkou v srdíčku na Skins jsem si řekl, že nebude na škodu vrátit se do školních let. Bohužel narozdíl od dvou výše zmíněných a mé vlastní střední školy, je Riverdale spíše hororovou přehlídkou zrůd a příšer. Herci s nelidskými, topornými výrazy ze sebe vyluzují ty nejvíc klišé věty, které tu a tam zaslechnu od nějakých holek na Tinderu nebo Badoo, než je symbolicky odpojím ze života. Já nemám problém se sebetrýzní, ale Srbski film byl proti tomuhle lahodným steakem. Pokud bych měl snad někdy zase v plánu vidět, jak se nemá psát scénář a hrát, pustím si raději ještě jednou The Room, než tohle. Jednoduše řečeno, pokud někdo skutečně přetrpěl víc jak 5 dílů a je mu nad 15 let a zároveň není naprosté vypatlané hovádko jako většina postav v Riverdalu, tak mu vzdávám hold. Pokud se necítíte, že do této kategorie spadáte, vyhněte se tomuhle místu plnému zrzků obloukem. ()

Chenso

To jako pardón? Co má ta třetí série být za uchylárnu? Divim se ze si tahle parta lobotomů nezačala kvůli Fortnite odřezávat kousky těla a navzájem třiskat telefonama přes tlamu. Kam se ten serial vydal a tím ze do toho zapojil tu postiženou “hru” g&g ,naprostý konec. Dál to už nedám. Postavy uvažují jednou mozkovou buňkou a to ještě ktomu dohromady a dialogy jsou poslední dobou horší a horší lidi tam jsou hloupější a hloupější a taková dávka cringe snad zabije i slona.Jo a nechcete udělat 5 sérii na 400 dílu ,byla by to slušná konkurence pro Ulici. ()

anicca

Riverdale je dobrý seriál vychádzajúci z komiksov. Herci nie sú najhorší, rozprávač Judghead je novodobý Holden Caulfield. Spočiatku najnenápadnejšia Betty je podľa mňa nakoniec najlepšou postavou, kvalitný herecký výkon...Posledný seriálový počin talentovaného Lukea Perryho. Dobrá vec. ()

Jack.Lev

Na tento seriál jsem začal koukat po doporučení kámoše od první série. Seriál začal docela nejistě a pomalu, ale to mi ani tolik nevadilo, očekával jsem že v dalších sériích to bude už jenom lepší. Jaké zklamání, když jsem zkouknul druhou sérii, která sice nebyla špatná, ale strašně dlouhá. A zbytečně! Ale přesto jsem si říkal, že třetí série to má docela dobře rozjeté a autorům jenom chvílí trvá než najdou ten dobrý standart. No a třetí série bylo jedno z největších zklamání co jsem u sériálů zažil. Hodně dlouho se mi nestalo, že bych na nějaký seriál přestal v půlce série koukat, ale tady to bylo oprávněné. Co se tedy stalo. Seriál dle mého dělá z dospělích hloupé a z "dětí", tedy mladistvích mnohem chytřejší. Projevuje se to v několika okamžicích, kdy dospělí se chovají, jako kdyby se neuměli vcítit do role jiných lidí a jdou tvrdohlavě za svým a to téměř všichni! Mladí sice také dělají spoustu "chyb", co se týká některých rozhodnutí, ale alespoň ne tak hloupých a bezmyšlenkovitých. Charakteristiky některých postav se mění každým dílem, jak se to zrovna hodilo scenáristovi. No a to, že se tam dějí nesmyslné věci, které by v reálném světě nemohli ani vzniknout.... o tom radši ani nemluvím. Obecně mě seriál strašně namíchnul a nemám nejmenší chuť se ho pokusit dokoukat, i když jsem slyšel že 4. série je lepší. Možná je seriál určen pro jiné publikum než jsem já. ()

Rose333

Jak jsem se na tento seriál začala dívat, tak jsem byla velmi nadšená. 1. série byla jakože ,,wow!". Všechny postavy jsem zbožňovala a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. 2. série se mi líbila, jen se tam toho začalo dít trošku víc, ale pořád to bylo super. 3. sérii jsem dokoukala tak do půlky. Dělo se tam toho strašně moc a přišlo mi, že tam pořád omývali jedno a to samé. Už jen třeba to slovo ,,Gargoyle" padlo v jednom díle tak 100x, a to nemluvím o slově ,,Serpents", které tam bylo řečeno v každé druhé větě. 5,5/10 ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry