Riverdale

• USA Riverdale (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (více)

Série(7) / Epizody(137)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

vnimatkrasu

Svět potřebuje svůj Riverdale. Jeho zápletky na úrovni rodokapsovýho románu. Jeho herce jak vystřižený z Instagramu. Jeho soundtrack, co vám pravidelně doporučí novou indie kapelu. Jeho návykový tempo. Svět prostě potřebuje svůj Riverdale. Vy možná ne. Pokud je vám přes dvacet, a v noci už se vám nezdá o tom, jak brousíte svou mladou učitelku příroďáku. ()

fabecc1222

Tak za prvé, veškeré zmínky, nebo připodobňování k Twin Peaks jsou dost mimo. Opravdu to Twin Peaks ani trochu nepřipomíná! Riverdale je v první sérií klasické teen drama, postavy jsou sice někdy šíleně přepálené (Cheryl), a jsou tu klasické klišé amerického školního prostředí, ale hlavní linka docela jede... No, od druhé série to jde postupně do háje, postavy mění své charaktery o 360° několikrát během série, a postupně se z nich stávají neomylní Supermani. Vrcholem je pak třetí série, která je už kompletně vytržená z reality, a dělá z Riverdale nějaký Gotham či co, kde vládle samozvaný král Hiram Lodge... Po třetí sérii tak s největší pravděpodobnosti se seriálem definitivně končím. ()

strelenaL

První a druhá série byla bomba takže 10/10 třetí série zbytečné natahování... hudební díly mi nevadily. Písnička "Seventeen" si mě naprosto ziskala a chytla za ♡. Třetí sérii to ale nezachránil od 6/10. Nyní koukám na čtvrtou sérii a je to zase rozjíždějící se pecka, už pilot in memoriam chytne za ♡. Čtvrtá série 9/10 jen mohl být víc využitý potenciál u nahrávek snuff filmu. Pátá série se blíží do finále dle posledních sneek peaku to vypadá na velký převrat, co bych zde chtěla ale vytknout nedostatečný prostor pro Polly ta Cooperovic holka to táhla několik sezón nebo se vždy vracela ale tak odkrojený kousek a závěr si nezasloužila. Pátá série drží nějaký standard mezi skvělými díly jsou pak slabší části. Vztahová linka se nám nějak zamotala až je z toho šílený chaos. Pátá řada nebyla vůbec špatná, sedmiletý skok v čase seriálu prospěl tak i změny u Archieho, Ronnie, Betty a Juga hodnotím tedy 7/10. Dle mého šestá řada měla slibný potenciál kráječ, víc zamotat dějovou linku super schopnostmi wtf, nejvíc mne dostala hloubka Jugheada a betty, slušný byl i muzikálový díl především konce odhalení betty a Alice. :'( Cheryl mi přišla více sympatická než předchozí 5 řadě. Hodnotím tedy šestou řadu o jeden bod více 8/10 a čekám co finale serie Riverdale přinese zatím to vypadá velmi rozporuplně. Jako dopadnou vztahy ? Jaké bude Riverdale po zániku vypadat ?  Uvidíme co nám back in time přinese. ;-) ()

Lenulinka

Příšernost pro puberťáky. Otravná hudba o třech tónech, nesympatičtí herci (proč jsou všichni zrzaví?), stupidní dialogy o ničem a příběh naprosto nezáživný. Nevím, co jsem čekala, ale z tohoto mohl být třídílný seriál a nic by se nestalo. Třináct dílů je na pubertální řečičky o vztazích trošku moc. Nic pro mě. ()

LuciusWlk

Riverdale se zdál, že byť jde o teen záležitost, tak to mělo své kouzlo. Resp. ono to nějak fungovalo. Dokonce mě to zaskočilo. Ale třetí řada už mě začínala nudit. Nějak už těch absurdit bylo čím dále více a prvotní můj zájem rychle upadal. Apokud už se musím nutit, nemá to cenu. Ale seznámení to nebylo špatné. ()

Kienast

Městečko je ponuré, atmosféra jakbysmet, herci sympatičtí a všechny holky jsou nádherný (i matky), má to tupé dialogy, ale má to spád a neskutečně mě to bavilo. Asi mi už stačí málo ... 1.série 8/10 ()

Jane18CZ

Druhou sérii už nemám ani sílu dokoukat. Pubertální seriály mi většinou nevadí, ale tenhle mi začal lézt na nervy. ()

Retik

Zatím asi nejvydařenější počin stanice CW (Supergirl, The Flash). Seriál je inspirovaný komiksy o Archiem, teenagerovi žijícím v americkém maloměstě Riverdale a žijícím život "bezstarostného" středoškoláka. Ačkoliv je díky těmto aspektům Riverdale prostoupený velkou řadou klišé, nebojí se to přiznat a dokonce z toho dělá svoji přednost. Hlavní čtveřice hrdinů je velmi sympatická a všichni podávají kvalitní herecký výkon, což se projeví hlavně ve chvílích, kdy se příběh posouvá rychle z jedné postavy na druhou, ale seriál tím neztrácí své dobře rozjeté tempo. Nejen díky tomu uteklo těch 13 epizod jako voda. Kromě hlavní detektivní linky, která se představí hned v prvopočátku děje, se objeví řada vedlejších a hlavní dějová linka tak ustoupí do pozadí a svůj comeback si nechá až na 12. epizodu, kde vše vyvrcholí v poněkud moc rychlém sledu. To je asi můj jediný větší problém s celým seriálem, který mile překvapil svou nadprůměrností. 7/10 videorecenze zde ()

XdanteX

Homeopatická seriálová zábava. V každém díle je 1ml kvality na litr krynžovního garbáže, který se zoufale snaží být něčím víc než skutečně je. Všechno je tak krásné, líbivé, vyumělkované .....a béčkově plitké, kýčovité v tom nejhorším popculture smyslu. Kdyby v každém díle umřela aspoň jedna z těch přehrávaných postav bylo by to mega pokoukání... Takhle tenhle neonový wannabe twinpeaks paskvil nemá skutečně co nabídnout. Strašně by mě zajímalo jaký byl celý Riverdale ve starých původních komiksech.. ()

Mitin

Cringe trash parodie, na kterou vás ale prostě něco baví. Nicméně nebudu dávat dobré hodnocení jen proto, že mě baví koukat na cringe věci. Jsou části filmu, které jsou klidně na 5*, avšak když beru film jako celek, je to dost podprůměr. V době, kdy je seriálu jako máku, Riverdale jen k smíchu a parodie na podobné seriály. Nepřeháním, když řeknu, že se za jeden díl stihnu totálně vycringovat a některé postavy zaslouží kopačku na palici. ()

BlackHood

Wow soundrack! první série Imagine Dragons - Believer, druhá série opět Imagine Dragons (i když Thunder :/, ale lepší než nic) a třetí série?!!! Za první dva díly už 5 seconds of summer a k tomu TWENTY ONE PILOTS! (to jsem vyjmenoval jen to, co znám, takže skoro nic :D) ()

andio

Když Twin Peaks potká High School Musical.. Oproti Twin Peaks jsou ale postavy černobílé a jejich motivace buďto naprosto průhledné a lehce předvidatelné, nebo neexistující, mezi postavami také není žádná chemie a dialogy působí lacině a jsou jen těžko uvěřitelné. Navíc je většina postav absolutně neoriginální klišé (např. nejlepší gay kámoš dívky zamilované do namakaného zpěváka, která se snaží stát se roztleskávačkou ve školním týmu, kde všemu velí namyšlená fiflena..) až je mi z toho špatně. Je možné, že se to v dalších epizodách zlepší, ale na to nemám trpělivost. 4/10 ()

Terinka53

1. série - 4 hvězdy, 2. série - 3 hvězdy, 3. série - WTF snad nemám ani sílu to dokoukat. Tak idiotský scénář jsem u seriálu dlouho neviděla, obzvlášť, když jsem si 1. řadu DOST oblíbila...katastrofa ()

DavidHolub

První série byla asi nejlepší, co se týče zápletky, ale pro mě asi nebyla nejzábavnější. Velmi kvalitně natočeno a finále bylo dost povedené. 1. Série - 80%. I druhá série byla velmi kvalitně natočeno. Ovšem už se nám tam objevily i slabší díly. Finále druhé série ovšem bylo perfektní. 2. Série - 75% Třetí série už byla výrazně slabší, scénář byl hloupý, některé postavy se chovali i docela hloupě. Sérii rozhodně neprospělo 22 dílů, myslím, že kdyby bylo méně dílů bylo by to lepší a nemuselo to být tak natahováne. 3. Série - 65% Čtvrtá série byla mnohem lepší než ta třetí a pro mě byla dokonce i nejzábavnějšíl. Jediným zklamáním byl muzikálový díl, který byl zatím z těch třech muzikálových dílů suverénně nejhorší. Do hodnocení čtvrté série přidávám i první tři epizody z páté série, které patří do čtvrté série, ovšem kvůli covidu byly zařazeny do páté série. 4. Série - 85% Tak pátá série byla rozhodně nejslabší, nevím jestli došlo po parádní 4. Řadě k výměně štábu nebo tvůrcům totálně hráblo? Myslím si, ze seriálu moc neprospělo posunout děj o 7 let později. Posledních 20 sekund však tuto sérii možná zachránilo. 5. Série - 50% Rivervale byl speciál šesté řady, který já ale k šesté řadě počítat nebudu, i kvůli tomu, že se jedná o něco úplně jiného. Pro mě to celé byla pouze zbytečnost, která posílá úroveň seriálu níž a níž. Jediné, co stálo za to byla poslední scéna v posledním díle Rivervale. Možná to změnilo konec páté řady. Jinak u některých dílů naprostý problém to vůbec dokoukat, většina proklikaná a já jsem, jak už jsem zmiňoval velmi zklamaný. Rivervale - 30%  Scenáristická zoufalost. Šestá řada nezačala úplně špatně, sice to nebylo úplně tak moc kvalitní, jak jsem doufal, ale alespoň průměr. Další díly už přinesly zhoršení. Absolutně nechápu to, proč tvůrce napadlo s normálních lidí začít dělat superhrdiny... Prostě celkově se tam dějí absolutně nelogické věci a navíc větina dílů je hrozně nudná. Je smutné, že když se první 4 série řadily k tomu nejlepšímu, co Netflix mohl nabídnout, tak tato 6. série nedosahuje žádné kvality. Je to prostě nudná, nesmyslná slátanina. Doufám, že se přes cestování času dostaneme před výbuch a žádné superschopnosti už zde nebudou. První osm dílů 6. série - 15% Kvalita šesté série se ke konci začala zlepšovat. 19. a 20. byly velmi kvalitní epizody. 21. Díl už byl trochu slabší, díl byl sice docela zábavný, ale už tam bylo prostě hrozně moc nesmyslů. No a finální díl? Ten byl opět velmi nesmyslný, ale alespoň trochu bavili, ovšem poslední 4 minuty byly strašné a vůbec se mi nelíbí to, v jaké době se sedmá série bude odehrávat. 6. Série - 30% ()

LeitoSE

Čistý americký, ničím nevyčnievajúci pubertálny výplach. Máme tu delenie študentov do vyhranených charakterových škatuliek, príšerne napísané dialógy, ktorých asi hlavným účelom je, aby sa vám znepáčila každá jedna postava a ako ináč hercov akoby vystrihnutých z módnych časopisov, ktorí aj keby zvládali podať repliku nejakej významovej hodnoty, tak tu sa o to rozhodne snažiť nemusia. Neviem či casting nebol do istej miery aj nejaký zámerný výsmech, keďže rodičia vyzerajú niekedy mladšie ako ich deti. Drop 3/13 - 30% ()

Raziel_cz

Začne to jako temná vize Beverly Hills 90210 a skončí jako velmi obstojný konkurent Broadchurche. Sice dá občas člověku zabrat, aby si vzpomněl, co se všechno stalo v minulém díle – protože se toho vždycky děje fakt hodně fakt hodně postavám –, ale celkově velmi solidní, především konverzační thriller s detektivní zápletkou, překvapivě kvalitním obsazením, vysokými produkčními hodnotami a dramatickým vývojem. Dokonce i finále zvládá být překvapivé. Snad jen poslední díl klidně mohl být natažený na dva a nechat diváka trochu vydechnout. Našlápnuto má Riverdale skvěle a vykopnuto k další sérii taktéž. A podle tvůrců bychom se postupně mohli dočkat i paranormálna a adaptace hororového sešitu Afterlife with Archie. Nemůžu se dočkat. ()

RakeW

Archie Comics neznám, ale tuším, že je tak trochu o něčem jiném. Nicméně přepáleně komiksové a navýsost stylové ladění čpí z riverdaleského mikrokosmu na sto honů. Kdyby se U Popa za milkshaky platilo jednobarevnými zelenými papírky s velkým dolarovým znakem, nijak by mě to nepřekvapilo. V mnoha scénách pak tvůrci dokázali vykouzlit z banálních zápletek plných přehnaného melodramatu naprosto spektakulární podívanou plnou možná laciných, ale zatraceně efektních kombinací zpomalovaček a navýsost padnoucí muziky. Některé třebaže jen pársekundové momenty, jako Archie rozbíjející zkrvavenou pěstí ledovou krustu, Cheryl stojící v průsvitné šatonočníkošilce před hořícím krbem se svícnem v ruce anebo Jughead oblékající si motorkářskou bundu s logem Southside Serpents (všechno z finální epizody), jsou k nezplacení. Jo, takhle vypadá zábavná teenage romance pro třetí tisíciletí, kterou si užije i divák již dávno odrostlý od seriálové cílovky. // Od druhé série s takřka dvojnásobným počtem dílů se dalo od začátků čekat, že půjde kvalita (úzce spojená s neokoukaností první řady) dolů. Ale i když to bylo občas k nesnesení debilní, hlavně v druhé části sezóny, tak to zároveň byla pořád solidní (gulity pleasure!) zábava. Poslední díl si pro sebe ukradla Cheryl a její iniciační rituál, jak jinak... // Ke třetí sérii jen krátce: Riverdale, jediné maloměsto na americkém středozápadu, ve kterém pubescentky vyslýchají vlastní matky za pomocí maplesyrupboardingu. ()

Ben Nevis

Teenageři řešící vraždu může být výborná zápletka na deset dílů . Akorát po druhé sérií netuším, jak z toho splácali sezón šest. Seriál je vyloženě šitý na puberťáky s romantickými představami o gangu ("My jsme mocný gang s rituály a tetováním, možná motorkáři, možná dealeři, ale spíš jenom flákači a pozéři"), mafiánech (Boss s ochrankou místní střední školy), sociálce apod. Místní slušňáci jsou víc nebezpeční než plyšové podsvětí. Navíc s penězi si taky hlavu nelámou, nikoho nezajímá, z čeho žije bezdomovec Jughead nebo pozůstalí po živiteli rodiny. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry