Riverdale

• USA Riverdale (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (více)

Série(7) / Epizody(137)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

Johannka

To je tak úžasně...hloupé, přitom chytré a nečekané, a hlavě neuvěřitelně chytlavé. Fascinuje mě jak se děj přelévá z problému do problému, jak se postavy otřepou a řeší zase něco nového, většinou bez ohledu na předešlé trauma. Také jak se pokaždé propojí osudy jiných postav než v předchozí pasáži. Super! ()

Kytarka

Tenhle seriál jsem si původně pustila jen kvůli mému oblíbenému "eye-candy" (Cole Sprouse). Netrvalo ale dlouho a byla jsem lapena. Vybraní herci mají výborně napsané postavy, přesně jako z příručky o tom, jak vyprávět seriál. Děj utíká jako splašený, jedna bláznivá zápletka střídá druhou a vy se přistihnete, že máte oči navrch hlavy a té bandě mladých šašků vyloženě fandíte. Je to temné, je to napínavé, ideální typ seriálu na Netflixovský binge-watch. Inu, měla bych se sebou něco dělat. Ale nejdřív to dokoukám až do konce :) ()

Marsijeta

Jeden z nejoblíbenéjších teenagerských seriálů poslední doby jsem si přece nemohla nechat ujít!! I když tímto stylem seriálů obvykle opovrhuju, musím říct, že z tohodle se díky detektivní zápletce stala celkem koukatelná podívaná! Ještě tomu přidalo, že má zatím jen dvě série s relativně krátkými díly, které jsou téměř všechny samostatně ukončené, protože nemám ráda zbytečné protahování a vyhovuje mi rychle plynoucí děj. Tohle je navíc jeden ze seriálů a filmů obecně, kde jsou si příbuzní navzájem hodně podobní a tak to vypadá mnohem uvěřitelněji. Výtečná hudba, výtečná režie, výtečná kamera. Netflix se zase vytáhl, i když je pravda, že ten mě málokdy zklame! Jediné co by se dalo vytknout je dětská naivita příběhu a přehnaná dokonalost všech postav. Proto také seriál považuji spíš za oddechovku, než abych si pochvalovala opravdové napětí detektivní zapletky. Ale i když se mi hodně líbil, přece si nemůžu pomoct a musím ztrhnout jednu hvězdu. ()

enter.

Pro náctiletý pecka, pro starý vocasy odpad, pro zlatý střední věk průměr. PS: skoro všechny bych je tam za chování zliskal. ()

Mancunian

Takový klasický teen seriál. Postavy se tam často chovají nelogicky a příběh taky nedává často smysl. Nejvíc mě vytáčí, když něco začnou a pak se k tomu už nevrátí, nebo jak se nějaká postava chová každý díl jinak a úplně protichůdně, tudíž se všichni dokáží brzo zprotivit. Hodně tomu také škodí více dílů, kdy některé jsou navíc a zápletky vycucané z prstu. Kdyby zůstali u max 13 dílů, tak by to bylo podle mě lepší, protože ve druhé polovině to rapidně ztrácí dech. Na vyplnění večera to ale stačí a je to vtipný (i když se to tváří jako temné, mysteriózní apod., tak se u toho spíš budete smát, jakej je to bizár). ()

aktakanamor

Tento seriál je zajímavý, především propojením kriminální, romantické a částečně historické zápletky. Často tu dochází k vtipným situacím, když se svět rodičů střetne s osudy středoškoláků. A netuším, kdy se to má odehrávat, protože tam jsou notebooky, mobily Apple a proti tomu auta z 80. let. ()

PanJelen

Nejlepší je pustit si jen první sérii a jak se říká, v nejlepším se má přestat.. Maloměstské teen drama se zajímavými postavami, kde každá rodina má svá děsivá tajemství, dobře funguje a zachovává si temnou atmosféru, s dobře podkreslenou hudbou. V další sérii přichází nenažranost, s úkolem vydojit úspěch a počet dílů strmě narůstá, ale přesto se druhá série v pohodě dá zvládnout. Pak už přichází záhadný žánrový guláš, kde narůstá počet zkratek v příběhu. Typicky máme tu vážný problém, ale těch dvacet feťáků si silák Archie dá za jednu minutu, protože posiloval a je rambo a k tomu mu holky hezky zazpívají. To se dostávám, k narůstajícím speciálním muzikálovým dílům, který jsou bolest a evidentně vyplňují mezeru, v děravém příběhu. Na začátku čtvrté série kde se loučíme s hercem Lukem Perrym, je celý díl dost smutný, ale jde zároveň o krásné rozloučení, které by si mohl přát každý herec. Pak ale nastává opět obvyklý chaos a dojení co nejvíce dílů. Nadějný restart v podobě sedmiletého skoku vpřed, nakonec nic nepřinese, kromě snahy o další udržení sledovanosti, na úkor kvality. Dál už jsem to nedal, prostě to nešlo a na Sabrinu děsivou, už zvědavý nejsem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. Seriál měl kvalitativně sestupnou tendenci. Pátá až sedmá sezóna byly úplnou katastrofou. Je škoda, že tvůrci dopustili, že se z výborného seriálu s poteniálem stala nekoukatelná záležitost bez logiky příběhu. ()

Broen

Tak z tohohle mám trošku rozporuplné pocity. Celou sérii jsem víceméně hodnotila jako teenagerský průměr. Hrubá dějová linka šla. Prvky stylu něco mezi High School Musical a Twilight mi fakt vadily, na to už jsem fakt stará. Těm předčasně zestárlým slečnám, za jejichž líčení by se nestyděla ani přestárlá 30ka, bych doporučila použít hodně moc odličovadla. Matky z Riverdale asi taky nemají na práci nic jinýho než chodit na střední a řešit s děckama, co se zrovna namane. No, fakt vtipný Ovšem, konec byl tedy skvelý. ()

fikee

Soap noir opera. Život a problémy středoškoláků šustí papírem a voní po cukrkandlu, zatímco v temných koutech městečka Riverdale číhá zlo. Na Riverdale je skvělé, že všichni kdo na něm pracují, přesně vědí, co dělat. Nevadí, když vršíte jedno klišé za druhým, pokud s nimi umíte pracovat, nevadí když citujete a referujete až k hranici vykrádání, když víte proč to fungovalo v původních dílech. Navrch přihoďte pár meta vtipů a kameru, která exceluje ale nikdy se nesnaží krást show pro sebe a nikdy z diváka nedělejte blbce. Dostanete Riverdale. ()

PoprockCZ

Dost cheesy, nechutné a brutální. Celé je to umělé, velmi špatné výkony herců a spoustu nelogičností. První série se aspoň drží jednoho tématu, ta druhá už je jen o brutálním zabíjení lidí, kdekoli a kdykoli. ()

Larikazka

Když budete seriál vnímat jako parodii na cokoliv amerického, tak potom si to 3 hvězdy zaslouží. Každopádně pro mě je to rozhodně guilty pleasure... ()

Olafa

Hloupoučký seriál s ještě hloupějšími dialogy, ale všechno a všichni jsou krásní, tak to vlastně tolik nevadí. Zábavná podívaná, ale fakt se to nedá brát vážně. Cheryl je ta nejvíc extra postava, která se kdy na obrazovkách objevila. ()

PeDe

Prva seria - super, ikonicka zapletka, zaujimavy vyvoj deja. Druha seria - uplny opak, slabota, az komicky hlupe Tretia seria - slaby rozjazd ale epicke finale Asi tak nejak by som to zhrnula, este dodam, ze 16 rocni ludia si normalne bez rodica nemozu ani ... nic, tu maju az nadprirodzene moznosti robit tazky biznis, tocit peniaze, kupovat restauracie, viest vysetrovanie vrazdy a td. A ked Luke Perry zomrel, nijako to neovplyvnilo jeho postavu, len akoze odisiel z mesta.. to mohli poriesit koli fanusikom.. ()

numan

Neuvěřitelná teenagerská zmatlanina pro fanoušky Glee a Muzikálů ze střední. Rádobydetektivka, jejíž děj postrádá jakoukoliv logiku, celý cast je křečovitý a mizerný jako z obzvlášť nepovedeného konkursu pro nějakou mládežnickou televizi, všichni se chovají naprosto pošukaně a předvádějí tak příšerné charakterové piruety, kterým prostě nemůže uvěřit nikdo s IQ nad 36,5. Kapitolou samou pro sebe jsou "muzikálové" díly, které jsou trapné téměř ve všech seriálech, ale v tomhle obzvlášť. Na Riverdale jsem se podíval proto, že ho někde vychválil eurobolševický soudruh Pehe jako kvalitní zábavu pro mladé - a cokoliv ten pán řekne, pravý opak jest pravdou, takže jsem čekal, že to bude sračka. A to teda je. A jaká! :-P ()

dragonfire

Riverdale má své lepší dny dávno za sebou. Poslední dobou mi přijde, že ve vedení nevědí, co znamená "odejít v nejlepším". Přesto tu máme sérii čtvrtou, která už jen omílá témata z předchozích sérii. Snad ani nemusím komentovat to, že třetí série nedávala vůbec smysl a chování postav je od té doby naprosto nelogické. Ve čtvrté sérii to akorát vygradovalo do té fáze, že naprosto seriózně uvažuji, že už se k tomu po měsíční pauze nevrátím. První série byla strašně slibná, ale ke konci té druhé se schylovalo ke klišovitému námětu pro třetí sérii, která už prostě být neměla. Edit: 4. série - Pardón, ale proč? Bylo nutný tohle ještě tvořit? A to jsem si myslel, že svou hloupostí třetí sérii už nic nepřekoná. Omlouvám se sám sobě, že jsem byl natolik naivní, protože scénář čtvrté série vypadá, jako by si nějaký laik řekl - "A tak proč ne, třeba tam uděláme tohle, haha." Už je nadmíru jasné, že se Riverdale už nedá ani brát vážně. Lidi se tam vraždí, jsou neschopní najít jakýkoli kompromis, středoškolačka vede rumovou válku se svým otcem, kdesi cosi. Drama, zbytečně prodlužované drama. Bohužel, už mě ta kravina tak namotala, že tu sérii dokoukat potřebuji. Už jen kvůli tomu, abych se ujistil, že jsou moje teorie správné, a že se to celý zdá nějakýmu pacientovi v psychárně. A pokud ne, tak z tohohle seriálu skončím ve cvokhausu nejspíš já. ()

DEJWIX114

Původně jsem myslel že to je seriál "pro holky" s přehnanou romantikou a že z toho člověk po čase může dostat cukrovku. Ale po shlédnutí pár dílů této "krimi detektivky" jsem byl mile překvapen. ()

stefi13

Zhlédla jsem první tři série a dál pokračovat nehodlám. 1. série byla fajn, mělo to celkem hlavu a patu, bylo to svižný, líbila se mi postava Jugheada jako vypravěče a mělo to tu správnou mystery atmosféru. 2. série byla už horší, příběhy se začaly trochu víc zamotávat a přestávalo to dávat smysl. A 3. sérii jsem už dokoukala jen ze setrvačnosti, byla to ztráta času. Děj zbytečně překombinovaný, oblíbené postavy se staly neoblíbenými. Možná, kdyby mi bylo 15, tak by mě to bavilo víc. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry