Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

Páčilo sa mi to viacej než prvý diel. Má to celkom povedení dej(EuroTrip potešil), v pohodke teenage hlášky, peknú a prehľadnú akciu, výbornú hudbu, sympatických hercov a samozrejme nečakaný zvrat, ktorý vypointuje dej úplne iným smerom než človek čakal takže Marvel stále dokáže diváka prekvapiť a samozrejme vynikajúce potitulové scény tiež prekvapivé. Určite som zvedavý a film navnadil diváka na ďalší progres v deji. Pre mňa 80%.(9.7.2019)

Zakončení třetí fáze marvelovského universa, které přímo navazuje na Endgame a tím pádem obsahuje tunu spoilerů, takže pokud jste ještě neviděli Endgame a chtěli byste, tak zde velmi obezřetně. Pokračuje naladění Spidermana na výrazně mladší publikum a jasná je i sázka na vtip, který je někdy až moc usilovný, ale celkově tahle sázka vychází. Ve Far from Home se podíváme do evropských lokací, které alespoǹ trošku ozvláštní děj. Potěší kulisy Prahy (LIberce) a další menší pomrknutí pro Čechy. Díky tomu jsou ty více než dvě hodiny příjemně strávenou blokbusterovou zábavu i přes zbytečně velký prostor pro nezajímavé vedlejší postavy z řad Parkerových spolužáků a učitelů. Výrazným plusem je pak celkové účinkování Jakea Gyllenhaala, který je prostě výborný, a pak také potitulková scéna. Opět velmi povedené řemeslo.(11.7.2019)

Nic extra, co by někoho někam posunulo. SM sehrál roli v akci, která akorát zničila čtvrt Evropy, odhalila cliché typu ,,nevím jestli na to mám” a krizi identity. Stokrát viděné a stokrát líp. Humor na mě nefungoval ani trochu, herecky to zklamalo hlavně u Gyllenhalla, kde za to ani on sám nemohl jak spíš kravsky napsaná postava nezajímavého Mysteria. Je škoda, že vše kolem SM stojí a padá na Starkovi, tudíž tím padá i Mysterio samotnej, kde se opět využívá Starkova jména pro pochopení jeho ,,schopností”. Prázdných scén s vedlejšími postavami je až zbytečně moc, bavil jen Fury a Hillová. Efekty na normální Marvel úrovni. Celý to táhnul Holland a vidina dalších SM filmů, což z filmu dělá lehký nadprůměr. Bohužel ale došlo na lámání chleba (peněz) a tohle je poslední SM působení v MCU a to z filmu dělá úplnou zbytečnost. 2*-3* a.k.a 35%(23.9.2019)

Těch chvil, kdy jsem se u nového Petera Parkera královsky bavil, bylo fakt úplně minimum. Je zábavnější bez obleku, jenže mně už je dvojnásobný věk, než cílové skupině teenagerské komedie, ne každý vtip už je mi vtipem. Bavím se hodně, ale nestačí mi to na dvě hoďky po deváté večer. Má propracované akční scény, jsou ale zbytečně dlouhé a jsou tam velké potvory a dělají uáá a bum bum, neporovnatelné například s Jokerem, ani kapka snahy tímhle směrem k inteligentnímu záporákovi, a nejde ani tak o pointu, ale o tu cestu k němu či s ním. A nechápu proč Samuel L. Jackson tak přehrává a nezachrání to ani skvělý Tom Holland, ani Mysteriův mysteriózní svět, ani dvě potitulkové scény, ani vystylizovaná evropská města (Praha fajn, ale je to totálně umělá destinace bez jakéhokoliv smyslu pro děj, ostatně stejně jako Benátky nebo Londýn, protože stejně tak se mohlo odehrávat na Islandu, v Singapuru nebo Denveru, kdyby tam dávali dobré investiční pobídky). Škoda. Je to hodně o naplnění očekávání. Věděl jsem do čeho jdu, ale nic navíc tam nebylo, spíše hodně zbytečného. Moc bych si přál civilnější rozměr, Parkera, který řeší práci, time management, vztahy s přáteli. Konspirace a motivy Shieldu a celoplanetární mise mě už neba. Jenže ten nově nastolený směr, které je už od Captain Marvel a Endgame se Skrully zřejmý, mi moc naděje nedává. Je mi jasný, jak to myslí, ale v tom byl i ten Venom při té střídmosti snesitelnější, že nemusel brát ohled na MCU dnes, ale jen na sebe. Neberte mě zle, mám tu značku fakt rád, budu ale čekat na dospělejší verzi, která nebude roztahovat CGI na každém kroku v akčních scénách s blátivými potvorami a tisíci drony a tlačit teenage humor do každé druhé scény. O pošahaných učitelích nemluvě... Mít čtrnáct, to je pro mě otázka...bavilo by mě to? To už jsem měl za sebou Ramba a Terminátora 2 a věděl jsem, čím se liší od ptákovin...taky bych v tom už tehdy viděl infantilnosti. Snad se chytne jiná comicsová postava v dohledné době a dodá i nějakou epičnost. Je z čeho vybírat naštěstí.(4.7.2019)

Ruské Slavnosti Světla v Praze aneb proč každej komparzista vypadal kurva jako Marfuša... Jinak se u mne začíná projevovat poměrně silná alergie na celej super hrdinskej biznýz... Vytrácí se ta lehkost a zábavnost... Zbývá pěkná lokace akce boj boj akce přesun... Vše je cítíit takovou nucenou snahou pobavit...(8.7.2019)

Marvel potkal americkej highschool roadtrip - a zrovna tahle rovina mě teda fakt moc nepřesvědčila, některý ty fóry (vlastně zhruba první třetina filmu) byly jak z nějaký podprůměrný rodinný komedie. Odlehčenej styl se mi na marvelovkách sice líbí víc než ten převážnělej, nesmí se to ale úplně přehánět... Oproti tomu zápletka a celá postava Mysteria/Gyllenhaala je vysloveně skvělá, takže ten film má pro mě tak trochu dvě tváře - jednu infantilně polotrapnou, druhou promyšlenou a zajímavou. (POZOR, TROLEJ) Docela se mi ulevilo po zjištění, že po prvních scénách s Mysteriem, kdy se všechno zdálo růžově dokonalý, přišel zajímavej a skvěle udělanej první dějovej obrat v tý hospodě - a těchhle obratů bylo ve filmu nakonec víc a bavily mě vlastně všechny, to všechna čest (včetně potitulkovejch scén - jak ohledně Kree dvojice nasazený Furym, tak video odhalující Spidyho identitu) - a vzhledem k Mysteriově identitě iluzionisty a pár náznakům (např. Mysteriovo "They'll see exactly what I want them to" nebo právě ta druhá potitulková scéna) je celkem důvodný pochybovat, jestli nakonec Mysterio opravdu umřel. Kéž to znamená, že Phase 3 není pro MCU konečná - i když je za mě první Spidy (Homecoming) celkově lepší a vyváženější než Far From Home, nerad bych se s timhle světem loučil. I když, končit se má v nejlepšim, co...(19.7.2019)

Peter Tingle! .... Po poměrně depresivně laděném, především pak šokujícím a žánrově (r)evolučním monumentu jménem Endgame je tento závěrečný dezert fakticky lahodnou tečkou po té neuvěřitelné kinematografické dekádě a zároveň třetí fázi, jenž nám Studio Zázrak doposud nabídlo. A co říct? Prvně se budeme paradoxně zaobírat negativy: v první řadě se musí podotknout, že přední antagonista ztělesněný Jakem Gyllenhallem je naprostý herecký prkno - třebaže charismatem alespoň trošičku oplývá. Že by na úkor odfláklé práce scenáristů? Kdopak ví? Já rozhodně ne. Téměř každý jedinec, který četl alespoň jeden sešit se Spideym anebo obecně zná jeho 'mytologii', nepřekvapí (přesto konceptuálně interesantní) charakter Mysteria, jehož neadekvátní motivace není nejenom celkově nesmyslná, nýbrž v některých jednotlivých bodech absolutně směšná. Lze zde vytknout jak nevyužitý potenciál (stále aktuálnější problematika blockbusterů co se týče vytěženého materiálu), tak bojeschopně nevýrazná a nijak extravagantně akrobatická akce (Raimiho trilogie stále vládne a s největší pravděpodobností nikdy překonána nebude, viz. sekvence s nadzemkou ve Spider-Man 2 - za zmínku taktéž stojí skvělý loňský herní velehit od studia Insomniac). Vize, jež na papíře může vyznít celkem experimentálně, se ve výsledku na plátně reprezentuje jako spíš přílišná sázka na jistotu - a divák si může na seznamu doslova odškrtávat jednotlivé dílečky současné filmové šablony, anebo bez jakýchkoliv sebemenších překážek předvídat následující průběh dění... Sice mám výhrady, ale nemůžu popřít ten fakt, že se mi nový přírůstek do řad mých velice oblíbených snímků mého milovaného lepkavého hrdiny (jen se přiznejte, kdo také permanentně za časů zlatých dětských let o každém víkendu před šestou ráno povinně vstával a po pravidelné relaci teleshoppingu s Horstem Fuchsem užíval animovaná seriálová dobrodružství Pavoučího muže?) fakticky líbil. Tudíž nyní se můžeme po hlavě vrhnout na obsahově významnější pozitiva: kdo si například stěžoval ohledně toho, že sympatický klučík s anglánskými geny v krvi jménem Tom Holland není tím ideálním vtělením Petera Parkera, ho tato zábavně lahodná komiksová jednohubka utvrdí v pravý opak. Tomík zde svoji stanovenou práci zvládá jednoduše na jedničku. Interakce a vzájemná chemie mezi jednotlivými postavami je oázou více než velice povedených humorných gagů nemajících jakýkoliv náznak chyby - v tomhle určitě je nutno tvůrcům zavdat věhlasné 'Bravo!'. Jakožto komedie převlečena do komiksového kabátku se Far From Home povedlo doslova na výbornou - a ony výkřiky o tom, že se zde servíruje pouze a jen plitký trapnohumor je prachprostá lež. Hlavní téma s výletem do Evropy zastřené v klasických základech literární předlohy je bez debat originálním tvůrčím tahem - především každému Českému diváku jsou bezprecedentně oku líbivé scenérie majestátního Práglu (potažmo Liberce) - a kupříkladu scéna, v níž se Petey vyzná své femme fatale MJ přímo na Karlově mostě pohladí po srdíčku nejednoho nacionalistického patriota. No a závěrečné potitulkové scény jsou absolutní strop nabízených iluzí a intrik tohoto počinu - přičemž ta první odpálí prdel jak emocionálně (míněn tím následný šok), tak úlisně nostalgicky až za hranice všech možností a reálií - tato geniální trefa se provedla tak, jak doposud nikdy a bez zábran se zapíše do análů těch nejskvostnějších potitulkovek, co kdy kdo spatřil.... Kolem a kolem je nový Spidey prostě skvělou třešničkou na tomto chuťovým pohárkům lahodícímu dortu, nebo spíše pomníku, který Marvel za svoji dosavadní existenci vytesal/ukuchtil, a jenž si zamilovaly ty nezměrné tuny fanoušků, které mohly před těmi deseti lety s radostí začínat spatřovat na plátně hrdiny, které si zamilovali již na papírových stránkách oněch ikonických komiksových čísel - mne samotného samozřejmě nevyjímaje. Verdikt: 81% ... PS: Viděno v kině SioCinema v Šiofóku - nu což - při dovolené u Balatonu se uzdy fantazie meze nekladou. Báječnou atmosféru jen tak tak rušili maďarské titulky!(29.7.2019)

Konecne Spider man bez Tobeyho Maguire -ho a hned kvalitna podivana. Samotny Spider Man je sam o sebe drsny komix, plny akcie, namakanych dialogov, lasky /on + ona, to je jasne/ - no a musim napisat ze mlady Anglican Tom Holland konecne na urovni, vyrazne lepsi nez Amik Maguire. Jon Watts za kamerou sa rezisersky predviedol, fakt kazda scena natocena na urovni, tempo je masakrozne dobre, nuda ani nehrozi, stale sa nieco deje a hlavne kopec akcie. Film nadvazuje na Avengers, lebo aj samotny Holland to vo filme povedal, takze chlapec mal tvrdy zivot - psycho deptanie tam bolo rozhodne , veru ze som drzal Hollandovi palce /Maguiremu nie, tam mi to bolo jedno/. Apropo, mozno sa mylilm a viem ze u hercov mam byt opatrny, a myslim si, Ze samotny Holland je i lepsi herec nez Maguire. Ako spravne pise tron, nechybaju odkazy na byvale Cesko -Slovensko, dnes uz vlastne Cesku Republiku : to s tym, ze Cesi su idioti lebo odmietli uzavriet mesto : 95 %(1.8.2019)

Dobrej Spiderman, slušnej zaporak, skvělá akce, nefunkční vztahove linky, lacině vtipné postavy (učiteůé). Ovšem nejlepší jsou 2 potitulkovky, fakt se vyplatí počkat! 70 procent.(5.7.2019)

Nejdříve klady. Podobně jako v Homecomingu jsou tu dobře prokreslené postavy teenegerů. Díky tomu nabízí Spider-Man poněkud jiné typy postav než jsou ve všech ostatních filmech MCU a díky čemuž je i trochu originální. Funguje tu humor (což teda platí u většiny MCU) a asi nejvíc se mi tu líbila romantická linka mezi Peterem a MJ. Ta tu klidně mohla dostat více prostoru a nemusela být neustále přerušována akcí, která je ve Far From Home většinou relativně nezajímavá a nenápaditá. Výlet po Evropě mi přišel zábavný jak asi i měl a spoustu Čechů nejspíš potěší, že nejvíce prostoru tu má práve Česká republika (je fajn, že zahraniční filmaři to u nás mají tak levné). Mezi další věc, která mi tu mimo akce vadí, je záporák. Ten tu sice předvede dvě úžasné scény s iluzemi, ale jinak bych ho přirovnal k Mandarinovi ve třetím Iron Manovi. Scénáristé u něj prostě oproti komiksům zkusili až moc velkou změnu a bohužel se, minimálně z mého pohledu, příliš nepovedla. Celkově se ale jedná o fajn marvelovku, které jsem málem dal 4*. Návštěva kina určitě není marná.(22.7.2019)

Únava materiálu po Endgame začína. MCU v rokoch 2008 až 2019 bola spanilá jazda, kde sa chytil flow, pri ktorom sa bez zakopnutia rástlo a dorazilo do cieľa v podobe najúspešnejšieho filmu v histórii. Méty zdolané, tabuľky rekordov prepísané, fanúšikovia spokojní, peniaze zarobené a aj relatívne slabšie články (Captain Marvel) sa na neuveriteľnej vlne úspechu zviezli. Ako na takýto kreatívny a komerčný vrchol plynule nadviazať? Donekonečna sa expandovať nedá a príde bod, kedy sa v snahe neustále posúvať vpred začne degenerovať a prekombinovávať. Disney logicky nechce svoju dojnú kravu pustiť a tak sa umelo vylepšuje niečo čo sa vylepšiť ani veľmi nedá. Nový Spider-Man to ešte ako-tak ustál a je celkom príjemným dozvukom či post skriptom za Endgame. Ale už sa pomaličky začína skĺzať k paródii seba samého (scéna s Furym v hoteli) a osobne sa neprekvapím ak eventuálne dorazíme do bodu kedy budú ďalšie MCU filmy pôsobiť rovnako vyžmýkano ako Transformers 5. Nie je to vina nikoho kto sa na filmoch podieľa, ale jednoducho všetko sa raz musí skončiť. Holland je dobrý a ako náhrada za Downeyho by mohol fungovať (ak sa Disney so Sony nedohodnú, MCU má trochu problém), Gyllenhaal sa snaží tiež, humor je podarený, ale všetko sa to už začína prejedať. Poslednú polhodinku som prezíval. Plusový bodík za Marcelu Laiferovú, lebo počuť "Vie páliť, vie sa smiať, vie páliť vie rásť, nie je to púpava, nie je to mráz" v Spider-Manovi, to je zážitok.(19.9.2019)

Jon si dal reparát a spravil. Excelentne. Pre mna najkrajší film od Marvelu po vizuálnej stránke. Dokonalé trikovo zvádnuté, farebné, efektné, bez rušivých momentov. Nie je to to hnusné, škaredé ako od DC a ani tak nezmyselne "prehnané" ako u Avengeroch, všetkých. No proste som im to spapal celé. Aj dej ako taký, so všetkými tými barličkami, so všetkými tými polodementnými dialógmi, lebo v konečnom dôsledku sa máme dostať Spidymu do hlavy, čo sa podarilo perfektne. Spiderman si ale týmto filmom vyslúžil "hodnosť" Avenger. To čo robil v tom Londýne bolo neskutočné. Tretia fáza uzavretá vo veľkom štýle, podme otvoriť tú štvrtú minimálne v takomto duchu. Treba vidieť, najlepšie v 4DX. Mocné 4 z 5 Edit: Po opadnutí emócií a hlbšom zamyslení sa dávam plných a silných 5 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(5.7.2019)

Za mě jednoznačně palec nahoru. Film se v určitých pasážích vcelku věrně drží komiksové předlohy a chvílemi máte opravdu o toho kluka strach. Tom Holland JE prostě Spider-Man, stejně jako Chris Hemsworth je Thor. Tohle prostě nemá chybu. Jake rozhodně větší sympaťák než v komiksu, což jen podtrhuje váš zážitek z filmu. Nemůžu se úplně rozepsat, protože bych mohl vyzradit nějaký spoiler, ale přesto, že nějaký mouchy ten film má (třeba Flash je vyloženě otravnej a úplně zbytečnej charakter) nebo potitulkovka (ta druhá, první je super), nebo Sony zase trochu bojuje s časovou kontinuitou (přijde mi, že to snad dělají schválně), tak film stojí za to. Díky moc, že jsem mohl letos poprvé odejít po Marvelovce z kina (skoro naprosto) spokojen a s úsměvem. Nemůžu se dočkat trojky.(7.7.2019)

Homecoming o fous lepší, ale jinak ok marvelovka. 70 %(21.7.2019)

Pro mě velmi příjemné překvapení, které může ocenit i člověk, který nemusí komiksové filmy. Spiderman nechce působit vážně, spíš naopak. Není zde nouze o vtipy, svižné akční scény, který tu není zas až tak moc a fajn hudbu. Moc se mi líbily scény z Prahy, včetně zprávy z ČT (to jsou ale věci, nad kterými se zasmějí jen Češi). Usměvná je i americká představa o karnevalovém průvodu v Praze (vypadalo to spíše jako oslavy v Číně), nebo celkově o Evropě, kde se film odehrává. Spiderman chce hlavně lidi (od dětí po rodiče) bavit a to splňuje na výbornou. Jediné co mi vadilo, jak moc velký boom se dělá kolem Železného muže.(11.8.2019)

Ta Evropa je tam fajn, Elementálové dokonalí (přesně takoví, jaké jsem si je vždy představoval) a jinak se jedná o pohodový, ale vlastně ve všech ohledech tuctový superhrdinský film. Naštěstí mám tenhle žánr moc rád, a tak i když to nepřináší nic nového, bavilo mě to. 80%(15.9.2019)

Ty dvě hodinky mi velmi rychle a příjemně utekly. Spiderman v podání Toma Hollanda nemůže nikdy nudit.(29.9.2019)

Perfektný zážitok s možno jednoduchými "teenagerskými" vtípkami,, ktoré ale skvele fungujú a slušne efektnou akciou ( i keď hlavne úvodné akcie ala súboje s elementami boli sklamaním) ktorej mega dominuje súboj v ilúzií. Bavil som sa a užil som si to ....... videné v kine (SK dabing).(7.7.2019)

Pro mě o něco výše než Homecoming. ¨Dvě scény mě úplně usadili do kolen, kde prostě musím vyzdvihnout jinak celkem spíše průměrnější marvelovku. První se zabijítm Brada a druhá iluze, do kterých se dostane spider-man poprvé.(13.7.2019)

Far from Home mě velmi bavil, i když nemůžu říct, že by to byl nějaký zázrak. na jednu stranu slušné a sympatické obsazení, část "školní výlet" je fajn, protože mě čím dál víc baví superhrdinové v civilnějších pozicích, řešící běžnější věci než záchranu světa. Vtípků je tu hodně, obzvlášť potěší ty, které je pečlivě budují (zejména ten jeden speciální a poměrně nenápadný, který začne někdy na začátku dotazem na cpt. Marvel a svůj hlavní půvab nabude až na úplném konci). jinak ano, souhlasím se zdejšími kritiky, že příběh není moc odvážný, drží se zaběhlých vzorů, Spidey a jeho schopnosti se tu moc netěží, leda tak na okrasu a potom v pár vzácných momentech). Výsledek je nevýrazný, bez větších a silnějších momentů, takže během sledování je to fajn ale následně se to v hlavě spojí do jednoho nevýrazného šedého oblaku, kde se bohužel ztratí i pan Džejk Ýlenhól, který jinak mohl být divokou kartou tohoto dílu (a třeba ta kladná stránka mu hrozně slušela). Je to prostě sázka na jistotu a velkou dávku situačního humoru, což funguje "tady a teď", ale s (byť malým) odstupem mám pocit, že to mohlo být podstatně lepší. PS: Je krásné, že Happy zmiňuje, jak Stark byl pořád ve stresu, zápřahu a stále zpochybňoval i svá vlastní rozhodnutí, ale aby do EDITH zakomponoval nějaké bezpečnostní prvky proti lidem, kteří se ji pravděpodobně časem pokusí zneužít, to ne... Tohle prostě bije do očí, ale u Marvelu se málokdy přemýšlí za první roh, takže takové věci nechávám být...(16.7.2019)

1 3 4 5 6 7 8 9 14 20 26