Vzkvétající město (TV seriál)

Boomtown

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2002 - 2003, 17 h 7 min (Minutáž: 24x40–45 min)

Denis Lenoir

Donnie Wahlberg, Neal McDonough, Mykelti Williamson, Gary Basaraba, Lana Parrilla, Jason Gedrick, Nina Garbiras, Megan Ward, Dorian Harewood, Vanessa L. Williams, Erich Anderson, Kelly Rowan, Erin Daniels, Rick Gomez, Annika Peterson, Chase Ellison, David Proval, Matt Craven, Bruce A. Young, Kelly Hu, Frank John Hughes, Kim Murphy, Sam Anderson, David Brisbin, Deborah May, Rebecca De Mornay, Jamie McShane, Damion Poitier, Tyler Christopher, Kevin Dunn, Gregg Henry, Alex Meneses, Miguel A. Núńez Jr., Joe Penny, Patricia Wettig, Neil Patrick Harris, Stacy Keach, Patrick Kilpatrick, Virginia Madsen, Joe Spano, Richard Tyson, Kathleen Wilhoite, Robert Wisdom, Tom Wright, David Burke, Fredric Lehne, Silas Weir Mitchell, Rick Ravanello, Jennifer Sky, Christian Camargo, Howard Hesseman, Bobby Hosea, Kenny Johnson, Casey Sander, Susan Ward, Rick Worthy, Brian Goodman, John Kapelos, Mark Moses, Michael Muhney, Chris Mulkey, Kristin Bauer van Straten, Michael Paul Chan, Christopher Gorham, Roma Maffia, Charlayne Woodard, Salvator Xuereb, Bob Clendenin, Raymond Cruz, April Grace, Derek Hamilton, Mark Ivanir, Jessica Lundy, Tzi Ma, Maurice Compte, Jason George, Katee Sackhoff, Stephen Macht, Daniel Zacapa, Dan Byrd, Ramón Franco, Anne Judson-Yager, Wendy Schaal, Shannon Sturges, Tracey Walter, Nathan West, Beau Billingslea, Brian Howe, Cody Kasch, Arlen Escarpeta, Tommy Hinkley, Gildart Jackson, Kim Rhodes, LeVar Burton, Trent Cameron, Ken Davitian, Wade Williams, Katie Fountain, Rebecca Lowman, Brent Taylor, Andy Umberger, John Ales, Alimi Ballard, Lola Glaudini, Beth Grant, Doug Hutchison, Michael Hagerty, Steven Nelson, Rino Romano, Michael Adler, Robert LaSardo, Anthony Montgomery, Joseph Rassulo, Jeffrey Johnson, Demetra Raven, Chris Gartin, Christopher Kriesa, Ray Laska, Richard Erdman, Dane Northcutt, Kate Flannery, Alexander Gould, Ali Hillis, Marcus Folmar, Alia Shawkat, Dwight Hicks, Joel David Moore, Cullen Douglas, Jay Huguley, Roma Chugani, Katie Stuart, Ty Hodges, Garikayi Mutambirwa, Christopher Grove, Perry King, Matthew Jones, Thomas Longo, Lombardo Boyar, Kareem J. Grimes, David Jean Thomas, Maria McCann, Juan Carlos Cantu, Raja Fenske, Linda Porter, John Mese, Larry Joshua, J.C. Brandy, Sharon Sachs, Ming Lo, Robert Trebor, Lisa Waltz, Michael Wiseman, Michael Dempsey, Annie O'Donnell, Henry G. Sanders, Nigel Gibbs, Justin Urich, Dan Desmond, Linda Gehringer, Fran Bennett, Ja'net DuBois, David Figlioli, Paige Hurd, Michael Dunn, Yelyna De Leon, David Dunard, Frank Novak, Loren Lester, Damien Leake, Julie Berlin

Veľmi milé prekvapenie, na ktoré som narazila len náhodne a preto, že som chcela vidieť troch fešákov z BoB opäť pohromade (Wahlberg, McDonough, Gomez). Originálny scénaristický nápad, sympatické postavy, skvele zahrané, všetko funguje tak ako má - čo má byť vtipné je vtipné, silnejšie momenty sú ozaj dojímavé a na začiatku každej časti ma to vždy chytilo a nehľadiac na to, či sa mi prípad zdal zaujímavý alebo nie, tak nejak som vždy mala chuť to dopozerať a to teda nebýva vždy pravidlom ani pri tých „lepších“ seriáloch... Ono totiž o tie samotné prípady vôbec nešlo, ale skôr o psychológiu, o to, ako všetko môže vyzerať inak, keď sa na vec človek pozrie z iného uhla, že každý má občas tú svoju pravdu, ako všetko so všetkým súvisí, ako veľmi si vzájomne do života zasahujeme a ako svet ani zďaleka nie je čiernobiely...Páčilo sa. Aj napriek nie zrovna vypiplanému vizuálu a prostrediu LA, ktoré nemusím – tieto veci ma zvyknú ovplyvniť viac, než by som chcela. Ak sa raz nájde nejaká dobrá duša, ktorá spraví titulky, s chuťou si to pozriem znova. V druhej sérii tento koncept ale stráca dych, resp. cítiť niečo ako snahu o "zdiváckejšenie", ktorá vôbec nevyšla. Napriek tomu, náhle zrušenie ani nie v polovici seriálu, nebolo namieste.(19.2.2014)

Od jiných kriminálek tuhle odlišuje především jiný způsob vyprávění příběhu a hlubší ponoření do charakterů postav. Nechybí i zajímavé nápady, hrátky s kamerou a scénaristické kličky. Proč tedy tenhle potenciální seriálový skvost skončil po pár epizodách druhé sezóny je mi záhadou.(7.9.2008)

Dobrý seriál do tvůrců "Nebezpečné rychlosti" či "Bratrstva neohoržených". Tenhle seriál se mi líbí už kvůli takové originálnosti, která je tam pěkně vidět. Hlavní postavy mají problémy jako normální člověk... ale hlavně ta originálnost v tom že tam jsou jisté postavy a ukazují nám co prožívají tehdy nebo u dané zápletky. prostě zaslouží si u mě plný počet(4.2.2008)