Space: 1999

• Itálie Spazio: 1999
Velká Británie / Itálie, (1975–1977), 39 h 36 min (Minutáž: 49–50 min)

Kamera:

Frank Watts

Martin Landau, Barbara Bain, Barry Morse, Margaret Inglis, Geoffrey Bayldon, Vicki Michelle, Suzanne Roquette, Nick Brimble, Brian Blessed, Paul Jones (více)

Série(2) / Epizody(48)

V roce 1999 je velkým problémem nukleární odpad, na Zemi pro něj už není místo a je proto skladován na Měsíci. Bohužel však dojde k nečekané havárii, při které exploze odpadu odmrští Měsíc hluboko do galaxie i s 311 člennou posádkou základny Alfa. Posádka je uvězněna na Měsící, řítícím se velkou rychlostí napříč galaxií, bez naděje na návrat domů. (supo)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (50)

A Matter of Balance (1976) (S02E15)

Rovnováha hmoty a antihmoty je aj rovnováhou medzi rôzdielnymi svetmi. Nie všetko síce dáva plný zmysel, ale aj tak zaujímavý dej s vydareným záverom. ()

The Beta Cloud (1976) (S02E16)

Veľmi akčne poňatá epizóda o záhadnom mračne/hmlovine. Jednoduchá zápletka s agresívne sa chovajúcou civilizáciou, ktorá si niečo požaduje. A kedže posádka základne je proti, dochádza ku akčnému konfliktu, i nadupanej funky hudbe. ()

The Lambda Factor (1976) (S02E17)

Čo sa stane, keď sa spoja paranormálne megaschopnosti so žiarlivou ženou - bude to vražedná kombinácia. Páčil sa hlavne ten vyšetrovací úvod. ()

The Bringers of Wonder: Part 1 (1977) (S02E18)

Úvodná epizóda dvojdielu ponúka napätie, mysterióznosť i akciu - všetko v duchu potencionálneho návratu mesačnej základne na Zem - výborne navnadí na pokračovanie. ()

The Bringers of Wonder: Part 2 (1977) (S02E19)

Pokračovanie dvojepizódy s agresívnymi a nebezpečnými emzákmi ovládajúcich mysle ľudí sa nesie v duchu akcie a dramatičnosti. Veľmi fajn, aj keď úvodný diel sa mi pozdával viac. ()

The Seance Spectre (1977) (S02E20)

Akčne poňatá epizóda spojená so sabotujúcou časťou posádky. Prvotný laxný prístup veliteľstva základne má neskôr svoje nemilé následky. ()

Dorzak (1977) (S02E21)

Nebezpečenstvo sa môže skrývať aj tam, kde by sme ho nečakali - v radoch svojich blízkych. Veľmi dobre postavená zápletka, ktorá predkladá dve protichodné pravdy, iba jedna je však tá správna. Do polovice príbehu nie je jasné, ktorá...a to je len dobre. Možno atmosféra mohla byť viac vyšpičkovaná, aby epizóda dostala väčšie trilerové grády. ()

Devil's Planet (1977) (S02E22)

Hlavný príbeh síce vychádza z veľkého fantastického klišé, v ktorom muž ztroskotá na planéte ovládanej dominatnými ženami, aby sa zapáčil ich vládkyni. Ženy sú typicky všetky do jednej štíhle a mladé. Našťastie to zachraňuje originálny dej s postupne odhaľovaným tajomstvom a dobrá akcia, v ktorej veliteľ Koenig nemá problém uvaliť predstaviteľkám "nežnejšieho" pohlavia pár do zubov. Prekvapujúco, všetky ostatné hlavné i vedľajšie postavy seriálu chýbajú. ()

The Immunity Syndrome (1977) (S02E23)

Zaujímavá existencionálna zápletka o nezvyčajných dôsledkoch kontaktu s podivnou inteligenciou. Dobrá atmosféra od začiatku do konca. ()

The Dorcons (1977) (S02E24)

Zápletku tvorí vysporiadanie sa s agresorskými emzákmi, ktorí sú technologicky ďaleko pred Zemou (či skôr Mesiacom) a tak vzdor je takmer nemysliteľný. Takmer. Takto neočakávane a bez finálového zavŕšenia končí celý seriál. Časovo nejakých 2 500 dní od odtrhnutia sa od Zeme. (Už koľkí takto neukončený koniec 70-tkových sci-fi seriálov.) ()