Space: 1999 (TV seriál)

• Itálie

Spazio: 1999

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Itálie, 1975–1977, 39 h 36 min (Minutáž: 49–50 min)

Frank Watts

Martin Landau, Barbara Bain, Barry Morse, Margaret Inglis, Geoffrey Bayldon, Vicki Michelle, Suzanne Roquette, Nick Brimble, Brian Blessed, Paul Jones, Gianni Garko, Jeremy Kemp, Giancarlo Prete, Sarah Douglas, Barbara Kellerman, Ian McShane, Tony Osoba, Judy Geeson, Nadim Sawalha, John Standing, David Prowse, Gerry Sundquist, Valerie Leon, Cassandra Harris, Leigh Lawson, Orso Maria Guerrini, Pamela Stephenson, Maxine Audley, Norma West, Annie Lambert, Guy Rolfe, Bernard Cribbins, Godfrey James, Geoffrey Greenhill, Lloyd McGuire, Vincent Wong, Anouska Hempel, Shane Rimmer, Anthony Valentine, Gareth Hunt, Bob Sherman, Margaret Leighton, Roy Boyd, Max Faulkner, Lee Montague, Hildegard Neil, Oliver Cotton, Cyd Hayman, Ken Hutchison, Carolyn Seymour, Isla Blair, Hilary Heath, Bernard Kay, Patrick Mower, Robert Rietty, Don Fellows, Marc Smith, Jack Klaff, Nick Tate, Paul Antrim, Lon Satton, Catherine Schell (herec, a.z.), Richard LeParmentier, Roy Dotrice, Prentis Hancock, Zienia Merton, Anton Phillips, Maxwell Craig, Gay Hamilton, Clifton Jones, Emily Bolton, Vic Armstrong, John Shrapnel, Barry Stokes, Alex Scott, Anita West, Julian Glover, Rula Lenska, Douglas Wilmer, Michael Sheard, Susan Jameson, Gwen Taylor, Joan Collins, Aubrey Morris, Louise Jameson, Jon Laurimore, Jan Harvey, Michael Culver, Peter Bowles, Richard Johnson, Christopher Lee, Colin Rix, Leo McKern, Gary Waldhorn, Joanna Dunham, Peter Cushing, Carla Romanelli, Lisa Harrow, Caroline Mortimer, Kevin Stoney, Carolyn Courage, Stacy Dorning, Freddie Jones, Laurence Harrington, Billie Whitelaw, Veronica Lang, John Alkin, Roy Marsden, Willoughby Goddard, Rita Webb, Harry Fielder, John Judd, Nick Hobbs, Lynne Frederick, Stuart Wilson, Nicholas Campbell, Brian Osborne, Deborah Fallender, Jess Conrad, Lucinda Curtis, Toby Robins, Jeremy Young, Drewe Henley, Patrick Westwood, Nicholas Young, Caroline Munro, Jill Townsend, Kathryn Leigh Scott, Paul Jerricho, Angus MacInnes, Del Baker, Karl Held, Hal Galili, Patrick Troughton, Ann Firbank, Michael Halsey, John Hamill
  • Petike

Hviezda za vozidlá. Inak je to neskutočná kravina a nuda, a to aj na úroveň mnohých vtedajších sci-fi seriálov. Už základná premisa o vymrštení Mesiaca do hlbokého vesmíru výbuchmi hŕstky nukleárnych hlavíc je neuveriteľný fyzikálny nonsens, ktorý je v príkrom kontraste s o realizmus sa snažiacimi návrhmi spomínaných vozidiel.(25.11.2012)

Stejně, jako Mr.Apache jsem kdysi sledoval v polské TV, před nedávnem jsem si tento seriál stáhl a podíval se znovu na několik dílů. Doba značně pokročila a dnešní divák je značně zmlsaný, 30 let staré triky a představy o technice budoucnosti jsou pochopitelně úsměvné, děj (dynamika) se poněkud vleče ... ALE - KDYŽ SE ČLOVĚK ZAKOUKÁ A NAVÍC ZOHLEDNÍ DOBU VZNIKU, TAK MUSÍ HODNOTIT VELMI KLADNĚ. Na rozdíl od většiny dnešních seriálů nestíhá bezduchá akce akci, ale co díl, to povídka a ne jednotlivé akce, více či méně násilně spatlané do rádobycelku.(13.3.2007)

"Kosmos 1999" byl totálním kultem pro většinu dětí, jejichž rodiče chytali na přelomu 70. a 80.let polskou televizi, a přes poměrně silně dávkovanou porci děsu, obsaženou v některých dílech, nechali své ratolesti dívat se. Já to štěstí měl. Čtyřhvězdičkové hodnocení je ode mě taková opatrnost, protože jsem tenkrát přece jenom byl v oblasti filmové SF i horroru absolutní panic, a tak jsem na všechny ty boje s příšerami a agresivními mimozemšťany hleděl s vytřeštěnýma očima a třásl se nefalšovanou hrůzou, ale kdo ví, jak by to na mě působilo dnes. Jedno vím jistě: tohle nebyl žádný Star Trek - největší důraz byl kladen na dobrodružnost a akční atraktivnost jednotlivých epizod, a na nějaké dlouhé tlachání tam nezbýval čas. Společně s Charlieho andílky nebo Hammer House Of Horror další z populárních seriálů 70.let, které znám díky našim severním sousedům, a které u nás bohužel nikdy neběžely.(9.8.2007)

Protože nebydlím blízko polských hranic, uviděl jsem tenhle seriál poprvé v roce 2009, čili doslova deset let po událostech :-) No, budoucnost nebyla taková, jak si jí představovali, ale to seriálu neubírá na kráse. Když pominu ten nesmysl s odpálením měsíce, zmizení většiny hlavních postav mezi první a druhou sérií a spíše akčně orientované příběhy, tak je to dobrý sci-fi seriál. Mnohé dnešní by se od něj mohyl učit. Plus je to po původní Mission Impossible další společný projekt tehdejších manželů Martina Landaua a Barbary Bain, tuhle dvojici mám rád.(27.5.2010)

• P/\/EL

prob*haha, tohle vypadá dost příšerně. Ale možná se na to podívám. Příde mi to jako typický svý době poplatný naivní sci-fi..jasně, jeden z největších nešvarů sci-fi.....je ta hrozná omezenost..co se týče designu, módy apod. Nj, i takovej Star Trek - přecijenom king sci-fi seriálů...TOSka, hrozný 60tý léta.....hlavně...móda žen...účesy a tak....pak Star Trekovský filmy...taky...příliš 70ko a 80kový účesy a Next Generation....zase 80./90. ....tady když vidim ty zvonáče, tak mě to fakt rozesmívá...............vždycky mě to na sci-fi dost iritovalo, přitom by stačilo trošku zapojit víc fantazii....najmout víc koncept artistů.................Fuj, a ta Vaše nostalgie....brrr...(13.1.2011)