Cybill (TV seriál)

USA, 1995, 87x23 min

Tvůrci:

Chuck Lorre

Nick McLean

Cybill Shepherd, Christine Baranski, Tom Wopat, Alicia Witt, Dedee Pfeiffer, Tim Maculan, Alan Rosenberg, Peter Krause, Jensen Ackles, Ray Baker, Chris Williams, Danny Masterson, Jane Kaczmarek, Audra Lindley, Kristin Bauer van Straten, Marianne Muellerleile, Kiersten Warren, Ken Jenkins, Staci Keanan, Clementine Ford, Lisa Edelstein, Frank Stallone, Tommy Morrison, Shaun Toub, Stephen Lee, Bruno Campos, Forry Smith, Peter Coyote, Challen Cates, John Michael Higgins, Jon Tenney, Tim Griffin, Claire Stansfield, Genie Francis, Kevin Sorbo, Cary-Hiroyuki Tagawa, Nora Dunn, Christina Pickles, Bob Clendenin, Dot-Marie Jones, Melinda McGraw, John Saint Ryan, Chad Everett, Tim Conway, James Shigeta, Michael Gilden, Stephen Root, Biff McGuire, Christopher Wiehl, Jonathan Frakes, Scott Gurney, Joan Van Ark, Jay Paulson, Heather Stephens, Mimi Kennedy, Jarrad Paul, Michael Shamus Wiles, Charles Cioffi, Jim Rash, John F. O´Donohue, Allison Dunbar, Angela Paton, Isabel Sanford, Ted Shackelford, Reno Wilson, Phyllis Diller, Daisy Fuentes, Jay Thomas, Dinah Manoff, Deron McBee, Ashley Cusato, David Clennon, Kieu Chinh, Denver Pyle, Tony Bennett, Michael Angarano, Del Zamora, Donna Baltron, Dick O'Neill, Steve Susskind, Christian Clemenson, Charles Rocket, Paula Poundstone, Victor Rivers, Jack Carter, Bill Erwin, Lyle Waggoner, J.J. Johnston, Kim Murphy, Marisol Nichols, Alice Ghostley, Dan Bucatinsky, Becky Mullen, John Apicella, George Wallace, Debra Christofferson, James T. Callahan, Robert Sacchi, Lillian Adams, Ellen Albertini Dow, Jim Pirri, Rondi Reed, Michael Harris, Estelle Harris, Michael Feinstein, Dee Dee Rescher, Christine Estabrook, Tom Gallop, Murphy Dunne, Gregory Jbara, Steve Ireland, Andrew Craig, Joel Swetow, Maxine Stuart, Channing Chase, Jeffrey Anderson-Gunter, David Lansbury, Alison Martin, Michael Bryan French, Alex Henteloff, Blake Heron, Robert Noble, Greg Wrangler, Morey Amsterdam, Alan Wilder, Fred Applegate, Matthew Glave, Richard Roat, Linda Wallem, Matt McKenzie, Deborah Lacey, H. Richard Greene, Vincent Guastaferro, Kim Robillard, Brett Stimely, Mark La Mura, Angelica Bridges, David Jackson Willis, June Kyoto Lu, Jill Remez, William Bumiller, John Riggi, Mark Derwin, Paul Kreppel, Mark Ankeny, Walter Addison, Harvey Vernon, Florence Stanley, David Dunard, Rolando Molina, Christine Dunford, David Ogden Stiers, Linda Kash, Sandy Helberg, Cali Timmins, Warren Munson, Philip Boyd, Timi Prulhiere, Jack Blessing, Greta Blackburn, Kymberly Newberry, Charlie Callas, Roger Clinton, Brian Turk, Louisa Abernathy

Scénografie:

Garvin Eddy

Kostýmy:

Robert Turturice

Plus za skvělé epizodní role - namátkou Claire Stansfield a Kevina Sorbo :)(20.3.2009)

Někdy nudné, ale někdy vtipné. Starší, rozvedená žena se potýká s různými překážkami ve svém nejistém životě. Bojuje o sošky za nejhorší herecké výkony, není si jistá výchovou svých dcer a jako záchrana i pohroma je jí vždy po ruce naprosto výborná Christine Baranski. Ta mě jako Mary Ann dostala, bohatá a elegantní dáma jejímž největším koníčkem je srazit na kolena jejího bývalého manžela doktora "Parchanta" :) Když už nic, úsměvné to je. Možná bych dala i víc než 3 hvězdy, ale to jsem toho viděla zatím málo.(9.8.2010)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 53. ročník (za rok) 1995 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Cybill Shepherd + nominace (3) - 53. ročník 1995 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Christine Baranski, 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Cybill Shepherd, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Christine Baranski(9.3.2009)

• plagjoklas

nudaaa, traapnost a stare zeny. Odpad ako vyaitý. A jedna fakt podarená epizóda to nenapraví.(27.1.2005)

Tohle je perfektní seriál. Pokaždé se pobavím. Jsem rád že dávají hned několik dílů za sebou. Vtipné hlášky, trapné momenty co nešeří kýčem.(6.2.2011)

• - I přes úspěch seriálu stanice CBS náhle seriál zrušila na konci čtvrté série. Podle autobiografie Cybill Shepherd to bylo způsobeno zákulisním napětím mezi štábem a herci, a nespokojeností s obsahem feministických sklonů. Seriál končí otevřeným dějem a s nápisem "pokračování příště". (Patw)