Horor v Amityville

• Česko Horor z Amityville (více)

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

Ravenous

Není potřeba velkých triků, drahých masek ani počítačové techniky, aby se vytvořil nadčasový horor, který splňuje to nejdůležitější, vtáhne vás do děje, příjemně vyděsí a třeba i něčím překvapí. Občas stačí jen charismatický herec, který dokáže vyloudit dostatečně divoký a šílený výraz, vetší než malé množství much, pár kýblů černého slizkého čehosi a orchestr složený z převážně smičcových a dechových nástrojů, co to rozjede v ten správný okamžik. On tedy ani remake z roku 2005 – 3:15 zemřeš, který je určitě známější, není špatný film, ale originál je originál. Jestli se někdy dostanu i na východní pobřeží USA, určitě si chci najít čas na návštěvu 112 Ocean Avenue v Amityville. Poškádlit tamní strašidla se mi asi nepoštěstí, ale i pohled z venku by mohl stát za to. ()

Blazkowicz

Marně jsem v tom dvě hodiny hledal ten horor. Jestli tohle má dneska někoho postrašit, tak to potěš koště. Nejlepší bylo to okno, jak spadne tomu klukovi na prsty - místo modřin mu začala cákat krev. Opravdu k popukání. 2-* ()

Cechyno4

Absolutně bez atmosféry. Bez děsu. Co mě mělo vyděsit ? Ty oči ve tmě. Které vypadaly, že patří kočce... Ne, ne, ne ! Dobré, že vyšel remake. ()

onlyK2

Mě se hrozně líbí už jen ten hororový nádech domu jako takového. Začátek velkého filmového hororového rejdění. ()

tremors

Klasický duchařský horor o "zlém" domě. Atmosféra byla v některých okamžicích vydařená, hlavní postavy filmu mi byly sympatické, ale co podle mě film sráží, je zbytečná délka. V některých okamžicích jsem se nudil, a proto je moje hodnocení, takové jaké je. ()

elanista1

Mam uz dost tejto tematiky, duchovia exorcizmus a tak, ani vlastne neviem preco to stale dokola pozeram, raz za cas jednoducho dostanem chut na horor a pozriem prvy co pride pod ruku, a ani si neprecitam obsah.Co sa tyka hercov tak Margot Kidder je sympaticka, ale to je vsetko.A este stale neviem, preco si filmari v sedemdesiatych rokoch mysleli, ze aj povrchova rana moze tvrdo krvacat, nie som sice lekar, ale ked niekomu spadne okno na prsty, tak mi pripada smiesne ze by hned zacal krvacat a ze tej krvi nebolo malo. Dobre, dost kecov, Amityville horror je zo zaciatku roztahana rodinna nuda s obcasnymi nadprirodzenymi javmi, ktore mi vsak vobec nezvysuju pulz, a tak je to az do konca. Mozno zaverecnych desat minut by som mohol nazvat hororovejsimi /krvava stena, agresivny pes/, ale kym sa spametate pred kym to utekaju, uz je hned koniec. Cista strata casu. ()

Lukinek.cz

Zrovna dnes jsem tento byl zhlédnul, jelikož mám horečku, tak jsem měl čáš, abych to pořádně prokouknoul. Děj se odehrává v 70-letech 20 století. Film začíná tím, že se rodina nastěhuje do ( No, řekneme strašidelného ) domu. Postupem času zjistí, že nejsou jediní, kdo obývá tento veliký dům. Otec se pokusí, zlé bytosti vymýtit z domu, ale místo uspěchu, začíná být posedlí agresivitou.... Bohužel nemůžu srovnávat tento díl s ostatními, jelikož jsem viděl pouze tento. Celkový dojem je celkem slušný, za mě 70 % =-) ()

Martanecek007

Upřímně mám raději vždy originální snímky oproti remaku. Nicméně tady musím vyzdvihnout 3:15 zemřeš, který je dle mého názoru o mnoho lepší. Určitě má ale i tento film svoje kouzlo a je zajímavé srovnávat tyto dva filmy. V některých chvílích se od sebe značně odlišují pojetím onoho záhadného sklepa či chováním hlavního hrdiny, jinde jsou si zcela podobné. Film neurazí, ale asi ani moc nezaujme. Je pravdou, že je naopak oproti již zmíněnému remaku, víc na divákovi, aby použil svoji fantazii a domyslel si, co se skrývá ve tmách. Pro mě jsou však děsivější postavy přenesené na plátno ve filmu 3:15 zemřeš, a proto je to pro mě víc strašidelnější, tudíž víc hororové, a to já požaduji od hororu jako každý jiný. ()

maverick080

Klasika, o ktorej pocul snad kazdy hororovy divak. I ked sa vcelku nejedna o nejaku premakanost a je to skor beckova zalezitost, aj tak tomu dam tie 3 pretoze to jednoducho obsahuje vsetko, co by horor obsahovat mal. ()

jkpj22

Jednoznačně špatné hodnocení je způsobeno tím, že filmu prakticky chybí triky, což je pro haunted house horor docela.....na hov...... chápete ne? jo.... ()

blondboss

Možno si to tento snímok až tak nezaslúži, ale musím dať štyri hviezdy už len z nostalgie, nakoľko Amityville je jednoducho hororová klasika, ktorá v podstate postavila v minulosti základy súčasnych duchárskych hororov a myslím, že aj majster Wan si z tohto snímku čo to čerpá. Efektovo to nebolo samozrejme až tak úchvatné, ale atmosfericky to diváka jednoducho musí zaujať, aj keď v konečnom dôsledku ten dej nebol až také terno, podotýkam ale, že na súčasnú dobu. 75 % ()

Ondrew

Zial, z pomerne "bohatej rodiny" vsemoznych "Amityville hororov" je prave tento jeden z najslabsich. Uz teraz sa akosi obavam pozriet si drudhy diel, avsak staby fanusika hororovej kinematografie mi to zrejme neda :). Kazdopadne, pri tejto snimke sa mi podarilo doslova niekolkokrat zaspat, takze film som dopozeral zhruba na treti pokus. Vsetko sa podivne vlecie, tzv. strasidelne momenty posobia skor odpudzujuco... skratka: ak uz Amityville, potom -- dla mojho skromneho nazoru -- rozhodne radsej ten moderny, pretoze film tohto typu ma tendenciu unudit cloveka k smrti. ()

Emperor1

Nijak zvlášť mě to nebavilo, atmosféra nic moc a chování některých postav mi vyloženě vadilo, herci přehrávají, efekty legrační... ale na tu dobu ... z pohledu osmdesátek spíše takový průměr, z té doby znám mnohem lepší, skutečně atmosférické horory ... ()

Svadbos

Film natočený na motívy bestselleru Jaya Ansona, je zívanie vzbudzujúca prerábka všetkých starých klišé, ani nie dobrá ako paródia, so Steigerom nemilosrdne teatrálnym v úlohe lokálneho kňaza. ()

Filatov

Dům vypadá navenek zajímavě, atmosféra uvnitř domu je patřičně znepokojující a cítí jí hlavně věřící lidé. Hlavní dvojice je celkem sympatická, ale někdy hraje opravdu nepřirozeně a jejich mimika spíše otravuje. Co se týče příběhu není se opravdu čeho bát, ve filmu vás nepostraší vůbec nic a závěr je hodně přeplácanej. Docela zklamání vzhledem k tomu, jak je The Amityville Horror známej ve svým žánru. ()

montel

Rodina Lutzů se právě stěhuje do domu na Long Islandu kde se kdysi odehrál otřesný čin. Ve spánku zde byla vyvražděna rodina vlastním synem, který u soudu tvrdil, že ho k tomu donutili hlasy, které slyšel v domě. Jakmile se Lutzovy do domu nastěhují, začíná vše nanovo. Hlava rodiny George (James Brolin) začíná být nervózní, roztěkaný a hrozně vzteklý. Rodina z něj začíná mít strach a každý kdo se k domu přiblíží, stane se obětí nějaké zvláštní nehody. Když už se zdá, že dům George naprosto ovládá, rozhodne se rodina dům za každou cenu opustit...Originální a asi nejlepší zpracování o domu v Amityville. Musím podotknout, že ani tento původní snímek nedokáže zkušeného fajnšmejkra vyděsit nebo pořádně zaujmout. Filmů o strašidelných domech je celá řada a vůbec nerozumím tomu, proč se zrovna o domu v Amityville natočilo dalších sedm pokračování a to nepočítám remake z roku 2005, který byl také těžce průměrný. 55% ()

Další Amityville horor na cestě

Další Amityville horor na cestě

19.06.2019

Když vezmeme v potaz i televizní snímky, vzniklo dohromady 23 filmů založených na knize Horor v Amityville od amerického spisovatele Jaye Ansona. Přidejte dokumenty a číslo ještě vzroste. Tenhle… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)