Reklama

Reklama

Horor v Amityville

  • Česko Horor z Amityville (více)
Trailer

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (152)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

První ze série o strašidelném domu z Amityville, v němž přebývá démon minulosti. A společně s druhou Posedlostí taky ten nejděsivější zářez, posléze šly ostatní díly rychle do horoucích pekel. Jednička se sice chlubí delší stopáží, ale člověk je v neustálém střehu, takže ty dvě hodinky utečou jako voda. Film netlačí zbytečně na pilu, kamera a hudba dělá svoje, atmosféra postupně hezky houstne i tak, a stačí k tomu i obyčejné hejno much. A taky disponuje kvalitním obsazením: kromě do naprostého šílenství upadajícího Brolina a Steigera coby otce Delaneyho si tu zahrála i kráska Margot Kidder, známá především jako Lois Laneová. Bohužel, když se podívám na počet hodnocení originálu a jeho trapného remaku, je mi skoro do pláče. Jde totiž vidět, jakým hororům dávají místní diváci přednost. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $86,432,000Tržby Celosvetovo $88,200,000║ 70-roky(Exorcist, Omen) boli žatvou pre kvalitné ducharské, diabolské filmy a aj v tento snímok sa môže veselo radiť k tým lepším, herci slušne, má to napätie, temné scény podliate krvou, priemer /60%/ ()

Reklama

Ruut 

všechny recenze uživatele

Hodně přeceňovaná záležitost. Na tomto hororu je velice dobře znát jak může taky film za čtvrt století zestárnout a ztratit veškerou sílu. Obyčejná vykrádačka a zároven parazit na v té době módní vlně satanistických hororů jako Vymítač ďábla. omen a Rosemary. Gore pramálo. Napětí taktéž skoro žádné. Velké sklamání. ()

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem ke včerejšímu dni nakousnul tuto sérii o "zlém" domě. Chvilku trvalo než sem sehnal komplet všech dílů (vyjma posledního - 2013). A musim uznat, že vůbec nelituju, že sem čekal. Sice příběh je jasně napsán linií vyvraždění rodiny, posednutého otce a věčně nabroušené sekyry, ale na strašidelnosti a napětí to žádný vliv nemá. 80% ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Cením si toho, že i když už dnes film působí docela zastarale a už vůbec ne strašidelně, tak to vypadá, že režisér u své práce dost přemýšlel. Hezky se tam ukazuje ten strašidelný dům, film pěkně graduje... Další sympatická věc je, že děsivé věci v Amityville Horor jsou převážně založené na různých nehodách a nepříjemnostech, které se reálně stávají a nad kterými by člověk mohl mávnout rukou, ale film je samozřejmě natočený tak, aby vás to co nejvíce rozhodilo. Slušný starší horor. (7/10) ()

Galerie (82)

Zajímavosti (25)

  • Film nebyl natáčen v Amityville na Long Island, ale v Toms River v New Jersey. (Chatterer)
  • Scénář k filmu napsal Jay Anson, autor knihy The Amityville Horror. (Chatterer)
  • Když seržant Gionfriddo (Val Avery) jede za otcem Bolenem (Don Stroud), je na jeho SPZ napsán rok 1979, kdy se film natáčel, místo roku 1975, kdy se odehrává příběh. (hansel97)

Související novinky

Další Amityville horor na cestě

Další Amityville horor na cestě

19.06.2019

Když vezmeme v potaz i televizní snímky, vzniklo dohromady 23 filmů založených na knize Horor v Amityville od amerického spisovatele Jaye Ansona. Přidejte dokumenty a číslo ještě vzroste. Tenhle… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

Když nepočítáme sledování odpoledních telenovel, je jediný způsob, jako to zjistit: sebrat se a jít do pražského kina Aero na některé - a nebo rovnou na všechny - snímky uváděné v rámci přehlídky… (více)

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)

Reklama

Reklama