Reklama

Reklama

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (145)

POMO 

všechny recenze uživatele

Rodina sa nasťahuje do strašidelného domu... Rosenberg remeselne zrežíroval šablonovitý a riedky scenár, v ktorom nechýba premena vnímavého tatka v psychopata so sekerou v ruke (SHINING), ani kňaz, bojujúci proti satanovi (EXORCIST). Obe tieto línie však šlapú na pol plynu a film je nezáživný a straaašne rozťahaný. Z hercov je nadpriemerný iba Rod Steiger v roli kňaza. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Krásný důkaz toho, že i duchařský horor o prokletém domě se dá udělat tak, abych u něj neusínal. Brutální atmosféra prostupuje celým snímkem, v závěru dokonce mohutně bouří. Děj nenudí ani chvilku, což je pro mne v tomto subžánru věcí vskutku nevídanou. The Amityvile Horror mě prostě velice příjemně překvapil, v porovnání s remakem je tohle úplně jiná liga. 9/10 Horror movie of the year ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Vše, co je na tom filmu zajímavé, bylo o rok později v Osvícení dotaženo k naprosté dokonalosti, a to jen jako jedna z mnoha vrstev. Amityville Horror je i proto jen docela příjemná žánrovka a co si budeme nalhávat, dnes nemá čím překvapit ani vyděsit - může jen pobavit připomenutím typických hororů staršího střihu, než je ten dnešní. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $86,432,000Tržby Celosvetovo $88,200,000║ 70-roky(Exorcist, Omen) boli žatvou pre kvalitné ducharské, diabolské filmy a aj v tento snímok sa môže veselo radiť k tým lepším, herci slušne, má to napätie, temné scény podliate krvou, priemer /60%/ ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

První ze série o strašidelném domu z Amityville, v němž přebývá démon minulosti. A společně s druhou Posedlostí taky ten nejděsivější zářez, posléze šly ostatní díly rychle do horoucích pekel. Jednička se sice chlubí delší stopáží, ale člověk je v neustálém střehu, takže ty dvě hodinky utečou jako voda. Film netlačí zbytečně na pilu, kamera a hudba dělá svoje, atmosféra postupně hezky houstne i tak, a stačí k tomu i obyčejné hejno much. A taky disponuje kvalitním obsazením: kromě do naprostého šílenství upadajícího Brolina a Steigera coby otce Delaneyho si tu zahrála i kráska Margot Kidder, známá především jako Lois Laneová. Bohužel, když se podívám na počet hodnocení originálu a jeho trapného remaku, je mi skoro do pláče. Jde totiž vidět, jakým hororům dávají místní diváci přednost. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (20)

  • Když seržant Gionfriddo (Val Avery) jede za otcem Bolenem (Don Stroud), je na jeho SPZ napsán rok 1979, kdy se film natáčel, místo roku 1975, kdy se odehrává příběh. (hansel97)
  • Film nebyl natáčen v Amityville na Long Island, ale v Toms River v New Jersey. (Chatterer)
  • Snímek byl natočen za sedm týdnů. (Chatterer)

Reklama

Reklama