Horor v Amityville

Horor z Amityville

The Amityville Horror

Horor

USA, 1979, 117 min

Napínavé, strašidelné s výbornou kamerou a hudbou. Ale neviem sa zbaviť pocitu že dávkovanie informáciíí a celé rozvrhnutie atmosféry pri tejto dĺžke mohlo byť urobené precíznejšie. Takisto herci si svoje odohrali ale keď to porovnám s o rok mladším Shiningom tak to je úplne iné kafe ( o tom, že Nicholsonove sekerové sólo bolo o niekoľko radov pôsobivejšie než Brolinovo nehovoriac). Celkovo veľmi, veľmi slušné ale na podobnú tému vznikli už skutočné masterpiece na ktoré sa Amytville bohužiaľ nechytá. Silnejších 7/10 P.S. Remake originálu hanbu určite nerobí(14.4.2015)

Film , který má velmi slušný náboj a atmosféru což se o remaku nedá ani náhodou říct (ten hrozně nudí). Tohle vás v táhne do děje a 2 hod vás to nechá koukat aniž by se to táhlo. Duchařina, která má nápad a akci. Herecké výkony jsou celkem přesvěčivé. To je tak , když se někdo přestěhuje do domu, kde sídlí zlo, každý kdo tam přijde je napaden a utíká pryč.(5.9.2009)

• Vampireman

= Kingův Shining + Exorcist + fialový přízrak prasete + jeptiška zvracející ve vysoké tónině + půvabná Margot Kidder + hippie James Brolin + pochopení narážky ze Scary Movie 2 - zbytečně uspěchané prvenství před Kubrickovým Shining - velmi vlažná a nudná režie - nechtěně komický momenty - unavující plazení se děje(14.8.2013)

George a Kathy hľadajú miesto na zakotvenie a založenie rodiny. Ich sen sa splní a nájdu krásny dom pri pobreží. Ale o 28 dní neskôr ich morbídne a desivé udalosti donútia odísť... V priebehu týchto 28 dní rodina prechádza všetkými druhmi pekla miestnosti plné múch, démonických hlasov a červených očí. Čo sa tu v minulosti odohralo? Reálne alebo nereálne? Reálne, podľa skutočnej udalosti. Horor Amityville má všetky atribúty vynikajúceho nadprirodzeného príbehu o strašidelnom dome. Škoda len, že tvorcovia váhali trochu s nedostatkom charakterov. Ale inak špička v oblasti hororu 80 percent.(15.5.2010)

Tak tohle mi sedlo jak prdel na hrnec. Skvělá mrazivá atmosféra, přestože se počas filmu nic moc zásadního nebo děsivého vlastně ani neděje, o to víc mě však dokázaly vystrašit i jen pouhé náznaky (rudé oči ve tmě za oknem). Tohle je prostě kvalita ze staré dobré školy, žádná přemíra triků, natož těch digitálních, naopak, film stojí především na kvalitním scénáři a trefně umírněných hereckých výkonech. James Brolin je v roli otce, kterému malinko mrdlo v hlavě a každou další minutou filmu to na sobě dává čím dál tím víc vědět, výtečný, kdo mě však zaujal nejvíc, je Margot Kidder, která je nejen krásná, ale hlavně očividně talentovaná. Dalším velkým plusem je krásně pod kůži se zarívající ústřední hudební motiv. Hororový fajnšmekři sice žehrají, že je Amityville jednou z nejnudnějších hororových sérií, ale minimálně začátek má opravdu výborný. Kromě druhého dílu to však dále studovat raději nehodlám.(13.8.2013)

• - Snímek byl natočen na základě skutečných událostí, které se udály rodině Lutzových, která koupila dům na 112 Ocean Avenue v Amityville. Rodina Lutzových strávila v domě 28 dní, od 18. prosince 1975 do 14. ledna 1976. Kathy a George Lutz se rozvedli, Kathy zemřela na plicní emfyzém v roce 2004 a George o dva roky později na srdeční chorobu v Nevadě. (Karush)

• - Snímek byl natočen za sedm týdnů. (Chatterer)

• - Scénář k filmu napsal Jay Anson, autor knihy The Amityville Horror. (Chatterer)