Horor v Amityville

Horor z Amityville

The Amityville Horror

Horor

USA, 1979, 117 min

První a nejlepší díl ze série Amityville, škoda jen, že producenti chtěli z osvědčené značky vytřískat co nejvíc peněz a natočili už jen samé, v lepším případě průměrné, pokračování. Stejně jako Hellraiser, s tím to ale dopadlo ještě hůře. Narozdíl od ostatních strašidelných domů, zde se žádný duch ani démon neukáže a tudíž by tu měl fungovat strach z neznáma, ten se ale nedostavil, v tomto ohledu je tedy skutečně lepší remake. I když mám rád horrory o domech, kde jsou démoni a skutečně se ukážou, tak tahle dnes už kultovka rozhodně stojí za pozornost.(7.2.2010)

• Vampireman

= Kingův Shining + Exorcist + fialový přízrak prasete + jeptiška zvracející ve vysoké tónině + půvabná Margot Kidder + hippie James Brolin + pochopení narážky ze Scary Movie 2 - zbytečně uspěchané prvenství před Kubrickovým Shining - velmi vlažná a nudná režie - nechtěně komický momenty - unavující plazení se děje(14.8.2013)

• peiton

Dnes som dostala chuť na šálku duchariny/klišé duchariny a síce,dom v ktorom straší a hlavná hrdinka sekerka.Údajne bol film natočený podľa pravdivého príbehu.Tak bol alebo nebol!To nikto nevie overiť?!Moje druhé hororové ,,Ja" zaplakalo a márne hľadalo na tomto niečo príšerne strašidelného,no žiaden strach to vo mne nevyvolalo..Troška života do toho umierania.Chcelo by to viacej dynamiky,kratšiu stopáž (ak snímok mohol mať 2 hod.mohol mať aj 90 minút).Niečo som si predsa len odniesla..Ak sa niekedy zobudím o 3:15 nebude to asi náhoda.(3.10.2014)

Snímek „Horor z Amityville“ dokázal podat příběh tak, že je skutečně možné uvěřit tomu, že se stal, a vlastně i způsobem, jakým se stal. To také nakonec vede k tomu, že snímek na diváka působí silně. Není to proto, že by zde bylo tolik lekaček, ale prostě proto, že je horor tak dobře vystavěný. Skvěle byli vybráni i herci, kdy James Brolin skutečně vypadá na to, že by v některých chvílích mohl zabíjet. Navíc je tu skvělá scéna se sekyrou, a to ještě před Kubrickem.(18.12.2014)

• Mike.Myers

Tohle bylo na pokraji odpadu či radši zakopat někam do země a dělat, že se tenhle omyl nikdy nestal. Naprosto nedoporučuji bezmála dvouhodinovou nudu. Pokud někam spěcháte nebo se mega nudíte, než vyrazíte do kina na nějakou pecku, tak stejně si nepouštějte tuhle nudnou věc. Je to jak kdy chcete polívku a po 15 minutách čekání v restauraci dostanete jenom přihřátou vodu z konvice.(8.2.2017)

• - Film nebyl natáčen v Amityville na Long Island, ale v Toms River v New Jersey. (Chatterer)

• - Snímek byl natočen za sedm týdnů. (Chatterer)

• - Snímek byl natočen na základě skutečných událostí, které se udály rodině Lutzových, která koupila dům na 112 Ocean Avenue v Amityville. Rodina Lutzových strávila v domě 28 dní, od 18. prosince 1975 do 14. ledna 1976. Kathy a George Lutz se rozvedli, Kathy zemřela na plicní emfyzém v roce 2004 a George o dva roky později na srdeční chorobu v Nevadě. (Karush)