Reklama

Reklama

Horor v Amityville

  • Česko Horor z Amityville (více)
Trailer

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (148)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $86,432,000Tržby Celosvetovo $88,200,000║ 70-roky(Exorcist, Omen) boli žatvou pre kvalitné ducharské, diabolské filmy a aj v tento snímok sa môže veselo radiť k tým lepším, herci slušne, má to napätie, temné scény podliate krvou, priemer /60%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Rodina sa nasťahuje do strašidelného domu... Stuart Rosenberg remeselne zrežíroval šablonovitý a riedky scenár, v ktorom nechýba premena vnímavého tatka v psychopata so sekerou v ruke (The Shining), ani kňaz, bojujúci proti diablovi (The Exorcist). Obe tieto línie však šlapú na pol plynu a film je nezáživný a straaašne rozťahaný. Z hercov je nadpriemerný iba Rod Steiger v roli kňaza. ()

Reklama

Psychor 

všechny recenze uživatele

Horory jsou specifické tím, že zub času u nich pracuje mnohem nemilosrdněji než u ostatních filmových žánrů. I taková lehce nadprůměrná komedie si může svou úroveň udržet věky a stále se u ní člověk zasměje, avšak hororový snímek musí být opravdovým mistrovským dílem, aby dokázal obstát i po letech. Stačí vzpomenout třeba na Raimiho a jeho Evil Dead, který už dnes působí spíše směšně než hororově. Či třeba na známé "horory" z první poloviny 20.století (Dracula, Upír Nosferatu, atd.) které v dnešní době už ani za horory nelze považovat. Jen málokterý horor starší 30 let je schopen strčit do kapsy drtivou většinu současné hororové tvorby a Amityville Horror je přesně touto světlou výjimkou. Horor o strašidelném domě sází především na působivou atmosféru, z které je všudypřítomné zlo opravdu cítit. Třebaže snímek disponuje 117-minutovou stopáží, neobsahuje žádné hluché místo. Naopak, postupující proměna pana Lutze v hlasy ovládané monstrum, kterého ztvárnil charismatický James Brolin, s sebou přináší gradaci napětí a přidává celému hororu na kýžené znepokojivosti. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Krásný důkaz toho, že i duchařský horor o prokletém domě se dá udělat tak, abych u něj neusínal. Brutální atmosféra prostupuje celým snímkem, v závěru dokonce mohutně bouří. Děj nenudí ani chvilku, což je pro mne v tomto subžánru věcí vskutku nevídanou. The Amityvile Horror mě prostě velice příjemně překvapil, v porovnání s remakem je tohle úplně jiná liga. 9/10 Horror movie of the year ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

První ze série o strašidelném domu z Amityville, v němž přebývá démon minulosti. A společně s druhou Posedlostí taky ten nejděsivější zářez, posléze šly ostatní díly rychle do horoucích pekel. Jednička se sice chlubí delší stopáží, ale člověk je v neustálém střehu, takže ty dvě hodinky utečou jako voda. Film netlačí zbytečně na pilu, kamera a hudba dělá svoje, atmosféra postupně hezky houstne i tak, a stačí k tomu i obyčejné hejno much. A taky disponuje kvalitním obsazením: kromě do naprostého šílenství upadajícího Brolina a Steigera coby otce Delaneyho si tu zahrála i kráska Margot Kidder, známá především jako Lois Laneová. Bohužel, když se podívám na počet hodnocení originálu a jeho trapného remaku, je mi skoro do pláče. Jde totiž vidět, jakým hororům dávají místní diváci přednost. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (22)

  • Ve Finsku film vyšel pod názvem For God's sake, get out of there!. (Chatterer)
  • Snímek byl natočen na základě skutečných událostí, které se udály rodině Lutzových, která koupila dům na 112 Ocean Avenue v Amityville. Rodina Lutzových strávila v domě 28 dní, od 18. prosince 1975 do 14. ledna 1976. Kathy a George Lutz se rozvedli, Kathy zemřela na plicní emfyzém v roce 2004 a George o dva roky později na srdeční chorobu v Nevadě. (Karush)

Související novinky

Další Amityville horor na cestě

Další Amityville horor na cestě

19.06.2019

Když vezmeme v potaz i televizní snímky, vzniklo dohromady 23 filmů založených na knize Horor v Amityville od amerického spisovatele Jaye Ansona. Přidejte dokumenty a číslo ještě vzroste. Tenhle…

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v…

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

Když nepočítáme sledování odpoledních telenovel, je jediný způsob, jako to zjistit: sebrat se a jít do pražského kina Aero na některé - a nebo rovnou na všechny - snímky uváděné v rámci přehlídky…

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také…

Reklama

Reklama