Horor v Amityville

Horor z Amityville

The Amityville Horror

Horor

USA, 1979, 117 min

Taznym motorom tohto hororu je sila nametu a skutocnych udalosti, ktore za nim stoja. V niektorych momentoch sa filmu z predlohy dari tazit naozaj vela a dostavi sa paradna atmosfera, naopak vsak cela dejova kostra je poskladana z klasickych, mnohokrat videnych hollywoodskych klise a takto film zasa dost straca. Celkovo tak film sice prilis neohuri, no prijemne mrazivy zazitok je to i tak (nevraviac o tom, ze je to omnoho lepsi film, nez jeho remake z roku 2005). (6.9/10)(3.7.2008)

Snímek „Horor z Amityville“ dokázal podat příběh tak, že je skutečně možné uvěřit tomu, že se stal, a vlastně i způsobem, jakým se stal. To také nakonec vede k tomu, že snímek na diváka působí silně. Není to proto, že by zde bylo tolik lekaček, ale prostě proto, že je horor tak dobře vystavěný. Skvěle byli vybráni i herci, kdy James Brolin skutečně vypadá na to, že by v některých chvílích mohl zabíjet. Navíc je tu skvělá scéna se sekyrou, a to ještě před Kubrickem.(18.12.2014)

Koncepcia snímku sa drží klasickej obsahovej šablóny o rodinke, ktorá sa prisťahuje do strašidelného domu, najlepšie po predchádzajúcich zavraždených majiteľoch a kde sa potom začnú diať veci - vŕzganie, poletovanie predmetov, muchy... Z tohto pohľadu film vytrieskal maximum, aj bez bubáka a extra výrazných hororových trikov atmosféra miestami pekne zhustla a niektoré scénky dokázali nahnať aj zimomriavky. Ale zase to nebola ani žiadna sláva. V tomto smere sa mi viac páčila dvojka, kde sa kvalitnými maskami a hororovými prvkami šetrilo podstatne menej. 65/100(29.5.2015)

Slušný hororový kousek, který by ale snesl zkrácení stopáže minimálně o dvacet minut. Na to, kolik se toho ve filmu událo jsou dvě hodiny až moc. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se u filmu nějak víc nudil, jen jsem byl nucen sledovat spoustu scén, které sic nenudily, ale taky mě ničím ani nemohly zaujmout. V první hodince jsme měli spoustu času na sžití s postavami, ale proniknout do nich se mi moc nepodařilo. Charakter tatínka, který se změní v šílence mi přišel vykreslený dost plytce, já už jsem ho za toho šílence považoval po necelé půlhodině filmu. Když jsem si před filmem přečetl, že některé prvky jsou přebrané z Exorcisty, malinko jsem se zhrozil, protože Exorcista mi toho moc neřekl, ale tady jsem byl mile překvapen a scény, kdy byl na obrazovce kněz patřily k těm nejlepším. Atmosféru se místy dařilo vykreslovat slušně, lekaček bylo po řídku a strach nepřicházel. Konec mě docela zklamal.. 65%. PS: Mouchy rulezzz.(12.7.2005)

• Mike.Myers

Tohle bylo na pokraji odpadu či radši zakopat někam do země a dělat, že se tenhle omyl nikdy nestal. Naprosto nedoporučuji bezmála dvouhodinovou nudu. Pokud někam spěcháte nebo se mega nudíte, než vyrazíte do kina na nějakou pecku, tak stejně si nepouštějte tuhle nudnou věc. Je to jak kdy chcete polívku a po 15 minutách čekání v restauraci dostanete jenom přihřátou vodu z konvice.(8.2.2017)

• - Snímek byl natočen na základě skutečných událostí, které se udály rodině Lutzových, která koupila dům na 112 Ocean Avenue v Amityville. Rodina Lutzových strávila v domě 28 dní, od 18. prosince 1975 do 14. ledna 1976. Kathy a George Lutz se rozvedli, Kathy zemřela na plicní emfyzém v roce 2004 a George o dva roky později na srdeční chorobu v Nevadě. (Karush)

• - Scénář k filmu napsal Jay Anson, autor knihy The Amityville Horror. (Chatterer)

• - V jedné z posledních scén se George (James Brolin) propadne schody a posléze je zcela pokryt hustou černou kapalinou. Když ale v dalším záběru přichází k autu, je zcela čistý. (noelcoward73)