Horor v Amityville

• Česko Horor z Amityville (více)

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

Vampireman

= Kingův Shining + Exorcist + fialový přízrak prasete + jeptiška zvracející ve vysoké tónině + půvabná Margot Kidder + hippie James Brolin + pochopení narážky ze Scary Movie 2 - zbytečně uspěchané prvenství před Kubrickovým Shining - velmi vlažná a nudná režie - nechtěně komický momenty - unavující plazení se děje ()

Colonist

Nikdy si nekupujte dům, ve kterém došlo k vraždě. Zvláště pokud byla šestinásobná. The Amityville Horror mě mile překvapil. Režisér se nesnaží divákovi naservírovat hektolitry krve (vlastně se jí dočkáme až v závěru) a desítky mrtvých, ani se ho nepokouší vyděsit lacinými lekačkami. Pouze ve spojení s kamerou a hudbou pomalu buduje atmosféru, při které vás občas hodně zamrazí. Žádné duchy ani démony prakticky neuvidíme, ale přesto si člověk nemůže být jist, zda najednou něco odněkud nevyskočí, a tak atmosféra strašidelného domu doléhá i na něj. Scénář obsahoval ve správné porci vše, co byste od daného tématu očekávali. Několik neduhů by se v něm ale našlo. Dějová linie s knězem mohla mít ještě nějaký dovětek. Linie s policistou byla zase poměrně zbytečná a žádný vyložený smysl ve filmu neměla. V závěru film pěkně gradoval, ačkoliv konec mě trošku zklamal. No jó, ale když je to podle tý "skutečný" události...Herecké obsazení se vydařilo, James Brolin mě docela překvapil, neboť předvedl velice slušný výkon. Pěkné čtyři hvězdičky si tento povedený atmosférický horor právem zaslouží. ()

balba

Jeden z neslavnějších filmů o strašidelných domech , které jsou centrem nevysvětlitelných sil.V tomto filmu jde o dům na Long Islandu, v němž se staly vraždy a který ovlivňuje život nových nájemníků.Ukáže se , že se v tomto domě dříve konaly satanistické obřady.Podle románu Jay Ansonové. ()

peiton

Dnes som dostala chuť na šálku duchariny/klišé duchariny a síce,dom v ktorom straší a hlavná hrdinka sekerka.Údajne bol film natočený podľa pravdivého príbehu.Tak bol alebo nebol!To nikto nevie overiť?!Moje druhé hororové ,,Ja" zaplakalo a márne hľadalo na tomto niečo príšerne strašidelného,no žiaden strach to vo mne nevyvolalo..Troška života do toho umierania.Chcelo by to viacej dynamiky,kratšiu stopáž (ak snímok mohol mať 2 hod.mohol mať aj 90 minút).Niečo som si predsa len odniesla..Ak sa niekedy zobudím o 3:15 nebude to asi náhoda. ()

Martin741

Konecne som sa dostal aj k tejto hororovej serii ... a ako pozeram, bolo natocenych 9 filmov Amityville. No nic, videl som /stav k 18. 11. 2014/ len prve tri diely, a zvysok este nie /mozno dobehnem, uvidim ako sa mi bude chciet - a mozno nie/. Takze v ramci bu bu bu barakov natocil reziser Stuart Rosenberg /Cold Hand Luke, Brubaker/ fakt slusny horor a vybornu ducharinu, pri ktorej mozu sucasne duchariny /Jessabelle, Annabelle, Deliver Us From evil, Babadook, Ouija/ len tisko zavidiet. Film je to vyborny, strasidelna atmosfera sa nastoli po par minutach projekcie, duchovia a demoni vzbudzuju hrozu .... a to som film pozeral pri dennom svetle /tusim bolo 12.30 alebo 13.00 poobede, ked susedia boli v zahradkach a vonku zilo rusne mesto/ a bal som sa. Pozerat to v noci, sam v baraku a nedajboze vypnu poistky .... brrrrr. Z hercov bol na urovni hlavne Rod Steiger /In the Heat of the Night/. 89 % ()

cariada

Film , který má velmi slušný náboj a atmosféru což se o remaku nedá ani náhodou říct (ten hrozně nudí). Tohle vás v táhne do děje a 2 hod vás to nechá koukat aniž by se to táhlo. Duchařina, která má nápad a akci. Herecké výkony jsou celkem přesvěčivé. To je tak , když se někdo přestěhuje do domu, kde sídlí zlo, každý kdo tam přijde je napaden a utíká pryč. ()

Mefistofelle

Myslím, že po tomhle filmu mám definitivně jasno - duchařiny jsou můj nejméně oblíbený subžánr. Teď to možná zní, jako kdyby mě Amityville Horror něčím naštval, ale není to pravda. Není to špatný film, jenom neuspokojil má hororová očekávání. Evropské a zvláště pak americké duchařiny už bývají takové, že se opakují a ve všech je prakticky jedno a to samé, a tahle není bohužel výjimkou. Bouchající dveře a neviditelní duchové ve mě zkrátka nevzbuzují pocit mrazení. Od hororu tak vysoce hodnoceného jsem očekávala trochu víc, než tyto zaběhlé a často opakované prvky. Ale i když mě to jako horor moc nenadchlo, jako rodinné drama to celkem ujde a napjaté vztahy byly to, co drželo moji pozornost na takové úrovni, že si tento film snad budu chvíli pamatovat. Navíc je zde docela slušné herecké obsazení a tak dávám 3*. ()

Rodriguez

Konečně jsem ke včerejšímu dni nakousnul tuto sérii o "zlém" domě. Chvilku trvalo než sem sehnal komplet všech dílů (vyjma posledního - 2013). A musim uznat, že vůbec nelituju, že sem čekal. Sice příběh je jasně napsán linií vyvraždění rodiny, posednutého otce a věčně nabroušené sekyry, ale na strašidelnosti a napětí to žádný vliv nemá. 80% ()

-Bomba-

První a nejlepší díl ze série Amityville, škoda jen, že producenti chtěli z osvědčené značky vytřískat co nejvíc peněz a natočili už jen samé, v lepším případě průměrné, pokračování. Stejně jako Hellraiser, s tím to ale dopadlo ještě hůře. Narozdíl od ostatních strašidelných domů, zde se žádný duch ani démon neukáže a tudíž by tu měl fungovat strach z neznáma, ten se ale nedostavil, v tomto ohledu je tedy skutečně lepší remake. I když mám rád horrory o domech, kde jsou démoni a skutečně se ukážou, tak tahle dnes už kultovka rozhodně stojí za pozornost. ()

dubinak

Ani jsem nečekala, že to bude od remaku naprosto odlišné. Původní díl jsem si ale užila mnohem víc. Atmosféra se dala krájet a děj si díky svému stupňování po celou dobu udržel moji naprostou pozornost. Kvůli své stopáži možná film občas působil roztahaně, ale já byla docela spokojená. I přesto, že se v podstatě neobjevovalo tradiční strašení. Člověk si po projekci uvědomí, že vlastně za celý film nic nespatřil a přesto ho to děsilo. Osobně mě snad nejvíc děsil ten chorálový soundtrack. Brrr. ()

darm

Slušný hororový kousek, který by ale snesl zkrácení stopáže minimálně o dvacet minut. Na to, kolik se toho ve filmu událo jsou dvě hodiny až moc. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se u filmu nějak víc nudil, jen jsem byl nucen sledovat spoustu scén, které sic nenudily, ale taky mě ničím ani nemohly zaujmout. V první hodince jsme měli spoustu času na sžití s postavami, ale proniknout do nich se mi moc nepodařilo. Charakter tatínka, který se změní v šílence mi přišel vykreslený dost plytce, já už jsem ho za toho šílence považoval po necelé půlhodině filmu. Když jsem si před filmem přečetl, že některé prvky jsou přebrané z Exorcisty, malinko jsem se zhrozil, protože Exorcista mi toho moc neřekl, ale tady jsem byl mile překvapen a scény, kdy byl na obrazovce kněz patřily k těm nejlepším. Atmosféru se místy dařilo vykreslovat slušně, lekaček bylo po řídku a strach nepřicházel. Konec mě docela zklamal.. 65%. PS: Mouchy rulezzz. ()

Nivenx

Také jsem jako první díl ze sérieviděl 3:15 zemřeš. Je to velký rozdíl. V remaku bylo vše ukázáno a i když se mi líbil a atmosféra nebyla špatná, tak zde je to úplně jiná liga a myslím, že to bude režisérem. Tento počin je výborný s vynikající a brutální atmosférou a dobrými hereckými výkony. Rosenberg se tady vážně vyznamenal a dokázal nám, že i v roce "79 šel natočit parádní film na který se nedá zapomenout. 80% ()

filmmovier

Osmdesátková duchařina, která se povedla (a která je lepší, než nová verze 3.15 zemřeš) s výborným Jamesem Brolinem a skvělou Margot Kidder. a skvělou atmosférou, která je přesně pro tento film naprosto nepostradatelná. Ovšem v porovnání se žánrovou konkurencí (i dobovou), je to pořád o úroveň níž, než by mohlo být. Ale ta postupná stoupající paranoia hlavního hrdiny je neskutečná. A hlavní hudební téma je dokonalé. 70%. ()

VanTom

Rodinka se nastěhuje do domu se strašlivou minulostí, začíná z toho churavět / šílet a (ne)všímá si podivností. Líbila se mi obyčejnost (a filmařská vyzrálost), která netlačila lacině na pilu v efektech, úkazech, krvi ani lekačkách (kromě jedné zavřískající kočky za oknem). Rád bych dal víc, nicméně na druhé polovině se až příliš podepsalo, že chyběl pořádný smysluplný děj, tudíž ve chvíli, kdy mělo vše gradovat, vládla apatická jednotvárnost. ()

mrx.friend

Ani já se nevyhnu srovnání s pozdější předělávkou - oboum Amityvillákům dávam za tři hvězdy, protože v žánru hororu jde zkrátka o průměr (nebo to bude tím, že exorcizmus a satanizmus prostě nepreferuju?)...na originálu se dá vyzdvihnout ta starobytina (narážím na rok vzniku), která z něho dýchá, a i přesto, že je ochuzený o jakékoliv efekty, zachovává si alespoň nějakou tu slušnou porci atmosféry...mě naopak docela zaujala spíš první polovina snímku, ale obávám se, jestli to nebude tím, že po jejím uplynutí jsem si uvědomil, že celou tu druhou mám ještě před sebou...s koncem se dalo pracovat podle mě líp, kdyby se, jak už tady bylo několikrát řečeno, vystříhaly některé zbytečné scény a nějaké to celé vrcholné finále by se natáhlo na daleko napínavější, gradující a zajímavější vůbec... 8-) ()

Další Amityville horor na cestě

Další Amityville horor na cestě

19.06.2019

Když vezmeme v potaz i televizní snímky, vzniklo dohromady 23 filmů založených na knize Horor v Amityville od amerického spisovatele Jaye Ansona. Přidejte dokumenty a číslo ještě vzroste. Tenhle… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)