Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 19

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Saprofag

Dávám pět! Sice některé díly hlavně ze závěru série byly slabší až s..čkové, ale za ty ostatní jdu na maximum. Už jen proto, co se u nás točí a točilo za hnůj! Některé díly jsou opravdu super a hudba taky. Celkově paráda. ()

Linsang

Špičkový český kriminální seriál, s jehož kvalitou to bohužel v posledních dílech šlo z kopce. Posledních pět dílů už mě skoro vůbec nebavilo. Nejlepší díly - Krev, Rekonstrukce, Tým, Otisk a Mechanoskopie. Neskutečná hudba Karla Svobody, která seriálu sedne jak ***** na hrnec. ()

Bodega_Bay

Naprosto geniální. Spojení historie a všemožných mordů. Vše skvěle natočeno, výborné lokace, kamera, kostýmy, režie.....jako obrovská třešeň na tomhle krvavém dortu dřepí hudba démonického Karla Svobody....vždycky, když tu znělku slyším, běhá mi mráz po zádech, ten chlap byl neskutečný génius. ()

Felliniclub

Otisky sejmuty, kulky nalezeny a já se pustím do pitvy: tento zjevně oblíbený a objektivně propracovaný seriál plný příběhů, hereckých hvězd, přitažlivě dramatické hudby a poučení mě bohužel nevzrušil na víc než ***. Poctivě se snažím přijít na to proč a napadlo mě, že když se dělá z vědy umění (a z umění věda), je to jako když lékař filozofuje (a filozof léčí), jak říkali už staří Básníci. Kvalitní dokument na totéž téma, třeba právě s hranými pasážemi jako to umí BBC, by mi asi rozproudil krev víc. Takto mi seriál připadá vlastně trochu povrchní, popisný a takový Vacátko reálnější, Poirot stylovější či, ano, yes, Zeman zábavnější. Ale oceňují nápad autorů a za ten by mohli dostat ještě půl hvězdičky na prýmky navíc. ()

Arrosage

Jedny z nejlešpích českých krimi. Najde sice mezi nimi i slabší díl, nicméně většina jich je výborná. Od Vidocqua po Gardnera. ()

ricky4

Zajímavý naučný seriál z českého prostředí. Jeho kvalita je někde mnohem výš než třeba paskvily typu Ordinace v růžové zahradě, Gympl, nebo Velmi křehké vztahy... Přesto mu ale něco chybí, nedokážu přesně popsat co. Srovnám-li to se zahraničním seriály, vyjde mi možná jako vůbec nejlepší český seriál, ale je tam možná až moc herců (některých nesympatických)... Na druhou stranu to byl perfektní nápad, natočit seriál tohoto typu- škoda, že tomu tak není i v dnešní době. 85% ()

Otan

My detektivky neumíme,ale DK se moc povedlo.Tato historicky poučná forma byla pro mne velice přijatelná. ()

ostroz

Jako malá jsem tento seriál milovala, bravurní dílo, které mi pomohlo rozšířit vědění v zločinech a dějinách kriminalistiky.. ()

valinka

velmi poutavě zpracované příbehy průkopníků vědních oborů,bez kterých by mnohé zločiny zůstaly nepotrestány.Herecké obsazení režie vše na výbornou ()

R.E.M.

Skvělá kombinace chytré detektivky s historií kriminalistiky a skutečnými příběhy. Většina dílů má na 5 hvězdiček. Bezvadná práce režiséra p. Moskalyka a jeho týmu, v seriálu je řada vynikajících herců, vše podpořené působivou kamerou a sugestivní hudbou. ()

kubcik

Představte si, že vám na jaře roku 1988, uprostřed Československé socialistické republiky někdo řekne, že začíná točit nový seriál. Ten seriál má mít osm dílů. Každý z těch dílů se bude odehrávat v jiné době, v jiné zemi, budou tam hrát jiní herci a bude mít odlišný žánr. První díl bude z Francie začátku 19. století a bude natočen ve stylu "jak chudák ke štěstí přišel". Druhý bude rovněž z Francie, poloviny 19. století a bude to drama ze soudní síně. Třetí bude sice zase z Francie, ale dost komediální a z konce 19. století. Čtvrtý se bude odehrávat ve Spojených státech roku 1912 a bude to klasická detektivka. Pátý bude z Británie, deset let po konci první světové války a půjde o detektivku po vzoru Agathy Christie (uzavřená společnost podezřelých okolo tajemného zámku, jeden mrtvý a všichni mají motiv). Šestý je pak psychologický thriller s prvky hororu a atmosférou letního venkova jižních Čech počátku 20. století. Sedmý je pak komickým obrázkem anglické maloměšťácké společnosti, která má jednou možnost prosadit se v Londýně (mimochodem, asi životní role paní Gaierové) v období první světové války. No a osmý díl je dokudrama ve své nejryzejší podobě, odehrávající se v předhitlerovském a raně hitlerovském Německu. Navíc, že to natočíte, aniž byste překročili hranici ČSSR a dokonce aniž byste natočili metr filmu v ateliéru. A ještě navrch to bude dobrý, kvalitní, uvěřitelný a bude se na to dát dívat. Asi byste takového člověka poslali k psychiatrovi. A vida, pan Moskalyk to nejenom dokázal, on to dokonce ještě třikrát zopakoval v dalších 18 dílech. On dokonce dokázal uprostřed Československa roku 1991 natočit uvěřitelně i scény z Angoly. Nemalý podíl má na tom i hudba Karla Svobody, protože když se v díle "Krevní skupina" rozezní balalajka, tak máte skutečně pocit, že stačí udělat pár kroků, výjdete o dvě ulice dál a půjdete divokou ruskou přírodou vstříc Sibiři. Já myslím, že k tomu není víc co dodat. ()

Hombre8

A tož nebolo to zlé. Těžko se vyjadřovat k celému tak rozsáhlému dílu několika větama. Některé díly byly dost studené, jiné lepší. Na řadě z nich je herecky znát, že byly točeny v ne zrovna nejlepších filmových časech u nás, nemyslím si rovněž, že by přítomnost zahraničních herců byla pro seriál nějak zvlášť velkým přínosem, ale díky za to. ()