Sestra II

• USA The Nun II (více)

1956 - Francie. Je zavražděn kněz. Šíří se zlo. Pokračování celosvětového hitu sleduje sestru Irenu, která se opět střetává s démonickou jeptiškou Valakem. (Vertical Entertainment)

RAFT

Čekal jsem od filmu mnohem víc .Sestra 2 je asi zcela horší než první díl.Jestli bude za pár let třetí pokračování tak,už si na tenhle díl moc nevzpomenu ani,už si nepamatuji první díl .Za mě 50% ()

Hyperbolic

Tak toto je silný příspěvek do Conjuring univerza, po některých ostatních filmech, kde děs a atmosféra moc nefungovaly, se opět otěží chytá jeden z nejděsivějších démonů, které můžete vidět. Veškeré lekačky fungovaly, masky a efekty také. Navíc je zde překvapivý gore a brutálnější věci, které ostatní snímky ze série zanedbávaly. Nejlepší scéna - stánek s časopisy. ()

koty2201

Nemám k tomu čo povedať oproti ďalším zhodnoteniam predošlých dielov Conjuring série. Pokračovanie o démonovi Valakovi je rovnaké ako ostatné spin-offy na rozdiel od hlavnej série. Čiže o niečo slabšie a menej záživné ako (zatiaľ) trilógia Conjuring. Aj tu ma párkrát myklo, ale inak to bola skôr fantasy rozprávka. Vždy boli tieto filmy viac o nepríjemnej atmosfére ako o ľakačkách. Čo je dobre, pretože radšej nech na mňa pôsobí creepy pocit ako lacné strašenie. Bohužiaľ, ale tu sa ani tá atmosféra nepodarila až tak dobre ako by sa mi páčilo. Jednoducho to je zase bez Jamesa Wana na režisérskej stoličke a opäť to dosť z filmu cítiť. Príbeh je tentokrát až príliš jednoduchý, ale aspoň sme sa niečo zaujímavé dozvedeli o pôvode sestry Irene, hlavnej hrdinke. Farár z predošlého dielu je po smrti, čo je škoda. Našťastie ju sprevádza sestra Debra, len má vo filme zúfalo málo priestoru. Ak ste videli prvý diel Mníšky tak viete, kde je u Maurica problém a ten sa naplno prejaví. Čo ma však sklamalo je to, že stále existuje časová medzera medzi udalosťami z Conjuring a Mníškou 2. Vytratil sa tak moment "prekvapenia", keďže viete vďaka predošlým filmom, že Maurice ešte nemá všetko vyriešené.  Lore okolo Valaka je fajn, ale nejak extra veľa nového sa o ňom nedozvieme. Iba to, že prečo útočí tentokrát a že kým bol pôvodne. Takže v tomto je to smola; čakal som na pomery tejto série o niečo viac. Aj tu došlo k pár nelogickým veciam, ale tie sú prítomné už od prvého Conjuringu, čiže ich už väčšinou ignorujem. Väčšina deja sa sústredí na dievčenskú školu, kde Valak vyčíňa a Maurice má pletky s jednou učiteľkou a snaží sa mať priateľský vzťah s jej dcérou, ktorú aj učí. Páči sa mi aj to zadosťučinenie, ku ktorému dôjde u jednej miestnej šikanátorky. Takže aspoň týmto je dej obohatený. Herecké výkony boli podané úplne štandardne, kde nemám čo vypichnúť. Nič čo by vyčnievalo z priemeru. Aj keď Taissu Farmigu mám rád ako herečku vďaka jej vystupovaniu v American Horror Story. Storm Reid zase poznám len zo seriáli The Last of Us ako Elliinu kamarátku, Riley. Takže ich výkony potešili a neurazili. Technicky mi príde tento film o trošku slabší čo sa týka kamery, oproti zvyšným dielom. Čo som prekvapený, pretože väčšinou práve prácu s kamerou vždy v tejto sérii chválim a jedná sa o pekne natočené horory. Na druhej strane sa mi páči zasadenie deja na dievčenskú školu. A vizuálne triky ale aj celkovo to kreatívne hranie sa s vizuálom a creepy preľudy sa mi veľmi páčili. Takéto umenie sa cení. Hudobne ide o taký hororový štandard, pretože mi žiadny motív neutkvel v pamäti. Takže som zvedavý čo bude ďalej. Neviem či teraz nasleduje 4. diel Conjuring alebo ešte sa chystá niečo predtým. Každopádne Mníšku 2 ako ďalšiu jednohubku z tohto vesmíru odporúčam pre fanúšikov série. Ak sa bavíme o horore ako takom, tak nič sa nestane, keď si to pustíte až doma. Existuje mnoho lepších strašidelných filmov. ()

XXXXXXXX

Chudák Valak aka Válek. Ten ubohý démon, chtěl jenom na stará k.u.k.a.d.l.a. cestovat, ale ty zatracené náboženské kudlanky mu prostě nechtějí dát pokoj! A tak chudák několikrát strašidelně bouchne dveřmi, občas předstírá že je socha, sem tam hrůzostrašně rozfouká stánek s novinami a jednou, a teď se opravdu podržte, se dokonce vydává za graffiti! No prostě hrůza jako prase! Na závěr by mě docela zajímalo, co v dnešní době vydávají za starou dobrou krev JKNka, protože už možná vlivem skladovacích podmínek v sudech z borového dřeva, začíná připomínat něco, co koluje v krvi spíše tomuto pašákovi! ()

intro

Kvalitně stejně dobré jako první díl. Vše do sebe hezky zapadá a finále filmu je dech beroucí. Já můžu návštěvu kina jenom doporučit. Viděno ve 4DX. 80 % ()

Binne

Tady prostě platí, že horor je dobrý do té doby, dokud je zlo jasně neidentifikovatelné. Valak je určitě jeden z nejděsuplnějších záporných postav novodobého hororu, ale tady se z ní vytěžilo ubohé minimum. Kromě toho, že celá pointa ohledně hlavního mužského protagonisty, v souvislosti s Conjuring nedává příliš smysl, nedává smysl ani motivace démona. Na světě existuje tak milion svatých relikvií (protože pro Papežstán je to i kus hadru) a Valak si vybere zrovna tu nejdivnější věc, Farmiga náhodou zaslechne rozhovor o její minulosti a zvěstech o jejím šílenství, Maurice má evidentně výpadky paměti, zmatené chování, křupání v krku a povraždí si pár lidí (Ale nevšimne si, že se v něm nachází nějaká prapodivná entita, protože byl Valak asi dostatečně chytrý aby se pokaždé vykoupal a vypral si hadry od krve), nebo babka v klášteře vidí opravdu divnou verzi svého třicet let mrtvého dítěte ale nenapadne ji "kurva zdrhej"! , tak se raději nechá zamordovat. A ten konec? Jako i v prvním díle stál konec za nic, ale tentokrát? Opravdu stačilo zlejt démona od hlavy k patě chlastem (vím, svěcené víno, stejně), aby se rozpustil? A to upozorňuji, že tu svou relikvii už měl a uměl levitovat! Jediné, co se mi na snímku opravdu líbilo, byla ta hlavní šikanátorka (a nemyslím Valaka). ()

soviczka

Sestru 2 jsem musela dát na dvakrát. Ne, že by byla tak strašidelná. Prostě jsem v polovině usnula. Jsem už v tom věku, kdy mi přijde děsivejší myšlenka, že jdu v pondělí to práce, než ďábelská jeptiška... ()

Venom666

Ze začátku to vypadá o ničem,  náznaky BLM agitky, pak se to trochu rozjede, pár super scén třeba s časopisy, ale spíše 2,5 * ()

titmok

More gádžo na kerú mačku sa točia takéto filmy. Už by mohli konečne tvorcovia pochopiť, že strach ide najmä z neznámeho a nie že budú ukazovať to tú pobledlú mníšku z neumytými zubami stále dookola ako na bežiacom páse. Áno, občas to bolo strašidelné, ale bolo to strašidelné kvôli tomu, že to bolo na vás natlačené, najmä po zvukovej stránke, a nič iné ako zľaknúť sa proste nešlo. Jednu hviezdičku za Maurica a Sophie, ináč fakt že hrúza des. ()

AndrewNewman

Neviem či som za posledné roky videl trápnejší pokus o horor a o vzájomné prepojenie spin-offu s originálnou sériou. Nehovoriac o tom, že kým dej v prvej časti bol síce jednoduchý a hlúpy, avšak čitateľný, v tomto prípade sa pri sledovaní úplne strácate. K tomu Valak opäť potvrdil status najlenivejšieho démona v histórii hororu. Síce tentokrát odpravil niekoľko zbytočných postáv, ale samozrejme tie kladné alebo pre film sympatické postavy nechal na pokoji. Tvorcovia sa už vôbec nebabrali s nejakou logikou, vyšetrovanie Valakovej prítomnosti v internátnej škole je čisto pre efekt Taissa Farmiga predvádza snáď ešte horší výkon, ako v prvej časti. O jej kolegyni, ktorá má pocit, že démona skrotí tým, keď ho švacne po krížoch radšej pomlčím. Ale aspoň týmto neuveriteľne stupídnym gestom pobavila celé kino. Celkovo je to oveľa horšie ako prvý diel, ktorý sám o sebe patrí medzi značne preceňované horory. ()

jokino

Prakticky skoro celý film sa nič moc nedeje, občas nejaká chvíľková "creepy" scéna. Dej je mdlý, o klišé tu nie je núdza, atmosféra takmer žiadna. Mal som pocit, že sledujem skôr nejakú detektívku. Koniec, dnes už asi celkom štandard v rámci subžánru a vyvrcholenia všetkého, s najviac narvanými CGI. Myslím, že celá "The Nun", by sa dala urobiť podstatne temnejšie / drsnejšie a dal by sa viac využiť jej potenciál (ako démona Valaka). Škoda, že sa tak nestalo.. ()

Petr59

O třídu lepší, než první díl. Změna prostředí zafungovala, strašení na internátní škole bylo zajímavé. Některé lekačky se fakt povedly, především scéna s časopisy. Fungující a strašidelný horor, který k naplnění očekávání stačí. ()

Frca

Nebylo to špatné. O něco lepší než první díl, ale ne tak dobré jako hlavní Conjurng. Hlavní postava je sympatická a dokáže si vás získat. Možná to nemá obří body count ale lekačky jsou vynalézavé a některé opravdu děsivé. Za mě fajn horor. No, snad se mi bude v noci dobře spát a nepřijde za mnou na návštěvu démonická jeptiška.😀 ()

Kebabkony

Debilní jako jednička to rozhodně není, ale svoje problémy to má. Největší posun je u samotných jumpscaru. Jsou skvěle vybudované a třeba scéna s časákama je asi ta nejzajímavější. Dokonce i samotný Valak už jenom stupidně nestraší, ale je schopen někoho i zabít....konečně. Příběh je tu strašně generický a taky předvídatelný. Ten hlavní problém je konec. U něho jsem si říkal "to je ale pičovina moji hoši". Doslova Valak získá určitý předmět, který ho totálně posílí a je snad neporazitelný, ale režisér si řekl. Tak a jak ho porazíme? Ok, třeba skrz vzpomínky a budeme tomu říkat zázrak. Co to jako do prdele je. Místo toho, aby ten demon všechny přítomný roztrhal na cáry, tak ne. Jenom je budu šikanovat dokud mě neporazí. Aspoň, že jsem se bavil víc než u jedničky. 5/10 ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě