Sestra II

• USA The Nun II (více)

1956 - Francie. Je zavražděn kněz. Šíří se zlo. Pokračování celosvětového hitu sleduje sestru Irenu, která se opět střetává s démonickou jeptiškou Valakem. (Vertical Entertainment)

Emerelle

První díl sestry je jednoznačně můj druhý nejoblíbenější horor (protože co může trumfnout chatu v horách, která má zabijáckého jednorožce?!). Každopádně, pokračování se dalo po konci "jedničky" očekávat. Postavu démonické sestry mám opravdu ráda, je prostě skvěle děsivá. Ty "lekačky" se po pár opakováních, ale omrzí a stanou se hodně předvídatelnými. Vizuálně krásné, ale dějově horší než jednička. ()

stitch7

/// Jednička mi tehdy přišla tak špatná, že když se ohlásila dvojka, divil jsem se, že o to vůbec má někdo zájem. Trailer ale vypadal líp než celej první film, a tak jsem se začal docela těšit. Druhá The Ňůň je fakt o kus lepší než předchůdce. Nesnaží se hláškovat ani mrskat postavy na náhodná místa, naopak ale dobře vysvětluje motivaci démona a přináší vizuálně atraktivní lekačky. Dokázal bych si to představit ještě krvavější, s větším bodycountem a lepším koncem, ale jsem spokojen. Zvlášť se mi líbila postava Frenchieho, která nevěděla, co se jí děje. Premiéra v Dolby Atmos (doporučuji, udělá to svoje). ()

Jaro.Krafcik

Rovnako dobré ako jednotka. Aj to na seba fajn nadvezuje. Miestami možno aj trochu lepšie. Atmosféra fantastická, škoda len toho pomalého rozbehu. Záver ale premakaný a zakončený dobre aj keď moc strašidelné to veru nebolo. Jasné wtf momenty sú, aj niektoré otrávne postavy. Pochybujem že bude trojka a Valak sa znovu vráti. 4* ()

Skeksis

Tu mi celkom nevadí, že je tam vkuse nejaká mníška a deti. No a čo? Deti mi všeobecne lezú na nervy, ale tu nie. Vraj Diabol - niečo medzi capkom a retardovaným turom domácim, sa najprv lenivo prechádzal po podkroví, a potom extrémne nadšene bežal po schodoch. Ale bol cool, cool. Pripísala by som ho aj na bruselský zoznam zvierat, ktoré môžeme vlastniť. Samozrejme ho, ako to už v hororoch býva, zastavila drevená palica. A klasická Marilyn Manson mníška - v stene, z časopisov, na obraze, pod plachtou a kade-tade vycierajúca zuby, ma tiež potešila. ()

blackkocour

Já ještě s odhodláním čekám na toho blášku, švícu, synátora, fotra a máminu, ať to rodinné downoverzum z vlastníma silama sblížíme. Každý má ty svoje blbé filmy, u kterých se každý baví svým způsobem, ať už si v druhém okně kouká na swingers, a honí si u Breda Pitta a Mědené vesty, nebo u šesti medvědů na cibulce, já si zase mastím ptáka na texaské orgie s pátkem třináctého na Halloweenu, a u Sawka ti klidně sním játra s ryžou, aniž bych si to nablil zpátky na talíř, ale tyhle bafanda s nějakým mezkem s prdelí jako valach, kterému ty nekariérní roky pana Marilyna Mansona pěkně nasolí do jeho zkomírající qariéry. Pořád dokola dávný zla, co jsou po dvě stě letech znovu probuzena, nějaká tuctová mniška z Vatikánu, která jen ona po zbytku filmu dostane odpovědi, a dávné origin story démona, hořící papež nebo farář, aby jsme viděli zlost Palacha, a nabroušené ksichty hnusné bosorky, škaredé jako černočernou noc. Nevidím mezi tímhle snímkem a Análbel dvojkou žádný rozdíl, celá ta věc se sirotčincem mi přijde na kopírák, jako kdyby celý producentský tým dělala umělá inteligence, nebo stádo lobotomů. Sestra v akci 2 byla trochu lepší no. Katolíci jsou strašná banda. #podzimnísklizeň [2023] ()

sedm.1

Co se týče kvalit The Nun 2, tak upřímně mohu jen konstatovat, že se jedná ve většině ohledech prakticky o identické pokračování prvního strašení démona Valaka, jen možná tedy s tím rozdílem, že zatímco v jedničce alespoň děsí diváky skutečně právě především samotný Valak, tak ve dvojce působí přímo jeho postava skutečně jen okrajově a do děje vstupuje spíš jen prostřednictvím posednutím jiné postavy, čímž to pak ale postrádá vlastně svou ústřední podstatu, na druhou stranu zas musím ovšem minimálně uznat, že ona posednutá postava je alespoň zahrána výrazným a přesvědčivým hercem, takže to ve výsledku nakonec zas až tak negativní dojem nebudí, ale samozřejmě pochopím, že by to pro mnoho diváků mohlo představovat oprávněný zásadní nedostatek. Jinak ovšem musím zopakovat, zbytek se skutečně veze na vlně prvního dílu, a to jak v plusech, tak záporech, takže mezi těmi pozitivy samozřejmě dominuje především parádní potemnělá atmosféra, a to jak prostředí, tak pocitového vnímaní, dále musím určitě zmínit i spoustu působivých a silně vygradovaných napínavých scén a lekaček, kdy jsem si párkrát regulérně káknul do gaťat, a vynechat nechci ani slušné akční finále, které má fakt docela grády. Mezi negativy jinak vyčnívá opět především představitelka ústřední role, Taissa Farmiga, nesympatická to herečka, nevyčnívající ani svým hereckým talentem, dále pak kostrbatá zápletka, nenabízející cokoliv výrazného, či nápaditého a samozřejmě mě též znovu zklamalo i zpracování úmrtí jednotlivých postav, které je prostě přizpůsobeno přístupnosti mladistvých, takže čehokoliv násilnějšího, ostřejšího, či vyloženě krvavého se tu divák nedočká. Celkově se tak jedná o slušný, nenudící průměr, mající svá pro i proti, čímž si spolehlivě najde jak své příznivce, tak i odpůrce, a co se týče přímo mé osoby, tak já jsem se tedy při sledování The Nun 2 bavil, ale v hlavě mi stejně jako první díl ani toto pokračování rozhodně neuvízne ani na chvíli. ()

FilmysMartym

Sestra 2 je podobně jako jednička podprůměrný horor, ale lepší, který nezvládá doručit ani ten základní prvek, strach. Levný lekačky, absolutně žádná citová investice do postav a ani pořádnej příběh. A to nechtějte abych začal s tím mořem nelogičností, proč Valak jeho nepřátele nezabil rovnou když k tomu měl asi tak 10 příležitostí, proč církev pošle oficiálně pouze 1 sestru na zlikvidování démona, o kterém ví, čeho je schopný atd. 5/10 a doufejme, že Saw 10 tomuhle žánru trošku pomůže. ()

borec999

Nuda. O konaní postáv dobrovoľne ženúcich sa do priestorov a situácií, do ktorých by som sa bál ísť aj s policajným komandom za chrbtom, či moci démona, ktorý dokáže na počkanie odhadzovať ľudí silou vôle či zapáliť ich, no s niektorými sa naopak veľmi dlho "hrá", pomlčím. Niektoré horory majú problém, že sa v nich "toho" (ľakačky, scény strašenia, akcia) deje málo, tu sa "toho" deje pomerne dosť. Ale čo z toho, keď scény strašenia nemajú potrebnú atmosféru a ľakačky sú všetky do jednej predvídateľné. A práve tu osobne vidím najväčší problém druhej Mníšky. Príbehové prepojenie s jednotkou by ešte ušlo, poteší aj vyšší bodycount. No stále to nič nemení na tom, že Michael Chaves nie je dobrý hororový režisér a s budovaním atmosféry si nevie rady. Nechápem ako je možné, že po natočení najslabšieho dielu Conjuring univerza (La Llorona) a priemernej 3ky Conjuringu (o triedu slabšej než Wanove 2 diely) dostal Chaves od producentov daľšiu možnosť. Na jednotku Mníšky sa kvôli jej nelogickosti a slabému bodycountu strhol (ne)zaslúžený hate, ale podľa mňa je celkovo o dosť lepším hororom než tento nevýrazný sequel. Hardy dokázal využiť prostredie kláštora plného mníšok, všadeprítomnej hmlistej tmy a cintorína na natočenie gotického hororu plného napätia a atmosféry. Chaves okrem fajn intra v kostole a technicky pekne natočenej scény z novinového stánku (hororovo však znova nefunkčnej) neponúkol takmer nič. Ťažký priemer, resp. za mňa až nevýrazný podpriemer. 40-45% ()

666Carnage

Tahle Conjuring série už je mrtvá, už jí nechte prosím spát. V tomhle filmu se skoro nic neděje, všehovšudy se dá použít deset minut z celkových sto deseti a to je smutný. Nemá to napětí, atmosféru ani nápad. Nevím jestli sem náročný divák na horory nebo prostě jen brblám, jenže tohle je fakt kýbl nudy bez špetky strachu. Takže sestro už prosím ne a žádné další motlitby. Ámen 40% ()

Wally

Jednička byla prostě boží od samého začátku...když si i dnes vzpomenu na scénu s těmi zvonečky na hřbitově, běhá mi mráz po zádech... Tady? Nic! Tohle pokračování je hovadina v které (odmyslím-li si úvodní scénu) hodinu trvá než se začne něco dít... Většina scén v naprosté tmě, kde není nic moc vidět, nemá to hlavu ani patu, Valak se v podstatě ani moc neukáže a pak ten Kozel...to jako vážně?? Obrovské zklamání... ()

Orthank

O niečo nápaditejšie ako prvý diel, avšak stále dosť jednoduchá a vykonštruovaná jednohubka z ponuky švédskych stolov duchárskeho hororu. Wan sa vyčerpáva, a je to očakávateľné. Možno by to chcelo oživiť aj vlastnou réžiou. Z producentskej stoličky sa mu jeho vzkriesené dieťa nedarí udržať pri živote. ()

AdamesWWE

[5/10] Škoda nevyužitého potenciálu démonického Valaka. Jednotka je celkom fajn horor, ktorý pri prvom pozretí dokázal vybudovať príjemnu hororovú atmosféru a pár scary scén, ale dvojka už nezvláda nič z toho. Je to obyčajný príbeh, ktorý je predvídateľný a je síce natočený v peknom obale, vizuál v pohode, herci oukej, ale prvky ktoré budujú horor tu chýbajú. Atmosféra, hororové momenty, strach o hlavné postavy. Sklamanie. ()

Knowho

První půlka mi přijde  jenom jako kopírka jednička s trochu jiným prostředním a postavama. Zbytek je hodně průměrný, v týhke sérii už Xkrat viděný koncept posednutí a bojování s démonem. Ta stopáž by mohla být klidně o 20min kratší, jelikož je ve filmu tolik nepodstatnych scén, který jsou zbytečné moc dlouhý (viz scéna kde borka asi 6 minut chodí ve tmě s baterkou, kdy jen čekáš až na ní vyskočí démon). Atmosféra je tady taky skoro nulová a do první pulhodiny jsem si ani nebyl jistej jestli koukám na horor. Absenci atmosféry se snaží nahradit nespočet ohraných a nudných lekaček, který už asi hádám k tyhle sérii patří. Nejlepší na celým filmu je postava Maurice, kterej si mě stejně jako v jedničce získal. Jinak je samotnej film pro Conjuring sérii úplně zbytecnej. 5/10 Největší radost mi ale udělala potitulkovka s Edem a Lorraine, která předpokládám teasuje na Last Rites. ()

perna182

Prvních 15 min a nástup Valaka byl hodně povedený, i když žádná smrt nebyla nic extra. Stejně tak musím pochválit stylové creepy první titulky (do potitulkovky). Kdybych měl hodnotit jen toto, dám s klidem 9/10. Ovšem, je tu zbylých cca 90min filmu, které to bohužel sráží dolů. Po představení hrozby, která musí být zastavena se nám rozjíždí děj, který sice ubíhá, ale problém je, že až moc rychle. Vše se řeší strašně zkratkovitě a tím se to také stává lehce předvídatelné. Představí se nám několik postav, ale kromě ukázání vztahů v pár scénách se tím už nezabýváme, protože jsme se prozkratkovali až do finále, u kterého si asi tvůrci řekli, že ty zkratky byly moc krátké a celé finále vyřešily ještě větší zkratkou. Cením sice snahu, jako v případě Conjuringu 3 o změnu žánru, ovšem ani v tomto případě to nefunguje. Hlavně, když tomu nevěnujete čas, což je pro mě hlavní problém, který s tímto mám. Samozřejmě nemluvím o těch umělých lekačkách a nelogických rozhodnutí. To už beru jako standard. Určitě lepší jak první díl, ovšem chtělo to více času na postavy nebo dotažení nápadů. Takhle za mě lehce lepší průměr 6/10. ()

Paldiny

Viac švábov a viac minút ešte lepší film nerobí. Na pokračovaní sa dá pochváliť výprava, prekvapivo ma však sklamali navrátilci z prvej misie. Zo sestry Irenky je nebojácna sestra v akcii, z romantika Frantíka inštalatér s hereckým deficitom. Neviem ako svoju rolu pochopil, ale viac ma znervózňoval, keď zrovna negúľal posadnutými očami. Predpokladám, že v scenári nemalo byť napätie či sa viac v internátnej škole zaujíma o učiteľku alebo jej dcéru. Bizarný námet s honbou za očami sv. Lucie už len dokresľuje zmar prísť s niečím zaujímavým. ()

E´Tonno

Milé prekvapenie. Kým jednotka sa snažila strašiť a mala pôsobiť komornejšie (čo si budeme hovoriť - vo výsledku to nebol žiadny zázrak), dvojka dupe na pedálik a mníška je priamo v hlavnej úlohe. Body-count opäť nie je bohviečo (dokonca menší ako v jednotke ak dobre počítam - tam padol celý kláštor), ale zas sa nenecháva priestor na vatu a vykecávanie, namiesto toho sa vkuse niečo "nadprirodzené" deje. Na to, že som išiel do kina na "dvojku" - priznávam - dostal som viac ako som čakal. ()

Kejf.

Oproti tomu pruseru, co se odehral ve 2018, mi tohle s opozdenim 5 let vcelku spravilo chut. Bylo to akcnejsi, Valaka jsme si uzili vic, libila se mi kamera, lekacky byly vcelku fajn. Ve svy podstate tomu nic extra nechybelo, jen se bojim, ze jako fanousek hororovyho zanru jsem uz tak rozmlsana, ze uz me jen tak neco nevystreli ze spodaru. Kdyby byl takovej film vydanej v minuly dekade, zrejme by patril do TOP 3 ke V zajeti demonu a Insidious. Ve 2023 je tam jedno maly ale, ktery presne nedokazu specifikovat. Porad se ale jedna o moje milovany The Conjuring universe, takze to na odreny 4* to asi stacit bude. ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě