Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

A.L.E.S.

Když jsem přišel do kina na tenhle film, nebyl jsem zkažen žádným trailerem, který ve velké většině ukazuje ze snímku to nejlepší. Šel jsem zkrátka a dobře naslepo, což se rozhodně vyplatilo. Iron Man ve mně zanechal dobrý pocit z dobře odvedené práce. Tak silný, že jsem zůstal přilepený v křesle. Robert Downey Jr. má úžasný a osobitý styl humoru, což jsem nečekal. Taky mi představil nový typ boháče, který se nenechává opečovávat hromadou služebnictva a na dost věcí si "sahá" sám... ()

markuc

Kazdopadne zajimavy snimek, i kdyz trosku dlouhy. To ale vubec nevadi, dej to ma a pribeh smele vystaci na dve hodinky. Zadne zbytecne sceny ani zvraty. Vsechno v ramci moznosti a prijemne natoceno - neni to dalsi stupidni komiksovy film ve stylu Spidermana. ()

Honzíno

Downey je pekelník, je to prostě bůh. K tomu skvělá hudební stránka (kompletně se zvukem), Gwyneth Paltrow a plešatý Jeff Bridges. Trocha akce postačí a ruku v ruce s perfektní atmosférou a nábojem tahá film. Jenže na druhé straně vidím klasickou, již lehce 'zastaralou', komixovou šablonu a vlastně jen tu 'trochu' akce, která nevyčerpává veškerý potenciál. Počkám si na Avengers a Shield a samozřejmě na dvojku.;) Perfektní úvod.., prostě celkově hravá a veselá záležitost s vynikající závěrečnou sekvencí (dvěma závěrečnými sekvencemi). 75% ()

Mrkvič

S obrovským očekáváním musím konstatovat.... že .... nejsem ani zklamaný. Nic tak úchvatného se sice nekoná, ale rozhodně patří Iron Man k těm nadprůměrnějším komiksovým filmům. Určitě bude patřit mezi ty moje oblíbenější, protože mám rád ty, kteří mají nějaké slabiny. A Robert Downey jich dokázal ukázat ve filmu více než dost. Navíc má díru u srdce, což se může takřka rovnat s absencí zraku u Daredevila. Hodně se tu objevuje, že záporák s tváří Jeffa Bridgese nestojí za nic. Stojí! Je démonický. Má na konci prďáčtější kostým než samotný Tony Stark a hraje ho Jeff Bridges. Co víc by někdo chtěl? ()

Kikania

Ja osobne nemám veľmi rada sci-fi filmy, ktorých dej sa odohráva vo vesmíre alebo sú tam už tak neskutočné veci že konec...ale toto sa mi fakt paaaacilo...ani neviem čím konkrétne ma to tak zaujalo...asi všetkým:D Od hlavného hrdinu cez jeho "namakanú mašinku" až k vtipným hláškam....peknééé...zo sci-fi žánru jedno z mojich naj. ()

Wall-E

Pro mě největší překvapení roku... Vypadalo to, že "Marvelovské" adaptace ztrácejí dech, ale není tomu tak. "IRON MAN" respektive Tony Stark si mě získal! V podání Roberta Downeyho Juniora je geniální.... Nejchytřejší komiksový hrdina všech dob. Kam se na něj hrabe Bruce Wayne se svými udělátky :-) Akce by mohlo být trochu víc, ale vždy když Iron Man efektně zaklapne svojí masku.... tak mě sklapne čelist..... ()

KanjiVital

Tímto filmem Robert Downey Jr. potvrdil návrat do první ligy. Spolu s Temným rytířem vrchol roku 2008. Režisér se snažil o co nejrealističtější zobrazení a povedlo se mu to výborně. Tonyho Starka si zkrátka zamilujete... jeho charisma, sarkasmus či náklonost ke krásným ženám a alkoholu Vás zcela uchvátí a určitě i mile rozesměje. Moc se mi líbila scéna, ve které se Tony učil létat a scéna ve které tvořil svůj oblek. "Božský Dude" Jeff Bridges zahrál svou postavu křivě a zákeřně, tak jak se na pořádného záportáka sluší. Při závěrečných titulků jsem si s chutí vychutnal, po skvělé zábavě, stejnomenou píseň od legendárních Black Sabbath. ()

SG_ever

Jo, takhle nějak si představuji zpracování kultovních komiksů... Vtipné, svěží a plné akce, navíc v ideální dvouhodinové stopáži. Robert Downey Junior opět dokázal, že hrát umí. (85%) ()

plechulka

Lepší z odrůdy filmů podle komiksů, hlavně kvůli charismatu hlavní kladné a záporné postavy, respektive jejich představitelů (jsem jediná, komu holohlavý Jeff Bridges připomínal Marka Vašuta?) ()

DaUr

Ne, není to geniální, ani nijak vyjímečné... Ale já se bavil. Skvělé herecké obsazení, úžasná hudba, dobře vyvážená akce. 85%. ()

karlik4801

Komiksovka plná hlášek i akcí. Neumím si představit jiného Starka než je Robert Downey Jr. Ten do role krásně zapadl, i když Tony je v komiksu taková zapeklitá postava. Někdy je vykreslený jako nejrozumnější postava Universa a někdy je to prostě nahláškovanej borec. Tahle nahláškovaná filmová forma se více než povedeně vyvedla. Napětí v Iron Manovi nechybí, je v celém filmu, kdy divák čeká až si War Machine navlékne oblek, nebo kdy se dá Tony s Pepper dohromady. Jon Favreau se nenechal uspěchat a hodil nám tyhle scénky do dvojky. ()

danco123

Nečakal som, že ma raz bude baviť niečo podobného ako Iron Man, ale tak som sa doňho zažral, že je zo mňa fanúšik, tohto filmového hrdinu. Skvelý dej a takisto nápad, ale predovšetkým skvelý výkon sympatického Roberta Downeyho ma natoľko vzal, že som si musel hneď pozrieť aj úspešné druhé pokračovanie tohto Sci.Fi filmu. Jon Favreau odviedol skutočne dobrú prácu a filmu dal teda predpoklad na úspešné pokračovanie druhej časti. Filmu dávam 80%. ()

viperDavid

Jasná trefa do černého pokud jde o Roberta Downey Jr. Ten člověk se pro tuto roli narodil. Navíc ty bezvadné efekty, člověk se úplně rozplývá. Hodně povedené ()

Ryuuhei

Jeden z kultovnějších superhrdinských počinů a zároveň výtečná adaptace Marvelovky. Tony Stark je prostě týpek a pro mě možná vůbec nejoblíbenější (zde zatím jen latentní) Avenger. V jeho první části příběhu nechybí dobrý důvod, proč se stal oním superhrdinou, ani skvěle napsaní záporáci a to samé platí o akci, která místy kolísá, ale dá se na to pěkně koukat. Tento první díl ságy zařazuji hned pod Thora. 80% ()

Lachtaan

Jestli budu někdy nějakému herci tolik věřit danou roli, jako jsem měl tu čest důvěřovat Robertovi v roli vizionáře Starka, tak se to stane revoluční záležitostí. Snímek, který před devíti lety předefinoval komiksový žánr hraných filmů a odstartoval neskutečně úspěšnou éru akčních blockbusterů. Film, který bude dle všeho i v mých 40 letech nejlepší Marvelovkou a především filmem, který mě nikdy neomrzí. A to že já jsem člověkem, který se obává dát druhou šanci i svým oblíbeným filmům jako je Into the Wild či Lords of Dogtown. ()

Helmutek

Tak jsme si řekli, že si dáme všechny Marvelovky hezky od začátku, postupně jednu po druhý. A Iron Man nasazuje laťku kurva vysoko. Jasně, klišé tam jsou, dyť je to film komiksovym superhrdinovi, ale... Ale ono to prostě všechno funguje skvěle a zábava je to absolutní. Stojí to sice z poloviny na charismatu Downeyho, kterej je přesně něco mezi "na pěst" a "k sežrání" (respektive v týhle množině se tak nějak ad libitum pohybuje), ale ono to není jen o něm - ono je to i dobře natočený, funguje střih i kamera, soundtrack, casting, máto dobrej scénář... A já jsem se prostě obrovsky bavil. Na mě to nepůsobí, že si film hraje na nějakou vysokou filmařinu s ambicí rozslouknlout smysl všehomíra, takže za mě se v tomhle ohledu podovod na divákovi nekoná. Třeba scény, kdy se učí v tom obleku lítat, nebo kdy tam peskuje toho svýho robota, že jestli to zase posere a začne ho hasit, tak ho dá univerzitě; kdy si tam spálí auta nebo rozhází výkresy; tyhle scény sice kinematografii nejspíš nezměněj, mně to je ale úplně jedno - fungujou totiž skvěle a já se na to rád podívám ještě xkrát znova. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří