Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

LUKICKK

Okay, přišel čas na další MCU maraton, tak tedy můžu dopsat recenze ke všem filmům, co se týče tohohle filmu, jde o jeden z mých nejoblíbenějších. Robert Downey Jr. se do této role perfektně hodí. Více méně s tímhle filmem nemám žádný větší problém, který by vůbec stál za zmínění. Swag Tony. ()

Barvoj

Relativně dobře zpracovaný film.. Člověk musí před sledováním zapomenout všechny svoje znalosti fyziky (kdo viděl aspoň trailer pochopí;) a potom se vyvarovat otázkám typu: Jak je tohle možné? Když obě tyto věci splníte, tak si to velice užijete! :) Střídá se napětí, vtip a akční scény.. vše je propracované do posledního detailu a děj diváka chytne hned v prvních minutách.. Za sebe můžu říct, že už se velice těším na dvojku :) Po Transformers konečně zas pořádnej komixovej film ^^ ()

Beky

Nejvetší podíl na solidním hodnocení a celkovém úspěchu má R.D.jr.a bezchybná režie J.F. Já se o comics nezajímám, proto vnímám film jako samostatné dílo bez inspirace kresleným papírem. Mohu být téměř maximálně spokojen, jediný co vytknu je absence mega momentu na který bych pamatoval do druhého dílu. Jednou větou: Když je soupeř dementní a nepozná že kuješ pikle, nešetři ho...zab ho rychle!! ()

_DAVE_

Další z nekonečné řady komixových filmů rozhodně neurazí, a určitě taky ne všechny nadchne. Hlavní je nepokoušet se přemýšlet proč se tam věci dějí zrovna tak, a ne ne jinak - poněkud logičtěji. Je to prostě jízda kde jde rozum stranou a hlavní slovo má akce. Pochválit musím scénář a Downeyho juniora. ()

Redswif

Pěkná podívaná to sice byla, ale už mě tak trošku štvou ty filmy o hrdinech kde se začíná od píky a ten superhero je tam vlastně jen pár posledních minut. Uznávám že začít od pky je dobré, ale můsíme všechno světlit(proč mu tam dali to na tu auto baterku atd.). Stejně furt mám pocit jako bych nekoukal na samostatný film, ale pouze na pilot k seriálu. V tom komentáři je spoustu ale že:D ()

BS

Co se týče letošních komiksových adaptací, tak se celkem zadařilo (ještě sem neviděl druhého Hellboye). Iron man je vším co chcete - akcí, komedií, satirou na zbrojní průmysl a romancí, co chtít víc?...Skvělý protipól proti temnému Temnému rytíři! Lepší čtyři. ()

July

Pěkné, konečně nějaká odlehčenější komiksovka, která ani sebe samu nebere zcela vážně. Ale filmaři by asi nepředpokládali, že někdo propukne smíchy při scéně Starkovy první "vycházky" ven z jeskyně. To, jak z vážných zranění sotva vyléčený Stark držel autobaterii ležérně v ruce, mě skutečně pobavilo, jelikož ten den jsem měnila baterii v autě... (Kdo to nikdy nedělal, vězte, že váží cca kolem 10 kg. :-)) ()

lennyd

Milionář a zbrojní magnát Tony Stark (Robert Downey Jr.) je při jedné prezentaci svých výrobků kdesi na blízkém východě zajat skupinou teroristů, která po něm chce vývoj jeho nejnovější zbraně. Tony jim sice pomoc přislíbí, ale během vývoje vynalezne kovové brnění, ve kterém se mu podaří teroristům uprchnout. Ale to, co na místě viděl, a jak jsou jeho zbraně zneužívány v něm vyústí v jedno rozhodnutí - žádný další vývoj zbraní. A naopak, kovový oblek zmodernizuje a vydá se zachránit svět. Jako první na řadě bude ale ministr obrany Obadiah Stone (Jeff Bridges) ... Veškerá XXX-mánie (za XXX dostaďte libovolné - spider, super, x) jde tak trochu mimo mne - když film přijde, tak se mi většinou líbí, ale že bych si musel polepovat auto samolepkama Spideyho nebo nosit účes jako Superman to zase ne. Podobné to je i s Iron Manem - když byl film v kinech, tak mne to nijak nebralo, ale teď jsem se k němu náhodou dostal, a musím říct, že docela dobrý. Dokonce oproti ostatním Manům má Iron Man něco navíc - a to .. jak to říct česky ... "possibility". Žádné z technických udělátek není natolik nereálné, abych si jej nedokázal představit - a to filmu určitě přidává na zajímavosti. Navíc se mimořádně povedlo herecké obsazení - samozřejmě vévodí Robert Downey Jr., který za celé dvě hodinky nesleze z obrazovky, ale skvělý je i Jeff Bridges a "uťáplá" Gwynet Paltrow. Pro mne určitě příjemné překvapení a možná jedno z nejlepších komiksových zpracování vůbec.. ()

Redi

Komiksáky s oblibou sleduju a hlavně je hodnotím jinak než ostatní filmy. A tohle byl jeden z těch lepších... pěkné audiovizuální zpracování taky, ne jak ti pošahaní transformers kde je prd vidět. Jen toho R.Downeyho jr. nemůžu vystát. ()

terunka003

Pohádka, scifi, akční, Robert Downey Jr. × Gwynet Paltrow, a spoustá technických nesmyslů, kterým můj obyčejný ženský mozek nerozumí. Ale jsem napsala - je to pohádka. Taková trochu moderní pohádka o Golemovi. Nejsem fanouškem takových scifi snímků, ale přesto to bylo zajímavé. Nepopírám, že jsem se na to nedívala hlavně kvůli představitelovi hlavního hrdiny. Přesto je to takový pohodový snímek, u kterého snad žádný muž nebude přemýšlet, jak by se takový robot dal sestrojit. A to jako když tam nebude mít to kulatý světýlko, tak jako umře na zastávu a roztrhání srdce? ()

Thommie

Perfektní záležitost. No a samozřejmě Robert Downey předvedl úžasný výkon. Nemůžu si vynachválit ani Gwyneth Paltrow, která v sobě dokázala probudit to pravé kouzlo. Jako celek je to velmi zdařilý film. ()

BoncheR

Myslím že obsadiť Robertom Downey-om Jr. rolu Iron Mana, vôbec nebol zlý nápad. Hodí sa pre túto rolu perfektne. Aj keď príbeh nie príliš záživný, efektami sa to vykompenzovalo. Ani si nestihnete všimnúť zopár nedostatkov. :-O ()

anli

Další z řady komiksů převedených na filmové plátno.Chopil se toho Jon Favreau a výsledný dojem je pro mě jako nečtenáře komiksů velmi slušný.Jeho režie je velmi schopná,bystrá a přesně věděl ,co chce divákovi vyprávět a hlavně jak.Začátek a zejména výroba obleku je trochu pomalejší a pro někoho až nudná,ale je potřeba pro celkové pochopení a motivaci hlavního hrdiny,jehož mistrovsky a naprosto šaramantně(závěrečná tiskovka je fakt boží)ztvárnil Robert Downey Jr.,který je opravdu Pan herec.Mile a příjemně působí i jeho pomocnice Gwyneth Paltrow a Jeff Bridges je opravdu slizký,ale k dokonalosti pořádného záporáka mu malinko chybí.Výpravná a technická stránka filmu šlape velmi dobře,včetně akčních scén a občas mezi tím probleskne i ono poselství pro výrobce zbraní,válkotvůrce atd.Myslím,že lidi z Marvela mohou být s prvním objevením Iron Mana na plátně spokojeni.Příběh je dobrý,má slušnou atmosféru a i motivace a pohnutky jednotlivých postav jsou uvěřitelné(což bývá u komiksů pro nečtenáře problém).Trochu propracovanější a napínavější mohlo být závěrečbé finále,ale jinak je styl vyprávění opravdu příjemný a místy i vtipný.Dávám železných 80% a těším se na dvojku. ()

Ivuse

Až neuvěřitelně charismatický Downey mě ohromil, po delší době konečně role, která mu dala možnost oslnit diváka. Celý film drží právě Downey, který je naprosto sympatický a to i přes množství záporných vlastností hlavní postavy. ()

Bobik9

Konečně jsem se dostal i k Iron manovi a díky jeho skvělé úloze v Avengerech jsem se vskutku těšil. Nicméně mě to zklamalo. Mám rád Marvelovky a tohle měla být jedny z těch nejlepších, ovšem první hodina o vzniku samotného Iron mana mě moc nebavila a druhá, i když zlepšená, neměla nic, čím by překvapila. Downey jr. je jedním z nejcharizmatyčtějších a nejlepších herců, co znám a hodně ho obdivuji, ovšem on je jediným skutečně dobře obsazeným hercem tady. Pobaví, ale nenadchne. Snad je dvojka méně utahaná. ()

noriaki

Robert Downey Jr. a spousta pečlivě vycizelovaných drobných detailů vytáhla Iron Mana z šedého průměru. Střízlivě viděno je to průměr. Akce je minimum, psychologie veškerá žádná a zápletku hodnou blockbusteru si představuji jinak. Ale kdo to potřebuje když se po plátně prohání Tony Stark, profesionální playboy s charismatem až na půdu. A když si vzal ten vymakaný oblek a začal kosit mudžahedíny, tak už mi nechybělo nic. Aby na to zbojařský magnát nebyl sám, přibral si do party perfektního Jeffa Bridgese a překvapivě okouzlující Gwyneth Paltrow, a dobře udělal. Tihle dva film podrželi když náhodou zalapal po dechu. Velice slušná podívaná, dá se říct že sobě navzdory. ()

Pavlínka9

Jako plno lidí si myslím, že role Tonyho Starka byla tou, na kterou Robert Downey Jr. čekal, aby ho "vystřelila" do Hollywoodu na úplný vrchol :) Je to fešák, na kterého je radost se podívat nejen v tomto filmu, kde si roli maximálně užil, jelikož Iron Man mu sedí jako jeho slušivý oblek ;) Je to svižný, vtipný, určitým způsobem nadnesený a plné dobrých hlášek, což já ráda ;) Už při tomto shlédnutí jsem se těšila na další díl, jen se děsím, aby jich nebylo zbytečně moc :) ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří