Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008–2009, 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, William Brent, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch, Derek Riddell, Javier Grajeda, Dave Colon, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Mark Kubr, Branden Morgan, Cornell Womack, Cameron Van Hoy, Douglas Bennett, Cyd Strittmatter, Bill Tangradi, Gary Houston, Jim Jansen, Carlos Jacott, Jill Remez, Danny Mora, Kenneth Miller, Sam Puefua, Phil Morris, Sasha Roiz, Hector Atreyu Ruiz, Mark Ivanir, Jonathan Jackson, Roger Guenveur Smith, Shane Edelman, Zack Ward, Connor Trinneer, Jamison Jones, Chad Lindberg, Ned Bellamy (a.z.), Adam Wylie, Thomas Garner, Alex Carter, Tina Casciani, Theo Rossi, Chad Coleman, Leven Rambin (a.z.), Edward Conna, Joshua Malina, Cooper Huckabee, Kit Pongetti, TJ Kayama, Massi Furlan, Ron Butler, Ron Riekki, Roberto 'Sanz' Sanchez

--- PRVNÍ SÉRIE --- Ze všeho nejdříve je nutno si uvědomit, že tohle prostě nemůže být nástupce Cameronových trháků. A kdo ho od tohoto seriálu čeká, tak je s prominutím blb. A vzhledem k tomu, že má seriál na ČSFD mizerných 49%, tak si nejsem jistý, co si mám myslet. Opravdu je to tak špatné? Já si to rozhodně nemyslím a příběh Sarah mě baví. Baví mě hodně. Děj se hodně táhne, což ale rozhodně není na škodu. Pomalu a do hloubky poznáváme jednotlivé charaktery. Lena Headey se role Sarah Connor zhostila výborně, ale trochu jinak, než Linda Hamilton. Přesto nemůžu říci, že by jedna byla lepší než druhá. Obě Sarah mají něco do sebe a každá je svým způsobem zajímavá. Summer Glau v podobě kyborga je super, stejně tak Dekker v roli Johna Connora rozhodně nezahálí, i když je to herec jinak tak trochu prkenný. Efekty jsou úměrné rozpočtu a rozhodně nevypadají špatně, i když se jimi hodně šetří. Hodně se mi líbí všemožné odkazy na původní filmy, zejména mě potěšila památná věta: "Come with me if you want to live," která ani zde nechybí. Děj se rozjíždí směrem, který se mi líbí a očekávání jsou tak od druhé řady vcelku velká. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série dostala hnedka 22 dílů, což je znát především na obsahu "vaty", které je celá druhá série plná. Avšak to rozhodně nepovažuji za zápor, protože to divákovi hodně pomůže ke sžití se s postavami, dozví se jejich motivy a jejich obavy. O to působivější jsou potom závěrečné díly, které veškeré zaběhnuté trendy boří a to vcelku bez nějakýho většího okecávání. Výsledkem je několik hodně zajímavých twistů, na které rozhodně budu vzpomínat dlouho. A mrzí mě bohužel i závěr, který měl neskutečně skvěle našlápnuto, avšak zasáhla tvrdá ruka FOXu a seriál byl ukončen. Pokračování se zřejmě již nikdy nedočkáme. Hodnocení série: 4,5/5(12.11.2012)

• Segrestor

Z lásky k filmové serii o terminátorech jsem se na to rád koukal. Z lásky k filmové serii o terminátorech jsem to ale postupně, díl od dílu, začal nenávidět. A nezachránila to ani Summer Glaukom. Ne, vlastně tam iritovala nejvíc. Všichni tam byli takový docela příšerní. Snad jen samotná Sarah Connorová byla ztvárněna s respektem k původní předloze. Terminátoři sami o sobě byli de facto jen komikoňové, nic víc.(2.3.2012)

Nenechte se odradit - druhá série stojí za to! Úchvatná idea kolem Terminátora a ten příběh - to mě vždycky dostávalo. A protože Terminátora II. považuji za zásadní film 90. let a přímo ho zbožňuji, na seriál, který na něj dějově navazuje, jsem se vyloženě těšila. V prvních dílech přišlo zklamání - jak hloupě se to celé zredukovalo na patetickou akční honičku s krásnou dominantní matkou a rozumným teenagerem Connorovými - "Spasiteli lidstva" - v čele. Přitom by stačilo podchytit pár z těch vzrušujících témat: cesty časem a alternativami osudu, souboj lidské a kybernetické inteligence... Naštěstí jsem vytrvala a stálo to za to. Druhá série je totiž přímo skvělá. Tedy, ne myšlenkově, ale poutavostí děje a postav a černým humorem. O nejlepší kameňáky se stará terminátorka Cameron, neodolatelná Summer Glau (Cameron: "V komíně jsem zaznamenala pohyb, vletěl tam pták, zabiju ho." - Sára: "Opovaž se!" - Cameron: "Možná později."). Ovšem nezastírám, že hlavním tahákem pro mě byl Derek Reese v podání Briana Austina Greena, z něhož se vyklubal nejen dobrý herec, ale taky nádhernej chlap. Nemohla jsem z něj spustit oči. Ach... Takže celkově za tři.(15.7.2011)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "V budoucnosti, vyhlásí počítačový program zvaný Skynet válku lidské rase. Stroje putují zpět časem, v lidské formě, aby zabili Johna Connora. Budoucího vůdce Odboje." Všichni ten příběh dobře známe, protože nám ho skvěle podal James Cameron. Tohle je v podstatě natahování děje, který se pak táhne a táhne... Vyloženě akční epizody jsou pouze dvě! Jinak sledujeme, jak John a jeho strejda randí nebo to, že se Sáře zjevuje duch Connorova taťky. Dá se říci, že je to nudná dramatická vztahovka s mizerným vizuálem. Hodnocení odpad! jsem nedal jen kvůli hlavním protagonistkám. Lena Headey jako Sára Connorová si 1* zaslouží. - 10%.(8.10.2019)

Pokud si odmyslíte brutalitu a temnou atmosféru filmových terminátorů, myslím, že není důvod, aby se u něj fanoušci Terminátora nebavili. Zvlášť pro ně je pak v seriálu několik scén, které filmovým zpracováním chyběly - především dovysvětlující scény ke trojce a výborné flashbacky z budoucnosti. Velmi dobře zpracovaný seriál, už teď se těším na druhou sezónu.(22.5.2008)

• - Postava "Cameron" je poklona Jamesu Cameronovi, který přišel s nápadem Terminátora a režíroval první dva filmy. (c.tucker)

• - Spoiler: Slovo "terminátor" nebylo vysloveno až do finále druhé série, kdy Sarah řekne Catherine, že jí shledává Terminátorem. (viperblade)

• - Jako vzor pro Jadernou elektrárnu Serrano Point posloužila elektrárna v El Segundo, CA. A jelikož to není jaderná elektrárna, chladící věže byly dodány v post-produkci. (reqiuem)