Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008–2009, 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, William Brent, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch, Derek Riddell, Javier Grajeda, Dave Colon, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Mark Kubr, Branden Morgan, Cornell Womack, Cameron Van Hoy, Douglas Bennett, Cyd Strittmatter, Bill Tangradi, Gary Houston, Jim Jansen, Carlos Jacott, Jill Remez, Danny Mora, Kenneth Miller, Sam Puefua, Phil Morris, Sasha Roiz, Hector Atreyu Ruiz, Mark Ivanir, Jonathan Jackson, Roger Guenveur Smith, Shane Edelman, Zack Ward, Connor Trinneer, Jamison Jones, Chad Lindberg, Ned Bellamy (a.z.), Adam Wylie, Thomas Garner, Alex Carter, Tina Casciani, Theo Rossi, Chad L. Coleman, Leven Rambin (a.z.), Edward Conna, Joshua Malina, Cooper Huckabee, Kit Pongetti, TJ Kayama, Massi Furlan, Ron Butler, Ron Riekki, Roberto 'Sanz' Sanchez, Brian Atkinson, Gregg Perrie, Carlos Sanz
  • jhr

Jedna velká nuda! Sice terminátorka Cameron je moc pěkná ale nevýrazný představitel connora a jeho psychopatická matka která nepůsobí ani trochu úderně jako spíš otravně a hlavně dělá hloupá rozhodnutí (Connor hodí do školy a má mobil a počítač a bydlí normálně ve městě jako kdyby se nic nedělo), nechápu že se děj nedržel druhého a třetího dílu filmu a místo toho si vymýšlí naprosté nesmysli které jednoznačně likvidují celou předlohu! Je dobře že další pokračování už nebude!(2.10.2009)

• Segrestor

Z lásky k filmové serii o terminátorech jsem se na to rád koukal. Z lásky k filmové serii o terminátorech jsem to ale postupně, díl od dílu, začal nenávidět. A nezachránila to ani Summer Glaukom. Ne, vlastně tam iritovala nejvíc. Všichni tam byli takový docela příšerní. Snad jen samotná Sarah Connorová byla ztvárněna s respektem k původní předloze. Terminátoři sami o sobě byli de facto jen komikoňové, nic víc.(2.3.2012)

• AllShallFall

Tohle je naprosto ubohost sama o sobě. Když se podíváme na třetí díl, tak John Connor říká, že se ho pokusili zabít dva terminátoři. Jeden než se narodil a druhý když mu bylo 12 let. A Sára Connorová se z té apokalyptické vize raději asi přebarvila ze špinavého blond vlasu na brunetu.. To je absolutní urážka samotného Terminátora a ještě k tomu sám Cameron spolupracoval na scénáři. Já snad asi špatně vidím. Najednou je tam terminátorů 3 prdele. Cestují si do minulosti libovolně, jak se jim zachce. Absolutně to popírá věci, které nám přinesla trojka. Jako třeba, že terminátory vyrábí "na běžícím pásu". Proto byli všichni stejní. Proto Arnold a proto se ho v každém díle snažili alespoň počítačově vytvořit. Navíc mě absolutně dodělávají nějaké scény. Ženská terminátorka, jakýsi kyborg, bojuje s jiným trapným terminátorem, ten zjistí, že ona je kyborg neznámého původu, tak začne před ním utíkat. Úplně mi to uniká. snad všechny terminátory vyráběl Skynet ne? Terminátor a bere nohy na ramena??? Co to je za hovna?? Jiná scéna, kdy si frajer domu přinese hlavu terminatora a tělo ve smeťáku samo vstane a dojde si pro hlavu a aby to nevypadalo blbě, tak si nasadí na tělo hlavu nějakého ferdy, co tam zabil. Ale jak a kde vzal procesor na ovládání a, když ten má v hlavě, viz druhý díl Terminátora, režisérská verze, a jak viděl na cestu to prostě hlava nebere. To je taková trapárna a ubohost, že to nezná mezí. Beru všechny nové a krásné příběhy, rozvíjející určité universum, jako byli třeba Star Wars. Ale tohle je škaredé až je mi z toho blbě. Omlouvám se za komentář k filmu Terminátor Salvation, protože to byl oproti tomuhle luxus a vy všichni co jste tomuhle dali větší hodnocení než Terminátoru Genisys si dejte facku a proberte se. Genisys je o 100 úrovní výše.(23.7.2010)

Ze začátku jsem taky srovnávala s filmy, ale to je špatný. Neporovnávejte. Sice musíte opomenout některé aspekty, jako třeba, že terminátorskou vražednou mašinu nehraje skvělý Arnold Schwarzenegger a Sarah Linda Hamilton. Potom mi trošku vadí, že Sarah a John vypadají jako bratr a starší sestra. Lena Headey ukázala, že jako Sarah není vůbec špatná. Pořád mi vrtalo hlavou, co se stalo v době mezi druhým a třetím dílem. Je vidět, že to nedalo spát i někomu jinému. Postupně jsem přicházela seriálu na chuť.(23.10.2008)

• Psema

První (a doufejme, že poslední) sezóna skončila. Z trapného seriálového odvaru kultovní série se po třech dílech vyklubala nebetyčná srágora, která si nezaslouží ani písmeno"T" ze slova Terminátor. To, co se v průběhu devíti odvysílaných dílů děje, je totiž natolik bizarní, že to nemá obdoby. Endoskeletem vybavení likvidátoři veškerého lidského života se oddávají baletu, mohou se v klidu infiltrovat mezi lidí tím, že se usadí a nabalí si dívčinu, s níž se ožení a někde uprostřed lesů číhá Dr. Silberman, aby z jeho postavy stihli tvůrci během 20 minut udělat takového magora, že to svět neviděl. Dialogy musely být u většiny dílů spíchnuté za plného natáčení, protože ty bláboly, které musí chudáci herci odříkávat, překračují všechny představitelné meze. Lena Headey nejenže není Linda Hamilton (na to nemá ani vizáž, ani odvahu), ale jako Sarah Connor je spíš mizernou cuchtou od plotny než matkou budoucího spasitele. Thomas Dekker je po snesitelných výkonech v Heroes naprosto retardovaným Johnem Connorem, jenž neustále něco nebo někoho hackuje pomocí Pentium 4, která ještě k tomu dokáže přečíst čipy ze strojů budoucnosti. WTF?, říkáte si? A to pořád není všechno. Děj se od prvního dílu nikam neposouvá, všichni se točí dokonale v kruhu jakoby se nechumelilo a občas se ukáže nějaký zoufalý Termík, černý federální agent nebo Brian Austin Green (ten mimochodem jako jediný za něco stojí a má koule na to, aby někomu bez váhání ustřelil palici). Terminator: The Sarah Connor Chronicles je zkrátka fraška nejhrubšího zrna, oproti níž jsou i německé kriminálky plné zajímavých zápletek a dobrých herců. Tohle nikdy nemělo spatřit světlo světa, obzvlášť když se ani na akční scény nedá koukat. DOKONALÝ TRAPAS!(20.8.2007)

• - V záběru na ležící Cameron (Summer Glau) si můžeme třikrát všimnout, že ona jako terminátorka dýchá. (OndrejKW)

• - Název dílu Dungeons & Dragons je inspirován názvem role-playing game vymyšlené v roce 1974. Vytvořil ji Gary Gygax a odhaduje se, že asi 20 milionu lidí po celém světě ji hraje, nebo alespoň jeji odnož, Advanced D&D. Hře může být v podstatě přičtena zásluha za stanovení moderní struktury RPG. (reqiuem)

• - Viac ako 300 herečiek sa zaújmalo o rolu Sarah Connorovej. Keď tvorcovi Joshovi Friedmanovi poradil jeho kamarát Lenu Headey, okamžite bola vybraná. (Mihail123)