Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 31x43 min

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, Billy Unger, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch, Derek Riddell, Javier Grajeda, Dave Colon, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Mark Kubr, Branden Morgan, Cornell Womack, Cameron Van Hoy, Douglas Bennett, Cyd Strittmatter, Bill Tangradi

Nikdy jsem nebyla Andulkou Fanynkovou božkého Arnieho v jeho životní terminátorové formě, natož aby mě byli sympatičtí: maniakální matka Connorová a spratkovský synek John. Inu teď už docela jsou, nejspíš díky oběma předtavitelům hlavních seriálových rolí a díky jejich zlidštění. A ono je vlastně možná v pořádku, že tento seriál má jen 2 série, víc by mě jich asi všechno to cool bojování, podivné filozofování a nelogické časové překombinování, znechutilo. Každopádně je to daleko lepší počin než T-III, která je jen komedií, toto série si zachovává klasicky ubrečený a fatalistický punc. V druhé části seriálu mě však nesmírně baví Shirley Manson, která z dravě elektronických devadesátkových Garbage přeskočila na terminátoří poker face, jde jí to obstojně, což rovněž podporuje její smrtkovsko-androgynní vizáž :-) 60%.(8.8.2008)

Hegot, co všichni máte? Není to zase tak špatný. S rozjezdem si sice dali načas, ale druhá série je opravdu slušná. Sice to nemá ani zdaleka kvality Cameronovy předlohy a někdy je to dost ucajdaný (keců je tu víc než děje, akce řídká), ale zápletky jsou chytré a herci fajn. Kdybych hodnotila seriál sám o sobě, dala bych 70%, ve vztahu k tématu možná spíš 60%, ale namíchlo mě, jak jste to všichni strhali! Takže dávám 4* a hotovo!(26.1.2010)

Kvalitný seriál, na ktorý sa dalo dívať predovšetkým kvôli Lene Headey. Pilot bol veľmi dobrý no nasledovalo sklamanie, keď som zistil, kto bude hrať terminátora. Prvotné sklamanie ale opadlo, pretože Summer Glau ho hrala výborne. Ešte lepší herecký výkon podával Brian Austin Green, takže s obsadením som spokojný. Scenár nebol vôbec zlý, často sme sa dostávali aj do budúcnosti.... Seriál nemožno porovnávať s filmom, ale podľa mňa bol tento seriál urobený veľmi dobre. 85%(13.3.2011)

Po první řadě nakonec hodnotím poměrně vysoko. Druhý a třetí díl sice velice zbrzdily počáteční nadšení z velice zajmavho pilotu, nakonec se to ale rozjelo a poslední 4 epizody byly co do zamotanosti, podfuků a menších zvratů vyoženě výborné. Hrozně se mi líbí béčkové triky, působí zvláštně snově, hudba je taktéž prima a pochválit musm také herce. A také se ke konci začal objevovat poměrně vytříbený černý humor, který vyvrcholil v posledním díle. scéna s bázenem rulez!!(17.7.2008)

• Radiq

Jde na tom hodně vidět televiznost a vždy, když se má udát nějaká nákladná akce, tak to kamera přejde, děj se stočí nebo scénář to přeskočí. A to je velká škoda, protože Lena Headey hraje Sáru stokrát líp než Linda Hamilton (a taky stokrát líp vypadá). Taky Summer Glau je pěkná a svou robotikou chladnost dokáže zahrát fakt hezky. Scénáristicky je to, stejně jako celá série o Terminátorovi, docela v prdeli, hlavně kůvli cestování v čase. Hlavní a do očí bijící scheisse shit je to, že mladej John i přes 8 letej skok v čase, se pořád skvěle orientuje v informačních technologiích a je to hekr jak prase. Další nedostatky nacházím v nedomyšlenejch postavách a dějovejch odbočkách, ktery tam jsou asi jenom proto, aby se něco dělo (a nebylo to moc nákladny). Do druhé série se mi moc nechce, ale protože vim, že jsou jenom dvě, tak ji zkouknu. A ta je taky docela průser. Místama se vubec nechytám a nevim proč a co a kdo a kde. Prostě rozumí tomu asi jenom scénáristé, ale já se ztrácím v detailech a motivacích postav. Taky každá epizoda se většinou točí kolem nějakyho jednoho problému, navíc docela nepodstatnyho, a moc mi to nezapadá do komplexního děje, kterej by měl někam směřovat a jednotlivejma epizodama na sebe navazovat. Prostě co epizoda, to samostatná jednotka. Čím dýl se na to koukám, tím míň mě to baví a řikám si, že to neni vubec logicky. Až to dokoukám, pravděpodobně hodnocení ještě snížím... A taky že jo. Spousta uplně bezvýznamnejch epizod zbytečně prodlužuje to, co nemá konec. Ano, druhá série se prostě utla a šlus. Nic jsme se nedozvěděli, spíš přibylo otázek a to, co se celou dobu dělo, nedává většinou moc velkej smysl. Je to zbytečnej seriál, kterej těži jenom ze svýho názvu a postav.(26.10.2014)

• - Jako vzor pro Jadernou elektrárnu Serrano Point posloužila elektrárna v El Segundo, CA. A jelikož to není jaderná elektrárna, chladící věže byly dodány v post-produkci. (reqiuem)

• - Summer Glau je bývalá prima ballerina. Proto dokáže tak krásně tančit balet v 7. díle 1. řady seriálu. (c.tucker)

• - Michael Shanks byl v užším výběru na roli Dereka Reese. (viperblade)