Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008 - 2009, 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, William Brent, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch, Derek Riddell, Javier Grajeda, Dave Colon, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Mark Kubr, Branden Morgan, Cornell Womack, Cameron Van Hoy, Douglas Bennett, Cyd Strittmatter, Bill Tangradi, Gary Houston, Jim Jansen, Carlos Jacott, Jill Remez, Danny Mora, Kenneth Miller, Sam Puefua, Phil Morris, Sasha Roiz, Hector Atreyu Ruiz, Mark Ivanir, Jonathan Jackson, Roger Guenveur Smith, Shane Edelman, Zack Ward, Connor Trinneer, Jamison Jones, Chad Lindberg, Ned Bellamy (a.z.), Adam Wylie, Thomas Garner, Alex Carter, Tina Casciani, Theo Rossi, Chad L. Coleman, Leven Rambin (a.z.), Edward Conna, Joshua Malina, Cooper Huckabee, Kit Pongetti

Nadšenie niektorých kritikov tvrdiacich polrok pred odvysielaním, že pôjde o jednu z najlepších seriálových noviniek nezdieľam a istej pachuti z toho, ako bolo naložene s filmovým námetom, sa zbaviť nemôžem. Hoci je totiž divákovi cez znelku, postavy a neustále odkazy zdôrazňované, čo vlastne sleduje, dej sa uberá odlišným smerom, terminátorskej atmosféry je poskromne a nezrovnalostí a dejových odbočiek viac, ako by bolo príjemné. Na to, že sa Sarah Connor Chronicles snaží tváriť ako plnohodnotný nástúpca Schwarzeneggerových hitov je málo drsný a ani zďaleka tak akčný, čo však ani zdaľeka nie je hlavným problémom. Chvíľami zaujímavé rozširovanie terminátorskej mytológie a už od Firefly skvelá Summer Glau na seriálovú špičku proste nestačí. Špeciálne keď sa potenciálom trestuhodne mrhá a príbeh sa uberá smerom, popri ktorom ešte aj o hlbokú filozofiu snažiace sa voiceovery vyznievaju zrozumiteľnejšie. Ešte že výborné, aj keď v podstate nič neriešiace finále, zachraňuje čo sa len dá.(7.2.2008)

• GilEstel

Seriál, který zdaleka nevyužil potenciál, který měl. Některé díly byly slušnější, ale tvůrci nebyli schopní to rozumně poskládat dohromady. První díly se nešetřilo akcí a efekty. Nicméně peníze asi rychle docházely, takže to akční scény odskákaly, aby se něco ušetřilo na poslední 2 díly. Scéna, kdy komando FBI útočí na byt terminátora, je vážně směšná. Pouze záběr do bazénu, kam padají mrtvoly. To byla vzhledem k žánru filmařská impotence. Namísto propracovaného scénáře s dlouhodobou výstavbou děje jsme se dočkali místy hluchých dílů s dějovou linkou sešitou horkou jehlou kdesi na pozadí. Na výsledku je to strašně znát. Snaha vsadit na hezké tvářičky samozřejmě zapůsobila, takže to nepropadlo na celé čáře, ačkoli k tomu bylo blízko. Otevřený závěr s možností dalších dílů, kterých se už asi nikdy nedočkáme, je jen smutným zakončením celého tohohle projektu. S původním Terminátorem to má společný jen název. Snaha parazitovat na originále je směšná. Fanoušky to spíš urazí a ostatním je to stejně jedno. Jedním slovem bych to nazval ODFLÁKNUTÝ.(30.6.2011)

Trochu sporný seriál. První díl jsem už podruhé neviděla, druhý působil trošku zvláštně. Sára mi přijde zbytečně uřvaná a omýlající to samé. Nicméně děj se zajímavě rozjede, podíl na tom má i příchod bratra K.Reese. Nutno podotknout, že jsem se u toho seriálu bála více než u filmů. Hlavně roboti zde působí nebezpečněji, možná právě proto, že nevíme kdo to může být. Radost přinese i to, že vyšetřovatel z FBI má mozek. Závěrečný zátah na robota mi přišel trochu přehnaný (to komando ho prostě muselo zrušit), nicméně přežití agenta byla velmi silná scéna a "vypnutí" robota v hangáru (a následná snaha o ukořistění klíčů vysící mu kolem krku) byla extrémně napínavá. I když je to jedna z alternativ Terminátora, nijak nesouvisící s T.Salvation, přesto je to zdařilé dílko...DODATEK: z 2. serie jsem viděla jen kousky, ale musím říct, že se to asi promněnilo ve sračku. Proto jsem snížila hodnocení(29.10.2008)

• Chrustyn

Terminátora jako takového zbožňuju už od svých dětských let a vůbec mi nevadilo, že se dočkal tří pokračování, protože každé mělo svou kvalitu a jedná se o jednu z nejlepších sérií co kdy vznikla. Tento seriál je jen parazitování na úspěšném jménu, který v sobě nemá vůbec nic co by dokázalo zaujmout a pobavit.(10.4.2011)

Padol mi kameň zo srdca. Doslova a do písmena. Keď som si totiž kúpil prvú sériu a až potom som si prečítal názory iných mal som sto chutí trieskať si hlavou o stenu, že som úplne zbytočne utratil 20 eur. Lenže ako vravím padol mi kameň zo srdca. Seriál vôbec nie je zlý. Dokonca by som povedal, že aj napriek tomu že sa to nezaobíde bez toho typického škatuľkovania z filmami, má predsa len seriál pár vecí , ktoré sú omnoho lepšie ako vo filmoch. Prvá a zásadná sú postavy. Všetky až na Lena Headey, pretože ja naozaj nemám rád ak sa ženská hrdinka snaží hrať na city, je každá postava krásne vykreslená. Z každým dielom je vám počínanie postáv bližšie a bližšie a akosi si na ne časom zvyknete. Veľká chvála patrí Thomasovi Dekkerovi ktorému som Johna Connora veril viacej ako Stahlovi v treťom filme. Terminátor z nádhernou tvárou Summer Glau je smrtiaci ale jej snaha zapadnúť a zvláštny vzťah medzi ňou a Connorom, ma núti rozmýšľať ako sa to asi vyvinie a preto sa veľmi teším na ďalšiu sériu. Ostatných ani nemusím spomínať, či už sa jedná o epizódne úlohy, alebo tie hlavné, sú vykreslené uveriteľne, v pútavom prostredí, a hlavne dej má spád a pár naozaj dobrých akčných scén. Veľmi sa mi páčil posledný diel, pretože pri vraždení pustiť Johnnyho Casha je zážitok aký sa málokedy vidí. Veľmi sa mi to páčilo. Takto hodnotím prvú sériu na 80% a jediné čo ma mrzí je že existuje aj veľmi hlupučká trojka. A neveril som tomu ale Arnie mi tu ale vôbec nechýba. 2. séria - 80%(26.3.2009)

• - Jako vzor pro Jadernou elektrárnu Serrano Point posloužila elektrárna v El Segundo, CA. A jelikož to není jaderná elektrárna, chladící věže byly dodány v post-produkci. (reqiuem)

• - Spoiler: Slovo "terminátor" nebylo vysloveno až do finále druhé série, kdy Sarah řekne Catherine, že jí shledává Terminátorem. (viperblade)

• - FBI agent Ellison je pojmenován podle Harlana Ellisona, autora sci-fi, jehož práce inspirovala filmy o Terminátorech. (c.tucker)