Reklama

Reklama

Terminátor: Příběh Sáry Connorové

(seriál)
  • USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (275)

havLord 

všechny recenze uživatele

Terminátor bez Arnieho, to je jako hemenex bez vajec a šunky... protože co u Arnolda skvěle fungovalo - nulová mimika, suchý hlášky, robotický pohyby... to je tady trapný, křečovitý a směšný, kamera působí otřesně televizně (i vzhledem k tomu, že to je TV projekt), scénář je děravej jak řešeto, dokonale nepoutavej příběh, totálně o hovně, Lena Headey je HROZNÁ. Je to prostě hrůzuskvící hroznost. 1. řada: EP1: odpad! // EP2: * // EP3: lol // EP4: * // EP5: odpad! // EP6: * // EP7: ** // EP8: 3/2* // EP9: ** --- pozdější díly první série již skýtaly jakous takous naději, ale i tak je to jako celek provar. 2. řada: EP1: * - zápletka trapnost nad trapnost... a tim jsem taky se seriálem skončil. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou se nějak rozmohl styl natačení seriálů podle úspěšných filmů na pokračování. Viděl jsem kousek seriálového Bladea a to byla taková hrůza, že jsem to po 10 minutách vypnul. Možná se na to ještě někdy podívám. K seriálovému Terminátoru jsem přistupoval nějak podobně, že půjde o bullshit nevídaných rozměrů. A nutno podotknout, že jsem se velice mýlil. Tento seriál je docela povedený. Samozřejmně filmovým Terminátorům, se to nemůže absolutně vůbec rovnat, ale v rámci možností je toto opravdu vydařené. Seriál nikam nepospíchá! Hezky pekně pomalu se rozjíždí a to pravé tempo chytne až tak od 5. dílů. Je dobré sledovat události, které se stali během Terminátorem 2 a Terminátorem 3, i když je pravdou, že pravý fanoušek této (zatím) trilogie najde v tomto seriálu mnoho nesmyslů, které se bohužel vyskytly ve scénáři, ale nejsou to nesmysly nijak hrozné, že by se to muselo zavrhnout. Akční scény jsou na seriál uspokojující, ale mohly by být určitě lepší. Herecké obsazení je celkem slušné. Thomas Dekker coby John Connor je docela v pohodě. Summer Glau v roli ochránkyně Johna Connora je dost dobrá a hlavně se nejedná o žádnou top modelku, což je jedině dobře. Určitě potěšila účást Briana Austina Greena, který se opět chytl seriálu, jehož by se měl stále držet. Ale co němůžu překousnout je Lena Headey, coby Sarah Connorová. To je hrůza!!! Co se hereckého výkonu týče, tak něco toporného jsem už dlouho neviděl. Na tuto roli se prostě nehodí!!! To už by se mi snad líbila i více Sarah Clarke (známa jako Nina Mayers z 24 hodin). A taky docela co mi vadilo, tak bylo pouhých 9 dílů z první řady. Dlouho jsem přemýšlel, jaké dám hodnocení. Tři * a nebo 4*??? Docela dilema!!! Nakonec dávám slabší 4*, ale věřím, že další řada (nebo snad řady?) mi dokáží, že jsem dal právem takovýto počet *! Docela se už těším na září, kdy se rozjede druhá řada! ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Těžké hodnotit Sarah Connor Chronicles po první pilotním díle. Na jednu stranu jsou zde klady a to minimálně vzhled hlavní postavy, která představuje trochu jinou variantu od škaredého "muže" z filmovů Jamese Camerona. Lena Headey je hezká a vypadá přísně, ale její krása představuje proti klad k Lindě Hamilton. Ani nový vůdce odporu není zrovna špatně obsazený. Tvořit seriál, který má navazovat na druhý díl terminátora a odehrávající se před třetím, je opravdu zapeklitá záležitost. Kdo tvrdí, že seriál neřeší třetí film, zatím nemá pravdu. Zdůrazňuji zatím. Časový skok je trochu neočekávaný, ale stále se může díky hrátkám s časem stát vše co předvedl závěr třetího filmu. Budu doufat, že seriálu vydrží akční stránka, která mě docela překvapila. Není to zrovna pacifistický seriál a já doufám, že poroste i lehce rozpočet a triky a příběh budou opravdu o něčem. Hledání Skynetu by nás nemusel být zrovna špatný nápad. Sezóna 1: Pomalý rozjezd nechal odejít všechny rádoby fanoušky skoků v čase a endoskeletonu. Všichni ostatní pravověrní čekali pár dílů a sledovali postupný rozjezd, který se každým dílem stupňoval až do velmi zajímavé a potenciálem nabušeného seriálu. Doufám, že nepůjde o poslední sezonu a že nejhezčí Sarah Connor, která tu kdy byla, dokáže ruku v ruce s Summer Glau, že terminátor nemusí nutně být chlap, aby bylo na co koukat. Už teď je potenciál obrovský, postavy přicházejí a vylepšují vše, co mohou a tíha bude jen na autorech, kteří nesmí tuto šanci rozšířit Terminátorské universum zahodit. I'll be back...soon. Po konci 2 sezony nudný obsah sezony zachraňovala slušná podívaná v závěru... Potenciál tu je obrovský, využitý jen v pár dílech. ()

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Ó můj Bože, jak na něco tak debilního mohli dostat práva. Sakra to jim mohlo bejt jasný, že to bude taková sračka tak proč to točili ?! Tohle nemá vážně nic, co by stálo nějak za řeč. Hrozný herci, drsňácká kamera (dost blbá) a teplej John Connor. Hlavní je to, že tam Sarah Connorová používá mobil, kterej v době ve který se odehrává film Jamese Camerona ještě ani neexistoval a na tom si trvam ikdyž vim, že se to odehrává mezi 2 a 3 původního filmu. Jenom doufam, že Conorová umře, protože ve trojce už je dávno mrtvá. ()

T2 

všechny recenze uživatele

_Terminator: The Sarah Connor Chronicles - 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,889,695 //počet predaných kusov 99,510 ║ _Terminator: The Sarah Connor Chronicles: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,607,780 //počet predaných kusov 125,192║ __Toto je ako zlý a absolútne zbytočný vtip. Točené bez inšpirácie, bez nápadu a čo nám je podané sme už videli v kino filmoch v omnoho, omnoho lepšom prevedení, toto keď tak len môže kaziť povesť samotnému kultu Terminátora, samozrejme pokiaľ toto berie vôbec niekto vážne, vykonštruovaný príbeh je tak planý až hrôza. Jediné čo stojí ako tak za pozornosť je Lena Headey, terminátori skôr pôsobia dojmom smiešnym než vážnym. /20%/ /hodnotené po prvých 2.dieloch/ ()

Galerie (304)

Zajímavosti (19)

  • Terminátorka Summer Glau je ve skutečnosti o šest let starší než Thomas Dekker, který hraje jejího "vrstevníka" Johna Connora. Summer je také pouze o osm let mladší než Lena Headey, která hraje Sarah Connorovou, a v seriálu před nezasvěcenými předstírá, že je matka terminátorky Summer Glau. (Toshio)
  • Název dílu Dungeons & Dragons je inspirován názvem role-playing game vymyšlené v roce 1974. Vytvořil ji Gary Gygax a odhaduje se, že asi 20 milionu lidí po celém světě ji hraje, nebo alespoň jeji odnož, Advanced D&D. Hře může být v podstatě přičtena zásluha za stanovení moderní struktury RPG. (reqiuem)
  • V seriálu je vidět, že k vyjmutí či vložení čipu do kyborga, musíme použít nůž a kleště. Čip zatlačit  dovnitř a mírně pootočit. Jenže ve scéně, když se chystá John (Thomas Dekker) vložit čip do Cameron (Summer Glau), tak to udělá během vteřiny, a bez nářadí. (OndrejKW)

Související novinky

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)

Reklama

Reklama