Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 31x43 min

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, Billy Unger, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch, Derek Riddell, Javier Grajeda, Dave Colon, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Mark Kubr, Branden Morgan, Cornell Womack, Cameron Van Hoy, Douglas Bennett, Cyd Strittmatter, Bill Tangradi, Gary Houston, Jim Jansen, Carlos Jacott, Jill Remez, Danny Mora

Pilotni dil by mel divaka k serialu pritahnout...zel se to nejak nepovedlo a pilot je ze zatim trech dilu tim nejhorsim. Nicmene, hura pro fanouska a divaka, druhy dil je mnohem lepsi a treti graduje jeste vys a ja pevne verim, ze dalsi a dalsi dily se jiz nenechaji zahanbit (vzhledem k malemu rozpoctu se filmari fakt snazi). Lena Headey ma svuj styl, nelze ji srovnavat s Lindou Hamilton, ta uz mela tvrdy a nekompromisni vyraz ve tvari, kdezto Lena dokaze byt jak tvrda, tak i velmi nezna a citliva... Summer Glau jako Terminator-ochranar, prekvapila a herecky vykon je rovnez vyrovnany, nektere hlasky s kamennym vyrazem ve tvari jsou uzasne, vtipne... Thomas Dekker jako John rovnez divaka neurazi, lec uz neni tak vyrazny, jako vyse zminene herecky. Uz se tesim na dalsi dil, zatim davam 4*, protoze verim, ze si tento trend serial jeste nekolik dilu udrzi (pokud ne, zkrouhnu na 3*), nicmene ti, kteri tady dali jednu * by meli sve hodnoceni prehodnotit!!! 4. dil nezklamal a pokracuje v nastavenem tempu predchozich, tenhle serial se mi vazne zacina zamlouvat! 5. dil ***, 6. dil naprosta bomba *****.(27.1.2008)

Nevyzera to ani z polovicky tak zle ako som čakal...Lena Headey je presvedčivá len Summer Glau mi tam moc nesedí. Premisa je po zhliadnutí prvej časti dosť nejasná, ale mám pocit, že hrdinovia budu cestovať časom a napravovať časovu líniu...Tvorcovia okrem toho dosť očividne ignoruju T3, čo koniec koncov asi nieje až taký zlý nápad :-)(27.7.2007)

Kvalitný seriál, na ktorý sa dalo dívať predovšetkým kvôli Lene Headey. Pilot bol veľmi dobrý no nasledovalo sklamanie, keď som zistil, kto bude hrať terminátora. Prvotné sklamanie ale opadlo, pretože Summer Glau ho hrala výborne. Ešte lepší herecký výkon podával Brian Austin Green, takže s obsadením som spokojný. Scenár nebol vôbec zlý, často sme sa dostávali aj do budúcnosti.... Seriál nemožno porovnávať s filmom, ale podľa mňa bol tento seriál urobený veľmi dobre. 85%(13.3.2011)

I stroje mají duši. Po prvních třech dílech nic moc. Po obou sériích ohromné nadšení a zároveň smutek, že tak dobrý příběh se nedočká pokračování. Spíše než Sarah Connor Chronicles by se měl seriál jmenovat John Connor Chronicles, neboť právě on je hybatelem příběhu, skrze jeho rozhodnutí se odvíjejí osudy postav a je to právě vztah "Spasitel - Terminátor", který dokáže celý ten kolos podržet i v nejslabších chvílích. Paradoxně mi právě toto voní mnohem více, než prostoduchý Cameronův scénář, jenž sázel hlavně na akci a postavy byly jaksi v pozadí (ukamenujte mne, ale za tím si stojím). "Finále" seriálu, kde hlavní hrdina je ochoten pro stroj riskovat i svůj život, pak emocionálně strká i smrt rakouského T-800 bez problémů do kapsy.(7.6.2011)

Ze začátku jsem taky srovnávala s filmy, ale to je špatný. Neporovnávejte. Sice musíte opomenout některé aspekty, jako třeba, že terminátorskou vražednou mašinu nehraje skvělý Arnold Schwarzenegger a Sarah Linda Hamilton. Potom mi trošku vadí, že Sarah a John vypadají jako bratr a starší sestra. Lena Headey ukázala, že jako Sarah není vůbec špatná. Pořád mi vrtalo hlavou, co se stalo v době mezi druhým a třetím dílem. Je vidět, že to nedalo spát i někomu jinému. Postupně jsem přicházela seriálu na chuť.(23.10.2008)

• Lena Headey

• - Postava "Cameron" je poklona Jamesu Cameronovi, který přišel s nápadem Terminátora a režíroval první dva filmy. (c.tucker)

• - Jako vzor pro Jadernou elektrárnu Serrano Point posloužila elektrárna v El Segundo, CA. A jelikož to není jaderná elektrárna, chladící věže byly dodány v post-produkci. (reqiuem)

• - Terminátorka Summer Glau je ve skutečnosti o šest let starší než Thomas Dekker, který hraje jejího "vrstevníka" Johna Connora. Summer je také pouze o osm let mladší než Lena Headey, která hraje Sarah Connorovou, a v seriálu před nezasvěcenými předstírá, že je matka terminátorky Summer Glau. (Toshio)