Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008–2009, 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, William Brent, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch, Derek Riddell, Javier Grajeda, Dave Colon, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Mark Kubr, Branden Morgan, Cornell Womack, Cameron Van Hoy, Douglas Bennett, Cyd Strittmatter, Bill Tangradi, Gary Houston, Jim Jansen, Carlos Jacott, Jill Remez, Danny Mora, Kenneth Miller, Sam Puefua, Phil Morris, Sasha Roiz, Hector Atreyu Ruiz, Mark Ivanir, Jonathan Jackson, Roger Guenveur Smith, Shane Edelman, Zack Ward, Connor Trinneer, Jamison Jones, Chad Lindberg, Ned Bellamy (a.z.), Adam Wylie, Thomas Garner, Alex Carter, Tina Casciani, Theo Rossi, Chad Coleman, Leven Rambin (a.z.), Edward Conna, Joshua Malina, Cooper Huckabee, Kit Pongetti, TJ Kayama, Massi Furlan, Ron Butler, Ron Riekki, Roberto 'Sanz' Sanchez
  • Tuxedo

Seriál, jenž těží především ze své značky a o kvalitu se nikterak výrazně nesnaží. Narozdíl od současné řady Prison Breaku je to však mimo hlouposti a nelogičnosti i poměrně nudné. Nicméně, sem tam se objeví světlý moment (výrazně vyčnívá první a poslední díl první série), takže nakonec za 2*, ale jen tak tak.(16.3.2008)

Terminatořímu vesmíru jsem nikdy nepropadl, ale vždycky jsem ho měl rád. proto mě i tenhle seriál zajímal. Pro některé je zklamáním - a já to chápu, ale mě docela bavil. V první řady není možné čekat kvalitu srovnávatelnou s filmy od Camerona. To je dost naivní myšlenka. Když seriál neberete jako nic víc a nic míň než jako příjemné rozšíření Terminátořího světa, jde si ho dobře užít. Tvůrci se snažili zděděný vesmír co nejlépe zužitkovat a musím říct, že počet odkazů je slušný. Herci neurazí a Terminátorka Cameron není špatná. Ve filmu bych jí nesnesl, ale sem se mnohem líp hodí. Já si jí docela oblíbil. Viděl jsem zatím jen první řadu, ale časem se asi podívám i na druhou. SCC není návykový ani nijak bombastický seriál, ale jako jednorázová zábava funguje dobře.(15.12.2009)

_Terminator: The Sarah Connor Chronicles - 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,889,695 //počet predaných kusov 99,510 ║ _Terminator: The Sarah Connor Chronicles: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,607,780 //počet predaných kusov 125,192║ __Toto je ako zlý a absolútne zbytočný vtip. Točené bez inšpirácie, bez nápadu a čo nám je podané sme už videli v kino filmoch v omnoho, omnoho lepšom prevedení, toto keď tak len môže kaziť povesť samotnému kultu Terminátora, samozrejme pokiaľ toto berie vôbec niekto vážne, vykonštruovaný príbeh je tak planý až hrôza. Jediné čo stojí ako tak za pozornosť je Lena Headey, terminátori skôr pôsobia dojmom smiešnym než vážnym. /20%/ /hodnotené po prvých 2.dieloch/(9.7.2010)

Těžké hodnotit Sarah Connor Chronicles po první pilotním díle. Na jednu stranu jsou zde klady a to minimálně vzhled hlavní postavy, která představuje trochu jinou variantu od škaredého "muže" z filmovů Jamese Camerona. Lena Headey je hezká a vypadá přísně, ale její krása představuje proti klad k Lindě Hamilton. Ani nový vůdce odporu není zrovna špatně obsazený. Tvořit seriál, který má navazovat na druhý díl terminátora a odehrávající se před třetím, je opravdu zapeklitá záležitost. Kdo tvrdí, že seriál neřeší třetí film, zatím nemá pravdu. Zdůrazňuji zatím. Časový skok je trochu neočekávaný, ale stále se může díky hrátkám s časem stát vše co předvedl závěr třetího filmu. Budu doufat, že seriálu vydrží akční stránka, která mě docela překvapila. Není to zrovna pacifistický seriál a já doufám, že poroste i lehce rozpočet a triky a příběh budou opravdu o něčem. Hledání Skynetu by nás nemusel být zrovna špatný nápad. Sezóna 1: Pomalý rozjezd nechal odejít všechny rádoby fanoušky skoků v čase a endoskeletonu. Všichni ostatní pravověrní čekali pár dílů a sledovali postupný rozjezd, který se každým dílem stupňoval až do velmi zajímavé a potenciálem nabušeného seriálu. Doufám, že nepůjde o poslední sezonu a že nejhezčí Sarah Connor, která tu kdy byla, dokáže ruku v ruce s Summer Glau, že terminátor nemusí nutně být chlap, aby bylo na co koukat. Už teď je potenciál obrovský, postavy přicházejí a vylepšují vše, co mohou a tíha bude jen na autorech, kteří nesmí tuto šanci rozšířit Terminátorské universum zahodit. I'll be back...soon. Po konci 2 sezony nudný obsah sezony zachraňovala slušná podívaná v závěru... Potenciál tu je obrovský, využitý jen v pár dílech.(29.7.2007)

• Lima

Je to svým způsobem dojná kráva, která parazituje na Cameronově přelomové pecce, ale překvapivě ´se to dalo´. Pár svěžích nápadů, trocha rozpačitého přešlapování na místě, triky vpravdě „televizní“, výprava poněkud chudá (do očí bijící je to zejména v prostřizích z budoucnosti), celkově průměr – neurazí, neohromí, ale překvapivě nenudí. Ale je fakt, že zhruba měsíc poté si ze všech 9 dílů vybavím tak stěží dvě až tři scény. Nicméně stále nevyždímaný potenciál tu je, jsem zvědav, jak se s ním poperou v další připravované sérii…PS: Ta holka, co hraje osobního robotického bodyguarda byla se svým chladným, nečitelným výrazem docela cool.(13.5.2008)

• - Spoiler: Slovo "terminátor" nebylo vysloveno až do finále druhé série, kdy Sarah řekne Catherine, že jí shledává Terminátorem. (viperblade)

• - Jako vzor pro Jadernou elektrárnu Serrano Point posloužila elektrárna v El Segundo, CA. A jelikož to není jaderná elektrárna, chladící věže byly dodány v post-produkci. (reqiuem)

• - Summer Glau dostala roli Cameron částečně na základě houževnatosti, kterou projevila v bojových scénách v Serenity (2005). (c.tucker)