Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Metal.God

Thor je nejmocnější a nejsilnější superhrdina Marvelovksého vesmíru, a tak je zajímavé, že je skoro celý film bezmocný. Myslel jsem si, že dát do role Thora právě Chrise Hemswortha není moc chytré, ale mýlil jsem se. On i docela vypadá jako komiksový Thor. Příběh je velmi propracovaný, ale s tím jsem počítal. Je tam přece Loki, který je pěkně zahrán Tomem Hiddlestonem. Povedená je i postava Ničitele. Velká chyba, která bije do očí hned jak se ve filmu objeví, je (například) herec hrající Hoguna. Týká se to přeci jenom těch severských bohů kde nebyla žlutá rasa a když už, tak černá určitě ( Heimdall ) ne. ()

VanBradley89

Slabší než první Iron man a o něco lepší než Kapitán Amerika. Jediné co jsem nedokázal skousnout byl otřesný dabing, ale za to film samotný nemůže. ()

vodkasesemte

takže Thor je magor v pláštěnce, co lítá v oblacích? zahraju si na SULIMO. ježiš, tohle bylo trapné. větší ubohost jsem dlouho neviděl a jsem rád za svoje dětství, když jsme si jěště před spaním vyprávěli kouzelné příběhy o tom, kterak král měl schopnost rozhodovat za druhé a odpovědnost přitom bral na sebe. takže tak. 2017 THOR NENI MAGOR V PLASTENCE, DOKONCE MU TO V NI SLU39! - A wise king never seeks out war - But he always be ready for it - Člověk by řekl, že to pochopil hned na začátku, ale… - Od nich se narodil. Přišel od nich. Ten film je odpovědí ne na všechno, ale na otázku, kterou si lámu stále hlavu - Weapon to destroy or as a tool to build (one must first destroy to other can…) - I have paid, with their lives - Destroyer (zase ta hvězda na čele) - Break their spirits so they ll never dare try to cross our borders again - It was the act of but a few, doomed to fail - This isnt like a journey to Earth where you summon a little lightning and thunder and the mortals worship you as a god (tak to jasný není, ale proč zrovna ti obři) - Mají zlatý města, Odin má všechny symboly falešného pastýře, přesto představuje právo a spravedlnost, moudrost (todle nedokážu rozklíčovat) - Jak mužou být v posmrtném světě Asghardu, kam se třeba jednou podíváte, wálky a smrt. Bojovníi, co přijdou do valhally, se pouze zučastní posledního střetu sil dobra a zla, poté celý náš univers vznikne znovu - Bozi mohou být pouze vzorem - Fandral, Hogun, who led you into the most glorious battles? Volstagg, to delicacies so succelent, you thought you would died and gone to Valhalla??????? - Hodně vysvětluje termín all-father, protože Odin pro mě vždycky byl nerozeznatelný od svého syna. Je to princip moci, který se přenáší z generace na generaci, ale stejně tak puvod - And who proved wrong all who scoffed at the idea that a young maiden could be one of the fiercest warriors (narušuje řád) this realm has ever know? - Všechny naše schopnosti a dovednosti jsou od Boha, které mužeme dále rozvíjet, ale jediné, co dokážeme sami ovlivnit, je volba - You are not dressed warmly enought - What happened? Silver tongue turn to lead? - Couldnt just leave the bridge open for us? - Leave the bridge open would unleash the full power of the Bifrost and destroy Jotunheim with you upon it - Hiding as cowards always do - Kráva má podpatky - You are nothing but a boy trying to prove himself a man - Run, little princess - Earriors patience - Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shal possess the power of Thor - Do me a favor, dont be dead (klikař) - What! He was freaking me out! - I grazed him, but she tasered him - My ex. Good with patients and bad with relationships - Hes arrogant. Hes reckless. Hes dangerous - A master of magic - Lokis always been one for mischief - Laufesy son - THIS DRINK I LIKE IT. ANOTHER! - What was that? - It was delicious. I want another. - Well, you couldnt have just said so? No I mean , ask nicely. - I meant no disrespect - All right. Well, no more smashing. Deal? - You have my word - Jak jí podlejzá, kurvičce. Měl jí hned zavřít tlamu - Přece se nebude přizpusobovat zvykum ubohých pozemštanu, kde má žena stejná práva jako muž, kterým doslova vládnou ženy a lidská práva - Svině namyšlený. Jsou dobrý jenom na jedno. Umí jen podržet - All the answers you seek will be yours once I reclaim Mjolnir - My first command cannot be to undo the Allfathers last - David the king - The greatest moments in fiction (první strana) - PET PALACE - I need a horses - We dont have a horse. Just dogs, cats, birds - Then give me one of those large enough to ride - Hammersworth se na tudle roli vyloženě hodil, vysokej, silnec, hlubokej hlas,jeden z nejlepších představitelu fikce - So why lied? Cause its much difficult to babies to taky their real puvod then for adults motherfucker - Theres always a purpose to everything your father does - Magic just science that we dont understand yet (exactly) - Glory, thats what about - Its your chambers? - Its my temporary living situation (má tam nechutnej bordel, tu si neber) - There are secret paths between the words to which even you, with all your GIFTS, are blind - I will die a warriors death. Stories will be told of this day (volání domova) - Live, and tell those stories yourfself - Padající blesk - Blesk - Magie - Oh. My. God - Mistr klamu, ale proč? - Pán nebes - Protect this world (svést ho z cesty) - Wow, to byla pusa! - Saturn - Talented liar (víc, než si myslíte) - If you destroy the bridge, you ll never see her again! - Nasrat, najde si jinou kundu () (méně) (více)

Stanmi

Thor byl mou poslední filmovou zastávkou před konečnou stanicí jménem Avengers a rozhodně nezklamal. Marvel nám předkládá příběh pyšného Thora (Chris Hemsworth), který málem vtáhne svůj svět Asgard do války s ledovými obry a je poté svým otcem králem Odinem (Anthony Hopkins) zbaven svých nadlidských schopností a vypovězen do Midgardu (Země), aby se naučil pokoře, jenže vlády nad Asgardem se mezitím chopí jeho bratr Loki (Tom Hiddleston), Thor tak musí získat zpět svou sílu a především své kladivo Mjolnir, aby měl při boji s Lokim vůbec nějakou šanci. No to moc nezní jako klasický komiksový příběh, kdy obyčejný ňouma k nadlidským schopnostem příjde a taky, že ne. Naopak už úvodní minuty nám jasně řeknou kdo Thor je a co umí, což je příjemná změna a je jasné, kde se kdysi dávno tvůrci nechali inspirovat. Navíc si troufám tvrdit, že ze marvelovských sólovek má Thor to nejlepší herecké obsazení (Hopkins, Hiddleston, Portman, Skarsgard, atd.). Příběh tak má dvě dějové linie, v Asgardu a na Zemi. Mne osobně přišla lepší ta na Asgardu, i když je to tam spíše kostýmní drama, těžko říct, jak moc do toho promlouvá režie Kennetha Branagha, ale místy to opravdu vzdáleně vypadá jako (notně modifikovaná) hra od Shakespeara, rozhodně se zde dočkáme klasických ingrdiencí jako žárlivosti, zrady, obětavosti a věrnosti...no a díky solidnímu ansmáblu je to docela zajímavý, na Zemi už je to spíš klasická marvelovka, která má především pobavit. Díky netradičnímu příběhu (v rámci komiksu) a kvalitním hercům mi ani tak nevadilo, že akce tu vlastně až tolik není, ale přesto je to slušná zábava. ()

blondboss

Ďalší z predstaviteľov Avengers, ktorý zamiešal kartami v tejto pestrej komiksovej sérii od Marvelu. Úprimne musím povedať, že Thor je mi asi najmenej sympatický a ani to spracovanie nebolo veľmi mojou šálkou kávy. Oceňujem však veľmi dobré zobrazenie oboch svetov.Chris Hemsworth ok a Natalie Portman veľmi dobrý a príjemný doplnok. 65 % ()

J.Mayen

No cesta přes oceán mi s timhle nudným kouskem utíkala ještě o něco pomaleji než obvykle, což pro mě byla trochu čára přes rozpočet, jediný co snad trochu stojí za pozornost je pár hlášek pronesený Thorem, Ale stačí si dát pár skleniček dobrého španělského vína a po něm má film aspoň trochu šmrnc, co se efektů digitálních týka, tak ty bych srovnal s horší hrou a jejím provedením na PS3, nevím jestli risknout a podívat se na volné pokračování, možná si ho nechám ujít. ()

gefr

Chápu že je potřeba lidem představit Thora, než půjde do Avengers, ale mě zase tolik nebavil. Kdyby tenhle film nevzniknul asi bych se ani neurazil. ()

Hezonja7

Thor byl dobrý, ale Loki byl šéf!! líbilo se mi propojení reality s Asgardem, Thor který vypadal vzdělaně příjde na zem jak nějaký negramotný chudák. Asgard byl skvěle zpracovaný, ovšem realita už byla nic moc. Jedná se o zajimavý námět kombinován legrací a s dobrým obsazením. Jako malý bych si něco takového nemohl představit, byl bych úplně odvařený a to jsem byl chvíli i u sledování tohoto filmu, ovšem bitvy byli velmi pokažené, dnes už jsem prostě zvyklí na jiný boom. Thor se mi zde ale líbí více než v Avengerech, film pouze o něm je přínosem. ()

Drozdo57

Je to lepšie ako Kapitán Amerika. Na filme je ale skôr zaujímavejší Loki ako Thor. A práve Loki je tá vec, čo film vyťahuje trochu vyššie z bahna úplnej nudnosti a nezmyselnosti. Thor má origin story. Ček. ()

jungewolf

Hezky natočená pohádka pro dospělé : 3,5 - 4 * a 68 % za vizuální efekty, kostýmy a výpravu. Hollywoodská fantasy s použitím postav ze starogermánského pohanského panteonu a možná i starogermánských mýtů a legend - prostě takovej americkej miš-maš..... :-) . ()

swinevenca

Hrdina (nevybouřenej následník) - **** , support (Hajmdal, banda sekáčů)- **** , kočenka (příliš nerdí Natálka) - ***, tokání - **, záporák (bůh falše Loki)- ****, akce (božské kladivo) - *** ()

BaronMartin

Marvel se poprvé ve svém Cinematic Universu rozhodl trošku zaexperimentovat a zkouší míchat klasickou superhrdinskou komiksárnu s fantasy žánrem, konkrétně s norskou mytologií a severskými bohy. A upřímně, tahle kombinace, ať se na první pohled může zdát relativně šílená, by mohla být fakt super, kdyby ale Thor naprosto nemrhal svým potenciálem. Ale hezky od začátku. Herecké výkony jsou dobré, jak Chris Hemsworth v hlavní roli, tak Tom Hiddleston v záporné roli, který sice není žádný extra cool záporák, ale je fajn a Hiddlestonovo charisma naprosto krásně prodává tento až slizký charakter. Trochu mi vadila postava Natalie Portman, ale to nejspíš bude tím, že herečku moc v lásce nemám, takže ani její postava mi nebyla moc sympatická. Vedlejší herci podávají také dobrý výkon a máme tady i pár dost solidních hereckým jmen, jelikož film má opravdu skvělý cast a vidět lidi jako Idrise Elbu, Anthony Hopkinse či Stellana Skarsgårda je prostě vždycky fajn. Přejděme tedy k tomu největšímu negativu, které je rozhodně tempo. První půl hodina, která se odehrává na mýtickém Asgardu, je skvělá a kdyby se film nesl celý v podobném duchu, bylo by to super. Bohužel, jakmile se Thor dostane na Zemi, příběh dupne na brzdu, prakticky zastaví. Najednou místo severské mytologie sledujeme hlavní postavu, která přišla o schopnosti, patlá se na Zemi a chce se dostat zpátky na Asgard. Děj je najednou neskutečně nudný a nezajímavý, extrémně roztahaný, najednou se začne soustředit na romantický vztah mezi Thorem a Natalie Portman, který aspoň za mě vůbec nefunguje, a v podstatě, všechno co se stane, tak by se dalo shrnout za 10 minut. A nevím jak vy, ale já jsem chtěl vidět, jak Marvel zpracuje norské bohy, mytologii a další pověsti, ne jak jednoho norského boha plácnou do Mexika a nechají ho tam být. Proč se film nemůže odehrávat celý na mýtických místech, jako třeba na Asgardu? Proč tam musejí tahat Zemi a nudné a nezajímavé lidské postavy? Takhle to prostě vypadá, že Marvel chtěl natočit fantasy, ale po půl hodině si řekl, že možná lidi fantasy nebude bavit a tak to přesunou na Zemi. A pro mě osobně minimálně jsou všechny místa, postavy, všechny dějové linky a všechny scény na Asgardu a jiných světěch mnohem, ale fakt MNOHEM zajímavější, než cokoliv na Zemi. A ještě jednou, tempo filmu po první půlhodině je tak děsně pomalé, že bych se nedivil, kdyby u toho někdo usnul. K lepšímu to tahají ty herecké výkony, pár soubojů (například finální souboj mezi Lokim a Thorem je plný emocí a docela funguje), naprosto výborný vizuál Asgardu a bratrský vztah mezi Thorem a Lokim, kterému je bohužel věnováno až moc málo prostoru na to, že to má být stavební kostra příběhu. Hlavní postava je sympatická a ano, i když bych byl radši, kdyby se celý děj odehrával na Asgardu, sledovat Thora na Zemi je poměrně zábavné. Ale ani těch fórů na toto téma „ryba na suchu“ tu není moc. Thor je prostě promarněný potenciál, který mohl být zajímavé zpracování severských legend, místo toho tu máme nudný děj, nezajímavé postavy a vlastně ani nic extra zajímavého, kvůli čemu byste měli film vidět. Tohle je prostě zahozená šance na zajímavý film. Neskutečně pomalé tempo, totálně missnutý potenciál s norskou mytologií, místo které se film soustředí na zmateného boha na planetě Zemi. Hodnocení: 58% () (méně) (více)

Kokutek

No jo, já nevím, no. Přišlo mi to jako celý plný všech možnejch klišé a předvídatelný až hrůza. Tož tak. ()

megajalec

Thor bol z marveloviek zatiaľ najviac podľa môjho gusta. Spojenie mytológie (navyše neokukanej, severskej), superhrdinov a reálneho sveta funguje výborne. Je tam kúsok mágie a fantasy, kúsok rozprávkovosti, kúsok dobrodružstva, kúsok napätia, kúsok človečiny. Na rozdiel od ostatných marveloviek nechýba ľahkosť a uveriteľnosť (paradoxne). Skvelý vizuál. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)