Hranice nemožného - Série 2 (série)

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2009–2010, 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble, Lance Reddick, Jasika Nicole, Blair Brown, Kirk Acevedo, Michael Cerveris, Sebastian Roché, Leonard Nimoy, Ryan McDonald, Kevin Corrigan, Ari Graynor, Stefan Arngrim, Eugene Lipinski, Lily Pilblad, Meghan Markle, Roger R. Cross, Chris Shields, Peter Woodward, Omar Metwally, Heather Doerksen, Megan Leitch, Luke Goss, Simone Kessell, Tegan Moss, Adrian Holmes, Douglas Chapman, Christian Vincent, Jeremy Jones, Elizabeth Thai, John Savage, Charles Martin Smith, Matthew Robert Kelly, Craig March, Raahul Singh, Stephen McHattie, Navid Negahban, Claudette Mink, Patrick Sabongui, Barclay Hope, Kirsten Robek, Aaron Pearl, Dalila Bela, Christian Sloan, Charles Jarman, Theresa Russell, Aaron Craven, Anna Van Hooft, Ravi Kapoor, Travis Schuldt, Lane Edwards, Emily Holmes, Kevan Ohtsji, Jim Thorburn, Alex Zahara, Ravil Isjanov, JR Bourne, Gerard Plunkett, Megan Charpentier, Michelle Harrison, Karen Holness, D. Neil Mark, Angela Moore, Veena Sood, Cameron Monaghan, Andrew Airlie, Vincent Gale, Ryan Jefferson Booth, Philip Cabrita, Peter Graham-Gaudreau, John Tench, Jennifer Missoni, Paul Rae, Michael Antonakos, Ali Liebert, Sunita Prasad, Amos Stern, Tzi Ma, Ingrid Torrance, Melody B. Choi, Jeff Perry, Daniel Boileau, Lindsay Collins, Ken Kramer, Donna Yamamoto, Amy Carlson, Annie Parisse, Scott William Winters, Deepti Gupta, Michael O'Neill, Martin Cummins, Liam James, Laura Mennell, Kwesi Ameyaw, Jacob Blair, Teach Grant, David Richmond-Peck, Sean Rogerson, Geoff Pierson, Demore Barnes, Natassia Malthe, Diana Bang, Eve Harlow, Alberta Mayne, Clark Middleton, Aaron Brooks, Barbara Kottmeier, Omari Newton, Jim True-Frost, Sarah Edmondson, Ada Breker, Veronika Hadravá, Orla Brady, Serge Houde, Quinn Lord, Julian Christopher, Marie Avgeropoulos, Diane Kruger, Peter Weller, Richard Harmon, James Pizzinato, Peter Bryant, Katie Findlay, Fraser Aitcheson, Sarah Hayward, Tom Pickett, Scott Patey, Martha Plimpton, Christine Chatelain, Patrick Gilmore, Darren Moore, Juan Riedinger, Mig Macario, David Call, Seth Gabel, Pascale Hutton, Philip Winchester, Diana Pavlovská, Kaaren de Zilva, Marilyn Norry, David Duchovny (a.z.), Gillian Anderson (a.z.), Catherine Barroll, Jenni Blong, Brendon Zub, Conrad Coates, Curtis Caravaggio, Ellen Ewusie, Candus Churchill, BJ Harrison, Nancy Linari, Alice Kremelberg, Dee Jay Jackson, Christian Vincent, Jovanna Burke, Brendan Beiser, Michael Patrick Denis, Garnet Harding, Blaine Anderson, John Prowse

Baví mě to víc. Nemohu se ale zbavit dojmu, že seriálu chybí lepší postavy. Závěr jedničky mne bavil, závěr dvojky taky (i když dává jasně najevo kam příběh minimálně půl sezóny pokračovat), ale těch nějakých 15 dílů se většinou točí v kruhu. I tak doufám, že trojka bude ta přelomová, která mě utvrdí v tom, že je Hranice nemožného dobrý seriál.(13.5.2019)

• - Na okamžik se v televizi Lloyda Parra (Luke Goss) objeví David Duchovny a Gillian Anderson ze seriálu Akta X (od r. 1993). (Karel.Racek)

• - Spoiler: V závere epizódy sa dozvieme, že tesne pred návratom z paralelného vesmíru Oliviu vymenila paralelná Olivia. Avšak práve Olivia mala sprostredkovať návrat prostredníctvom svojich zvláštnych schopností. Keďže skupinu, ktorá sa vrátila, tvorili Walter Bishop, Peter Bishop a paralelná Olivia - nie je jasné ako sa im to podarilo. Na rozdiel od Olivie, paralelná Olivia nebola v detstve testovacím subjektom na kortexifan a preto nemohla sprostredkovať prenos. William Bell, podľa svojich slov, slúžil iba ako zdroj energie potrebnej na prenos. (koba)

• - Dr. Bishop (John Noble) mluví o Ancylostoma duodenale, neboli měchovci. Parazita ukazuje na monitoru počítače, ale to, co vidíme, je larva brouka rodu Zofobas, která je ovšem nesrovnatelně větší. Měchovci nejsou ve většině svých stádií ani viditelní pouhým okem. Zofobas se hojně využívá ke krmení terarijních zvířat. Jde o neškodné zvíře krmící se organickými zbytky. (cze.Oi)