Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Elassar

Ono to pro mě asi ani moc zklamání není. Iron mana jsem prožíval hodně, ale spíše jen první díl, když jsem byl mladší. Kdyby této sérii nekraloval Downey, tak bych ji nejspíše ani tolik neregistroval, ale s tímto pánem, musím říct, že ji mám rád. Asi ne tolik rád, jako třeba podobný šálek kávy/čaje jako sérii od Nolana (Batman), ale i tak si ji rád občas pustím. Třetí díl je jiný než ostatní, ale i tak, prostě vtipný akčňák, který je nadstavený právě hercem v hl. roli. Vtipný tento díl rozhodně je a ta hodně zmiňovaná sebeironie je dosti povedená. Herci jsou fajn (Ben Kingsley si to hodně užíval a Pearce to je naprosto brilatní herec - to se ví již déle), co mi ale trochu vadí je zbytek - příběh hlavně (kromě skvělé sekvence v s malým Mechanikem). bla bla... už je pozdě . jedna ráno, zkouškové uprotřed...... no 3-4 hvězdy, ale je tam Downey , tedy Tony, tedy pardon - Iron man. ()

mik3shka

Jako vždy vtipné, nápadité, napínavé, dojemné a velmi dobře zpracované. Na komiksech jsem vyrostla, filmové adaptace jim dávají zase úplně jiný rozměr a pokud jsou povedené, je to pak opravdový zážitek. To je také případ Tonyho Starka a jeho plechového já. V kině jsem film sledovala se zatajeným dechem a v určitých chvílích jsem byla jediná, kdo se smál. Asi jsem chytla špatné osazenstvo a to se spoléhalo pouze na titulky, které samozřejmě 90% frků naprosto zprznily. Navíc šlo vidět, že přítomní nejsou filmového Marvela znalí a odcházeli s prvním rozsvícením....do konce závěrečných titulků jsme tam zůstali jen 4. Mého manžela jsem již naučila, že před koncem titulků se nevyplatí odcházet a přítelkyně daného pána se ho udiveně ptala, proč tady ještě sedí, když už film skončil...celkem dva lidé z celého kina, kteří ví, že Marvel odměňuje trpělivé. Asi nikdy mě to nepřestane překvapovat....TAKŽE ZA MĚ...NEODCHÁZEJTE Z TOHO KINA PŘED KONCEM ZÁVĚREČNÝCH TITULKŮ, NĚCO PODSTATNÉHO VÁM TOTIŽ 100% UNIKNE.... ;) ()

Paserak

Jarvisi, kolik dáme hvězd? "5 pane!" Tak jo. A proč? "Protože Tonymu Starkovi, režisérovi i celému štábu žádné menší hodnocení než dokonalost nepřísluší. Navíc to bylo vtipné a chytré." Tak jo, Jarvisi. ()

Deus3x

Nejlepší Iron Man. Krásná vtipná scifi jízda, které podráží nohy jen příliš emotivní a estrogenový konec. ()

HakuSaku

"Iam Iron Man" ...To dúfam bolo defitívne potvrdenie, že Robert ostane Iron Manom aj do budúcna po Avengers 2 a počas Avengers phase 3. Až na pár otravných faktorov nemám filmu čo vytknúť. Skvelá zábava v 3D! ()

vrbicek

Doufám, že toto byl už poslední Iron Man. Ne proto, že bych měl něco proti Iron Manovi, to vůbec ne, ale už i z tohoto díla vylezlo, že autoři pořádně nevěděli, co tam dát dál, tak vytvořili další silné nepřítele, kteří ale budou také poraženi (furt to samé dokola a dokola). Proto je série Iron Manů také jedním z případů, kde první díl je nejlepší a každý další díl je slabší a slabší... ()

gipper

Musím přiznat, že po Nevědomí z minulýho týdne byla tohle pecka! A ikdyž je mým oblíbeným Avengerem Thor, Iron Man mu šlape na paty. Hnedka jak začal hrát úvodní song, navodil se ve mně takovej báječnej pocit, kterej mi vydržel až do konce. Především to byla dost švanda! Pak si Tony zahrál na MacGyvera a zase je tam nakonec všecky zmáknul. A ten malej kluk, ten byl taky dobrej.. "to mě opustíš jako táta...když mě je tady taková zima", vyděrač mrňavej :oD Takže podrtženo sečteno, dávám tomu plnej počet, ale stejně se víc těším na Thora :o) ()

marrrrian

IM3 tým, že zmenil nôtu, dosť poskočil vpred a kompletne prestaval formu predošlých filmov o Iron Manovi, čo veľmi prospelo, pretože kto sa chce pozerať po tretíkrát na to isté? Cez to všetko si pokračovanie zachovalo to dobré, čo funguje už od prvého dielu. K tomu zaujímavý príbeh ako predloha a máme pred sebou dve hodiny niečoho, čo síce dôverne poznáme, ale nemáme veľkú istotu, akým smerom sa v najbližších momentoch bude uberať. Napriek pár prešľapom som nedal šancu negativizmu a nechal v sebe naplno rozrásť to nadšenie, ktoré začalo prvými tónmi Eiffel 65. Podľa mňa je to dobré takmer ako jednotka. ()

nubeek

Temne vyvrcholenie serie, ano tak to mam rad! Zacina sa z toho stavat trend a pri Ironakovi to len pomohlo. Uzasne special effects, hudba obcas pripominajuca Dark Knighta (co im vobec nevycitam) a stale dieta v kozi muza - Tony Stark aj to ma presvedcilo, ze toto velkolepe finale predcilo moje ocakavania ako aj svoju predoslu cast. ()

Nominant

Stark je Iron man alebo Iron man je Stark? Ťažké rozhodnutie, od ktorého závisí veľa životov. Tretia časť je ďalším skvelým pokračovaním komiksovej postavy Iron mana. Akciou nabitý, humorom okorenený, hercami vyplnený film, pri ktorom treba vypnúť, nič neriešiť, len jednoducho pozerať a užívať si príval adrenalínu a strhujúceho príbehu. Film, herci + ostatné = 5*! ()

RomaS

Pokračování hi-tech RoboCopa se naštěstí ubírá správným směrem, častá nemoc z nutného pokračování úspěšných předchůdců se naštěstí nedostavila. Malá evoluce, ale byla nutná. Tím myslím vývoj hlavního, z předchozích dílů dokonalého hrdiny, se proměnuje na obyčejného člověka se svými psychickými problémy. To pak působí více uvěřitelněji. Samozřejmě osoba Tonyho Starka je spojena s geniálním vtipem, což je zároveň základním pilířem filmu. Bez těch hustých hlášek by šel film o řád níže. Celkově bych to zhodnotil jako opět dobrou práci od Marvelu, držící laťku na stejném místě. Co to tak zkusit do čtveřice? PS Na konci zajímavé titulky držely celé kino stále v sedadlech, jako by to nebyl konec. ()

RealHonza

Na ignoraci důsledků na Starkovo tělo vyvolané vlivem prudkých změn pohybu (nárazů, pádů apod...) jsem si už zvykl, ignorování fyziky při "přivolání" obleku, kdy nárazy kovových částí reagují s tělem, jak kdyby měly maximálně deset deka nebo samovolný let masky bez trysků už byl na hraně akceptovatelnosti. Člověk si ale musí uvědomit, že se jedná o komiks a pak nebude zkoumat ani "lávové" lidi, to že by po průměrném boji bylo Starkovo tělo uvnitř kovového obleku na deset částí, odpálení desítek Iron manů jako ohňostroj nebo jiných nesrovnalostí. Člověk se u filmu nenudí, akce je pro diváka přichystáno dost. Na první díl to nemá, ale jako třetí pokračování to beru a v důsledku toho, co má film divákovi přinést, nechávám i vysoké hodnocení. ()

Brodequin

Pro mě bohužel nejhorší díl :-( Nevím, nějak mi to nesedlo. Pro mě nezajímaví záporáci, kteří chrlili oheň z úst (???)... Závěr dost nelogický.... trochu jsem se i nudil a věřím, že za měsíc už ani nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Trochu se vymykám, ale takový dojem z toho filmu bohužel mám. ()

gezper

Očekávaně značný posun od nevýraznější dvojky a velmi pravděpodobně překonání i jednotky je zde. Hlavně díky mírnému posunu do hlubšího zpracování látky a mixu (přechodů) jednotlivých žánrových pasáží. Změna na postu režiséra sérii prospěla, oživila ji. A ostatně Jon nepřišel jako sekuriťák také úplně naprázdno. Po charismatickém tahounovi Downeym byli druhé nejzábavnější a nejlepší scény okolo mandarinky Kingsleyho. Poctivá, docela přehledná akce prokládáná spoustou dialogů s celkem povedenými hláškami či Tonyho záchvaty, temnější a bezvýchodnější tón naprosto v klidu v další scéně přejde do komediálněji laděnějšího dialogu. Kterýchžto může být na něči vkus více na úkor čisté akce, za mne ale poměr uspokojivě vyvážen. Sice letmo (ale raději jsem to hlavou v průběhu moc nezkoumal) zaznamenéno několik větších scénaristických nedomyšleností a zkratek, ale čert to vem, když ten zbytek na to nechá dost dobře zapomenout. Nedokáži si nyní představit kam dále by to mělo jít v IM4, myšleno především rozsahem závěrečné akce, které u mne kvalitativně převýší poměrně rozsáhlou stavební úpravu na adrese '10880 Malibu Point 90265' v úvodní třetině. Ale i třeba v rozvoji postavy vlastního IM (ovšem podotýkám, že jsem IM komiks panic). A i aktuální (marketingové?) úvahy, náznaky, rozhovory v tisku, že Robert s dalším IM až tak nepočítá, spíše jen s vystoupením v následujících Avengers. No za chvíli již téměř s jistotou dosažená miliarda $ obratu na IM3 a Downeyho přímý podíl na zisku filmu můžou jeho prohlášení v budoucnu snadno změnit. Viděno v IMAX 3D (titulky) a nejsem si jist jeho přidanou hodnotou. Obraz a zvuk v IMAX bezesporu smysl má, ale 3D (ovšem bez viděné 2D verze na porovnání!) v tomto případě nikterak zásadně neuchvátilo. A slovy klasika, "v žádném případě neodcházet před koncem", tedy myšleno před posledním titulkem. Sice bonus již v duchu pokračování zmíněné hlášky "není úplně nejlepší", ale znalé Marvel universa jistojistě potěší. [80%] ()

Thanyss

Podle mě nejlepší díl z celé série. Děj svižně ubíhá, uvěřitelné efekty, snad žádné do očí bijící nesmysly, nezbývá než dát plný počet! ()

kacer4

Tak zmena režiséra filmu asi aj mierne prospela. Keď druhý Iron man bol dobrý a prvý dosť dobrý, tak tento je vynikajúci. Ale celkovo výborný film. Myslím, že do žánru by sa mohla pridať aj komédia, niektoré scény boli ozaj trefné a namieste. Niektoré akčné scény boli možbo trochu prečačkané, ale celkový dojem mi to nepokazilo. Na to, že som mal vysoké očakávania, hoci trailer veľa neponúkol, som nadmieru spokojný. Guy Pearce potvrdil nadanie na záporné postavy. ()

Meratin

Iron Man 3 ? Řekl bych jediné, přeaironmanováno a Iron Man je najednou slabý jak tříska. Napůl čekám že začne v Avengers 2 rezivět. Ale efekty skvělé, vtipné. ()

cici24

Moc moc dobrý třetí díl. Zvážněl, vyrostl, nebo jen prostě se posunul jinam, ale charakter Starka a ostatních naprosto pecka. Triky na jedničku, akce ve vzduchu na co nejmenší počet záběrů byla úchvatná. Hlášky se střídaly s akcí, zvraty jsem opravdu nečekal a podle nejlepší díl. Velmi se mi líbilo to propojení na zážitky s Emzáky z Avengers, kdo by z toho neměl ty stavy a nechtěl by být v bezpečí svého Jarvise:-D ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu